Skocz do zawartości

Post up. Czy to jeszcze ma sens?


JakubW

Rekomendowane odpowiedzi

Davis jest na pewno bardziej gibki i szybki od Ryana Andersona i Kevina Love. 

Davis w ofensywie ma bliżej do SG niż PF, nawet w obecnych czasach. 

 

OK, jak już pisałem wcześniej czekam na spotkania Warriors - Pelicans w RS następnego sezonu. Będę bardzo ciekawy pojedynków Durant vs. Davis z pozycji PF'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, jak już pisałem wcześniej czekam na spotkania Warriors - Pelicans w RS następnego sezonu. Będę bardzo ciekawy pojedynków Durant vs. Davis z pozycji PF'a.

 

A będą takie pojedynki? Przecież na Davisie będzie siedział Draymond, a Duranta będzie próbował bronić jakiś Solomon Hill czy inne padło :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Z graczy, którzy grają sporo post-upów, najwyższą skuteczność mają: Jokic, Towns, Kanter, Al Jefferson, Marc Gasol, Brook Lopez.

 

 

Później nie ma się co dziwić że powstają takie tematy jak ten :)

 

prime Shaq + dobrzy shooterzy vs Pachulia to 40-50 pts Shaqa i masa open 3s 

 

 

 

choć oczywiście Warriors byliby inaczej zbudowani gdyby istniała możliwość że w finałach zetrą się z takim Shaqiem

stare dobre czasy kiedy Warriors faktycznie "tarli" się z takim Shaqiem ... ile to oni lat poza play off byli, chyba z 13. Nawiązując do tego co kolega @Wyparło napisał, niezależnie czy faktycznie post up to przeżytek fajnie byłoby zobaczyć Warriors w starciu z ekipą z centrem z prawdziwego zdarzenia. Choć mówiąc "z prawdziwego zdarzenia" bardziej mam na myśli tych co to już są na sportowej emeryturze niż tych co to pałętają się obecnie po boiskach nba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam tylko powiem, że zdecydowanie wolę tą starą koszykówkę. Kiedyś jak przychodziły PO to wszyscy z defensywą wchodzili na najwyższe obroty i mecze były fantastyczne. W pomalowanym toczyły się pojedynki gladiatorów. Reszta była dodatkiem.

 

Jak ktoś wolał ofens to wystarczyło się przerzucić na Chiny. Tam regularnie, jedna wielka rzucanka i wyniki 140-138 od lat. Pamiętam, że zawsze się z tego szydziło, a teraz niektórzy się tym zachwycają...

 

Gra w post wcale nie musi przejść do lamusa. Po prostu muszą być gracze, którzy będą tam robili tam miazgę jak jeszcze nie tak dawno np. Howard ( właśnie sobie odświeżam cały mecz G6 2009 Orlando - Boston ).

 

Embiid, We Trust...Mam nadzieję, że będzie niedługo jak żaba skakał po głowach frajerów na sam szczyt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://streamable.com/m3d2f

 

Jak ma się obrona KD na KL do tego: http://videorulebook.nba.com/archive/defensive-foul-in-the-post-two-hands-by-post-defender/

 

???

 

Czy ta zasada jest jeszcze egzekwowana czy może ja jej nie rozumiem?

 

Nie jest egzekwowana.

 

Co jakiś czas NBA wybiera sobie zasady do postawienia na świeczniku - kiedyś za "air punch", 10 na 10 razy automatycznie był technik, obecnie Draymond Green robi je w każdym meczu i w 2 meczach finałów powinien już mieć 3 faule techniczne.

 

Kiedy 2 ręce w post były na świeczniku, pamiętam sytuacje gdzie obrońca trzymał przedramię na atakującym, KŁĄDŁ drugą rękę dłonią na może pół sekundy (nie odpychał jak na tym filmiku) i od kopa dostawał gwizdek. Teraz nikt nie zwraca na to uwagi i wygląda to tak jak Love vs Durant albo LeBron vs Iguodala z G1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6. Dzisiejsza. Oglądanie jak jeden kloc młóci plecami do kosza drugiego kloca, ośmiu stoi i patrzy nie jest moim wymarzony sposobem spędzania wolnego czasu.

 

Często się zdarza że dzisiaj kloc młócący plecami do kosza drugiego kloca gdzie ośmiu patrzy został zastąpiony przez

klocka dryblującego i rzucającego za 3 gdzie ośmiu ptrzy

Edytowane przez Swiety_76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.