Skocz do zawartości

San Antonio Spurs 2017/18 - In Leonard we trust


Tomek9248

  

66 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Spurs na koniec RS

  2. 2. Kawhi z MVP

  3. 3. Kawhi królem strzelców



Rekomendowane odpowiedzi

Jak dla mnie to Spurs grają na przeczekanie.

 

LMA ma umową na 2 lata (1+1) i raczej weźmie PO, bo większej kasy raczej nie dostanie niż te 22 mln za rok.

 

Spurs przeczekają szaleństwo gdzie drużyny walczące o miśka będą płacić gruby tax, a oni uderzą w FA za dwa lata, jak spadnie im LMA, Green i Gay.

Edytowane przez Mirwir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem czemu 3 lata dla Gasola - zbyt hojni są dla Hiszpana.  

Pozostaje liczyć na to że Bertans, Murray, Forbes, Anderson(?)  zaliczy progres i wejdzie na stałe do rotacji. Bo Gasol, Parker, Manu raczej lepsi niż przed rokiem nie będą. 

Kawhi ma chyba najsłabszy support z wszystkich superstarów.

 

 

Jak dla mnie to Spurs grają na przeczekanie.

 

LMA ma umową na 2 lata (1+1) i raczej weźmie PO, bo większej kasy raczej nie dostanie niż te 22 mln za rok.

 

Spurs przeczekają szaleństwo gdzie drużyny walczące o miśka będą płacić gruby tax, a oni uderzą w FA za dwa lata, jak spadnie im LMA, Green i Gay.

Akurat LMA niewykluczałbym że spróbuje powalczyć o nowy kontrakt zamiast brać tej opcji, ale dużo zależy od najbliższego roku.

Edytowane przez Domin0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak pomysłu? Wg mnie zrobili to co powinni. Żeby cokolwiek zrobić to musieliby ruszyć kogoś z dwójki LMA - Parker. Na tego pierwszego popytu nie ma. Na drugiego też nie, a poza tym oddanie go byłoby zaprzeczeniem tego, co Spurs robią od dwóch dekad. Więc wiadomo, że 2 lata mają zamrożone. Ale to nie powód, by kompletnie rozwalać zespół. Lepiej zbudować semicontendera, który przy geniuszu Popa, rozwojowi Leonarda i szczęściu może sprawić niejedną niespodziankę. Gay czy Gasol to nie są gwiazdy, ale przy dobrej organizacji gry można z nich zrobić przydatnych grajków na poziomie ekipy na co najmniej półfinału konfy. To nie jest to o co walczyli jeszcze kilka lat temu, ale Spurs mają takie okresy w ostatniej historii lekkiego wycofania i przeczekania. Więcej zrobić nie mogli. I wiadomo, że mogli Gasolowi nie dawać aż tak lukratywnej umowy, ale też takim drewnem jeszcze nie jest. Ofensywnie i na tablicach to nadal bardzo wysoka półka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko nietypowe zachowanie dla Spurs, bo oni robili dotychczas wyjątki dla Manu i Duncana. Kontrakt Parkera przed podpisywaniem wyglądał świetnie i Parker był jednym z najtańszych topowych zawodników, ale zniszczył go czas i kontuzje.

 

Gasol to żaden człowiek Spurs i na PO był słaby i miękki. Ten kontrakt jest fatalny, bo Gasol po bronionej stronie jest tragiczny, a jest era guardów i będzie tylko gorzej. Nie rozumiem totalnie tego ruchu Spurs, który blokuje możliwości na FA w 2018 roku. Już lepszą decyzją byłoby pozostawienie tego, jak było i przeczekanie z Gasolem jeszcze rok.

 

Z drugiej strony Spurs na rynku FA są bardzo słabi i wyciągnęli w ostatnich latach z topowych grajków tylko LaMarcusa Aldridge'a, który okazał się wirusem organizacji i obie strony są niezadowolone z interesu. Pewnie maja te same obawy o FA w 2018 i 2019.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby był z drewna, to by nie był taki miękki. On jest z waty. Przy każdym kontakcie się odbija od przeciwników, pojękuje i robi miny. Wolałbym Dedmona 14/2 niż ten koszmarny kontrakt Gasola.

Pewnie lepszy Dedmon. Nie mogłem patrzeć na grę Gasola w play-offach. Gość zjeżdża mocno w dół z formą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać nie ma ideałów, ten ruch Spurs słusznie budzi zdziwienie. Zaskakuje mnie kwota - czy o Gasola była taka rywalizacja? Gdzieś niedawno tu na forum ktoś napisał (chyba w temacie o Knicks), że w NBA (prze)płaca się za potencjał, za to jaki ktoś może być za chwilę. No OK, ale czego oczekujemy od Gasola za 2 lata? Z drugiej strony Spurs wciąż są bardzo uporządkowani, jedna dziwna umowa po prostu pokazuje, że za sterami siedzą ludzie, a nie superkomputer :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać nie ma ideałów, ten ruch Spurs słusznie budzi zdziwienie. Zaskakuje mnie kwota - czy o Gasola była taka rywalizacja? Gdzieś niedawno tu na forum ktoś napisał (chyba w temacie o Knicks), że w NBA (prze)płaca się za potencjał, za to jaki ktoś może być za chwilę. No OK, ale czego oczekujemy od Gasola za 2 lata? Z drugiej strony Spurs wciąż są bardzo uporządkowani, jedna dziwna umowa po prostu pokazuje, że za sterami siedzą ludzie, a nie superkomputer :tongue:

Nie mam dostępu do danych, ale tłumaczę sobie to tak, że może Gasol ma znane nazwisko, więc może dużo koszulek i innych gadżetów się z nim sprzedaje, bo inaczej tego nie mogę wytłumaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.