Skocz do zawartości

Los Angeles Lakers 2017/18


january

Rekomendowane odpowiedzi

Patrząc na impakt z obu stron parkietu to Anthony Davis jest niekwestionowanym TOP5 ligi i mocnym materiałem na ligowe numero uno. Do tego ma zajebisty kontrakt. Obecnie nikt nie ma takich kart na ręku, by wyjąć Davisa, a już na pewno nie mają ich tonący w gównie Lakers.

 

taaaa. Rozmawiamy o człowieku który w net ranking jest w połowie ligii (wziałem pod uwage graczy grajacych powyzej 30 min - na 85 takich w lidze Davis jest 44 z wynikiem 1,7. Dla porównania Curry ma 17). Kontrakt ma świetny, ale to ciągle facet który nie wygrał meczu w PO, gra po 60 kilka spotkań w sezonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taaaa. Rozmawiamy o człowieku który w net ranking jest w połowie ligii (wziałem pod uwage graczy grajacych powyzej 30 min - na 85 takich w lidze Davis jest 44 z wynikiem 1,7. Dla porównania Curry ma 17). Kontrakt ma świetny, ale to ciągle facet który nie wygrał meczu w PO, gra po 60 kilka spotkań w sezonie.

 

Net Rtg to jest statystyka drużynowa, toteż gdyby Davis był w niej porównywalnie dobry do Curry'ego, musielibyśmy mówić o GOAT impactcie na przeciętno-słabych Pelicans.

Edytowane przez barcalover
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontrakt ma świetny, ale to ciągle facet który nie wygrał meczu w PO, gra po 60 kilka spotkań w sezonie.

 

Idą tym tropem to Lowry z DeRozanem powinni być w top5, bo nie dość, że wygrali dwie serie, to na dodatek urwali dwa mecze Lebronowi. 80% Zachodu dostaje sweepa od Dubs z miejsca. To samo z meczami - Durant w ciągu trzech sezonów gra średnio po 50 spotkań, a jakoś nie słychać o tym by to miało dla kogokolwiek znaczenie w kontekście rozmów o topie ligi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taaaa. Rozmawiamy o człowieku który w net ranking jest w połowie ligii (wziałem pod uwage graczy grajacych powyzej 30 min - na 85 takich w lidze Davis jest 44 z wynikiem 1,7. Dla porównania Curry ma 17).

 

Gorszego statu już nie szło znaleźć?

 

VORP 22 w lidze

BMP 30

RPM (ESPN) 17

 

Patrząc na impakt z obu stron parkietu to Anthony Davis jest niekwestionowanym TOP5 ligi i mocnym materiałem na ligowe numero uno. Do tego ma zajebisty kontrakt. Obecnie nikt nie ma takich kart na ręku, by wyjąć Davisa, a już na pewno nie mają ich tonący w gównie Lakers.

 

No, znowu nie przesadzajmy, w top 5 to on z całą pewnością nie jest (przynajmniej na razie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no.. Davis to fajny grajek, ale jeżeli już to bliżej drugiej dziesiątki ligi niż pierwszej.. Póki co to Cousins i Davis to trochę historia Kevina Love'a, który w słabej ekipie trzepał staty, a w lepszej spadł do drugiej-trzeciej opcji, choć wcale nie jest powiedziane, że gra o wiele gorzej, bo po prostu gra zupełnie inaczej. Davis trafiając do mocnej ekipy może okazać się graczem TOP5 (co bardzo prawdopodobne), ale nie wykluczam, że poważniejsza drużyna sporo by zweryfikowała.

 

Za to Russell to nawet nie TOP50 tej ligi... Zdecydowanie nie klasa Davisa (póki co, a stawiam, że nigdy) i nawet #2 nie rekompensuje tej straty w pełni. Choć zależy od podejścia Brwi.. Jeżeli chciałby odejść, a na stole byłaby taka oferta to poważnie bym się zastanowił.. Oczywiście dorzucenie Mozgowa czy Denga wydaje się niezbędne, ale to utrudnia im przebudowę, więc trzeba szukać trzeciej drużyny i ewentualnie oddałbym kogoś i przyjął jeszcze jeśli to konieczne, ale to fillery do trade'u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Gorszego statu już nie szło znaleźć?

 

VORP 22 w lidze

BMP 30

RPM (ESPN) 17

 

 

No, znowu nie przesadzajmy, w top 5 to on z całą pewnością nie jest (przynajmniej na razie).

 

Sprawdzałem na nba i to mi się rzuciło w oczy.

 

RPM - jestem w szoku, szczególnie patrząc na defensywny wpływ - przyznam szczerze, że teo wcześniej nie widziałem. Przeskok rok do roku jest ogromny.

 

W ofensywie jednak jego wpływ jest .... niezły. Ciągle uważam, że DAR + 2. pick to dobra oferta. To więcej niż kosztował DMC, Love, Shaq czy KG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem na nba i to mi się rzuciło w oczy.

 

RPM - jestem w szoku, szczególnie patrząc na defensywny wpływ - przyznam szczerze, że teo wcześniej nie widziałem. Przeskok rok do roku jest ogromny.

 

W ofensywie jednak jego wpływ jest .... niezły. Ciągle uważam, że DAR + 2. pick to dobra oferta. To więcej niż kosztował DMC, Love, Shaq czy KG.

DMC to cancer, Love był na ostatnim roku umowy, KG miał 32 lata, Shaq był skłócony i naciskał na odejście. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie dojechaliście z Dawisem.

 

Jeżeli bierzemy pod uwagę sam czysty statystyczny ranking to oczywiście ze to nie top 5.

 

Ale jeżeli w wymianie bierzemy inne okoliczności:

 

Głód sukcesu ze względu na słaba dotychczasowa ekipę

Wiek

Łatwość w odbudowaniu

Wpływ potencjalny na rozwój innych

 

To Davis jest wyżej.

 

Trade market jest taki ze nie ma szans aby graczy typu Lbj steph Leonard czy Green wyciągnąć z ich ekip stad fakt ze nue jest statystycznym too5 nie ma nic do tego.

 

Jako rozpatrywany w dużo szerszym niż jakość gry kontekście POTENCJAŁU oraz prawdopodobieństwa obudowania go jego pozycja jest bardzo wysoka.

 

Stad dawanie za niego tego co inni widza za Melo to jest pusty śmiech i się nie kompromitujcie.

 

Wiem ze niechciana gwiazda kosztuje przeraźliwie mało obecnie ale za davisa trzeba porządnie przepłacić ... obecnie.

 

Argument oparty na tym ze nie wygrał w po meczu tez taki sobie bo rozumiem ze lbj z 2005 tez był cienki.

 

Davis to obietnica od razu polepszenia zespołu natychmiast poprzez kombinacje wiek a doświadczenie.

 

To dalej mega potencjał w ewolucji tych elementów gry które potrzebuje dana ekipa.

 

Przy nierealności pozyskania wspomnianych graczy ( sam Davis obecnie jest tez średnio dostępny) Davis to perła a nue jakiś tam asset za pół ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Davis ma kontrakt do 2021.

 

Kim jest DAR w NBA i jaka jest gwarancja, że będzie miał kiedykolwiek choć 1/3 impactu Davisa?

 

Kim jest Lonzo Ball/Josh Jackson ...

Wiesz na tej zasadzie to nigdy by nie poszedł żaden trade młodego gracza czy picku za gwiazdę

Podaj mi zaś jak wyglądają trady czołowych wysokich ostatnich lat z 4 latami kontraktu.

Nie było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz na tej zasadzie to nigdy by nie poszedł żaden trade młodego gracza czy picku za gwiazdę

 

Poszedłby, gdyby np. Davis na to naciskał, bo wtedy wartość rynkowa takiego gracza spada i inni mogą zamienić prospecta w gotowy produkt. 

 

Natomiast tutaj rozmawiamy o ofercie za gracza ot tak - bez dopowiadania, że chce odejść, jest w konflikcie.

 

DAR + #2 to nie jest wartość Davisa na tej umowie i to nie jest nawet blisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem moderatorem, ale błagam skończcie to szaleństwo, bo zajadów dostanę! 

 

Nie wiem czy to napięcie przedfinałowe, ale od kilku dni kwiatek za kwiatkiem na forum się pojawia. 

 

Stad dawanie za niego tego co inni widza za Melo to jest pusty śmiech i się nie kompromitujcie.
 

 

Yyyy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.