Skocz do zawartości

Podróże lotnicze itp


wygnaniec

Rekomendowane odpowiedzi

Emanko. Jak tam świry, latacie coś?

 

Ja w lipcu pierwszy raz będę leciał samolotem do UK na saksy ofc i chciałbym was tu prosić o pomoc, abyscie mi poradzili co wiedzieć przed lotem, jak z bagazem itp. Bede leciał liniami ryanair bo najtansze. Piszcie swoje doswiadczenia itp.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emanko. Jak tam świry, latacie coś?

 

Ja w lipcu pierwszy raz będę leciał samolotem do UK na saksy ofc i chciałbym was tu prosić o pomoc, abyscie mi poradzili co wiedzieć przed lotem, jak z bagazem itp. Bede leciał liniami ryanair bo najtansze. Piszcie swoje doswiadczenia itp.

 

Pozdro

 

Niewygodne opór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale locik tylko 2 godziny to tam jakos sie wytrzyma c'nie, a co do bagazu to mam taka torbe tylko inne kolory https://www.asport.pl/images/marba/adidas/14/f79145.jpg

 

pierdolic sie tam z nią czy sobie kupić jakąś klasyczną?

A na ile lecisz? Generalnie ta torba ma plus bo ją wciśniesz bo jednak pamiętaj że Ryanair średnio sprawdza wielkość bagaży i 60% ma jakieś ponadgabaryty a potem brak miejsc na bagaż

 

Dodatkowo staraj się odprawić nie za późno by nie mieć miejsca na samym końcu bo tam już w ogóle jest kicha bo stewardesy mają swoje walizki plus gaśnice albo inny dziwny sprzęt zabiera miejsce - mi się nie chce stać długo więc ruszam tyłek jak na oko jest już połowa samolotu w kolejce

 

Pamiętaj o ograniczeniach z wielkością płynów więc nie bierz kremu do golenia powyżej 100 ml itp

W UK nie ma Schengen a po Brexicie moga w ogóle wrócić do wyrywkowego sprawdzania bagażu wiec nie przekrocz limitów na fajki i alko by nie mieć przypału

Sprawdź jaki masz środek transportu w UK bo Ryanair ląduje na lotniskach w szczerym polu - chyba że Ciebie znajomi odbierają. Zazwyczaj jakieś busy jada do najbliższego miasta. Często National Express

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisujesz po prostu dane z dowodu, lub paszportu dzięki czemu drukujesz bilet(kartę pokładową).

Jak bagaż masz tylko podręczny(np torba sportowa) to zero stresu i przyjdź sobie 40 min przed lotem, szkoda czasu siedzieć bez celu.Ja tak zawsze robię.

A o fajkach pomyśl, bo można ładnie zarobić.

Edytowane przez Reikai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 4 miechy to mała ta torba ----a z fajkami to miej 4 wagony na odprawie bo tyle możesz a potem kupuj 4 już na strefie na bilet  bo to jest max co możesz i masz 8 wagonów tyle że upewnij się czy po Brexicie Brytole nie wprowadzili bardziej szczegółowej kontroli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na studenckie saksy do Anglii/Irlandii latałem jakieś 7/8 lat temu, ale generalnie:

 

1 - ubrania/wielkość torby - tak szczerze to tam ciuchy są tak tanie (szczególnie patrząc przez pryzmat zarobków), że sobie na miejscu uzupełnisz garderobę (ja w sumie z 3/4 tego co brałem z PL za pierwszym razem wywaliłem i wracałem z nówkami) - ba znam osoby co sobie wolały np kupować nowe skarpetki w primarku zamiast prać stare (cenowo wychodziło porównywalnie :grin:)

2 - szlugi (jak palisz) - polecam przestawić się na tytoń (duuuuużo taniej / mniej się pali / zabawa + odmiana) / alkohol jest w przystępnych cenach (w sklepach ofc - puby/kluby to inna bajka)

3 - jak będziesz szukał pracy na miejscu to krok nr 1 to kupienie sobie karty do telefonu (za 'moich czasów' była masa starterów jakoś po 10 funciaków)

4 - za 'moich czasów' lloyds robił najmniejsze problemy jeśli chodzi o założenie sobie rachunku (w zasadzie nie wymagali nic poza dowodem z PL - żadnych potwierdzeń zamieszkania, z pracy czy coś - czego wymagały inne banki).

5 - ogarnij sobie już teraz jakie formalności trzeba mieć do pracy legalnej (jakieś tam numerki - mi się myli co było w Anglii, co w Irlandii) i miej świadomość, że z jeden dzień na to trzeba będzie poświęcić + jak masz określoną pracę jakiej chcesz szukać to czy nie ma dodatkowych wymogów (np w Irlandii do pracy na budowie trzeba było bodajże zrobić jakiś jednodniowy kurs czy coś, gdzie w Anglii starczyło mieć 'safety buty' :smile: ). No i generalnie szukaj legalnej pracy, bo w przypadku pracy na czarno w 9/10 przypadków stracisz.

6 - tam są miliony agencji pośrednictwa pracy (mimo, że w PL to się rozwija ciągle to po latach i tak nie widzę tutaj tego tyle co tam wtedy) - nie ma się co bać, ale ofc internet i sprawdzanie opinii.

7 - Jak jedziesz do Londka to polecam Notting Hill Carnival - b.wesoła sprawa + ichniejsze free-mapki z metra to najlepsze mapki ever (szczególnie jak chcesz polukać muzea itepe)

8 - Sainsbury uber alles!

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro do kogoś lecisz to zakładam, że takie rzeczy jak to, że trzeba sobie złożyć wniosek o national insurance number (NIN) powiedzą Ci. 

Co do bagażu to spokojnie z tą torbą zmieścisz się w wymiarach. Ryanair dopuszcza oprócz podręcznego jeszcze jedną sztukę bagażu i przez to robi się delikatny rozpierdol w samolocie, dlatego ustaw się jak najszybciej w kolejce do boardingu bo inaczej będziesz musiał trzymać torbę przez cały lot pod nogami co niekoniecznie jest wygodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, zarezerwowałem sobie juz w tym ryanair i skorzystałem z mozliwosci wyboru miejsca(wziąłem przy oknie). Jest jeszcza opcja z pierwszenstwem wejscia na poklad za 12 zł(warto?)

 

Wracając do bagażu, z taką torbą https://www.asport.pl/images/marba/adidas/14/f79145.jpg nie będę nic płacił za nią dodatkowo? Mogę oprócz niej wnieść na pokład jeszcze taką od laptopa - https://hurtel.pl/pol_pl_Cartinoe-torba-na-laptopa-Dirigent-Series-15-6-cala-czarna-8775_4.jpg cos tego typu tylko jeszcze mniejsze, czy mam to upchnąć do tej sportowej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz spokojnie wziąć to osobno. Torba będzie na pewno dobra. Ja latam z takim plecakiem: 

 

https://www.decathlon.pl/plecak-turystyczny-forclaz-50-id_8300838.html

 

I jeszcze ani razu nie przyczepili się. Nawet nie kazali mi wkładać do tego stelaża. 12 zł to nie pieniądze więc według mnie warto. Ewentualnie jak nie będziesz miał nic co może się rozwalić w tej torbie to możesz oddać do luku bagażowego za darmo.

Edytowane przez SkoczekS1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.