Skocz do zawartości

Sezon 2017/2018 w Orlando - nędzy ciąg dalszy?


tomaszan

Rekomendowane odpowiedzi

Chłopie ja już siebie tu dwa razy wrzucałem - nikt mnie tak nie oszukał jak Vogel

 

Simmons , Speights grali dobrze rok temu . Dziś są nijacy . Paytona oglądałem dziś w Phoenix i nie mam pojęcia jakim cudem on nie był w stanie prowadzić sensownej gry w Orlando

 

Hezonja od nich zaraz odejdzie. Vogel ma w teoriii dużo dobrych obrońców. Kilku niezłych graczy i tak naprawdę zero sensownych zagrywek

 

To mniej więcej mi przypomina jak Bucks od momentu zwolnienia Kidda mają najlepszą obronę w lidze a przedtem nawet nie ocierali sie o TOP20 . Zmiana trenera z fatalnej obrony stworzyła bardzo dobrą ( nota bene Bucks z taką obronę mogą być problemem dla każdego )

 

No i Orlando od momentu wymiany Howarda jak szorowali dno tak będą szorować jeszcze trochę bo oni nadal nie mają żadnej trampoliny by się odbić od dna. W ich przypadku po próbie odbicia dno się oberwało i spadli jeszcze niżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, wygląda na to, że w końcu w drafcie wezmą kogoś na kim można budować drużynę, a brak kogoś takiego był ich głównym problemem. Jak już pisałem, paradoksalnie bardzo dobry sezon z ich perspektywy. Stąd te próby handlowania Gordonem swoją drogą między innymi.

 

Chyba, że wypadną poza top5 i zmarnują mi Jacksona.

Edytowane przez BMF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, wygląda na to, że w końcu w drafcie wezmą kogoś na kim można budować drużynę, a brak kogoś takiego był ich głównym problemem. Jak już pisałem, paradoksalnie bardzo dobry sezon z ich perspektywy. Stąd te próby handlowania Gordonem swoją drogą między innymi.

 

Chyba, że wypadną poza top5 i zmarnują mi Jacksona.

 

Nie wierzę, po prostu nie wierzę że im ten draft coś da:

 

W 2013 z #2 wzieli Oladipo którego historię znamy a teraz pokazuje w Indianie że można coś na nim budować. Może nie contendera ale spokojnie PO team.

 

W 2014 z #4 Gordona który jeszcze jest ale już myślą jak go zhandlować.

 

W 2015 z #5 Hezonja którego powoli chyba Europa lub Chiny czekają. 

 

W 2016 z #11 Sabonisa. Wiemy gdzie jest.

 

W 2017 z #6 Isaaca i z #25 Pasecniksa. Pierwszy nie wiadomo kiedy wróci przez kolano choć i tak jak pierwszą szóstkę draftu wyglądał słabo w tym co pograł notując 5,3/3,7/0,7. A drugi to wielki klocek który nawet nie powąchał parkietu w tym sezonie. Później po nim poszli między innymi Hart, Kuzma, Ojeleye czy Jordan Bell.

 

Ostatnie 5 lat to tragedia i w tym roku tylko przedłużyli serię a i w kolejnym zrobią to samo. Do tego dwa beznadziejne kontrakty Bidżambo vel. "wydaje mi się że jestem Mutombo" i Fourniera...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wierzę, po prostu nie wierzę że im ten draft coś da:

 

W 2013 z #2 wzieli Oladipo którego historię znamy a teraz pokazuje w Indianie że można coś na nim budować. Może nie contendera ale spokojnie PO team.

 

W 2014 z #4 Gordona który jeszcze jest ale już myślą jak go zhandlować.

 

W 2015 z #5 Hezonja którego powoli chyba Europa lub Chiny czekają. 

 

W 2016 z #11 Sabonisa. Wiemy gdzie jest.

 

W 2017 z #6 Isaaca i z #25 Pasecniksa. Pierwszy nie wiadomo kiedy wróci przez kolano choć i tak jak pierwszą szóstkę draftu wyglądał słabo w tym co pograł notując 5,3/3,7/0,7. A drugi to wielki klocek który nawet nie powąchał parkietu w tym sezonie. Później po nim poszli między innymi Hart, Kuzma, Ojeleye czy Jordan Bell.

 

Ostatnie 5 lat to tragedia i w tym roku tylko przedłużyli serię a i w kolejnym zrobią to samo. Do tego dwa beznadziejne kontrakty Bidżambo vel. "wydaje mi się że jestem Mutombo" i Fourniera...

Hezonja -> przy takiej grze inny klub NBA, a nie emigracja

Isaac -> kostka nie kolano, poza tym nie za wcześnie te oceny tym bardziej, że wiadomo było, że Isaac nie jest NBA ready?

Pasecniks -> Magic go nie wybierali, bo sprzedali pick

2017 rok -> zmiana managementu (o dotychczasowych błędach już pisałem wcześniej)

 

Tyle dla uściślenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że Orlando wybiera wątpliwie (Hezonja), ma problem z rozwijaniem prospektów (Oladipo), robi dziwne wybory i fatalnie prowadzi zespół to są fakty, tylko nie zauważasz, że Gordon, Hezonja, Oladipo czy Isaac są nieporównywalni do Aytona, Bagleya, Doncicia czy Portera. ​Gordon był surowym skrzydłowym z Arizony, Oladipo był defensywnym guardem, Hezonja ledwo co łapał się do rotacji Barcelony, a Isaac to zawsze był potencjalny super role player. Tutaj do wzięcia w top5 masz dwóch 20-10 wysokich z college'u, Doncicia, który w Eurolidze w wieku 18 lat robi 18-5-5 w 26 minut (LOL) czy Younga - Porter to też strasznie utalentowany scorer.

 

Oczywiście Oladipo skończył jako allstar, ale głównym problemem Orlando było, że nie mają kogoś na kim można oprzeć atak - a top5 daje im w końcu taki wybór. Oni zmarnowali swój wybór Oladipo, bo ledwo raz dali mu szansę pełnić większą rolę w ataku (i grał bardzo dobrze), ale tutaj z definicji jak kogoś wezmą to będzie ich pierwszą opcją w ataku max. w drugim sezonie. Dostajesz Doncicia w drafcie, to z marszu robisz z niego primary ballhandlera i dajesz mu +30 minut, bierzesz Aytona i próbujesz na starcie budować wokół niego ofensywę, etc.

I tak, Ayton, Bagley czy Young mają mnóstwo mankamentów, ale ofensywnie takiego talentu Magic nie mieli od czasów Dwighta, więc jak znajdą się w top5 draftu, to będzie najlepsze co ich spotkało od jakichś 7 lat. Jak wylądują poza top5, to dalej mogą skończyć z Jacksonem (moim zdaniem on powinien iść w top3) czy Bambą (który też może pójść cholernie wysoko).

 

Zupełnie inny kontekst, choć masz rację, że mogą to popsuć.

Edytowane przez BMF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak Orlando podejmowało słabe decyzję ale skoro już żyli z nią czyli tym Paytonem to czemu go wytransferowali za 2 rundę. Po tej decyzji przestałem wierzyć że nowy zarząd się poprawił względem starego. I to pytanie o możliwość handlu Gordonem też nie buduje pozytywnych relacji na lini zawodnik-zarzad. W sumie nawet życzę mu tego by nim handlowali żeby mógł się uwolnić z tej organizacji i sprawdzić się w jakieś lepszej drużynie

Edytowane przez MMM2121
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Orlando kuleje od momentu, gdy Dwight Howard przeniósł się do Los Angeles. Fani Magic stęsknili się już za pozytywnymi emocjami i częstszym wygrywaniem.

 

Ten sezon pomimo dobrego początku okazał się po raz kolejny rozczarowaniem - został zakończony ponownie brakiem awansu do fazy play-off.

 

Jaka przyszłość rysuje się przed Magic? Dalej będzie nędza?

 

Jest Gordon, młody Isaac i solidny Fournier. Trochę mało, by zbudować solidne podstawy pod dobrą drużynę. Na Magic czeka wysoki numer w drafcie, którego tym razem nie można zmarnować (Hezonja, Payton, wytransferowany Oladipo - auć!). Czy w Orlando pojawi się w końcu długo oczekiwany porządny rozgrywający?

 

Nie widzę rewelacyjnych widoków na najbliższą przyszłość dla Magic, ciężko będzie im w kolejnym sezonie awansować do play-offów. Isaac jest jeszcze mocno surowy. Nie wiadomo czy w Orlando zostanie Vucevic, któremu za rok kończy się umowa. Magic nie powinni odpuścić Gordona, nie mają za bardzo wyjścia. Problem polega na tym, że sam Gordon to za mało, siła rażenia Orlando musi być większa, jeśli mają się liczyć w walce o play-offy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Adrian Wojnarowski

‏Konto zweryfikowane @wojespn
ObserwowanyObserwujesz @wojespn
Więcej

Orlando has fired coach Frank Vogel, league sources tell ESPN.

 

TO w porównaniu ze zwolnieniem nieudaczników z Knicks jest sporym zaskoczeniem. Nie bardzo wiem o co chodzi? Trener jest za słaby bo z tym składem nie zrobił wyników(głupie to) czy za dobry bo Orlando ma zamiar dalej tankować przez 20 lat i sie bedzie marnować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dłuższego czasu było widać, że Vogel mocno się męczy w tej robocie. Zmiana wyjdzie na dobre obydwu stronom. Tym bardziej, że lista zarzutów wobec Vogela jest spora. Najgorsze, że zawodnicy praktycznie nie zrobili postępów. Można mówić o niekompetencji managementu, ale sztab kompletował sobie Vogel. To idzie na jego konto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta drużyna była przez jakiś czas sporym zaskoczeniem i naprawdę dobrze im szło jakoś na początku o ile się nie mylę, niestety potem wszystko wróciło do normy.

 

Problem w tym że ciężko o jakąkolwiek koncepcje na tą drużynę. Zwłaszcza ten ruch z Paytonem bardzo nie zrozumiały ale to chyba daje nam znać że...

 

Trae Young zagości w Orlando. Z czego bardzo się cieszę. W końcu rozgrywający z 3. Jednak pojawia się co do niego dużo znaków ostrzegawczych, ale jeśli nie on to kto? Inni topowi prospekci wydają się gryźć pozycjami z obecnym składałem a na pozycji PG potrzebne jest wzmocnienie, mam nadzieję że tutaj nie będzie jakiś dziwnych decyzji.

 

Mimo wszystko ich pozycja za sezon może nie wyglądać tak źle Trae- Evan - Isaac - Gordon - Vuc to skład którym mogą zaczynać rozgrywki, trochę doświadczenia jest które daje Evan, jest trochę talentu.

 

Obawiam się jednak opcji takiej ze przehandluja Gordona i kolejny rok to będzie tank i tak przez najbliższe X lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.