Skocz do zawartości

Miami Heat 2017/18 - Captain Spo i jego Team


Alonzo

Rekomendowane odpowiedzi

IMO Olynyk+Johnson za około 27 mln za rok to dość sporo. Oznacza to też mniej minut dla Bama. JJ ma 30 lat, a jego poprzedni sezon był pierwszym tak dobrym w karierze, więc podpisanie go na 4 lata to jakieś tam ryzyko. Olynyk to bardziej stretch 5 niż 4, no ale ok - ze zdrowym Winslowem na wschodzie mogą zaatakować 50w, choć o więcej niż o drugą rundę i w nadchodzącym sezonie i w przyszłości będzie ciężko.

 

50 łinuff to więcej, niż ja zakładam :)

 

Olynik będzie idealny do Hassana, jeszcze ciężko powiedzieć, czy on, czy JJ będzie grał w pierwszej piątce. Będzie rozciągał grę, przyznasz, że jest lepszy od Lukea Babbitta ;)

Czyli Miami będzie płacić jakieś 150 milionów dolarów za cztery lata Olynyka, Waitersa i Jamesa Johnsona?

 

Jakoś średnio mi się to widzi. Skład jest nieźle zbilansowany i o play-off powinien powalczyć, ale wielkiego upside'u tu nie widać, a Riley zabrał sobie praktycznie możliwość walki o topowych wolnych agentów w najbliższych latach. 

Krok do przodu.

Czekam jeszcze na wiadomość o Ellingtonie, jeżeli go mieścimy w naszym cap space, to mamy jeszcze 4,3mln$ na jeszcze kogoś do rotacji. 

 

Pamiętaj Jendras, że w tamtym sezonie Heat grali McGruderem i Babbitem w pierwszej piątce, a teraz zastąpią ich Olynyk lub JJ i Winslow. Jak dla mnie to dość istotna różnica. 

 

Za rok wchodzi wysoki kontrakt Tylera (19mln$) i trza podpisać Josha Richardsona.

Zatem Heat nie mogli czekać i uderzać po kogoś za rok.

Kasa do wydania była TERAZ!

 

Lol nie rozumiem radości z podpisania tego trio. Jeden z nich Ok bo każdy jest niezła opcja na rolesa/6 mana ale 3 za prawie 40% salary to jednak słaba opcja

Chętnie posłucham propozycji, co Heat mogli zrobić lepiej?

 

 

 

Z McRobertsem i kasą oddaliśmy  2nd round pick z 2023r.

i dostaliśmy AJ Hammondsa..

 

.. a tymczasem Willie Reed rozmawia właśnie z Clippers.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruchy w off-season w Miami są mocno średnie. Johnson grał całkiem fajnie w zeszłym sezonie, zawsze solidny, poprawił się po odejściu z Toronto, ale kontrakt ma wysoki i długi, i nie wygląda on dobrze...  Play-offy będą, bo osłabiła się Indiana, Atlanta, Byki... Ale nic więcej, a w Miami przyzwyczajeni są do grania o wysokie stawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Wy oglądaliście choć trochę grę Jamesa Johnsona w tym sezonie? 

To jest point center, najlepszy defensor w Heat mogący kryć większość pozycji.

Ludzie zachwycają się Crowderem, czy jeszcze niedawno Carrollem, a JJ właśnie to robił w tamtym sezonie w Heat i do tego rozgrywał! 

30 lat? A przepraszam - a LeBron ile ma? 

Czasami się to po prostu widzi - gracz trafił wreszcie do klubu, w którym na niego postawili. Schudł, stał się dynamiczny i robił na boisku rzeczy, które nie wiedziałem, że potrafi. 

 

Waiters, czy Olynyk.. możemy rozmawiać, ale o Jamesa Johnsona jestem spokojny.

W Heat to gracz pokroju Udonisa Haslema - zostawia serce na boisku.

Edytowane przez Alonzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Wy oglądaliście choć trochę grę Jamesa Johnsona w tym sezonie? 

To jest point center, najlepszy defensor w Heat mogący kryć większość pozycji.

Ludzie zachwycają się Crowderem, czy jeszcze niedawno Carrollem, a JJ właśnie to robił w tamtym sezonie w Heat i do tego rozgrywał! 

 

Ja oglądałem całkiem sporo. Grał fajny basket, przyznaję, ale... zrozum tu chodzi o to, że przy kolesiu jest alert, skoro progres zanotował w dość późnym jak na koszykarza wieku. Pytanie, czy to stały trend, czy udał mu się jeden sezon? Taki kontrakt jaki dostał jest więc pewnego rodzaju ryzykiem. Poczekamy, ocenimy, czy jego kontrakt się "obroni".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpisał swój kontrakt życia.

Do tej pory zarobił chyba 17mln$, a teraz w uśrednieniu za najbliższy dostanie 15mln.

Nikt właściwie nie dał mu nigdy szansy na grę (przeważnie grał poniżej 20min.). Raz wyłamali się Raptors, ale było to w sezonie lockoutowym, a poza tym byli wtedy na samym dole Wschodu.

JJ w po dojściu do Heat schudł i dali mu piłkę do ręki przede wszystkim. Nigdy nie mogłem pojąć dlaczego jak grał w innych drużynach, nie stawiali na niego. Defensorem zawsze był dobrym, ale po zrzuceniu nadmiernych kilogramów, poprawiła mu się szybkość i okazało się, że jest dużo bardziej atletycznym graczem, niż mogło się wydawać. 

Sądziłem, że w jego przypadku mogło chodzić o sprawy pozaboiskowe, ale, ale w Heat z tego co widziałem na meczach i czytałem, jest jednym z najważniejszych graczy w szatni. Pat i Spo porównują go właśnie do  Haslema, że może pełnić rolę mentora dla młodych graczy i na boisku i poza nim. Rzadko w Heat się o kimś takie coś czyta. 

 

JJ nie wygląda mi na gracza, który odpuści z powodu kasy, jaką dostał.

Myślę, że dostał ten kontrakt dlatego (a dostał większy niż Waiters), że może grać jeszcze lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

UD wraca na swój 15 sezon za minimun - 2,3mln$.

Ponoć dlatego tak późno, że był z DWadem w Chinach na jakimś promocyjnym tournee. 

 

Heat cały czas ostaje room exception i możliwe, że będą z tym czekali do lutego jak Bulls zwolnią Wadea. 

 

Babbitt może jednak nie koniecznie wróci, teraz Heat ponoć są zainteresowani Brandonem Rushem. 

 

Odnośnie to way contractów - możliwe, że Heat podpiszą w najbliższym czasie jednego takiego gracza, a z drugim wstrzymają się do października. Z Ligii Letniej nikt szczególnie nie zachwycił, choć Matt Williams, czy Gian Clavell ciekawie wyglądają. Moim faworytem do takiego kontraktu w tej chwili jest Tre McKinney-Jones.

 

Reed podpisał za minimum z Clippers. Fajny gracz, ale mając Bama nie byłoby dla niego minut. A jest jeszcze Olynyk i ciekawe, czy Heat ostawią w składzie Hammonsa (to, że ma gwarantowany kontrakt może być decydujące).

Karierę kończy James Jones. Jednowymiarowy, ale ważny gracz w Heat w ostatniej dekadzie. 

I zapewne karierę kończy Mike Miller. Szkoda wtedy tej kontuzji nadgarstka od razu po podpisaniu z Heat. Heat wtedy w trosce o głębię składu zwolnili Patricka Beverleya (który miał 2letni gwarantowany kontrakt) i podpisali dziada Stackhousea. Szkoda, że nie postawili na niego, zamiast na Pittmana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W Heat niewiele się dzieje w offseason. 

Skład skompletowany - podpisano Jordana Mickeya z Celtics (kolejnego gracza, którego Boston musiał się pozbyć w wyniku podpisania jako FA Haywarda). Heat dali mu gwarantowany pierwszy rok z TO, czyli muszą widzieć w nim jakiś potencjał. W Miami rzadko tak od razu gwarantują młodemu graczowi miejsce w składzie. 

 

Pierwszy two way contract podpisali z grającym w Summer League w  Orlando pg Derrickiem Waltonem Jr, bardzo dobrym defensorem z rzutem za 3. Na przedsezonowy camp podpisali też Matta Williamsa, świetnego snajpera, który w lidze może wywalczyć sobie miejsce, dzięki swojemu rzutowi za 3. Po raz tysięczny podpisali też Larrego Drew II. 

 

Bulls i Hawks to moi wcześni faworyci do ostrego tankowania na Wschodzie po pick. Dwyane Wade już wysłał swoich synów z powrotem do szkoły w Miami, co optymistycznie wygląda odnośnie jego powrotu w trakcie sezonu. Mówi się też o Cavs i LA. Udonis Haslem wypowiadał się ostatnio, że ma nadzieję, że wspólnie z DWadem będą mogli niebawem znów grac w jednej drużynie. 

Heat mają sporą głębię składu - mogą rotować 10-12 graczami na bardzo dobrym i dobrym poziomie, ale brakuje im weterana i lidera na te najważniejsze momenty. Ewentualne wmixowanie Dwyanea w ten skład nie będzie wcale rzeczą prostą, biorąc pod uwagę jego nieprzykładanie się do obrony i brak rzutu za 3 (z Dragiciem średnio do siebie pasowali), ale w tym już będzie głowa Spo, żeby ten problem rozwiązać, jeżeli oczywiście Wade wróci do Heat w tym sezonie. 

 

Dragic ze swoją Słowenią notabene gra świetnie na mistrzostwach. Naturalnie im kibicuję.

 

Dragic, Waiters i Whiteside to pewniaki do gry w wyjściowym składzie. Natomiast JJ/Olynyk to jeden dylemat, a Winslow, czy Richardson to drugi. Heat rozmawiają z Joshem o przedłużeniu jego debiutanckiego kontraktu. JRich to nominalna dwójka, ale ma długie łapska i jest świetny jako 3&D, zatem w smallballu wystawienie go na trójce (w poprzednim sezonie tak robiono z McGrudere) nie jest głupim pomysłem. 

 

Heat mogą rotować na różne sposoby grając niskim składem (często z 3 guardami), wysokim np z Winslowem, Jamesem Johnsonem, Olynykiem i/lub Whitesidem, czy też z 5 graczami z rzutem za 3 np: Dragic, Ellington, Richardson, James Johnson i Olynyk. 

 

Spo będzie miał sporo możliwości.

 

Uśmiałem się, jak okazało się, że trade pomiędzy dwoma najlepszymi teamami na Wschodzie (jak się powszechnie uważa), możliwy był dzięki drugorundowemu pickowi Miami.  :rugby:

 

Ogólnie Heat ludzie widzą na 6-7 miejscu na Wschodzie. 

Cóż.. jeszcze miesiąc i zaczynamy camp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd ten pesymizm?

Będzie to typowe dla Waitersa. W ogóle mam wrażenie że ofensywa w tamtym sezonie była jakąś aberracją biorąc pod uwagę to co mamy w składzie. Ludzi od bronienia mamy i tu się spodziewać topu ligi, ale mam wrażenie że w ofensywie polecimy na łeb na szyję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waiters talent ma, tego mu odmówić nie można. Może faktycznie dorósł do gry na wyższym poziomie, niż to co grał w Cavs. Nawet Durant powiedział, że Waiters zaczął wreszcie grać tak jak sie od niego oczekiwało.

Mi się drużyna Heat podoba. Wiadomo - jak przez dekadę mieliśmy Wadea na kosmicznym poziomie i przez 4 sezony LBJa i Bosha, to trudno przestawić się na poziom solidnej playoffowej drużyny, ale wg mnie taką teraz/aktualnie będziemy.

 

Mamy 10 graczy na bardzo dobrym poziomie i dlaczego mielibyśmy nie awansować tym co mamy do playoffs? 

Jeżeli nie będzie takiej plagi kontuzji, jak przed rokiem, to o playoffs jestem spokojny. 

Tak jak pisałem wyżej - w tym sezonie liczę na II rundę i zostawienie po sobie dobrego wrażenia w walce o Finał Konferencji. 

 

Duet Dragic/Whiteside gwarantuje solidną ofensywę. Dlaczego ich cały czas nie doceniasz? Tyler Johnson dostał swój wysoki kontrakt i w tym sezonie znów był lepszy. Richardson jak grał pod koniec sezonu był świetny w obronie, jako 3&D jest rewelacyjny (właśnie będzie walczył o kontrakt). To samo Ellington - od lat Spo ma sukcesy z sharpshooterami (Cook, JJ, Allen). Dlaczego James Johnson i Waiters mieliby nagle przestać grać to co przed rokiem? W Heat wreszcie zbudowali chemię. Mamy jednego z najlepszych coachów w lidze i powracającego do gry Winslowa. On ma dopiero 21 lat, a już jest elitarnym defensorem. Jak Heat z Lukea Babbitta zrobili gracza NBA, to z Olynyka tym bardziej będziemy mieli pożytek. 

 

Może nie wypalić jeden, dwóch graczy, ale nie wszyscy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://twitter.com/wojespn/status/908086432996229120

 

 

 

Miami Heat guard Josh Richardson is finalizing a 4-year, $42M contract extension, league sources tell ESPN.

 

erm wut?

jakis fan Miami moze mi wytlumaczyc w racjonalny sposob czemu widzialem sporo pozytywnych komentarzy na ten temat od kibicow Heat?? bo patrzac sucho w statystyki (Miami nie ogladalem nawet nie tyle co ze regularnie, ale prawie wcale w ostatnim sezonie) to nie powala, a rzut ma wrecz b. slaby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny ruch Heat.

W tym sezonie Josh nadal zarobi 1,5mln, a w kolejnych - 9,3mln, 10,1mln i 10,8mln. W sezonie 2021/22 ma PO na 11,6mln.

 

Odpowiadając na Twoje pytanie Zalias - Heat uniknęli ryzyka, że ktoś zaproponuje Richardsonowi wyższy kontrakt za rok, który musieliby wyrównać (kłania się kontrakt Tylera Johnsona). Josh stracił część tego sezonu przez kontuzje i możliwe, że m.in. dlatego Zalias go nie doceniasz. Jak teraz zagra cały sezon, to mógłby liczyć na wyższy kontrakt. Heat unikają tego ryzyka płacąc mu rozsądne pieniądze, gdzie obie strony powinny być zadowolone.

 

Jeszcze odnośnie bonusów w kontraktach Waitersa i Olynyka.

Andy Elisburg skonstruował je tak, że żeby każdy z nich dostał bonus 1mln$, tp Waiters musi zagrać 70 meczy w sezoie regularnym, a Olynyk 1700 minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem fanem Miami, ale się wypowiem  :rugby:  Na początku byłem sceptycznie nastawiony do niego, ale po kilku spotkaniach, zrozumiałem, co widzi w nim sztab Heat.Richardson to fajny energizer, świetnie pasujący do filozofii gry Miami. Bardzo dobrze radzi sobie na parkietach NBA, pomimo małego doświadczenia. Wie, że brak umiejętności musi nadrabiać aktywnością, dlatego jest solidnym obrońcą. Kreuje grę i rozprowadza ataki, gdy Dragicia nie ma na parkiecie. Miami ma swojego Brogdona na całkiem spoko kontrakcie, który z pewnością się jeszcze rozwinie. Chłopak pod względem rozwoju przypomina mi Bradleya, gdy wchodził do Celtics. Dostał szansę, ciężko pracuje i notuje ciągły postęp.

Edytowane przez shadowy86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://twitter.com/wojespn/status/908086432996229120

 

 

erm wut?

jakis fan Miami moze mi wytlumaczyc w racjonalny sposob czemu widzialem sporo pozytywnych komentarzy na ten temat od kibicow Heat?? bo patrzac sucho w statystyki (Miami nie ogladalem nawet nie tyle co ze regularnie, ale prawie wcale w ostatnim sezonie) to nie powala, a rzut ma wrecz b. slaby

 

Też bym mu tyle dał na rynku w trakcie RFA  - nie wiem czy heat leciutko za dużo nie dali jak na extension, ale widocznie woleli mieć spokój w szatni. Josh jest zajebisty.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tego ruchu Miami nie rozumiem . W ogóle całe ich lato jest dziwne.

 

Za rok będą płacić 120 baniek na ten skład i 38 milionów na trzech sg. - Josh to tak naprawdę rezerwowy. James Johnson też. Tyler zasadniczo też a on od przyszłego roku wchodzi z prowizją czyli 18 baniek na rok

 

Jeśli Josh będzie rzucał jak w debiutanckim sezonie to ok ale i tak moim zdaniem Heat przepłaciło praktycznie każdego

No i chyba sobie odpuszczają Winslowa bo kiedy on będzie podpisywany to oni nadal będą mieć w wypłatach ponad 120 milionów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.