Skocz do zawartości

beGM - FAQ, kącik porad, trudne sprawy...


BothTeamsPlayedHurd

Rekomendowane odpowiedzi

Zbliża się u nas okres FA, czyli będzie dużo trudnych pytań związanych z meandrami ogólnych zasad rządzących NBA. A trudność jest tu dodatkowa bo mamy nowe CBA i mało jest jeszcze w necie na jego temat opracowań, a niektóre poważne serwisy już zaliczały wtopy i błędy [por. złe tabelki rookie scale, źle podane cap holdy etc]. Jako że pisałem ostatnio z kilkoma osobami już na różne kwestie na prv, stwierdziłem, że lepiej założyć jeden temat w którym będziemy się jakoś wspierać wiedzą w trudnych przypadkach, 

 

Tak więc zachęcam do zadawania pytań i wzajemnego dzielenia się uwagami, choć ja na pewno na wszystko nie odpowiem bo wszystkiego nie wiem i liczę tu na aktywność innych użytkowników ogarniających te nudne tematy [m.in. january, karpik?]  :smile:

 

 

 

na pierwszy ogień temat dyskutowany wczoraj z MJ1, czyli cap hold Georga Hilla, jedne serwisy podają u niego 12 mln czyli 150% poprzedniego salary, inne dają 15,2 mln czyli 190%

 

na moje jest to 150% bo Hill zarabiał więcej niż średnia pensja NBA, ale mogę się mylić, nie miałem czasu tego super dokładnie zbadać, jak ktoś ma jakieś dobre info to proszę się podzielić wiedzą  ;)

 

edit: aha no i wrzucam link do biblii wiedzy na temat CBA - dotyczy co prawda CBA z 2011 roku, ale większość rzeczy zostaje aktualna. Dlatego warto w pierwszej kolejności szukać tutaj jak ktoś ma jakąś wątpliwość.

 

http://www.cbafaq.com/salarycap.htm

Edytowane przez BothTeamsPlayedHurd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra mam pytanko do FA a dokładnie do RFA, jak chce zatrzymać swojego RFA to teoretyczenie moge dać mu jakies ochłapy i liczyc na to że nikt nie da więcej

a jak da więcej i to tak mogę wyrównać? 

 

czy jest jakiś limit który muszę przejsć? powiedzmy 50% maxa jaki może wziąć? 

 

a no i jak się liczy maxa?

Edytowane przez Dnc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

max dla RFA to 25% salary cap, chyba że się łapie na derrick rose rule ale w tej chwili nikt się nie łapie - w milionach to jest chyba 25.250.000 USD

 

i nie ma żadnych limitów możesz dać mało i czekać aż ktoś rzuci więcej i wtedy wyrównać

 

ale jeśli myślisz o Noelu to możesz mu dać cokolwiek bo i tak coś czuję się pojawi jakaś gruba oferta w okolicach maksa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

max dla RFA to 25% salary cap, chyba że się łapie na derrick rose rule ale w tej chwili nikt się nie łapie - w milionach to jest chyba 25.250.000 USD

 

i nie ma żadnych limitów możesz dać mało i czekać aż ktoś rzuci więcej i wtedy wyrównać

 

ale jeśli myślisz o Noelu to możesz mu dać cokolwiek bo i tak coś czuję się pojawi jakaś gruba oferta w okolicach maksa :D

No to chyba nie rozumiem zasad naszej gry. Jak może dać mało jak zaczynamy od najwyższych ofert 20+? Chyba, że mało to 21. Ale jeżeli nikt nie da nic w pierwszej turze to rozumiem, że sam się przelicytował?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn jeśli dasz mniej niż 20 to oferta nie pójdzie w pierwszej turze, ale cały czas możesz wyrównać każdą wyższą ofertę 

 

a jak dasz 21 i nikt inny nie da oferty to się możesz faktycznie przelicytować

 

ale tutaj jedna ważna rzecz - jeśli Ci zależy na graczu to może lepiej mu dać samemu ofertę czteroletnią, bo ktoś inny może dać dwa albo trzy lata i wtedy jak wyrównasz to trochę jesteś w tarapatach zwłaszcza jeśli by to był franchise player

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

max dla RFA to 25% salary cap, chyba że się łapie na derrick rose rule ale w tej chwili nikt się nie łapie - w milionach to jest chyba 25.250.000 USD

 

i nie ma żadnych limitów możesz dać mało i czekać aż ktoś rzuci więcej i wtedy wyrównać

 

ale jeśli myślisz o Noelu to możesz mu dać cokolwiek bo i tak coś czuję się pojawi jakaś gruba oferta w okolicach maksa :grin:

 

gościu zobacz ile mam RFA!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne laickie pytanie. 

 

Czy w przypadku wczesnych birdów 175 % odnosi się do całości kontraktu? Gracz zarabiający 10 mln może dostać umowę na maks 17,5 mln?

 

tak, z 10 mln na rok może wskoczyć na 17,5 mln na rok

Edytowane przez BothTeamsPlayedHurd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mam pytanie bo nie mam pojęcia a wolę się zapytać jeśli jest taka możliwość. Czy dead money można podpinać pod trade aby inna drużyna płaciła albo handlować tylko kasą?

 

nie, dead money zostaje w księgach jak śmierdząca kupa - nie gra i nie można nią handlować, po prostu zabiera hajs na wydatki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karpiu rzuca kolejne nowe światło na nadchodzący FA.

 

Rezygnowanie i zawieszanie capholdów już w trakcie składania ofertom wolnym agentom.

 

Tu czekam też na wyjaśnienie tematu przez January.

 

1. Czy mogę korzystać z max cap space w pierwszej rundzie na 1 i 2 slocie, a Holidaya dać dopiero na 3?

 

2. Czy jeśli Holiday pójdzie do np. Indiany Pacers to jego caphold kasuje mi się przed II rundą?

 

3. Jaki jest sens rezygnowania cap holdów teraz z kogokolwiek, skoro zawsze to można zrobić podczas FA? Tak to zawsze przykładowy Tyreke Evans może robić u mnie za zabezpieczenie.

 

Co i raz dochodzą nowe pytania, które kompletnie zmieniają moją optykę działań wcześniejszych jak i tych nadchodzących.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie możesz zrezygnować podczas FA. Decyzja jest przed FA.

Wtrącę się, bo to jest bez sensu. Po to mamy policzony cap space bez cap holdów w arkuszach, żeby można było zrobić tak jak dzieje się w realu. Weźmy przykład Pels. Mają bez cap holdów 26 mln, więc mogą uderzać dajmy na to po Lowry w trakcie pierwszej tury oraz jednocześnie złożyć ofertę dla Holidaya. Jeśli Lowry zechce podpisać z Pels, to rezygnują z praw Birda do Jrue i go podpisują, jeśli Lowry odmawia, to biorą Holidaya. Mogą też trzymać prawa to Tyreke i z niego rezygnować w pierwszej kolejności przy Lowry i Jrue, jednak jeśli obydwaj mu odpadną, to prawa to Tyreke są zabezpieczeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.