Skocz do zawartości

Miami Heat 2017/18 - Captain Spo i jego Team


Alonzo

Rekomendowane odpowiedzi

Alonzo bo Ty masz najwieksza wiedze w temacie. Wiem, że to się raczej nie wydarzy, i jest mało prawdopodobne. Ale jak oceniłbyś powrót LeBrona do Miami? 

Myślałem nad tym.

 

Musiałby być s&t. I wtedy pytanie  - ZA CO?

Jeżeli straty by nie były za duże - np: Dragic/TJ, jeden z podkoszowych i przyszły draft, to OK, jeżeli większe - to już trudniejsza sprawa.

 

LeBron mógłby sobie być liderem i miałby wokół siebie samych rolesów z dobrą obroną i trójką. Oczywiście Wade i UD wtedy zostają, przychodzi z dwóch weteranów za minimum i jeden podpisuje po promocyjnej cenie za MiniMLE. za 5,5mln$. 

 

Contender na 2-3 lata, oczywiście ciekawe serie z 76ers i Celtics w playoffs. 

 

Za rok pewnie będzie mógł wrócić Bosh za minimum ;)

 

ale małe szanse na LBJa na Florydzie - moooże z 1%. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LBJ wraca do Miami w ten offseason? Szanse są na to mniej więcej takie, jak to, że OKC wygra w tym sezonie mistrzostwo NBA. 

 

 

Już opt-out Duranta i powrót do OKC jest bardziej prawdopodobny niż LBJ. Było by "zamienił stryjek siekierkę na kijek".

Tylko, że to rozważanie czysto hipotetyczne, nikt tu nie bierze tego pod uwagę, że LeBron miałby wracać do Miami.

Najwyraźniej z wyjątkiem Was i RappaRa lajkmenów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Heat nie wykorzystali opcji w kontrakcie Jordana Mickeya, co raczej niespodzianką nie jest. Fajny gracz, ale w chwili obecnej z powodu ponownie zawalonego salary i tłoku pod koszem - szczególnie po świetnym debiutanckim sezonie Bama, nie byłoby dla niego minut. 

 

TJ przeszedł operację lewego kciuka, który uszkodził sobie w serii z 76ers (trza mu przyznać, że ma chłopak charakter). Wolałbym jego zatrzymać, niż bezpłciowego Hassana, któremu przyda się zmiana otoczenia. 

 

Juwan Howard ma pozostać na stanowisku asystenta Heat i nie dołączy do Fizdalea. 

 

McGruderowi Heat powinni do końca czerwca zagwarantować kontrakt. Solidny 3&D za niską kasę. Za rok Heat będą mieli do niego pełne prawa Birda i będą go mogli podpisać na jakichś korzystnych warunkach.

 

Muszą też zdecydować co z Derrickami Waltonem i Jonesem - powinni ich ogrywać w Lidze Letniej (ponoć Heat po tym jak nie będzie przed Vegas ligi w Orlando, mają grać w Sacramento). Jones pokazał się z dobrej strony i są spore szanse, że Heat podpiszą z nim kontrakt na kolejny sezon.

 

Opcji z ewentualnymi wymianami za Whitesidea jest tak dużo, że w chwili obecnej nie warto ich tu wszystkich wymieniać, ale powtarzają się drużyny - Milwaukee, Dallas, Washington, Phoenix i Portland. Heat nie oddają go za jakieś inne same złe kontrakty. Najbardziej prawdopodobne to zły niższy kontrakt + młody gracz z potencjałem lub pick i to najlepiej jeszcze, żeby przyjąć mniej kasy niż ma za kolejny sezon Hassan (przykładowo - Deng + Josh Hart i II rundowy pick Lakers).

 

Znając Pata, będzie szukał jakiegoś gracza z wyższej półki i będzie wolał dorzucić np Winslowa np: Cousins za Hassana i Winslowa. 

 

W zależności od tego kto kogo weźmie w drafcie, będzie widać jakie jest zapotrzebowanie na centrów. Na ten moment same plotki na bazie hipotez. 

 

Jak uda się nic nie oddawać, czego byśmy nie chcieli, to zostajemy z takimi graczami:

Dragic/ Tyler Johnson/ Walton(?)

Waiters / McGruder / Wade

Richardson / Derrick Jones

James Johnson / Winslow

Olynyk / Adebayo / Haslem

 

+

to co dostaniemy za Whitesidea

Ellington jak starczy kasy

i/lub gracz za około 5,5mln$ - może Fred Van Vleet lub Shabazz Napier? 

 

Potrzebny jest jakis drugi rozgrywający za Dragicia i mooże ktoś na trójkę.

 

Mam przeczucie, że Wade zostanie jeszcze na sezon.

UD wydaje mi się, że jednak zakończy karierę jak ostatnio Nick Collison.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie mam pewności, że Riles go w to offseason gdzieś spuści. 

Problemem jest luxury tax, w który wpadamy podpisując kogokolwiek za więcej niż minimum.

A Heat mogą chcieć podpisać Ellingtona, czy kogoś za MLE. 

 

Hassan miał fatalny sezon i on wydaje się najoczywistszym graczem do oddania. Jednak, jak pojawi się opcja z korzystnym oddaniem TJa, to może Pat go nie sprzeda i zobaczy, jak Hassan wejdzie w kolejny sezon. 

 

Nie mam pojęcia, co oni wymyślą w to offseason. Wydaje mi się, że zaatakują po jakiegoś gracza z potencjałem All Stara. Riles lubi graczy, którzy się gdzieś nie sprawdzili i można ich wyciągnąć taniej - Jabari Parker, Wiggins, moooże Lowry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc Alonzo to dość optymistycznie podchodzisz do potencjalnego zwrotu za Hassana. Dołożenie Winslowa to może dać chyba najwyżej neutralny pod względem value zwrot (choć jest to wątpliwe), bo wartość handlowa Whiteside'a :

 

1)po TAK złej końcówce 17/18

2)przy niezmiennie fatalnym rynku na sprzedaż C

3)w okresie gdzie NBA wpadła w ten moment (obecny i przyszły offseason) kiedy cap space jest bardzo wartościowe

4)problemach pozaboiskowych

5)tym, że reszta klubów zna sytuację Heat (Bam i Kelly > Hassan)

6)jakże cholernie wysokiej w stosunku do umiejętności umowie

 

jest fatalna.

I w sumie to co piszesz, to jest taka kwintesencja aktualnych opinii o Hassanie.

 

Tylko, że Hassan tak beznadziejny, jak go przedstawiają nie jest i w sumie muszę (choć nie chcę) go bronić.

 

Interesuje mnie punkt widzenia Heat przy ewentualnym trade Whitesidea, zatem - dlaczego Heat mieliby chcieć oddawać Hassana jako balast i brać inny balast? Hassan to nie Mahinmi, czy inne drewno - to 14/10/2 spokojnie może mieć. Jeżeli trade Hassana nic nie da Heat to lepiej go zostawić w składzie i grać nim po 30 min. jak mówił kilka tygodni temu Pat. 

 

Oddanie Hassana za jakiś balast ma sens tylko wtedy, gdy schodzimy z jego kontraktu i to znacząco + pewnie jakiś młody niespełniony grać z perspektywami lub jakiś roles na przyjemnym dla Elisburga kontrakcie.

 

I dodawanie jeszcze do niego Winslowa, którego gra w drugiej części sezonu była niezła, jest bez sensu. Winslow może grać więcej jako point forward, ogólnie rozgrywanie wychodzi mu nieźle i może z nim Heat pójdą w te stronę?

 

Ogólnie trudne decyzje przed Heat.

Pojęcia nie mam w którą stronę pójdą. 

Edytowane przez Alonzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że jak nie znajdą żadnej ciekawej opcji wymiany, tak właśnie zrobią. Przy 30min. na boisku i zdrowiu, statsy może mieć fajne. 

Hassan jest chimeryczny - jak zacząłby mieć ważniejszą rolę w zespole to mogłoby się przełożyć na jego lepszą grę.

 

Cały sezon ogórkowy przed nami - obaczymy jak z nim będzie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja trochę nie kupuję takich zagrywek. Może mam za dobre zdanie o ludziach podejmujących decyzje transferowe w NBA, ale to naprawdę dziecinne.

Przecież Whiteside zdążył już pokazać, że może kręcić dobre cyferki, to chyba nie jest problemem?

Zatem oczywiście mogliby grać tak, aby sobie ten boxscore wypełniał, ale co to zmieni? Nauczą go czegoś nowego, pokażą rozwój? Wątpię, zatem po co to? Sensowne chyba tylko przy założeniu, że pełno w NBA ludzi średnio rozgarniętych (jak na piastowane stanowiska), którzy dadzą się nabrać... sam nie wiem na co.

Podobnie mam w piłce kopanej z pomysłami typu minuty dla zawodnika X w końcówce sezonu bo jak strzeli jakieś bramki to go ktoś kupi. Tak jakby selekcja celów transferowych i decyzje opierały się na na jakiejś małej/mało wiarygodnej próbce.

Moim zdaniem rola Hassana w tegorocznych PO powiedziała wszystkim więcej niż powiedzieć może start najbliższego RS, ale może się mylę i rzeczywiście można nabierać organizacje takimi fortelami rodem z podwórka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.