Skocz do zawartości

beGM - Draft 2019 [komentarze]


karpik

Rekomendowane odpowiedzi

48 minut temu, RonnieArtestics napisał:

Fluber zrobisz jeszcze taka oficjalna listę wybranych w realu a u nas nie? Żeby było wiadomo kogo obserwować w summer league? ;)

Marcos Louzada Silva ( Pelicans)

Cody Martin ( Hornets)

Justin James ( Kings)

Quindary Weatherspoon ( Spurs)

Jarrel Brantley ( Pacers)

Tremont Waters

Justin Wright-Foreman ( Jazz)

Marial Shayok ( 76ers)

Kyle Guy ( Knicks)

Jordan Bone ( Pelicans)

Miye Oni ( Jazz)

Dewan Hernandez ( Raptors)

Vanja Marinković ( Kings)

1 godzinę temu, LONGER01 napisał:

Raczej kiepsko to teraz wygląda. Trzynastu zawodników wybranych u nas w drugiej rundzie jest Undrafted.

 

Ale większość to jest last 10. Tylko 3 graczy z TOP 48 nie zostało u nas wybranych. 

Jeśli chodzi o undrafted to już 3 graczy według mojej wiedzy podpisało umowy w NBA.

Shamorie Ponds został podpisany przez Rockets

Dort został podpisany przez Thunder na two way contract na dwa lata

Jalen Lecque podpisał 4-letnią umowę z Phoenix Suns

25 minut temu, january napisał:

Mogło być gorzej, ale z RL draftem to szału dla mnie nie ma ^.^

Tzn nie chodzi mi o numery picków, bo to był chory RL draft, ale o zespoły do których trafili.

 

Tak szczerze, to skautowałeś tego Brazylijczyka, co poszedł z #35?

Czy ktokolwiek go skautował?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwny ten draft był 😀

Z moich zawodników:

- Clarke spadł niżej, ale trafił do Memphis i jaram się tą drużyną. Może fajnie pasować do JJJ a do tego będą raczej stawiać na młodzież i ma Moranta.

- Washington z kolei wyżej, ale chyba też dobrze trafił. W Charlotte z miejsca, wg mnie, będzie najlepszą czwórką i ma szansę stworzyć z M. Bridgesem fajne Duo na skrzydle. 

- Porter, nie wybrany. Zobaczymy jak to się potoczy, liczyłem się z takim scenariuszem, u nas prędzej czy później ktoś pewnie by go wybrał. 

- Smailagic, potwierdziło się, że Warriors są nim zauroczeni, podkupili pick by mieć pewność, że do nich trafi. Pewnie nie będzie to już w tym roku, mamy czas.

Zadowolony jestem, liczę na spore minuty wyborów z pierwszej rundy i daję czas wyborom z drugiej, bo tak planowałem. Lekkie zaniepokojenie co do losów Portera, ale jest ryzyko, jest zabawa 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jedziemy z podsumowaniem draftu u nas:

Na szukanie wygranych/przegranych przyjdzie jeszcze czas. Teraz można co najwyżej coś tylko zakładać na podstawie nr z którymi zostali wybrani i organizacji do których trafili gracze. Były jeszcze jakieś tradey, zatem możecie korygować, to poprawie, to chyba że wymiana to taka tajemnica. I nie chodzi tu o to – kto za kogo, czy za co, ale gdzie ostatecznie dany zawodnik ląduje.

Suns (5 graczy) – Doumbouya nr 15 do Detroit, Thybulle nr 20 do Philly, Jerome nr24 do Phoenix, Bol nr 44 do Denver i Zach Norvell undrafted – podpisał 2way deal z LA Lakers. Słabo wygląda tylko Bol, który u nas rekordowo się obsunał z picku 15 na 44. Sekou i Matisse trafili do dobrych organizacji. Jerome powinien szybo dostawać minuty, z Norvellem i Bolem ciężko powiedzieć, jak będzie. Bardzo dobry draft Lucasa.

Cavs (5 graczy) – Barrett nr 3 do NY, Hachimura nr 9 do Washington,  Reddish nr 10 do Atlanty, Horton-Tucer nr 46 do LA Lakers I Lawson undrafted w Summer League w Golden State. Trzej pierwsi mają raczej zagwarantowane minuty od samego początku, THT ma szansę pozostać w składzie Lakers, gdyż będą szukali prospektów po wystrzelaniu się z assetów za Davisa, a Lawson będzie walczył o jakikolwiek kontrakt. Dwaj ostatni gracze względem naszego draftu zostali albo przeszacowani, albo będą stealami. Ciekawi mnie zwłaszcza rozwój Barretta. Bardzo dobry draft dla Cvbe.

Clippers (5 graczy) – Garland nr 5 do Cleveland, Bitadze nr 18 do Indiany, K. Porter nr 30 do Cleveland, Brazdeikis nr 47 do NY, Davis undrafted I chyba jeszcze nigdzie nie podpisał, szukając dla siebie jak najkorzystniejszego kontraktu. Tu Garland ratuje sytuację, Bitadze przy Turnerze i Sabonisie raczej będzie usiał czekać na swoje minuty, a Porter został sprowadzony na ziemie zapewne dzięki swojemu koszykarskiemu IQ. Brazdeikis ma szanse na minuty od zaraz w Knicks, z Davisem ciężko jeszcze powiedzieć co będzie. Do tego Garland i Porter dołączają do Sextona w Cavs, co raczej nie za dobrze wróży naszym Clippers. Delikatnie mówiąc przeciętny draft dla BMFa.

Nets (5 graczy) – Hunter nr 4 do Nowego Orleanu, Herro nr 13 do Miami, Gafford nr 38 do Chicago, McDaniels nr 52 do Charlotte, Jeffries undrafted będzie grał w Summer League dla Orlando. Podobają mi się te wybory – zakładając, że zostają na Brooklynie. Zwłaszcza Hunter i Herro szybko powinni okazać się przydatnymi graczami, losy pozostałych są ciężkie do przewidzenia. I nie, nie lekceważę Gafforda.. trafił do Bulls, a tam może być z nim różnie. Bardzo dobry draft dla Koladera.

Magic (4 graczy) – Okeke nr 16 do Orlando, G. Williams nr 22 do Bostonu, Sirvydis nr 37 do Detroit, Hands nr 56 do Brooklynu. Okeke straci zapewne większość sezonu z powodu kontuzji, a Sirvydis po Summer League powinien jeszcze wrócić przynajmniej na rok do Europy. Williams mam nadzieję, że od samego początku wejdzie do rotacji Celtics i liczę też na kontrakt Handsa w Nets. Jestem bardzo zadowolony z tego draftu (choć naturalnie Thybulle i Bazleya szkoda, ale wtedy nie byłoby Williamsa i Okeke – czeka mnie teraz porównywanie tych graczy).

76ers (4 graczy) – Washington nr 12 do Charlotte,  Clarke nr 21 do Memphis, Smailagic nr 39 do Golden State, J. Porter undrafted I raczej rok przerwy od koszykówki po kontuzji. Washington i Clarke powinni od samego początku dostawać spore minuty, wydaje się że nasi 76ers w tym roku trafili w swoje czołowe wybory w drafcie i otrzymują głębię na newralgiczna pozycje pf. Czy Smailagic trafi już w tym sezonie do real NBA – nie mam pojęcia. Bardzo dobry draft dla Tecu.

Pistons (4 graczy) – Morant nr 2 do Memphis, Hayes nr 8 do Nowego Orleanu, Paschall nr 41 do Golden State, Mann nr 48 do LA Clippers. Wygląda to na ten moment znakomicie – Morant dostaje swoja drużynę na dzień dobry, Hayes trafia do jednej z najbardziej elektryzujących organizacji w tym sezonie, a dwaj pozostali gracze mogą się przebic w swoich nowych klubach do ligi. Mann był jednym z graczy na którego polowałem pod koniec draftu. Brawo Ozzy! Świetne wybory i chyba nawet tym Keldonem w zaistniałych okolicznościach nie masz się co za bardzo przejmować. Świetny draft dla Ozzyego.

Hornets (4 graczy) – Langford nr 14 do Bostonu, Kabengele nr 27 do LA Clippers, Poole nr 28 do Golden State, Lecque undrafted, ale już podpisał z Phoenix (chyba 2 gwarantowane lata). Fluber po cichu robi świetną robotę w Hornets. Poole wybrany w I rundzie draftu, wg mnie jest u nas największym zaskoczeniem in +. Langford i Kabengele wyglądają na solidne wybory, obaczymy jak się rozwiną. Lecque to ponoć Derrick Jones Jr w ciele rozgrywającego, a jak pamiętamy DJjr też zaczynał w Phoenix. O ile w Kabengele wierzę, to Langforda na ten moment ciężko mi ocenić, a o Pooleu nie mam bladego pojęcia, dlatego na ten moment napisze tylko – dobry draft dla Flubera.

Lakers (3 graczy) – Claxton nr 31 do Brooklynu, Edwards nr 33 do Bostonu, Ponds undrafted, ale podpisał na Summer League z Houston. Solidny draft dla Lakers, choć szału nie ma.  Są za to gracze, ktorzy gdzies tam mogą się przebić do rotacji. Najlepiej naturalnie zapowiada się Claxton, który powinien być mimo wszystko stealem. Edwards to niewiadoma (czy będzie w Celtics następcą Izajasza Tomasza?), podobnie jak Ponds (w Rockets potrzebują energii z ławki). Dobry draft dla Januarego.

Kings (3 graczy) – Bazley nr 23 do Thunder, Nowell nr 43 do Wolves, Wooten undrafted. Bazley to może być steal w tym drafcie. Thunder mieli kiedys tradycje dobrego wybierania, wiec po kilu słabych wyborach, może los sie dla nich odwróci. Nowell ma szansę na kontrakt w Minnesocie, a Wooten chyba jeszcze z nikim nie podpisał. Biorąc pod uwagę brak wyborów w I rundzie – bardzo dobry draft dla Shevcu.

Mavs (2 graczy) – Williamson nr 1 do Nowego Orleanu i Windler nr 26 do Cleveland. Karpik dwa szybkie strzały i dwa oczywiste wybory. Męska decyzja. Świetny draft dla Karpika.

Spurs (2 graczy) – Schofield z nr 42 do Washingtonu i Roby nr 45 do Dallas. Miały być wybory z Europy, ale Ignaś blefował. ;)  Dwóch graczy do zadań specjalnych. Baaaaardzo długo myślałem nad Schofieldem, miałbym wtedy duet z Tennessee razem.  Obaj mają szanse przebić się do ligi. Dobry draft dla Ignasia.

Grizzlies (2 graczy) – Culver z nr 6 do Wolves i Fernando z nr 34 do Atlanty. Dwaj gracze, którzy powinni dostawać minuty od początku sezonu i o ile Culver to pewniak i steal z 6 pickiem, to Fernando może wolniej wchodzić do ligi. Wreszcie nasi Grizzlies będą mieli kim grać, a podobno jeszcze Porter po roku przerwy wraca do gry. Bardzo dobry draft dla Kungfubestii.

Wizards (2 gracze) – C. Johnson nr 11 do Phoenix i Obiesie undrafted. Johnson to fajny wybór, powinien dostawać w Suns minuty i od samego początku prezentować solidny poziom. Obiesie wraca do Europy. W sumie to nie jestem nawet pewien, czy Johnson zostaje w naszych Wizards. Dobry draft dla Sylvinho.

Knicks ( 2 gracze) – Dort i Konate są undrafted. Dort zdążył już podpisać 2way z Thunder. Konate ciężko powiedzieć, czy się przebije do ligi. Normalnie bym powiedział co najwyżej przeciętny draft dla Woodena, ale jest jeden czynnik, który mi każe go uznać za bardzo dobry.

Warriors (1 lub 2 gracze) – King undrafted i drugi, który jeszcze oficjalnie nie jest zgłoszony, choć mam podejrzenie o kim mowa (nie wiadomo, czy ostatecznie trafi do Warriors). Byłem zaskoczony, że King nie został wybrany. Był jednym z moich kandydatów do #38 pickui wcale nie wykluczone, ze to właśnie jego bym nie wybrał, jak zostałby na tapecie. Podpisał właśnie 2way contract z Detroit. Niestety na ten moment słaby draft dla BTPH.

Pels (1 gracz) – White nr 7 do Bulls. Ciężko mi go ocenić, niby dobry wybór, ale coś mnie w nim niepokoi. Pooglądam go w Summer League, żeby coś więcej powiedzieć. Dobry draft dla Marcusa.

Thunder (1 gracz) – Little nr 25 do Blazers. Niby steal, ale z jakiegoś powodu spadł jednak tak nisko. Obaczymy, jak będzie się rozwijał. Przed draftem byłem do niego lepiej nastawiony, teraz sam nie wiem.. poczekamy, żeby zobaczyć jego grę.  Dobry wybór dla Elda.

Bulls  (1 gracz) – Alexander-Walker do Nowego Orleanu. Trafił w świetne dla siebie miejsce, powinien szybko zacząć sporo grać. Bardzo dobry draft dla MMM2121.

Wolves (1 gracz) – Samanic z nr 19 do Spurs. Europejczyk trafia do drużyny Popa. Idealna dla niego sytuacja. Bardzo dobry wybór Qucina.

Pacers (2 graczy) – K. Johnson z nr 29 do Spurs, Konate undrafted, będzie grał w Summer League dla Toronto. Podobna sytuacja jak wyżej. Bezpieczny wybór, Keldon jest jedna z większych niewiadomych tego draftu. Pod Popem jak jest w nim potencjał, to powinien zostać wykorzystany. Dobry wybór dla Ronniego.

Blazers (1 gracz) – Okpala z nr 32 do Miami. Nie będę ukrywał, ze aż do draftu nie byłem do niego przekonany, ale od tego czasu sporo się zmieniło. Bardzo dobry wybór dla Ashigaru.

Rockets (1 gracz) – Ried udrafted, ale już trafił do Minnesoty, a jako ze Wilki potrzebują centra, to bardzo prawdopodobne, że dostanie od nich kontrakt. Dobry draft dla Regisa.

Jak ktoś chce się przyznać, że dany gracz trafił gdies indziej, to śmiało, naniosę poprawki. Nie analizowałem tu wymian, tylko same wybory graczy – gdzie i z jakim pickiem.  Czekam na Wasze opinie i samokrytyke lub samopochwałe.

Edytowane przez Alonzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konate to był mój wybór a nie Woodena. Dla mnie laika NCAA ten 52. Pick to była loteria. Przegladnalem z grubsza wszystkich dostępnych graczy i szukałem kogos z jakims konkretnym skillem. Wiedziałem ze ma słaby size i mala próbka, bo kontuzja ale wydawał mi się mieć unikatowy shotblocking. Był tez w top60 w paru bigboardach i myślałem ze ktoś go weźmie.. wiesz coś czy zagra gdzieś w summer league  Alonzo? 

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, RonnieArtestics napisał:

Konate to był mój wybór a nie Woodena. Dla mnie laika NCAA ten 52. Pick to była loteria. Przegladnalem z grubsza wszystkich dostępnych graczy i szukałem kogos z jakims konkretnym skillem. Wiedziałem ze ma słaby size i mala próbka, bo kontuzja ale wydawał mi się mieć unikatowy shotblocking. Był tez w top60 w paru bigboardach i myślałem ze ktoś go weźmie.. wiesz coś czy zagra gdzieś w summer league  Alonzo? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
21 minut temu, Eld napisał:

Pisałem już gdzieś o tym, ale chyba powinienem tutaj.

Podpisuję Jonaha Boldena na minimalny kontrakt 1+1TO

Jak ty wpisywałeś to dałeś mu zły 2 rok i poprawiłem

Edytowane przez ozzy110
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Camby mnie krytykował za wybór Terence Davisa, bo nie został wydraftowany - zagrał zajebiście w pierwszym meczu z SL i podpisał normalny kontrakt z Raptors. My maan.

No i Brazdeikis 30 pts w meczu Knicks - january już przyzwyczaja się tak jak w realu do bycia tym gorszym Los Angeles. :))

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.06.2019 o 19:19, Alonzo napisał:

 

Clippers (5 graczy) – Garland nr 5 do Cleveland, Bitadze nr 18 do Indiany, K. Porter nr 30 do Cleveland, Brazdeikis nr 47 do NY, Davis undrafted I chyba jeszcze nigdzie nie podpisał, szukając dla siebie jak najkorzystniejszego kontraktu. Tu Garland ratuje sytuację, Bitadze przy Turnerze i Sabonisie raczej będzie usiał czekać na swoje minuty, a Porter został sprowadzony na ziemie zapewne dzięki swojemu koszykarskiemu IQ. Brazdeikis ma szanse na minuty od zaraz w Knicks, z Davisem ciężko jeszcze powiedzieć co będzie. Do tego Garland i Porter dołączają do Sextona w Cavs, co raczej nie za dobrze wróży naszym Clippers. Delikatnie mówiąc przeciętny draft dla BMFa.

 

 

2 godziny temu, MarcusCamby napisał:

Huh, czasem się sprzeczamy, ale tym razem to nie ja.

Krytykował Cię bodajże Alonzo, zresztą nazwał Cię chyba nawet największym przegranym draftu.

Możliwe, że gdzieś jeszcze coś o tym pisałem, ale nie pamiętam :) Ocena była krótko po real drafcie na gorąco. Starałem się być obiektywny względem naszej ówczesnej wiedzy. Summer League zmienia postrzeganie części graczy, a z biegiem sezonu wiadomo że zweryfikujemy kolejne swoje poglądy. ;) 

Davis jest fajnym graczem i super, że trafił do Toronto, które będzie potrzebowało w tym sezonie nowej energii. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Eld zmienił(a) tytuł na beGM - Draft 2019 [komentarze]

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.