Skocz do zawartości

Podróże lotnicze itp


wygnaniec

Rekomendowane odpowiedzi

yo zamowilem sobie bilet w singapore airlines, wybralem platnosc debit card i poszlo, pytało mnie jeszcze o "billing's adress" i wpisałem swój w Polsce, teraz pytanie do latających... 

 

tam przyjdzie tylko biling czy również fizyczny bilet? 

ten bilet e-ticket dostałem i niby wsio pasuje, ale czy to mi wystarczy? bo mam kilka przesiadek, a nie mam na bilecie zadnych informacji o siedzeniach i czasie odpraw itp... tylko czasy lotów, zadnych bramek, jedynie numery terminali itp.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yo zamowilem sobie bilet w singapore airlines, wybralem platnosc debit card i poszlo, pytało mnie jeszcze o "billing's adress" i wpisałem swój w Polsce, teraz pytanie do latających... 

 

tam przyjdzie tylko biling czy również fizyczny bilet? 

 

ten bilet e-ticket dostałem i niby wsio pasuje, ale czy to mi wystarczy? bo mam kilka przesiadek, a nie mam na bilecie zadnych informacji o siedzeniach i czasie odpraw itp... tylko czasy lotów, zadnych bramek, jedynie numery terminali itp.. 

A odprawiłeś się już ? Czy tylko kupiłeś bilet? Generalnie nie pamiętam kiedy ostatni raz latałem z fizycznym biletem w dłoni. Chyba jakieś 15 lat temu. Na dodatek Ty nie masz taniej linii lotniczej więc mozesz się odprawić na lotnisku gdzie zostaną ci przydzielone miejsca i oni ci zrobią odprawę na każdą kolejną przesiadkę - i wtedy ci wydrukują druczek ( ewentualnie na Okęciu wyślą Ciebie do maszyny gdzie sobie zrobisz odprawę na wszystkie swoje loty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę leciał z frankfurtu nie z wawy, bo mieszkam w Niemczech 100km od frankfurtu i jest mi tak wygodniej. mam przesiadkę w Singapurze. Jak mam się odprawić w internecie? Ewebtualnie ile potrwa odprawienie mnie na miejscu we Frankfurcie ale już na wszystkie pozostałe loty.

 

I jeszcze jedno. Zamawiając bilety było pokazane ze lecę do Singapuru, później mam przesiadkę i lecę do Davao a stamtąd dopiero do docelowego miejsca czyli Cebu. Teraz po kupieniu biletu nie widać w ogóle Davao, jest jakby pokazane ze leci prosto do Cebu. Czy jest możliwe ze do tego samolotu po prostu ktoś się będzie dosiadał w Davao a ja nie będę musiał opuszczać samolotu czy jak??

 

I jeszcze laickie pytanko Bo latam pierwszy raz. Czas miedzy przesiadkami nie jest zbyt duży, na przykład powrotna przesiadka w Singapurze trwa tylko godzine. Słyszałem ostatnio historie jednego podróżnika który leciał gdzieś z żona, ze ich pierwszy samolot miał opóźnienie i nie zdążyli włożyć swoich toreb do luku bagażowego na drugi lot, w efekcie nie chcieli ich wpuścić z torbami jako bagaż podręczny, czyli musieli albo Zostawić bagaże albo jeden mogl lecieć z torbami na miejscu drugiego. Na ile czasu przed odlotem trzeba zazwyczaj zdać torby do luku??

 

Ewentualnie co dzieje się w przypadku opóźnień? Te loty są tak skonstruowane Ze drugi

Samolot zawsze czeka na ten pierwszy? Czy linie lotnicze wsadza mnie w inny samolot, późniejszy? Czego się mogę spodziewać?

 

Jak mam w bilecie 30kg checked baggage to to jest ten do luku tak? Oprócz tego mogę zabrać podręczny ta??

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo pytań

Po kolei

 

Masz na pewno nr rezerwacji i jak wejdzie na stronę linii lotniczej to masz opcję odprawy online. ( ale nie wiem na ile dni przed wylotem Twoja linia ci to umożliwia) Ale jakby co na lotnisku i tak musisz nadać bagaż więc przy tej okazji też możesz się odprawić bez żadnych kosztów no ale w przypadku online bedziesz miał lepsze miejsca

 

Co do przesiadki w Davao nie mam bladego pojęcia bo nie wiem jak wygląda Twój lot. Jesli to jest tylko międzylądowanie to Was wyproszą bo nie moga tankować jak będziecie w środku. Ale wtedy przerwa jest krótka. I bagaże wasze zostają w samolocie.

Ale nie znam Twojego połączenia więc trudno to ocenić czy masz ten sam samolot aż do Cebu

 

Co do przesiadki to nie mam pojęcia o czym tamten człowiek pisze bo żeby Wam wydali bagaże to musicie mieć ok 16-20 h  na przesiadkę więc ci podróżnicy musieli się spóźnić po prostu na ponowną odprawę.. W Abu Dabi np nie masz nawet możliwości wyjścia na miasto bo było 8 h między samolotami

Ale jak masz godzinę to masz cholerne ryzyko bo nie licz na to że samolot do Europy będzie czekał na samolot z Filipin jeśli liczba pasażerów na przesiadkę będzie mała

Linie lotnicze ułatwiają te przesiadki już miałem kiedyś sytuacje że jechałem autobusem pomiędzy samolotami z bagażem swoim albo wózkami bagażowymi po terminalu ale były i sytuację że mnie przebukowywali na kolejny lot albo na tym Frankfurcie terminal z odlotami do Polski jest na samusieńkim końcu i nie dotarliśmy na czas więc z automatu leiceliśmy następnym tylko że nie mieliśmy pierwszeństwa przy przebukowaniu bo uznali że to nasza wina. więc lepiej sprawdź na jakim terminalu ląduje samolot z Davao i gdzie jest odlot i jaka jest odległość pomiędzy nimi

 

Tylko wiesz oni muszą mieć czas na przerzucenie Twojego bagażu - jedna godzina to ekstremalnie mało . I pytanie jak często z Singapuru latają do Frankfurtu ?

 

Jeśli spóźni się to ciebie przebukują ale jak kolejny jest pełen to na kolejny wolny a jeśli ten Twój jest ostatni danego dnia to juz trochę gorzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo pytań

Po kolei

 

Masz na pewno nr rezerwacji i jak wejdzie na stronę linii lotniczej to masz opcję odprawy online. ( ale nie wiem na ile dni przed wylotem Twoja linia ci to umożliwia) Ale jakby co na lotnisku i tak musisz nadać bagaż więc przy tej okazji też możesz się odprawić bez żadnych kosztów no ale w przypadku online bedziesz miał lepsze miejsca

 

Co do przesiadki w Davao nie mam bladego pojęcia bo nie wiem jak wygląda Twój lot. Jesli to jest tylko międzylądowanie to Was wyproszą bo nie moga tankować jak będziecie w środku. Ale wtedy przerwa jest krótka. I bagaże wasze zostają w samolocie.

Ale nie znam Twojego połączenia więc trudno to ocenić czy masz ten sam samolot aż do Cebu

 

Co do przesiadki to nie mam pojęcia o czym tamten człowiek pisze bo żeby Wam wydali bagaże to musicie mieć ok 16-20 h  na przesiadkę więc ci podróżnicy musieli się spóźnić po prostu na ponowną odprawę.. W Abu Dabi np nie masz nawet możliwości wyjścia na miasto bo było 8 h między samolotami

Ale jak masz godzinę to masz cholerne ryzyko bo nie licz na to że samolot do Europy będzie czekał na samolot z Filipin jeśli liczba pasażerów na przesiadkę będzie mała

Linie lotnicze ułatwiają te przesiadki już miałem kiedyś sytuacje że jechałem autobusem pomiędzy samolotami z bagażem swoim albo wózkami bagażowymi po terminalu ale były i sytuację że mnie przebukowywali na kolejny lot albo na tym Frankfurcie terminal z odlotami do Polski jest na samusieńkim końcu i nie dotarliśmy na czas więc z automatu leiceliśmy następnym tylko że nie mieliśmy pierwszeństwa przy przebukowaniu bo uznali że to nasza wina. więc lepiej sprawdź na jakim terminalu ląduje samolot z Davao i gdzie jest odlot i jaka jest odległość pomiędzy nimi

 

Tylko wiesz oni muszą mieć czas na przerzucenie Twojego bagażu - jedna godzina to ekstremalnie mało . I pytanie jak często z Singapuru latają do Frankfurtu ?

 

Jeśli spóźni się to ciebie przebukują ale jak kolejny jest pełen to na kolejny wolny a jeśli ten Twój jest ostatni danego dnia to juz trochę gorzej

podaj tego facebooka na PM to ci wysle bilet i zobaczysz jak to wyglada.. 

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.