Skocz do zawartości

Free Agency 2017


zalias

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobilem temat, poniewaz widze ze nie ma takowego, byl pokrewny o trade deadline, no ale jednak to nie to samo, a powoli coraz wiecej jest rozmow i coraz wiecej pytan

 

co zrobia Boston Celtics z pickiem? z Thomasem? 

 

Czy po tym co sie dzisiaj dowiedzielismy - Paula George nie ma w zadnej z druzyn All-NBA oznacza, ze Pacers powinni probowac wyciagnac za niego cokolwiek? czy poczekac rok liczac na to ze bedzie w All-NBA i skusza go $$$ ?

 

i temu podobne sprawy...

 

temat w zasadzie zalozylem przede wszystkim ze wzgledu na Gordona Haywarda i ciekawa rzecz, ktorej sobie dzisiaj sluchalem w podcascie Billa Simmonsa, u ktorego gosciem byl Mark Titus zajmujacy sie NCAA. Ogolnie panowie najpierw pogadali o prospectach, a pozniej zeszli troche (jak to bywa u Simmonsa) na rozmowy dotyczace Celtics i wlasnie temat Haywarda, a konkretniej jego bliskosci z bylym trenerem z czasów Butler, a dzisiaj trenerem Celtow - Bradem Stevensem.

 

Dodam tez, jako taka ciekawostke, ze Titus chodzil do tej samej szkoly co Hayward na poziomie licealnym i grali nawet w 1 druzynie. Ciekawe nr 2, Titus grał w pierwszej druzynie ktora kiedykolwiek trenowal Stevens. Powiedzial on ze ich (Stevensa i Haywarda) więź jest naprawde mocna i nie chodzi tutaj tylko o lata spedzone przez Haywarda w Butler, tylko ze Stevens byl pierwszym gosciem ktory w ogole zwrocil na Haywarda uwage i postawil na niego. Haywardowi podobno skilla nie brakowalo nigdy, ale jeszcze na poczatku liceum byl 5'11"-6'0" i dopiero 2 lata pozniej urosl do 6'7"-6'8" i wtedy wieksze szkoly zaczely sie nim interesowac, ale to Stevens byl przed wszystkimi przynajmniej o rok wczesniej.

 

Cala rodzina Haywardow byla zawsze fanami Purdue, chodzili na wszystkie mecze itp 
Nawet kiedy Hayward gral w Butler, to rodzice nadal chodzili na mecze Purdue

Czemu o tym pisze? bo czesto tak jednak jest ze w takim wypadku gdyby zawodnik mial mozliwosc grac dla takiej druzyny ktorej tez sam kibicowal,  to by to zrobil, ale nie Hayward. Purdue proponowalo mu scholarship, jednak odmowil na rzecz Stevensa.

Moze wiele z Was uzna to za drobnostki i nieistotne/nieciekawe rzeczy, ale ja osobiscie lubie poznawac glebiej takie historie. Ta, troche mnie przekonala ze Hayward ma tylko 2 opcje - zostac w Jazz, albo powedruje do Celtics i jesli z pistoletem przy glowie mialbym odpowiedziec gdzie Hayward rozpocznie sezon 2017/18 to powiedzialbym ze bedzie to Boston.

 

co o tym sadzicie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sądzę, że nie ufałbym w takich sprawach Simmonsowi ;)

 

a serio: przed sweepem od GSW dawałem szanse na 80:20 na rzecz Jazz, teraz bym powiedział 60:40 dla Jazz

 

Chyba że faktycznie celtics wydealują Thomasa i obiecają Haywardowi, że będzie 1. opcją - no ale to by było trochę sk****syństwo ze strony Ainge'a i kolejne -1000 do karmy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego napisalem, ze te rzeczy mowil Titus, ktory byl i teammatem Haywarda i gral u Stevensa :) 

 

co do IT to ja mysle ze poki co zostanie i przynajmniej przez pierwsze sezony zobacza jak wyglada wspolpraca Thomas-Fultz, pytanie czy Hayward chce byc za wszelka cene opcja nr 1 jak to w tym roku bylo w Jazz gdzie znowu jego rola byla jescze wieksza niz w roku poprzednim, czy łyknie gadke, ze przyszlosc Bostonu jest swietlana - byli w finale konferencji, byli 1 seedem, maja teraz top prospect i mu powiedza chodz do nas, core sie nie zmienia, ty nas tylko wzmocnisz, bedziemy w stanie walczyc z LeBronem dzieki temu.

w tle tez bedzie usmiechajacy sie Stevens i tak to sie wszystko moze skonczy

 

bo jelsi chodzi o Jazz to oni nie powtorza swojego sukcesu za rok jesli Hill gdzies odejdzie za 20 mln rocznie i to tez moze byc kluczowe w calej tej sprawie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duże znaczenie ma ta seria z Cavs w ECF - jeśli będzie takie mordobicie na jakie się zapowiada, to na miejscu Haywarda bym się nie ruszał z Utah, GSW jest poza ich zasięgiem, ale mają dobrych, młodych zawodników i mogą spokojnie walczyć o 2 seed w najbliższych latach i czekać na swoją szansę (kontuzja Draymonda, Duranta whatever). Lepsze to dla Haywarda niż zostać okrzykniętym zdrajcą w Salt Lake City po tylko żeby iść na wschód i zbierać bęcki od Lebrona i spółki.

 

No i kurde Gobert to jest najlepszy true center w lidze w tej chwili, wolałbym grać z nim niż ze starzejącym się Horfordem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Zalias

 

A ten wątek jest o wolnej agentrzue 2017 czy tylko o Haywardzie bo tak jakby spłyciłeś cały rynek do jednego nazwiska

 

Co do samego Gordona to 7 lat temu miał silną więź ze Stevensem ale czy teraz? Wywiady z rodzicami w trakcie niektórych meczów pokazują że teraz to on ma dużą więź ze Snyderem. Miał od Jazz indywidualne treningi. Jazz latem zrobiła wszystko by został All Starem. Czy odejdzie do Bostonu ? Nie wiem ale realnie to Celtowie mają tak naprawdę duży problem bo dając maxa Haywardowi i mając Fultza latem 2018 będą mieć 90 mln pieniędzy w salary i do zapłacenia maxa IT i dużą kasę Bradleyowi i Smartowi

 

Jazz jest młode i ma jeszcze miejsce na postęp. Gobert jest lepszym graczem i liderem niż IT..

W Jazz Hayward jest w ofensywie nr 1 i nikt mu tego nie kwestionuje a w Bostonie IT mu w 4 kwarcie nie da kozłować

 

W perspektywie jednego sezonu Boston będzie lepsze w dłuższej perspektywie niekoniecznie

Balastem w Jazz jest Alec Burks i jego nieszczęsne 11 milionów

 

Ale w tej chwili i tak większe prawdopodobieństwo jest że zostanie w Jazz niż odejdzie

 

Co do innych nazwisk to

 

Durant i Curry zostaną w Golden

Griffin w Clippers

Co zrobi Paul to juz w sumie od niego zależy - możliwe że jakas ekipa zrobi kreatywną księgowość i stworzy te 36 baniek dla niego ale realnie to może być trudne

Millsap może odejść z Hawks - nie wiem czy ktoś mu da maxa jakiego on chce ale Heat to już dość realny kierunek

Ciekawe jeszcze będą decyzje Teague'a, Holidaya i Hilla choć tu pewnie tylko Hill chce mieć maxa na którego poza 76ers nikt nie ma gotówki - ewentualnie Chicago gdyby Wade postanowił od nich odejść

 

Ogólnie stawiam że Spurs utraci któregoś z zawodników - Mills Dedmond

Atlanta nie utrzyma swoich FA i straci albo Hardawaya z Millsapem albo nawet obu naraz

 

Ciekawe czy Ibaka zostanie w Raptors bo tu może być ciekawie bo np Sota może zrzucić medycznie umowę Pekovica i wtedy ma ok 25 baniek realnie do wydania i pewnie będą uderzać w PFa - Sapa albo Ibakę

 

Reszta to albo zastrzeżeni agenci albo


PS Nie ma bardziej odległych światów jak Salt Lake i Praga Południe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że kropki są dobre. Przecinki też.

 

Karuzela FA zacznie się na dobre po finałach, bo jeśli coś pójdzie nie tak to Durant czy nawet Curry, mogą stać się "dostępni". A Golden State ma 9 FA po sezonie + Durant z Player Option.

 

http://www.spotrac.com/nba/golden-state-warriors/

 

Lista 150 FA/RFA http://hoopshype.com/2017/04/26/nba-free-agency-2017-the-top-players/

 

Biorąc pod uwagę, że jest 450 miejsc pracy + 60 z kontraktów D-league. To będzie trochę ruchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej LBS ale wiesz, ze Praga Poludnie to nie tylko Grochow, ale tez Saska Kepa albo (baaardzo niedoceniany) Goclaw? :tongue: Tak wiec teges...pls...

 

SLC to predzej jakis Ursus :grin:

Raczej nie bo to jest mega spokojne zimowe miasteczko a nie sypialnia stolicy więc raczej Wesoła czy Podkowa Leśna jakbyśmy się mieli odnosić do Wawy a Rzeszów jeśli bysmy mieli patrzeć w skali kraju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Lepsze to dla Haywarda niż zostać okrzykniętym zdrajcą w Salt Lake City po tylko żeby iść na wschód i zbierać bęcki od Lebrona i spółki.

 

 

Tutaj warto pamietac ze jak mialo dojsc do przedluzenia to oni wcale nie spieszyli sie zeby dawac mu hajs i nie wiedzieli czy on jest warty maxa, jako RFA njapierw pozwolili mu sluchac ofert z innych klubow i jezdzic na wourkouty i potem dopiero jak rynek zweryfikowal ze dostaje maxa to oni go sobie wyrownali.

 

Swoja droga smieszne jest pisanie po co byc na wschodzie i dostawac baty od LeBrona i spolki, kiedy na Zachodzie jest o wiele silniejsza bestia i to potencjalnie na wiecej lat ;)

 

 

@ Zalias

 

A ten wątek jest o wolnej agentrzue 2017 czy tylko o Haywardzie bo tak jakby spłyciłeś cały rynek do jednego nazwiska

 

 

no o całej, splycilem bo nie mialem nic do pisania o innych... dalem na poczatku po zdaniu o IT i George'u i jakos mialem pustke w glowie, a w sumie nie wpadlem na taki pomysl zeby wejsc na liste FA i po prostu poleciec liste i napisac 1-2 zdania o wazniejszych... to bylby pewnie dobry ruch, ale no czasem na takie proste rozwiazania sie nie wpada o 2 w nocy

 

 

Sądzę, że kropki są dobre. Przecinki też.

 

 

a Ty dalej swoje... rozumiem, ze to znowu do mnie. Po 1 to nie jest matura z jezyka polskiego, ale moze Twoje cierpienia spowodowane przecinkami i kropkami u mnie beda mniejsze jesli Ci napisze ze wiekszosc zycia nie mieszkalem w Polsce i nie jest to moj ojczysty jezyk? Teoretycznie w innych jezykach interpunkcja tez jest wazna, ale no po prostu mam tendencje do pisania dlugich i zlozonych zdan bez stawiania przecinkow, niestety to sie nie zmieni, bo etap szkoly mam juz dosyc dawno za soba i w zyciu codziennym nie jest mi to ani potrzebne ani mi to nie przeszkadza. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no przestań. Graczami impactowo są podobnymi tylko po obu biegunach. No, ale liderem to IT jednak jest lepszym niż Gobert. Bądźmy poważni.

 

Gobert daje w defensywie znacznie więcej niż IT z przodu. W dodatku coraz lepiej poczyna sobie w ataku, jak na centra można nawet powiedzieć, że bardzo dobrze. Ile Thomas znaczy w obronie pisać nie trzeba. Steve Nash to przy Nim Gary Payton.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no przestań. Graczami impactowo są podobnymi tylko po obu biegunach. No, ale liderem to IT jednak jest lepszym niż Gobert. Bądźmy poważni. 

 

To chyba inaczej rozumiemy liderowanie. Rudy stara się trzymać w ryzach ekipę - ustawia obronę. Mobilizuje do lepszej gry. IT to koń pociągowy. On podrywa na parkiecie. Ale poza nie widać by miał wpływ na graczy. Rudy w wywiadach, stawia wymagania sobie innym i widać że drużyna idzie za nim jak w dym. Kanter tego nie akceptował i poleciał

 

 

a Ty dalej swoje... rozumiem, ze to znowu do mnie. Po 1 to nie jest matura z jezyka polskiego, ale moze Twoje cierpienia spowodowane przecinkami i kropkami u mnie beda mniejsze jesli Ci napisze ze wiekszosc zycia nie mieszkalem w Polsce i nie jest to moj ojczysty jezyk? T

To akurat było do mnie najpewniej , ale luzik.. Czasem się zdarzają puryści językowi, bo jak wiadomo to jest forum mowy ojczystej i o Miodku

 

Co do samego tematu to ja też rano spłyciłem temat niemniej prawda jest taka że

 

Jaki zespół ma realnie kase na maxa

 

Teoretycznie

Jazz

Hawks

Suns

Pacers

Nets

Sota

Boston

 

Na super maxa dla 10letniego weterana

Mavs

Denver

CLippers

Miami

Chicago

Golden

Phila

i Sacto

 

Ale to są fikcyjne maxy bo Dallas ma jak wywali Dirka i Noela co się nie zdarzy.

 

Więc realnie większośc tych ekip w pierwszzej kolejności musi się skupić na podpisaniu swoich graczy, więc realnie na rynku będą:

 

Boston z 35 milionami

Miami z ok 37 milionami

Phila z 43 milionami

Minnesota która pozbywając się shabazza może mieć ok 33.

i Bulls jeśli Wade od nich odejdzie ale czy oni będą wtedy atrakcyjni dla kogokolwiek?

 

Reszta nie ma kasy na więcej niż 15 milionów.

 

Zakładam że nikogo nie interesuje czy Raul Neto zmieni klub więc tak pobieżnie to stawiam , że najciekawszym nazwiskiem moze być

 

Millsap który by pasował idealnie do Minnesoty tyle, że nie za maxa,

Ibaka który moż mieć dosyć Toronto,

Lowry , który też może chcieć zmienic otoczenie,

Hardaway jr bo Hawks już w styczniu ogłosiła , że nie chcą mu dać tyle ile on chce a więc będzie dostępny.

 

Hill bo chce dużo więcej niż 26 baniek które mu Jazz dawało i możliwe że Mills z Reddickiem zmienią otoczenie

Edytowane przez ely3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale IT to gracz który monopolizuje piłkę w ostatnich akcjach. Nie nazwałbym to liderowaniem ale ok

 

Kucio naprawdę uważasz że IT który jest najgorszym graczem w obronie w całej NBA jest w ogólny porównywalny impactem z Gobertem?

 

Bo Gobert to TOP3 obrony w lidze i przeciętna ale po ASG coraz lepsza ofensywa.

 

A IT to bottom 3 w obronie i atak pewnie w okolicach 10

 

IT na parkiecie jest ledwo ledwo plusowy a Rudy to impact typu +8-10 net rtg przez cały sezon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ely wolę kolesia co rzuca 30 pkt niż takiego co krzyczy w szatni.

A ja takiego co rzuci 16 wybroni 20 niz takiego co rzuci 30 i odda w obronie 27. Rudy po ASG to gracz bardzo dobry po obu stronach parkietu nie wiem czemu Kucio go uważa za jednostronnego gracza ale ok.

 

A co do dyskusji o Gordonie to jednak Hayward-Gobert znacznie lepiej pasuje niż Hayward-Thomas.

 

To lato już nie będzie takie szalone jak rok temu, bo jest znacznie mniej kasy do wydania.

 

Najgorsze że na Wschodzie większość ekip PO jest na skraju demontażu

 

Wizards pewnie będzie zmuszone wyrównać Portera a to ich zablokuje na lata bo już nie będą mieć kasy na wzmocnienie ławki

Raptors ma do podpisania dwóch weteranów Lowry-Ibaka a pytanie czy 4 letnie kontrakty obu nie zabiją ich rozwoju

Hawks i Bulls moga przestać istnieć bo mają dysfunkcyjne kluby i chcieli handlować swoimi gwiazdami

Bucks będą mieć dylemat z Monroe jeśli się wyoptuje

Pacers muszą zrobić ruchy na wzmocnienie by zatrzymać PG a szans na to za bardzo nie mają

 

Jak powtarzam ciekawe jest na kogo postawi Heat bo jeśli na powrót Wade'a to skopią temat - jak spróbują się wzmocnić na obwodzie to mogą wykonać spory skok jakościowy

A drugi wątek to Minnesota jak wykorzysta swoją gotówkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.