Skocz do zawartości

Detroit Pistons 17/18 - In miracle we trust


Zaphod

  

61 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Ile zwycięstw przewidujecie na koniec sezonu?

    • >36
      0
    • 37-41
      2
    • 42-46
      4
    • 47-51
      3
    • >52
      1


Rekomendowane odpowiedzi

Najwyższa pora pojechać z nowym tematem, bo coś się ruszyło w starym. ;) Co prawda dalej przeważają utyskiwania i marudzenie, ale nie ma się co dziwić - Dre Stan koń jaki jest każdy widzi.

 

Co mamy?

 

PG - Reggie Jackson, Ish Smith, Beno Udrich (UFA)

SG - Kentavious Caldwell-Pope (RFA), Darrun Hilliard (niegwarantowany), Michael Gbinije (niegwarantowany)

SF - Marcus Morris, Stanley Johnson, Reggie Bullock (RFA)

PF - Tobias Harris, Jon Leuer, Henry Ellenson

C - Andre Drummond, Boban Marjanović, Aron Baynes (PO)

 

Pick - 1. runda, nr 12

 

Trener - Stan Van Gundy (musi odejść ;) )

 

Ten skład moim zdaniem to prosta droga do porażki, bo liga się zmienia, inne są priorytety, a skład jest stworzony "po staremu".

 

Czego nam potrzeba?

 

W skrócie - wszystkiego.

1. Trener. SVG jest trenerem, który nie nadąża za trendami. Poza tym stosuje dziwne rotacje i nie daje wielu szans młodym. Zagrywki są proste, zbyt proste i nie działają. Może to wina samego składu, ale przecież ktoś ten skład dobierał, nie?

2. Trójki. To brzmi jak mantra, ale Pistons są w tym elemencie fatalni (28. miejsce w lidze - 33% i 26. w podjętych próbach). NBA opiera się na kontrach i trójkach, tego się na razie nie zmieni i trzeba się dostosować. A wykonawców brak, chociaż jednego pewniaka...

3. Lider. Nie jest nim apatyczny Dre, nie jest nim denerwujący Reggie, ani tym bardziej przeciętny do bólu Tobias. Liczyłem na SJ, ale ten chłopak ma problemy z sobą, wiec niech póki co postara się nie wylecieć z ligi.

4. Dobry wybór w drafcie. Ale czy z 12 da się dobrze wybrać? S.Adams, T.Young, N.Collison - to jest max wyborów z tym numerkiem. Historycznie jeszcze Dr J. ;) Jak na złość wygląda na to, ze najlepsze talenty pójdą w Top11, potem to już dosłownie będzie loteria. Modlę się, żeby spadł Ntilikina, gośc jest chociaż prospectem z prawdziwego zdarzenia i może być z niego coś dużego. A jak nie, to można zaryzykować Kennarda.

5. Obrona. Momenty były i należy sobie zadać pytanie, dlaczego tylko momenty. Dre pod koszem to pozorant, byle frajer potrafi go przepchnąć albo oszukać, więc tutaj jest dziura na pewno. Na jedynce też to słabo wygląda. Obie pozycje są raczej w tej chwili obsadzone na dłużej, chociaż ja dealowałbym bez zmrużenia oka.

6. Cap space. Wjebaliśmy się z kontraktami po uszy i ewentualna duża umowa dla KCP nic nie zmieni. Tylko żal, ze za tak marny towar trzeba dawać tyle hajsu. Chyba najgorszy przelicznik jakość-cena w lidze. Na ciekawy offseason nie ma co liczyć.

 

 

To pokrótce tyle, problemów jest dużo więcej. Nadzieją pozostają przenosiny do nowej hali, może to da drużynie tak potrzebny impuls?

 

Może ktoś ma jakiś ciekawy pomysł, jak dokonać progresu? Zaorać i zacząć od nowa? Trejdy? Zapraszam do dyskusji ;)

Edytowane przez Zaphod
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie patrze na wasze salary to Matko Bosko...wszystko po 3-4 lata na grubym hajsie(jakieś Dżony Luje za 11mln...kto to podpisywał).Dla mnie sprawa jest prosta.Z tym składem wejście do PO to sukces,a później baty w pierwszej rundzie.Zostawić Johnsona,Smitha,Morrisa,KCP,Bobana,od biedy Harrisa+trochę zapchajdziur co by miał kto po tym parkiecie biegać.Resztę wypierdzielić za picki,a nóż się ktoś nabierze.No i weźcie żesz coś z tym trenerem zróbcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie patrze na wasze salary to Matko Bosko...wszystko po 3-4 lata na grubym hajsie(jakieś Dżony Luje za 11mln...kto to podpisywał).Dla mnie sprawa jest prosta.Z tym składem wejście do PO to sukces,a później baty w pierwszej rundzie.Zostawić Johnsona,Smitha,Morrisa,KCP,Bobana,od biedy Harrisa+trochę zapchajdziur co by miał kto po tym parkiecie biegać.Resztę wypierdzielić za picki,a nóż się ktoś nabierze.No i weźcie żesz coś z tym trenerem zróbcie.

 

hola hola Dżon Luje to był nasz najlepszy zawodnik w 1szej połowie sezonu :D

 

[qrwa chyba faktycznie potrzebujemy cudu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No coś Ty xD.Ale to ma swoje dobre strony,może ktoś Wam za niego da pick w loterii :tongue:

 

Lojer był dzikiem ale tylko pierwsze 30 spotkań, druga część sezonu to już niestety padaka...no i trójka mu nie siedziała cały rok, więc jest teraz kontraktem raczej negatywnym, overpaid w tej chwili ok 3 mln bym powiedział 

 

za to za Harrisa jakiś late first moim zdaniem byśmy dostali, ale ja wolę Harrisa bo jest zajebistym 6th manem

 

SVG ma poniekąd rację, że pomimo wielu dziur to największa jest na pf, taki Ibaka albo Millsap to by dla tej drużyny zdziałał cuda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zespół powinien zacząć od znalezienie swojego własnego oblicza.

 

Jak by nie analizować składu salary czy wyników na boisku trudno mi go zakwalifikować.

 

Nie ma własnego stylu. I tu leży problem.

 

To na dzień dzisiejszy taki zlepek ludzi bez identyfikacji i raczej widzę ich jak przechodzą obok meczu.

 

Zero pasji. Zero emocji. Zero.

 

Niestety w dzisiejszych czasach koszykówka poszła tak bardzo w ofensywna trójkowa stronę ze nie można zastosować tricku bądźmy ultradefensywna ekipa twardzieli.

 

Dziś trzeba tańczyć jak sędziowie zagrają a ci zawsze promują rzucającego.

 

Wiec cóż. Shooterow trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Van Bowery handlują naszym 12. pickiem i chcą weterana jakiegoś...powiem tak - czy to już ten moment, że SVG się tak pod dupą pali, że odwali jakąś c***ową długoterminowo decyzję i zrezygnuje z talentu pokroju Zacha Collinsa albo Mitchella tylko żeby zrobić playoffy z 6-8 seedu? jeśli tak to idę naostrzyć widły...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Van Bowery handlują naszym 12. pickiem i chcą weterana jakiegoś...powiem tak - czy to już ten moment, że SVG się tak pod dupą pali, że odwali jakąś c***ową długoterminowo decyzję i zrezygnuje z talentu pokroju Zacha Collinsa albo Mitchella tylko żeby zrobić playoffy z 6-8 seedu? jeśli tak to idę naostrzyć widły...

 

Gallo od teraz od zaraz, wiem, że to może zabrzmi jak tani anons, ale ktoś taki w Pitsons to mmmmmmmm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gallo od teraz od zaraz, wiem, że to może zabrzmi jak tani anons, ale ktoś taki w Pitsons to mmmmmmmm

 

Gallo chyba właśnie napisał, że rezygnuje z opcji także ten tego ;) ale przydałby się to fakt, o ile by chociaż 60 spotkań zaliczył...

 

 

właśnie problem z tym, że takiego weterana co by nam pomógł za bardzo nie widzę na rynku, nie wiem może Favors jeśli UTA przedłuży Haywarda i Hilla i zacznie się zbliżać do podatku

Edytowane przez BothTeamsPlayedHurd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie problem z tym, że takiego weterana co by nam pomógł za bardzo nie widzę na rynku, nie wiem może Favors jeśli UTA przedłuży Haywarda i Hilla i zacznie się zbliżać do podatku

Favors ma 25 lat -- trochę młodo jak na weterana

 

Ale cos czuje że Jazz będą handlować Favorsem w to lato

Nie wiem czy akurat z Detroit bo co możecie w drugą stronę zaoferować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Favors ma 25 lat -- trochę młodo jak na weterana

 

Ale cos czuje że Jazz będą handlować Favorsem w to lato

Nie wiem czy akurat z Detroit bo co możecie w drugą stronę zaoferować?

 

tylko 25 lat? a wydaje się jakby był w lidze od dawna...trochę jak Drummond, który zacznie 6 rok a ma 23

 

no a jako filler to chyba tylko Dżon Luje ;) 

 

w ogóle Favors to też jedno z większych rozczarowań ostatniego sezonu, pamiętam, że był chyba w ostatnim rankingu SI na 28 miejscu i przed sezonem beatwriterzy Utah odgrażali się, że dołoży rzut za trzy do arsenału - myślałem, że będzie bestią większą niż Millsap

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko 25 lat? a wydaje się jakby był w lidze od dawna...trochę jak Drummond, który zacznie 6 rok a ma 23

 

no a jako filler to chyba tylko Dżon Luje ;)

 

w ogóle Favors to też jedno z większych rozczarowań ostatniego sezonu, pamiętam, że był chyba w ostatnim rankingu SI na 28 miejscu i przed sezonem beatwriterzy Utah odgrażali się, że dołoży rzut za trzy do arsenału - myślałem, że będzie bestią większą niż Millsap

Favors to gracz , który miał pecha z kontuzjami.

 

Rok wcześniej bo.......postanowił kupić tani materac i mu plecy siadły..

 

Ale ten rok to notoryczny problem z kolanem i niestety Favors z gracza 16/8 zsunął się na poziom gościa z ławki.. Ale Favors to nadal świetny rim protector, dobry obronca picków,

 

O ile będzie zdrowy to świetny zawodnik - i tak 12 wybór za Favorsa to właściwa cena tylko że Jazz niechętnie przyjmie w drugą stronę 3 letni kontrakt

 

Dlatego o ile widze Jazz jak wymienia Favorsa o tyle nie do końca widze jak by to mieli zrobić z Detroit akurat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pistons ze swoim bieda-rosterem i poor-starami chcą oddać dobry pick w prawdopodobnie dobrym drafcie bo idą w win-now? :D

 

Vivek niech wraca z urlopu i bierze się do roboty bo kolejni hultaje chcą go zrzucić z karuzeli.

 

No i koniecznie wincyj GM-trenerów, wincyj!

 

Edytowane przez Mentor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby Melo trafił do Pistons zamiast Darko to byłaby zupełnie inna historia. Jak pomyślę o wpływie Wallaceów i innych Billupsów na obronę i jaki nacisk na to kładziono w Detroit to mam wrażenie, że mielibyśmy dwóch najbardziej kompletnych graczy LBJ i Melo z czego prowadzilibyśmy dyskusje, który koniec końców jest lepszy.

 

no byśmy chyba mieli dynastię w Motown, niektórzy twierdzą, że Melo by ten zespół rozsadził od środka ale ja w to nie wierzę -  Sheed, Ben i Chauncey by mu nie dali pofikać i wychowaliby go na zwycięzcę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.