Skocz do zawartości

Los Angeles Lakers 2017/18


january

Rekomendowane odpowiedzi

Mamy przecież przykłady zawodników, którzy pomimo, delikatnie mówiąc, nieortodoksyjnej techniki, mieli dobre % 3pts i FT. Pierwsi z brzegu - Kevin Martin i Shawn Marion, z nieksiążkową (Martin) lub c***ową (Marion) techniką da rade zrobić dobre procenty. Jakimś niewytłumaczalnym cudem się da. Żyłka.

 

Sprawdź sobie skuteczność Mariona i Martina na początku ich karier. Ta Twoja żyłka nazywa się "etyka pracy". A Ball w college'u rzucał trójki lepiej od nich.

Z ciekawości sprawdzałem skuteczność z HS, i tam przy bliższej trójce miał 35%, więc jeżeli nie zacznie rzucać lepiej (mamy już 20 meczów gdzie ma ~25%) to ten jego sezon w college'u to będzie niespotykany fluke, bo każdy wie, że on tam wyglądał na dobrego strzelca. Magic ostatnio powiedział, że trzeba będzie mu zmienić technikę rzutu po sezonie jak nie zacznie trafiać, dosyć mocna zapowiedź.

 

Z tego co czytałem, to on był w HS bardzo "streaky". Raz trafiał seriami, raz wcale. Ale 35% nadal zapowiada lepszego strzelca niż to, co widzimy obecnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo lepsza niż u Lonzo.

 

Martin jako rookie trafił 20% trójek. Marion 18%. Obaj mieli także gorszą skuteczność w college'u.

 

+ Talent/predyspozycje.

 

I Ty już wiesz, że Lonzo ich nie ma.

 

Albo Lonzo ma c***ową etykę, skoro ma taką technikę, jaką ma.

 

Zatem Martin i Marion też mieli c***ową etykę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie kumam tych obrońców Lonzo, bo o ile mogę zrozumieć, że chłopak jest młody i ma talent to zamiast o jego wyczynach na boisku mówimy o tym jakim jest celebrytą i jakim MOŻE BYĆ kiedyś koszykarzem. Jeśli Ball by tak grał wcześniej jak teraz to z pewnością by nie trafił do NBA. Tym bardziej, że cały zarząd LAL mowił że to następca Magica.. ale ogólnie ja tego nie widzę, bo zagrał dwa mecze dobrze na 15, czyli tak jak jego skuteczność. Jeśli to się utrzyma dalej to albo ławka albo d-league. Z drugiej strony jest Kuzma który jest na pewno w trójce najlepszych debiutantów tego sezonu. KCP ma jednoroczny kontrakt ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jendras kłamczuszku, jesteś jednym z największych manipulatorów na tym forum.

 

No to porównujemy skuteczność w 1 sezonie, jak sam zaproponowałeś, tak aby wszyscy widzieli:

 

Lonzo (na ten moment): 36% za 2, 23 % za 3, 50% FT = 109

Martin: 44% za 2, 20% za 3, 66% FT = 130

Marion: 47% za 2, 18% za 3, 85 % FT = 150

 

Przepaść.

 

Przeproś.

 

I Ty już wiesz, że Lonzo ich nie ma.

 

Nic na to nie wskazuje, ale ty wiesz, że ma.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

january, dlatego w pierwszym poście pisałem o 3pt i FT, to jendras odsyłał ogólnie do skuteczności, po czym następnie porównał sobie dla wygody tylko trójki, odetnij dwójki wyjdzie na to samo.

 

Lonzo nie jest utalentowany rzutowo. Nie brnijcie. Na ten moment nic nie wskazuje na to, by mógł się znacząco poprawić. Nie jest to niemożliwe, ale przesłanek nie ma. Dlatego wyraziłem zdziwienie odnośnie optymizmu części fanów LAL, że będzie kiedyś przyzwoitym strzelcem.

Edytowane przez Krzemo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jendras kłamczuszku, jesteś jednym z największych manipulatorów na tym forum.

...

Nic na to nie wskazuje, ale ty wiesz, że ma.

 

Najpierw atakujesz mnie personalnie, zarzucając kłamstwo i manipulacje, oczywiście bez żadnego uzasadnienia, a potem sam kłamiesz, bo ja nigdzie nie napisałem, że wiem, iż Lonzo ma predyspozycje. Piękny pokaz hipokryzji. :smile:

 

No to porównujemy skuteczność w 1 sezonie, jak sam zaproponowałeś, tak aby wszyscy widzieli:

 

Lonzo (na ten moment): 36% za 2, 23 % za 3, 50% FT = 109

Martin: 44% za 2, 20% za 3, 66% FT = 130

Marion: 47% za 2, 18% za 3, 85 % FT = 150

 

o lol, co to jest? :grin:

 

Marion trafiał niecałe 30% trójek w college'u, 18% jako rookie i 26% w drugim sezonie. A później zdarzało mu się rzucać na poziomie zbliżonym do 40%. Możesz sobie dodawać, mnożyć, całkować czy co tam jeszcze, ale Twój argument o "żyłce" w kontekście Matrixa nie trzyma się kupy. Nie każdy może być Klay'em Thomsonem, ale przy odpowiednim nakładzie pracy, można znacząco poprawić rzut.

 

Ball trafiał ponad 40% trójek w UCLA, a z tego co czytałem, licząc tylko te z dystansu NBA, miał coś koło 35%, więc dla mnie to są podstawy, by nie wywalać zawodnika z NBA po miesiącu ceglenia, ale Ty najwyraźniej wiesz lepiej.

 

Marcus Smart w swoim czwartym sezonie ma 27% z gry i 26% za trzy, a ludzie zastanawiają się, ile mu dać kasy, podczas gdy w temacie o Lakers Ball po miesiącu rozgrywek jest wywalany z ligi, mimo, że poza tym nieszczęsnym rzucaniem w zasadzie wszystko robi dobrze lub bardzo dobrze (przynajmniej jak na debiutanta).

 

Nie no, bawcie się dalej. :grin:

Edytowane przez Jendras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jendras, nie, żebym się nie zgadzał z Tobą tak generalnie, ale Lonzo w ORPM z tego co widzę po meczu z Sixers jest trzeci od końca w całej lidze. :]

 

Chyba Windhorst powiedział, że Lonzo bez rzutu to wciąż bardzo fajny prospekt, i poszedłby z 6-10 pickiem, ale mu się dostaje przez hype ojca, i ja się z tym zgadzam. :] Jak dalej nie będzie trafiać, i mu mocno przestawią technikę rzutu, to na jakiekolwiek oceny będzie trzeba poczekać ze dwa lata.

 

Ale dzisiaj dobry mecz na odbudowę, Suns w b2b, lol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to się utrzyma dalej to albo ławka albo d-league. 

Luke stwierdził ostatnio, że opcja gry Ballem z lawki nie wchodzi w gre bo to poprostu starting point guard Lakers i basta. Ciekawe jak długo bedzie sie tego trzymał i czy ma w tej kwesti jakies naciski ze strony Magica. Natomiast sam Lonzo poza zmianą stylówy katuje po godzinach rzut: https://twitter.com/NotoriousOHM/status/931600139369684992

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

january, dlatego w pierwszym poście pisałem o 3pt i FT, to jendras odsyłał ogólnie do skuteczności, po czym następnie porównał sobie dla wygody tylko trójki, odetnij dwójki wyjdzie na to samo.

 

Naucz się czytać, zanim zaczniesz wytykać innym kłamstwa i manipulacje:

 

Sprawdź sobie skuteczność Mariona i Martina na początku ich karier. Ta Twoja żyłka nazywa się "etyka pracy". A Ball w college'u rzucał trójki lepiej od nich.

 

To się nazywa wyrywanie zdań z kontekstu, od początku podawałem przykład trójek.

 

Zresztą, to jest nieistotne, czy mieli te kilka % w te czy we wte, bo sens jest taki, że obaj byli nieskuteczni wchodząc do ligi i z czasem mocno się poprawili. Słaby start nie determinował dalszego przebiegu ich kariery. Inna sprawa, że dosłowne porównywanie takiego Martina z Ballem jest bez sensu, bo ten pierwszy bazował przez całą karierę na rzucie, Lonzo nie musi trafiać 40% z dystansu, to jest przede wszystkim rozgrywający, rzucać musi na tyle dobrze, by nie ograniczało to jego największych atutów.

Jendras, nie, żebym się nie zgadzał z Tobą tak generalnie, ale Lonzo w ORPM z tego co widzę po meczu z Sixers jest trzeci od końca w całej lidze. :]

 

Ale ja zdaję sobie z tego sprawę, sam przecież wrzucałem tutaj te dane. :)

 

Inna sprawa, że taki De'Aron Fox jest według RPM najgorszym graczem NBA, a jakoś nikt go nie chce wyrzucać z ligi.

Edytowane przez Jendras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw atakujesz mnie personalnie, zarzucając kłamstwo i manipulacje, oczywiście bez żadnego uzasadnienia,

 

Haha uzasadnieniem są Twoje posty, każdy kto czyta widzi jak na dłoni.

 

 

o lol, co to jest? :grin:

 

To.

 

Sprawdź sobie skuteczność Mariona i Martina na początku ich karier.

 

No chyba, że to nie Ty uprzejmie odsyłałeś mnie do porównania skuteczności.

To jest dopiero hipokryzja.

 

Nie każdy może być Klay'em Thomsonem, ale przy odpowiednim nakładzie pracy, można znacząco poprawić rzut.

 

Znacząco czyli o ile?

Każdy się poprawi?

Jak ktoś jest c***owym strzelcem, jak np. Rondo czy Rubio to choćby się zesrał od rzucania trójek, znacząco się nie poprawi.

 

Ball trafiał ponad 40% trójek w UCLA, a z tego co czytałem, licząc tylko te z dystansu NBA, miał coś koło 35%, więc dla mnie to są podstawy, by nie wywalać zawodnika z NBA po miesiącu ceglenia, ale Ty najwyraźniej wiesz lepiej.

 

Nie wywalam, tylko dziwi mnie ten optymizm, że wszystko będzie z nim git i będzie spoko strzelcem.

Gdzie wesołe uniwerki, a gdzie NBA. Dystans, intensywność w obronie, z tą techniką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Naucz się czytać, zanim zaczniesz wytykać innym kłamstwa i manipulacje.

To się nazywa wyrywanie zdań z kontekstu, od początku podawałem przykład trójek.

 

Sam się naucz czytać.

Ja od początku pisałem o trójkach i FT, jako porównaniu rzutu, to Ty wyciąłeś sobie z kontekstu trójki i nieudolnie próbujesz się szarpać.

 

 

Zresztą, to jest nieistotne, czy mieli te kilka % w te czy we wte, bo sens jest taki, że obaj byli nieskuteczni wchodząc do ligi i z czasem mocno się poprawili.

 

Istotne jest to, że notowali przyzwoity/b.dobry % FT. Czyli można było sądzić, że pomimo nieciekawej techniki i dystans jest do ogarnięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha uzasadnieniem są Twoje posty, każdy kto czyta widzi jak na dłoni.

 

Jak już decydujesz się na rzucanie oskarżeń to albo doprowadź sprawę do końca, albo się wycofaj, bo na razie zachowujesz się jak zwykły tchórz, wykręcając się od odpowiedzi i szukając sojuszników.

 

 

No chyba, że to nie Ty uprzejmie odsyłałeś mnie do porównania skuteczności.

To jest dopiero hipokryzja.

 

Nie odsyłałem do porównania, tylko do sprawdzenia. To że odebrałeś moje słowa inaczej, to Twój problem, nie mój.

 

Znacząco czyli o ile?

 

O 4,57 pierwiastków z trzech.

 

Nie wywalam, tylko dziwi mnie ten optymizm, że wszystko będzie z nim git i będzie spoko strzelcem.

Gdzie wesołe uniwerki, a gdzie NBA. Dystans, intensywność w obronie, z tą techniką.

 

Ja to nazywam cierpliwością, ale Ty widzisz to co chcesz widzieć.

Sam się naucz czytać.

Ja od początku pisałem o trójkach i FT, jako porównaniu rzutu, to Ty wyciąłeś sobie z kontekstu trójki i nieudolnie próbujesz się szarpać.

 

Chłopie, skup się, bo gubisz wątek.

 

Najpierw zarzucasz mi, że to ja zacząłem porównania, a teraz piszesz o sobie. Weź się na coś zdecyduj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamiast o jego wyczynach na boisku mówimy o tym jakim jest celebrytą 

Lepiej by wyglądało, że sobie wmawiacie, jakim jest celebrytą. 

 

A gość robi swoje - trenuje i gra. Dostaje po łbie za ojca, ale to nie mój problem. Na bank nie jest to coś, co powinno zajmować komukolwiek głowę, ale wielu sobie chyba stawia za punkt honoru czepianie się do dzieciaka i rozbijania na czynniki pierwsze każdego piarda jego lub jego rodziny i przez pryzmat tego go ocenia. 

 

Co kto lubi i na co lubi przeznaczać swój czas. 

 

Ma ciężkie wejście do ligi, ale to dopiero pierwszy miesiąc. 

 

Ogólnie na ostatniej stronie z RPM znalazłem połowę tegorocznej loterii. :smile:

Czyli co, jednak ten draft, mimo wielu zapowiedzi i oczekiwań, nie różni się wiele od innych? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.