Skocz do zawartości

Zdjęcie
* * * - - 7 głosy

Los Angeles Lakers 2017/18

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1893 odpowiedzi w tym temacie

#1 january

january

Hall of Fame

• Użytkownik
  • 6797 postów

Napisano 17 maj 2017 - 05:19

47% na utrzymanie picku w tym roku.

22% na utrzymanie picków w 2015, 2016 i 2017 roku.

Niecałe 3% na top2 w 2015, 2016 i 2017 roku.

Picku w 2018 nie ma, więc w końcu nie będzie liczenia procent ;-)

Aktualny roster 

Umowy gwarantowane :

Deng 17.2

Mozgov 15.3

Clarkson 11.6

Brewer 7.6

Russell 5.6

Ingram 5.5

Randle 4.1

Nance 1.5

Zubac 1.3

Umowy niegwarantowane :

T.Black 6.7 (ung - praktycznie TO)

Young 5.6 (PO)

Nwaba 1.3 (TO)

Draft (#2, #28)

Dla mnie to sytuacja z 2015 roku. Consensus #1 = Fultz i #2 : wszyscy mówią Okafor(Ball), a powinien pójść tu inny zawodnik. I na to liczę. Tzn najchętniej bym handlował drugim pickiem z Bulls(Butler), Sacto (5+10), czy kimś kto się napali na #2 i przepłaci.

Jackson - kiepski fit (kolejny gracz z brakiem 3pt?)

Tatum - kiepski fit (dubluje Ingrama pozycję, a dodatkowo jak LAL są zainteresowani PG13 na 2018...)

Ball - najlepszy fit, ale tyle minusów, że bym go nie chciał.

Z  28 będzie się dało wybrać kogoś (Adebayo? trade down po 2-3 2nd?), nie chciałbym oddawać tego picku, chyba że w jakimś fajnym package.

Trade?

Dla mnie dwójka powinna iść pod handel, ale co poza tym? Na pewno postarałbym się wymienić Clarksona, może Randle'a. Zależnie od ofert, ale bez pośpiechu. Żadnych raczej ruchów na teraz, chyba że np Bulls zgodzą się na niską ofertę (2 za Butlera), wtedy można by myśleć.

Niepokój?

No jest zajebiście, ale boję się że Lakers to spartolą. Wybiorą Balla, oddadzą DLO etc.

Najlepszy sklep koszykarski

#2 fluber

fluber

All-Star

• Użytkownik
  • 2108 postów

Napisano 17 maj 2017 - 06:05

47% na utrzymanie picku w tym roku.

22% na utrzymanie picków w 2015, 2016 i 2017 roku.

Niecałe 3% na top2 w 2015, 2016 i 2017 roku.

I jak tu nie wierzyć w teorie spiskowe? Ale super, że Lakers mieli przez 3 lata z rzędu tyle szczęścia, powinni się w końcu odbić od dna, a liga bez mocnych Lakers jest taka jakaś dziwna...

Picku w 2018 nie ma, więc w końcu nie będzie liczenia procent ;-)

Biorąc pod uwagę to co napisałeś powyżej, to wcale nie jest takie pewne :nevreness:

Zachowanie picku Lakers mnie bardzo cieszy, bo w końcu nie będzie wymówek i uników, tankowania po pick, tylko w końcu poznamy prawdziwą wartość tej młodzieży, która się zbierze w Lakers. Ponadto liczę na to, że sytuacja zmusi Lakers do trejdu po jakąś gwiazdę ( George, Butler?). Myślę, że Magic może być bardziej chętny na taki ruch niż Danny. 

Bardzo dobrze też, że w razie, odpukać, niepowodzeń, kiedy okaże się, że ta drużyna nie reprezentuje sobą zbyt dużego poziomu, to udało się zachować pick w 1 rundzie 2019. No ale miejmy nadzieję, że to będzie za 2 lata bez znaczenia.

Draft (#2, #28)

W tym momencie trudno mi sobie wyobrazić inny scenariusz niż taki, że Ball idzie do Lakers. A tak strasznie nie chcę, żeby to się wydarzyło. Boję się, że rodzina Ballów w LA + Russell, eh, to się może nie skończyć dobrze, a atmosfera w drużynie może być gęsta i napięta. Mam nadzieję, że będę się mylił. Ball z Russellem całkiem nieźle do siebie pasują i na parkiecie obwód Lakers może wyglądać ekstra.

Poza tym podobnie, jak Ty nie za bardzo widzę, żeby Jackson, Tatum, czy nawet Fox pasowali do Lakers.

#3 january

january

Hall of Fame

• Użytkownik
  • 6797 postów

Napisano 17 maj 2017 - 06:50

Nie jestem fanem Lonzo, ale że tak powiem oswajam się z myślą, iż zawita do Lakers. O ile nikomu sufit na łeb nie spadnie i nie odda Russella jednocześnie to spokojnie to przetrawię.

Przede wszystkim Lakers są dla Lonzo świetni (pomijajac aspekty pozasportowe nawet), bo dostaje obok siebie gracza, który potrafi grać picki (DLO) - więc w HCO jako SG ma z marszu ułatwione zadanie. Jednocześnie jednak na pozycjach 3-5 brak shooterów, więc tu będzie spore ograniczenie dla Balla jak coś.

Choć wciąż liczę, że Lakers z #2 pójdą w inną stronę, albo że Cs zwariują na punkcie Balla.

#4 BullsFaN

BullsFaN

Starter

• Użytkownik
  • 515 postów

Napisano 17 maj 2017 - 08:54

np Bulls zgodzą się na niską ofertę (2 za Butlera)

Na to nie ma co liczyć, Byki najzwyczajniej w świecie nie wymienią Butlera za 1 wybór, ponieważ donikąd ich to nie zaprowadzi. 2+28+... kto wie. 

Moderatorom e-nba.pl gratuluję podwójnych standardów! 

#5 Dave86

Dave86
  • Użytkownik
  • 44 postów

Napisano 17 maj 2017 - 09:07

Ja jestem jakoś dziwnie spokojny jeśli chodzi że trafi PG13 do Lakers. Jak nie w tym roku to w przyszłym. LAL powinni teraz albo celować w Fulltza i zostawić go, a jeśli Boston go weźmie to gadać z Birdem na temat pick#2 + Clarkson/Randle za George, bo wątpię by te nasze odpadki Mozgov Deng udało się wcisnąć. Bardzo też zyska na tym DAR bo nie będzie pierwszą opcją w ataku,a myślę że jako druga opcja będzie skuteczny. Zastanawiam się czy uda się zbudować obwód z DAR, PG13 i Ingrama...

#6 matek

matek

Moderator

• Super Moderator
  • 8464 postów

Napisano 17 maj 2017 - 09:15

W sumie nie wiem jak reagować... Nie podniecałem się jakoś loterią, w zeszłym roku mnie interesowała mocno, w tym praktycznie wcale. 

Oczywiście, #2 zawsze cieszy, chociaż rano otwierając kompa bardziej spodziewałem się jedynki lub utraty picku, niż wylosowania tej dwójki  :smile: jakoś mi nie pasowała (może przez automatyczne umieszczanie w Lakers Lonzo, gdyby ten wybór im wpadł?). 

Przez te wszystkie wpisy na forum jestem ostatnio sceptycznie nastawiony do Balla, a sam nie miałem za wiele czasu, żeby wyrobić sobie mocną opinię. A typa widzę najmocniej w Lakers, coś tak podpowiada. Trzeba nadrobić zaległości co do niego, jak i do reszty czołówki. 

Najprzyjemniejszą opcją byłoby przepuszczenie przez palce C's Fultza, ale na to nie liczę. Zobaczymy, co tam wymyślą. Cieszy, że Ball spokojnie powinien pasować do Russella i Ingrama, ale też nie nastawiam się na niego w 100%. Sporo może się zmienić. 

Wymiana picku za gotowego gościa? Moim zdaniem tylko razem z Dengiem lub Mozgovem. Inaczej nie warto, bo salary do obudowania takiego typa i tak będzie zapchane, co stwarza ryzyko odejścia. W takiej sytuacji lepiej zobaczyć jak wpasuje się nowy do reszty młodego core.

O #28 nic nie powiem. Jest, bo jest. 

Na to nie ma co liczyć, Byki najzwyczajniej w świecie nie wymienią Butlera za 1 wybór, ponieważ donikąd ich to nie zaprowadzi. 2+28+... kto wie. 

Uwielbiam taką pewność fanów jeśli chodzi o to, co zrobi zespół. 

Lub czego nie zrobi. 

#7 BullsFaN

BullsFaN

Starter

• Użytkownik
  • 515 postów

Napisano 17 maj 2017 - 09:36

Uwielbiam taką pewność fanów jeśli chodzi o to, co zrobi zespół. 

Lub czego nie zrobi. 

W tym wypadku można mieć pewność, chłop zagrał sezon życia, ma przed sobą 3 lata kontraktu a na horyzoncie nie widać kogoś, kto chciałby przepłacić. 

Użytkownik BullsFaN edytował ten post 17 maj 2017 - 09:40

#8 matek

matek

Moderator

• Super Moderator
  • 8464 postów

Napisano 17 maj 2017 - 09:45

Pewności nie można mieć nigdy. 

Wade odejdzie, zabraknie wzmocnień, pojawi się jakiś dym w szatni i całą swoją pewność możesz włożyć do kosza. 

Być może wcale nie będzie trzeba przepłacać. 

#9 january

january

Hall of Fame

• Użytkownik
  • 6797 postów

Napisano 17 maj 2017 - 09:47

W tym wypadku można mieć pewność, chłop zagrał sezon życia, ma przed sobą 3 lata kontraktu a na horyzoncie nie widać kogoś, kto chciałby przepłacić. 

2 lata.

#10 wygnaniec

wygnaniec

Rookie

• Użytkownik
  • 100 postów

Napisano 17 maj 2017 - 09:53

Dawać tego Lavara z synem i niech zaczynają inbe, czekam na to

#11 BullsFaN

BullsFaN

Starter

• Użytkownik
  • 515 postów

Napisano 17 maj 2017 - 09:53

Pewności nie można mieć nigdy. 

Wade odejdzie, zabraknie wzmocnień, pojawi się jakiś dym w szatni i całą swoją pewność możesz włożyć do kosza. 

Być może wcale nie będzie trzeba przepłacać. 

Nie chcę zaśmiecać tematu, ale po pierwsze odejście Wade'a to byłoby wzmocnienie, po drugie oddanie Butlera za jednego młodzika nie ma żadnego sensu, po trzecie i najważniejsze, owszem łysy i spółka to barany, ale wartość Butlera mają zawyżoną maksymalnie. 

2 lata.

UFA 2020 więc jakie 2?

Użytkownik BullsFaN edytował ten post 17 maj 2017 - 09:55

#12 january

january

Hall of Fame

• Użytkownik
  • 6797 postów

Napisano 17 maj 2017 - 09:59

UFA 2020 więc jakie 2?

Player option na sezon 19/20. 

#13 january

january

Hall of Fame

• Użytkownik
  • 6797 postów

Napisano 17 maj 2017 - 10:17

Zdjęcie na podsumowanie udanej nocy :

C__jo1IUAAAocf2.jpg

#14 fluber

fluber

All-Star

• Użytkownik
  • 2108 postów

Napisano 17 maj 2017 - 10:22

Rzekomo Ball będzie miał workouty wyłącznie dla Lakers. Do innych drużyn nawet nie zamierza jechać.Ciekawie będzie, jak Lakers go nie wybiorą.

Dużo zależy od Bostonu. Mają drużynę na finał konfy, a ich najlepszy gracz to rozgrywający. Najlepszym fitem do Bostonu byłby Josh Jackson. Ten z kolei nie pasuje do Lakers. Z tria Ball - Jackson - Fultz do Lakers najlepiej pasuje Ball. Jeżeli Celtics wybiorą Jacksona, to warto rozważyć Fultza. Może Boston zaryzykuje wymianą picków z 76ers i wzięcie jakiegoś Okafora do kompletu, wydraftowanie Jacksona, a 76ers wezmą z jedynką Fultza. Dla Lakers sytuacja pozostanie praktycznie bez zmian. Scenariuszy jednak kilka jest. Zapowiada się ciekawa noc draftu.

#15 shevcu

shevcu

Super-Star

• Użytkownik
  • 2612 postów

Napisano 17 maj 2017 - 10:27

76ers powinni dzwonic do Bostonu i blagac wrecz by przyjeli od nich #3 plus Okafor. Ta trojka w przypadku wyboru czy Jacksona czy Tatuma moze spowodowac przy Benie i Sariciu ze znowu zrobi sie tlok tym razem na 4

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych