Skocz do zawartości

Los Angeles Lakers 2017/18


january

Rekomendowane odpowiedzi

Pozyskanie PG13 via trade jest konieczne po to, żeby pozbyć się jednego z kontraktów Deng/Mozgov, mając dwa te kontrakty, nawet sciagajac PG za darmo w kolejnym sezonie nie będziemy w stanie go obudować sensownie, chociażby przez fakt, że trzeba będzie przedłużyć młodzież po rookie kontraktach. Pytanie tylko jak bardzo Indy będzie zdesperowana, żeby cokolwiek za George'a uzyskać, Lakers mogą grać na zwłokę licząc na jak najniższą cenę, która będzie konieczna do zapłacenia i spróbować oferty "last minute". Ciekawe czasy dla Lakers pod względem kadrowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

76ers powinni dzwonic do Bostonu i blagac wrecz by przyjeli od nich #3 plus Okafor. Ta trojka w przypadku wyboru czy Jacksona czy Tatuma moze spowodowac przy Benie i Sariciu ze znowu zrobi sie tlok tym razem na 4

jak będzie taka sytuacja to Sixers wezmą Foxa lub Smitha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Ball już ma pewność gry w LAL i... bardzo dobrze! To najlepiej przygotowany do gry w NBA i najbardziej poukładany gracz w top 3 obok Embiida w ost. latach. Porównywanie go do Okafora to nieporozumienie, prędzej Fultz jest trochę przewartościowany, a moze się okazać drugim Tyreke Evansem, którego bardzo przypomina.

 

Moim zdaniem Ball będzie miał ogromne wsparcie i Magica i Kobasa, DAR powinien być przesunięty na SG o ile nie pójdzie w dealu spakowany z Randlem za Butlera (bo za PG13 to za duża paczka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozyskanie PG13 via trade jest konieczne po to, żeby pozbyć się jednego z kontraktów Deng/Mozgov, mając dwa te kontrakty, nawet sciagajac PG za darmo w kolejnym sezonie nie będziemy w stanie go obudować sensownie, chociażby przez fakt, że trzeba będzie przedłużyć młodzież po rookie kontraktach. Pytanie tylko jak bardzo Indy będzie zdesperowana, żeby cokolwiek za George'a uzyskać, Lakers mogą grać na zwłokę licząc na jak najniższą cenę, która będzie konieczna do zapłacenia i spróbować oferty "last minute". Ciekawe czasy dla Lakers pod względem kadrowym.

Tylko, żeby pozsykać George'a trzeba będzie coś oddać,a żeby pozyskać Geroge'a i oddać kontrakt Denga/Mozgova to trzeba będzie oddać jeszcze więcej. Jeżeli George jest zdetereminowany by grać w Lakers, to czy będzie zainteresowany tym, żeby Lakers pozbywali się młodego talentu, żeby sprowadzać go już teraz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, żeby pozsykać George'a trzeba będzie coś oddać,a żeby pozyskać Geroge'a i oddać kontrakt Denga/Mozgova to trzeba będzie oddać jeszcze więcej. Jeżeli George jest zdetereminowany by grać w Lakers, to czy będzie zainteresowany tym, żeby Lakers pozbywali się młodego talentu, żeby sprowadzać go już teraz?

 

Tu właśnie wszystko leży po stronie managementu Lakers jak to rozegrają, plan A jest taki, żeby oddać jak najmniej młodego talentu, i pozbyć się jednego parszywego kontraktu, a jednocześnie pozyskać PG13. Jeziorowcy od dawna nie mieli tak dobrej pozycji negocjacyjnej w stosunku do FA Allstara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Ball już ma pewność gry w LAL i... bardzo dobrze! To najlepiej przygotowany do gry w NBA i najbardziej poukładany gracz w top 3 obok Embiida w ost. latach. [...] prędzej Fultz jest trochę przewartościowany, a moze się okazać drugim Tyreke Evansem, którego bardzo przypomina.

Z tego wynika, ze gdyby Lakers wylosowali #1 draftowalbys Balla, a nie Fultza?

 

Co daje ściągnięcie za prospektow George'a? To samo stanie w miejscu co Indiana w pierwszej rundzie...

... co byloby duzym postepem w porownaniu do poprzednich lat.

Zreszta ta analogia nie pasuje bo fundament Lakers bylby bardzo mlody, wiec tam byloby miejsce na postepy.

 

2) Tylko w przypadku PG13 wygląda na to, że Pacers zupełnie stracili przewagę na rzecz LAL. Więc mogą ryzykować (delikatnie powiedziane! gdy prawdopodobieństwo jest tak małe) odejście jego za darmo lub iść w pewien rebuild wokół Turnera i tego co dostaną za PG, a wtedy chu*owa, trzyletnia umowa z drugim pickiem draftu tak nie boli, bo liczy się uzyskany talent.

Ale sytuacja Pacers nie jest zerojedynkowa ze albo oddaja LAL George'a przyjmujac kiepski kontrakt albo pozwalaja mu odejsc za nic. Moga go sprzedac do innej druzyny, ktora nie bedzie nalegac na przyjecie takiego balastu.

 

A uzyskanie przez Lakers cap space na PG w 2018 to żaden problem. + co oznacza, że nic nie mogą robić z składem?

W sensie, ze nie moga nikogo podpisac ani przyjac salary w trejdach.

 

Mogą spokojnie handlować Clarksonem, Randlem etc.

Jasne, ale jak musza ich oddawac by podpisac George'a to jest koszt podobny do oddawania prospektow w trejdzie. Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że Lakers pierwszy raz od dawna nic nie muszą. Przy trzech prospectach i perspektywie pozyskania George'a za darmo, można spokojnie dać Waltonowi czas na zgrywanie młodzieży ze sobą.

 

Mnie najbardziej ciekawi jaką wartość ma dla zarządu&Waltona D'Angelo. Na pewno z 2 pickiem będzie dostępny fajny rozgrywający i niekoniecznie musi stanowić z Russellem dobry duet na obwodzie. Tak samo interesuje mnie jaki jest pomysł na Ingrama, skoro George wygląda na zdecydowanego na dołączenie do Lakers. Tak jak przyjście PG13 może pozwolić klubowi wskoczyć na wyższy poziom, tak przekreśla plany spokojnej przebudowy opartej na rozwijaniu prospectów.

 

Przyznam szczerze, że obserwując i słuchając duetu Magic&Pelinka naprawdę cieszę się, że nie ma już z nami Kupchaka i Bussa. Pelinka sprawia wrażenie mega ogarniętego i rozeznanego w środowisku gościa, a Magic jest po prostu sobą i póki co pokazuje te pozytywne cechy swojego charakteru. To będzie bardzo ciekawe offseason 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bulls wątpliwe by sprzedali go za mniej + chyba zaniżasz value Butlera.

podobnie się mówiło o Kings i Cousinsie i niejednej innej wymianie, w której sprzedawana była gwiazda...

 

Bulls sami nie do końca wiedzą czy idą w przebudowę czy nie, plotki o oddaniu Butlera pojawiały się już wcześniej, nie śledzę na bieżąco sytuacji, ale jakie zgrzyty na linii Butler-management Bulls chyba też się pojawiały, a dostanie za niego 2 wyboru w drafcie i np. Clarksona na rozsądnej umowie można chyba nie najgorzej sprzedać kibicom.

 

Co do potencjalnej wymiany czy to za George'a czy za Butlera to max tego co bym dał to Clarkson i 2 pick. Nawet jeśli mają wyższą wartość to co z tego skoro nikt więcej nie daje za ten kaliber graczy? to nie są franchise playerzy, którzy zrobią wynik niezależnie od tego kogo im dasz do pomocy. Dodatkowo Lakers nie są w sytuacji takiej jak Celtics, że grają w finale konferencji i taki gracz może im pomóc powalczyć o tutuł.

 

Lakers tak naprawdę nic w tej chwili nie muszą, mogą spokojnie wybrać Balla czy kogo tam zechcą i dodać do zeszłorocznego zespołu, rozwijać młodych graczy, zobaczyć co z nich będzie. Denga i Mozgova trzeba traktować niestety jako balast, z którym trzeba żyć, pozostaje mieć nadzieję, że chociaż pożyteczni będą. Dodawanie do pakietu gościa takiego jak Randle tylko po to by się ich pozbyć jest dla mnie kompletnie bez sensu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jedyną co za Butlera mogą zaproponować pick#28, Deng, plus ktoś z dwójki Clarkson/Randle. To jest max. Oddawanie czegoś więcej za Jimmy Butlera byłoby bez sensu. Do Indiany proponuję pick#2 plus Mozgov za PG13 i skład się robi ciekawy ;) wiem wiem NBA 2k :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<br /><br />

Z tego wynika, ze gdyby Lakers wylosowali #1 draftowalbys Balla, a nie Fultza?<br />

<br /><br />Już dawno pisze, że moim zdaniem Fultz nie pasuje do obecnej ekipy (DAR i Randle) i potencjalnych planów targetowych LAL (np. PG13 czy Butler) bo to oznacza za dużo "utalentowanych samców alfa" którzy dublują swoje kluczowe umiejętności.<br /><br />LAL potrzebuje gracza który nie jest samolubny, a do tego jest inteligentny i potrafi wykorzystać skills swoich partnerów.<br /><br />Dlatego wcześniej pisałem że mając 1 bym ją handlował np. za ciut niższy numer i jakiegoś solidnego gracza,czy jednoczesnym spakowaniu innych graczy za gwiazdę. <br /><br />Wysłane z mojego XT1092 przy użyciu Tapatalka<br /><br />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jedyną co za Butlera mogą zaproponować pick#28, Deng, plus ktoś z dwójki Clarkson/Randle. To jest max. Oddawanie czegoś więcej za Jimmy Butlera byłoby bez sensu. Do Indiany proponuję pick#2 plus Mozgov za PG13 i skład się robi ciekawy ;) wiem wiem NBA 2k :tongue:

Pick 2 i pick 28 + 140 milionów na 3-letnich kontraktach Mozgova, Denga i Clarksona w zamian za George'a i Bulera?:) W NBA2k też by to nie przeszło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Co do potencjalnej wymiany czy to za George'a czy za Butlera to max tego co bym dał to Clarkson i 2 pick.

 

 

O LoL :D

 

To już P.J Trucker poszedł za szrot i dwa picki drugorundowce a za all-stara kibicie Lakers chcą łaskawie płacić jeden i jakiegoś ziomka.

 

Dla mnie jedyną co za Butlera mogą zaproponować pick#28, Deng, plus ktoś z dwójki Clarkson/Randle. To jest max. Oddawanie czegoś więcej za Jimmy Butlera byłoby bez sensu. Do Indiany proponuję pick#2 plus Mozgov za PG13 i skład się robi ciekawy ;) wiem wiem NBA 2k :tongue:

 

Pierwsze zdanie prawie ok ale żeby Chicago na to poszło #28 zamieńcie z #2. W drugim zdaniu nie rozumiem braku kogoś z pary Clarkson/Randle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Tylko wygląda na to, że te pakiety nie będą jakieś super, bo nikt nie ma ochoty za roczne wypożyczenie oddawać za dużo. Przykładowo - wolałbyś np 13 pick Denver i ewentualnie Mudiaya+ kogoś z vets + ew Bartona (a to i tak bardzo optymistyczny pakiet od Nuggets) czy 2 pick i chu*owy kontrakt Denga? Ja bym się nie zastanawiał nawet.

Wg mnie Denver by proponowali inny zestaw, ale mniejsza o to bo kluczowy jest temat #2 - przy zalozeniu, ze na 100% sie wyciagnie z niego gwiazde oferta Lakers przy przebijala wszystkie poza Celtics... ale historia tych pickow jest marna i do tego nie masz takiej opinii o zawodnikach dostepnych przy tym wyborze[!], wiec ciezko liczyc, ze maja takowa Bulls/Pacers.

 

Zas bardziej realistyczna wycena #2 jako assetu [czyli powiedzmy 20% szans na gwiazde, 30% starter, 30% solidny rotacyjny, 20% bust] powoduje, ze to sie robi zdecydowanie za malo by przyjmowac na klate jeszcze Denga/Mozgova.

 

3) Tylko przecież jak dostaną coś za nich (value względne tu jest) to jest to wartość dodana. Picki/gracze na RC etc.

George w Lakers na sezon 2017/18 to przeciez tez jest wartosc dodana...

 

Mam wrazenie, ze traktujesz strategie z czekaniem jako pewniak gdy to jest spore ryzyko, gdy George juz bedzie FAsem to moze wrocic do LA, ale moze sie zniechecic slabym sezonem Lakers i dostac maxa od contendera, ktory go przekona.

 

Russell-Butler-Ingram-Deng-Mozgov (a na ławce Nance  i Zubac). I za rok uderzenie po PG13. Biorę taki plan w ciemno.

Przy zalozeniu, ze sie to wszystko uda kto gralby najwiecej na PFie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^

2 pick =/= 2nd round pick Eld...

 

Mea culpa. Zwracam honor.

 

Choć wyjątkowo typowe mi się to wydawało jak na temat Lakersów ;).

 

Celem LAL powinno być za wszelką cenę posprzątanie tego gówna co macie. Indiana wiedząc że PG13 się i tak wypnie powinna chcieć Randle, #2, #28 i przejąć Denga. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Strasznie jakoś zaniżasz wartość 2 picku. To nie wina Lakers, że idioci wybierali Thabeeta czy Derricka Williamsa.

To nie ja zanizam tylko Ty zawyzasz ;-)

Historia pokazuje, ze bardzo trudne jest typowanie drugiego najlepszego gracza danego draftu, wiec sugestia, ze inni sa idiotami, a Ty/Lakers/Pacers nie moga popelnic bledu jest um optymistyczna.

 

A akurat np na temat Tatuma mam chyba najwyższą na świecie opinię ;-)

Ze ma duze szanse na bycie gwiazda?

 

Jak Bulls chcą iść w rebuild (oddanie Butlera), czy Pacers pogodzą się z odejściem PG13 to #2 pick to jest kapitalna sprawa w mocnym (a za taki jest uważany) drafcie.

Nie kupuje takich stwierdzen przed draftem, to spekulacyjne pompowanie balonika oczekiwan, z ktorego potem wychodzi przykladowe Top2 Wiggins i Jabari gdy gwiazda znajduje sie nawet w drugiej rundzie.

 

2) Ale longterm się bardziej przecież liczy dla Lakers.

Sciagniecie go teraz mialoby takze wplyw na dlugoterminowa perspektywye bo swojemu graczowi mozna zaoferowac wiecej niz obcemu FAsowi - nie sadzisz, ze by to zaklepywalo George'a i lepiej miec go w garsci niz na dachu? Tzn rozumiem, ze masz zalozenie iz PG13 jest pewniakiem w LAL i wtedy latwo sie zgodzic, ze warto na niego czekac, ale wg mnie to jest optymistyczne zalozenie.

 

3) Jeśli PG13 i tak na pewno chce iść do LAL to nie ma sensu za niego przepłacać.

Dlaczego uwazasz za przeplacenie oddanie zawodnikow, ktorymi i tak musisz handlowac by zrobic miejsce w capie dla PG13? Przeciez nie roznimy sie co do fundamentow propozycji tylko ile balastu moga upchnac Lakers.

 

4) Longterm Ingram jest dla mnie PFem.

W sensie za ile lat? Uda mu sie w tym czasie odpowiednio przypakowac?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.