Skocz do zawartości

Top player ranking 2016/17 - wstęp i komentarze


Chytruz

Rekomendowane odpowiedzi

Temat nieco konkurencyjny do rankingu Zaliasa, do którego mam trochę zarzutów - za długa lista, za dużo roboty, punktacja podatna na zniekształcenia przez pojedyncze głupie głosy i brak spójnych kryteriów co dokładnie mamy oceniać.

 

sorry Zalias ;]

 

Także zrobimy sobie trochę bardziej usystematyzowane głosowanie i dowiemy się jak ludzie widzą ligowy top.

 

Co oceniamy:

 

Tylko sezon 2016/17, nie bierzemy pod uwagę „zasług” z lat poprzednich ani tym bardziej perspektyw na przyszły sezon.

 

Traktujemy to mniej więcej jak głosowanie na MVP, z tym że staramy się nie wchodzić zbyt mocno w tradycyjne technicalities MVP:

 

 - jeśli jeden zagrał 80 meczów a drugi 68, ale uważamy tego od 68 za lepszego gracza to lepiej dać wyżej tego od 68. Oczywiście z zachowaniem common sense – jak ktoś zagrał 20 meczów w sezonie to raczej nie ma tu dla niego miejsca.

 

- jak wiadomo w MVP utarło się ocenianie przez pryzmat bilansu, z tym że my tu nie wybieramy top 3 tylko top 21 i nie bierzemy pod uwagę tego typu rzeczy. Jeśli uważasz, że zawodnik A w zespole z bilansem 30-52 prezentuje wyższy poziom niż zawodnik B z topowego contendera, to daj zawodnika A wyżej. Starajmy się oceniać graczy indywidualnie i nie dawać bonusów  za posiadanie w składzie lepszych kolegów.

 

Jak oceniamy:

 

- Każdy wybiera 21 zawodników (podzielonych na 3 tiery), których uważa za najlepszych w lidze w sezonie 2016/2017.

 

- Za miejsce w 1st Tier zawodnik otrzymuje 5 punktów, za miejsce w 2nd Tier 3 punkty, za miejsce w 3rd Tier 1 punkt. Jeden z graczy z 1st Tier może (ale nie musi) zostać oznaczony jako Top Dog, za co otrzyma dodatkowe 2 punkty.

 

- Ilość graczy w każdym tierze nie może być mniejsza niż 3, poza tym można dowolnie podzielić pulę 21 graczy. Tzn. Jeśli ktoś chce mieć w 1st Tier 3 zawodników, zostaje mu 18 miejsc  do podziału na tiery 2nd i 3rd, jeśli ktoś chce w 1st tier mieć 8 zawodników, na tiery 2nd i 3rd zostaje mu 13 miejsc, itd.

 

Później wrzucę temat do głosowania z instrukcją jak głosować.

Edytowane przez Chytruz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tier 1

1 James - nie jest psem czołowym
2 Durant
3 Leonard
4 Westbrook
5 Curry
6 Harden

Tier 2
 
7 Davis
8 Antetokounmpo
9 Wall
10 Butler
11 Gobert
12 Paul

Tier 3

13 Towns
14 Lillard
15 George
16 Jordan
17 Whiteside
18 Jokic
19 Hayward
20 Draymond Green
21 Cousins
Edytowane przez Bogut
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Co oceniamy:

 

Tylko sezon 2016/17, nie bierzemy pod uwagę „zasług” z lat poprzednich ani perspektyw na przyszły sezon.

 

Jak oceniamy:

 

- Każdy wybiera 21 zawodników (podzielonych na 3 tiery), których uważa za najlepszych w lidze w sezonie 2016/2017.

 

Dobrze rozumiem, że zamysł jest taki iż traktujemy to jak głosowanie na MVP (regular season + playoffs)? Czy wybieramy najlepszych naszym zdaniem zawodników, jak gdyby pierwszy sezon grali w lidze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze rozumiem, że zamysł jest taki iż traktujemy to jak głosowanie na MVP (regular season + playoffs)? Czy wybieramy najlepszych naszym zdaniem zawodników, jak gdyby pierwszy sezon grali w lidze?

 

Zaraz wrzucę posta z głosowaniem i szczegółami.

Poproszę któregoś moda o zmianę "player" na "players" w nazwie tematu z głosowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rozumiem kolejność zawodników w danym tierze nie ma znaczenia, liczy się tylko to w której grupie jest dany gracz?

 

Załóżmy że wszyscy umieszczą Westbrooka i Hardena w tym samym tierze(dość prawdopodobne), jednocześnie żadnemu z nich nie przyznają 'top dog' bonusu. Jak wtedy określimy kto jest lepszy? Może lepiej byłoby uwzględniać kolejność jako rodzaj tiebreakera?

 

Pytam, bo wydaje mi się że przy tak skonstruowanym głosowaniu rozstrzygnie się jedynie kto jest superstarem, a kto "tylko" all-starem, a nie będzie rozróżnienia między konkretnymi pozycjami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tier 1

 

LeBron James

Kevin Durant

Stephen Curry

Kawhi Leonard

 

Tier 2

 

Giannis Antetokounmpo

James Harden

Russell Westbrook

Chris Paul

Draymond Green

Rudy Gobert

Jimmy Butler

Paul George

 

Tier 3 

 

Nikola Jokic

Paul Millsap

John Wall

Anthony Davis

Mike Conley

Marc Gasol

Klay Thompson

Isaiah Thomas

Blake Griffin

Przyznaj - Irvina po prostu zapomniałeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rozumiem kolejność zawodników w danym tierze nie ma znaczenia, liczy się tylko to w której grupie jest dany gracz?

 

Załóżmy że wszyscy umieszczą Westbrooka i Hardena w tym samym tierze(dość prawdopodobne), jednocześnie żadnemu z nich nie przyznają 'top dog' bonusu. Jak wtedy określimy kto jest lepszy? Może lepiej byłoby uwzględniać kolejność jako rodzaj tiebreakera?

 

Pytam, bo wydaje mi się że przy tak skonstruowanym głosowaniu rozstrzygnie się jedynie kto jest superstarem, a kto "tylko" all-starem, a nie będzie rozróżnienia między konkretnymi pozycjami.

 

Myślę, że małe prawdopodobieństwo - zakładam, że znajdą się tacy u których tier 1 to 3-4 zawodników.

Poproszę któregoś moda o zmianę "player" na "players" w nazwie tematu z głosowaniem.

Chyba ktoś próbował, ale nie wyszło ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Myślę, że małe prawdopodobieństwo - zakładam, że znajdą się tacy u których tier 1 to 3-4 zawodników.

 

U mnie tier 1 to jeden zawodnik, ale jest trudno to podzielić, bo np. Curry, Durant i Leonard to powinien być tier 2, a w tier 3 powinni być pozostali gracze z mojego tier 2, z kolei w tier 3 (4) widziałbym jeszcze paru graczy, więc trudno wstrzelić się dokładnie z 21 graczami w dokładnie 3 tiery. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj zasady - każdy tier minimum 3 graczy (Top Dog dodaje 2 punkty efektywnie tworząc tier 0).

O, poprawione, to już lepiej, aczkolwiek nadal szkoda, że musi to być 21 graczy. Z drugiej strony jest to 21 najlepszych graczy w tym sezonie, więc to, że ktoś jeszcze się łapał do 3 tiera może nie mieć specjalnego znaczenia przy wynikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, poprawione, to już lepiej, aczkolwiek nadal szkoda, że musi to być 21 graczy. Z drugiej strony jest to 21 najlepszych graczy w tym sezonie, więc to, że ktoś jeszcze się łapał do 3 tiera może nie mieć specjalnego znaczenia przy wynikach.

 

Zamysł był taki, że 21 miejsc + elastyczny podział na tiery pod względem liczebności i możliwość wskazania lub niewskazania top doga (tworząca lub nie czwarty tier) powinna pozwolić każdemu na przystosowanie tej listy do tego jak on to widzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh nie wiem czemu napisales sorry Zalias

im wiecej takich "zabaw" tym lepiej moim zdaniem, no moze nie 5  rankingow w ciagu miesiaca, ale tak ogolnie zawsze lepiej

 

tylko ze napisales ze u mnie wyniki sa podatne na znieksztalcenie przez pojedyncze glosy, ale badzmy szczerzy - w kazdym formacie tak bedzie bo ludzie maja inne opinie

 

widac to chociazby po tymu Ciebie ze sa ludzie u Ciebie co maja Cp3 w tier1, a u innych spada nawet do tier3

+

to co ktos inny zauwazyl, to moim zdaniem tez -> za malo tierow

 

zrobie zaraz swoja liste, ale ciezko mi troche podzielic to na 3. Wg mnie 4 by byly bardziej w punkt, ale moze to tylko zdanie mniejszosciowe

 

bo ja mam top4 lbj, kd, curry i kawhi

potem tez jest tylko kilku gosci, bo wg mnie taki harden to innt tier niz jimmy butler

a z kolei butler czyli powiedzmy gosc ~15 to zupelnie inna bajka niz ta koncowka 19,20,21

 

 

anyways jeszcze takie pytanie mam, z ciekawosci, planujesz potem jak powstanie ranking graczy dac w kolejnosci od 1 do 31 czy tylko podzial na tiery ktore sie najbardziej odizoluja od reszty??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widac to chociazby po tymu Ciebie ze sa ludzie u Ciebie co maja Cp3 w tier1, a u innych spada nawet do tier3

 

Nie martwiłbym się o to. Jest na to specjalny punkt w regulaminie.

 

 

- Głosy, które uznam za poniżej poziomu, albo noszące jakiekolwiek znamiona trollowania, nie będą liczone.

 

A tak bardziej poważnie, to też wydaje mi się, że przydałby się jeszcze nawet dwa dodatkowe tiery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anyways jeszcze takie pytanie mam, z ciekawosci, planujesz potem jak powstanie ranking graczy dac w kolejnosci od 1 do 31 czy tylko podzial na tiery ktore sie najbardziej odizoluja od reszty??

Zrobię jakieś top 30, jeszcze zobaczymy dokładnie co z tego wyjdzie.

 

 

 

tylko ze napisales ze u mnie wyniki sa podatne na znieksztalcenie przez pojedyncze glosy, ale badzmy szczerzy - w kazdym formacie tak bedzie bo ludzie maja inne opinie

 

Chodziło mi o potencjalnych trolli i duża liczbę punktów (chyba 50 za 1 miejsce?). Wystarczy że jeden oszołom da top 5 gracza na 30 miejscu, bo go nie lubi i ten gracz już jest udupiony w porównaniu do innych z podobnej półki, którzy nie mieli takiego "szczęścia".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.