Skocz do zawartości

Sezon 2017/2018 w Orlando - nędzy ciąg dalszy?


tomaszan

Rekomendowane odpowiedzi

problem jest w GMie, czyli między innymi drafty ale też udawnae tankowanie zamiast do końca, podobnie bylo w tym sezonie - przecież była szansa na bottom 3 a w końcu skończyli z 6 pickiem

no i tragiczne kontrakty + genialna wymiana z OKC

o czymś zapomniałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje się, że w Orlando poszli jednak na doświadczenie, bo te ruchy z managmentem nie wydają się być złe, a przynajmniej nie tak niepewne, jak zatrudnienie Roba, co by nie mówić - żółtodzioba. Ruch z Robem wypalił średnio, łagodnie mówiąc, więc teraz idziemy jakby w inną stronę. Te ruchy można chyba ocenić na plus. Mnie ciekawi, co nowi managerowie zrobią z trzema pickami w grupie 25-35. Nie spodziewam się jakichś niespodzianek z nr 6, typu Hezonja, tu wydaje się być wybór dosyć ograniczony, ale te trzy picki dają jakiś ruch. Nie sądzę, abyśmy wybrali w drafcie 4 grajków, bo to nieco bez sensu, więc chyba coś sprzedamy albo pójdzie na podbicie innego picka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazuje się, że w Orlando nigdy nie może być zbyt pięknie i za Weltmana Masai wyciągnął drugorundowy pick 2018 (gorszy z tych co mamy). Jeśli Weltman ma naprawić tą organizację to nie ma czego żałować, ale i tak jest to denerwujące. Ciekawe czy Atlanta zapłaci coś Warriors za Schlenka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazuje się, że w Orlando nigdy nie może być zbyt pięknie i za Weltmana Masai wyciągnął drugorundowy pick 2018 (gorszy z tych co mamy). Jeśli Weltman ma naprawić tą organizację to nie ma czego żałować, ale i tak jest to denerwujące. Ciekawe czy Atlanta zapłaci coś Warriors za Schlenka.

 

Masai to taki człowiek, któremu prostytutka płaci po seksie.

 

Koleś nawet jakby wyrzucił Weltmana z pracy to i tak wziąłby jakiś TE za niego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Riley'owi też kiedyż zapłaciliśmy drugorundowym pickiem za SVG, chociaż wcześniej go zwolnił w funkcji trenera i trzymał jako jakiegoś tam konsultanta. Wyszło nam to na dobre, więc liczę, że tak będzie też tym razem. Mam tylko nadzieję, że za Hammonda nic nie musieliśmy oddać.

 

Co ciekawe podobno w tym całym dealu za Weltmana jest klauzula, że do końca sezonu 2017/2018 nie może być żadnego handlu między Magic a Raptors. To też jakiś plus, że Masai się będzie trzymał od nas z daleka ;).

Edytowane przez spabloo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Co ciekawe podobno w tym całym dealu za Weltmana jest klauzula, że do końca sezonu 2017/2018 nie może być żadnego handlu między Magic a Raptors. To też jakiś plus, że Masai się będzie trzymał od nas z daleka ;).

Rzeczywiście jest taka klauzula, ale to standard a nie coś nietypowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeszcze kilka dni, wygląda na to, że będziemy brać z szóstką, bez żadnego trejdu, bo cisza, że aż głowa boli :rapture: .

 

Pewnie weźmiemy kogoś potencjalnie najlepszego z tego, co zostanie. Jak czytam, to jednak żadna potencjalna gwiazda w drafcie już nie zostanie, jak będziemy wybierać, więc możemy mieć problem z gtg. Nie podejrzewam, żebyśmy wybrali Isaac'a, chyba że Vuko byłby na wylocie. Zatem wychodzi na to, jak nie będzie jakichś mega niespodzianek, że czeka nas Monk lub Smith, no chyba że Fin na trójkę, ale tu nie podejrzewam, bo mamy Ross'a i żebyśmy wybierali na tę pozycję, musiałby to być lepszy grajek, a ten Fin na takowego nie wygląda. Jakby nie patrzeć, wychodzi mi Smith, bo to jednak rozgrywający, zaś Monk nie wydaje mi się jakiś mega lepszy od Fourniera. A Smith i Payton to chyba jednak inna bajka. W sumie, jak tam obejrzałem sobie skróty, to Smith wydaje się być niezłym wyborem, całkiem pasującym do drużyny, rozgrywający z rzutem. A wtedy Payton out...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fin na trójkę? What?

 

Tomaszan uważał swego czasu że Vucevic powienien grać na PF (bo za słaby fizycznie na C). Markkanen na SF wpisywałby się w trend ;]

 

To nie tak :peaceful: . Wybór zawodnika na czwórkę jest bez sensu, bo mamy Gordona, a myślę, że w Orlando w końcu dojrzeli do tego, aby Aaron w końcu grał na PF, a nie plątał się na SF, chociaż osobiście uważam, że dzięki tej grze na trójce znacznie się w tym sezonie rozwinął. Branie Fina, aby grał na czwórce, jest bez sensu, stąd zostaje trójka dla tego grajka, gdybyśmy go wybierali. Zupełnie bez sensu, stąd nie wierzę, że go wybierzemy. Pomijając jego umiejętności, bo tych nie znam zbyt dobrze, nie pasuje mi do drużyny, chyba że na trójkę. Chyba, że byłby drugim Łotyszem z Knicks, ale jak czytam, to nie ta bajka.

 

A Vucevicowi gra przez pewien czas na czwórce też trochę dała. Niestety nadal uważam, że na piątkę jest za słaby. Ale to zupełnie inny temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba sobie zdawać sprawę kto jest teraz GMem i wtedy próbować rozgryźć co zrobią Magic. Ostatni wywiad sprzed paru dni niejako potwierdza to co wiadomo o wyborach Hammonda. A więc nowy gracz Orlando:

- będzie BPA

- będzie długi

- będzie atletyczny

- będzie multipozycyjny

- będzie rozciągał obronę

- i ostatecznie będzie All-Starem

 

Recepta jest tak prosta, że aż dziwne dlaczego nikt na to wcześniej nie wpadł. Niestety nad tym wszystkim stoi jeszcze Weltman, który może taki dobry plan zepsuć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to nie wierzę, że tam coś się w najbliższym czasie zmieni.
Co rok zbyt słabi, by coś ugrać
Co rok nie aż tak słabi, żeby coś zyskać

 

w tym roku pewno wybiorą z 6  jakiegoś Isaaca, czy Tatuma (moim zdaniem #trustelfirdpayton i odpuszczą smitha) a zwycięstw im to za dużo tak czy siak nie doda i będą kręcić się w granicach 5-10 picku.

Edytowane przez spanialdo02
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba sobie zdawać sprawę kto jest teraz GMem i wtedy próbować rozgryźć co zrobią Magic. Ostatni wywiad sprzed paru dni niejako potwierdza to co wiadomo o wyborach Hammonda. A więc nowy gracz Orlando:

- będzie BPA

- będzie długi

- będzie atletyczny

- będzie multipozycyjny

- będzie rozciągał obronę

- i ostatecznie będzie All-Starem

 

Recepta jest tak prosta, że aż dziwne dlaczego nikt na to wcześniej nie wpadł. Niestety nad tym wszystkim stoi jeszcze Weltman, który może taki dobry plan zepsuć.

Pytanie czy w tym drafcie jest taki zawodnik? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Isaac pasuje. Taytum też. Nie wykluczałbym Collinsa, bo Hammond mockami i tym co ludzie powiedzą jak do tej pory się nie przejmował i źle nie wychodził.

 

W przypadku wyboru Isaaca mam wątpliwości czy Vogel będzie w stanie ogarnąć rotację, żeby dać mu minuty. Ale może nie będę martwił się na zapas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tatum na pewno nie jest atletyczny - multipozycyjny to on jest, ale raczej w tym złym znaczeniu, tzn. SF, który najlepiej będzie się sprawdzał na PF, ale tylko w ataku, bo w obronie nie da rady.

 

Przydałoby się coś trafić Magic, bo to jeden z bardziej depresyjnych rosterów w tej chwili, a profil Tatuma jak dla mnie krzyczy "fake all-star", tzn ppg+scoring na iso+low impact. Fox albo Smith mogliby wprowadzić nieco ożywienia w tym smutnym burdelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie demonizuj tak Tatuma. Jak mu pozwolisz grać tylko iso to będziesz w d..., ale po pierwsze potrafi jeszcze inne rzeczy, a po drugie to iso też bywa przydatne. Znajdź filmik gdzie Fox trafia 15 trójek z linii NBA pod rząd to pogadamy :). Ogólnie to mimo iż rzut ma do korekty (trochę za wolno i niepotrzebnie rzuca się do przodu) to ma potencjał w najgorszym razie na jakieś 38%.

 

Smitha też mam wysoko, ale przyglądając się z boku, to trochę obawiam się o jego głowę. Mi wygląda na takiego co zaraz kupi sobie 6 samochodów i mnóstwo innych nieprzydatnych rzeczy, a w kosza pogra przy okazji. I z góry dziękuję dobremu człowiekowi co mnie z ewentualnego błędu wyprowadzi wklejając jakiś niesponsorowany art, w którym napiszą że ma zamiar w NBA rozsławiać imię Pana (oh wait...).

 

A co do Foxa to 74% FT dają jakieś nadzieje, że nie będzie to klon Elfrida, ale czemu mam cierpieć następne 3-4 lata patrząc na kolejnego prospecta uczącego się rzucać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ilu ma w karierze co najmniej 4 próby na mecz? Bo bez tej restrykcji takich graczy jest ponad 100 i takie czasy, że powinno ich się robić więcej. Zresztą ja myślałem o peaku, a przecież trochę to zajmie zanim osiągnie taki poziom i te pierwsze sezony mogą być mimo wszystko dość skromne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.