Skocz do zawartości

Dallas Mavericks 2017/2018


iglo13

Rekomendowane odpowiedzi

Rzekłbym inaczej, do Goberta to Noel podjazdu w ogóle nie ma, do Adamsa też chyba raczej nie.

 

Zamiast wydawać 20 kawałków na przeciętniaka to Mavericks mogli wziąć w drafcie Collinsa zamiast Smith'a Jr. 

Ja pierniczę...

 

-Twoja największa gwiazda zaraz kończy karierę, a ty potrzebujesz kogoś, na kim możesz oprzeć grę na lata.

-Bierzesz Zacha Collinsa. 

 

To jest plan, o którym Włodek Zięba powiedziałby "Dobry"

 

Denerwuje mnie trochę sytuacja z Noelem, gość jest strasznie jednowymiarowy, często ma problemy ze zdrowiem i jak dotąd nie pokazał nic nadzwyczajnego, ale kasę chciałby nie wiadomo jaką. Ja wiem, że dobrze do Mavs pasuje, ale wysoki kontrakt jest dużym ryzykiem.

 

Tak w ogóle to ciekawa sprawa z tymi centrami w Dallas. Kiedyś zrobiłem sobie listę najlepszych koszykarzy grających u nas. Na każdą pozycję można było spokojnie wybrać minimum 3 dobrych graczy. Jeśli chodzi o środkowych byli to Tyson Chandler, James Donaldson i Shawn Bradley. Nie wygląda to zbyt imponująco. Pod względem problemów na pozycji centra chyba tylko SuperSonics mogli z nami konkurować. Poza Sikmą chyba też nie mieli nikogo ciekawego. Jeśli się mylę, to poprawcie, bo nigdy nie byłem fanem Sonics i coś mogło mi umknąć.

Edytowane przez JET
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tak w ogóle to ciekawa sprawa z tymi centrami w Dalllas. Kiedyś zrobiłem sobie listę najlepszych koszykarzy grających u nas. Na każdą pozycję można było spokojnie wybrać minimum 3 dobrych graczy. Jeśli chodzi o środkowych byli to Tyson Chandler, James Donaldson i Shawn Bradley. Nie wygląda to zbyt imponująco. Pod względem problemów na pozycji centra chyba tylko SuperSonics mogli z nami konkurować. Poza Sikmą chyba też nie mieli nikogo ciekawego. Jeśli się mylę, to poprawcie, bo nigdy nie byłem fanem Sonics i coś mogło mi umknąć.

 

matko bosko, na tym forum nie ma tylko 2-3 kibiców Mavs? Witamy na pokładzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzekłbym inaczej, do Goberta to Noel podjazdu w ogóle nie ma, do Adamsa też chyba raczej nie.

 

Zamiast wydawać 20 kawałków na przeciętniaka to Mavericks mogli wziąć w drafcie Collinsa zamiast Smith'a Jr. 

Bez jaj - nie wiem jakiego Collinsa masz na myśli ale jednak Smith jeśli mu zdrowie pozwoli to będzie świetny gracz.

Noela moga przeciągnąć. Zwłaszcza że on ma cały czas problemy ze zdrowiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matko boska. Nie bluźnij. Smith to najlepsze co im się trafiło od 2011 roku.

 

 

-Twoja największa gwiazda zaraz kończy karierę, a ty potrzebujesz kogoś, na kim możesz oprzeć grę na lata.

-Bierzesz Zacha Collinsa. 

 

 

 
Boże, widzisz i nie grzmisz. Jakbyście byli koledzy troszeczkę obeznani to byście wiedzieli, że Collins prezentuje bardzo podobny styl gry do Nowitzkiego, ale jak wy tylko wiecie kto to Fultz, Ball i Tatum, to szkoda gadać.
 
Faktycznie, lepiej dać Noelowi 20 mln baksów na sezon i mieć przeciętniaka za taką kasę na dwa/trzy sezony, który jak nie dostanie kontuzji, to nie wybije się ponad poziom, a na zakontraktowanie innych lepszych grajków nie będzie funduszy. A kto to jest Collins, to się dowiecie w przyszłym sezonie jak Portland będzie w czołówce.
Edytowane przez VITONCIUNAS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 
Faktycznie, lepiej dać Noelowi 20 mln baksów na sezon i mieć przeciętniaka za taką kasę na dwa/trzy sezony, który jak nie dostanie kontuzji, to nie wybije się ponad poziom, a na zakontraktowanie innych lepszych grajków nie będzie funduszy. A kto to jest Collins, to się dowiecie w przyszłym sezonie jak Portland będzie w czołówce.

 

 

a czy lepiej dać 20 milionów za Hillow tej ligi i mieć przeciętniaka na PG? No i Smith ma szanse na bycie gwiazdą tej ligi, Collins na bycie po prostu dobrym zawodnikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też jest fanem Collinsa ale no qrwa bez takiego świętokrdztwa - DSJ tę ligę rozniesie na strzępy o ile wcześniej sobie nie rozwali kolan

 

przyłączam się więc do apelu - proszę nie obrażać tutaj moich uczuć religijnych, Smith jest przec*** i będzie najlepszym graczem tego draftu*

 

*o ile się nie zabije i nie roztrzaska więzadeł od tego skakania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest sytuacja, gdzie jedna strona może czekać, a druga się spieszyć. Dlatego się pewnie dogadają w końcu. Noel żąda takiej kasy, bo wie, że:
 

- Mavs "lubią" i mogą płacić

- Mavs potrzebują centra

- Mavs nie mają kogo innego podpisać, kto dawałby choćby zbliżony impakt

- Dirk powoli kończy karierę i szuka nowych twarzy do Barnesa i DSJ jako trzon do przebudowy

- jak jest zdrowy to daje bardzo dobrą obronę, a chwilami wręcz wyborną

 

A argumenty Mavs?

 

- przepłacali jak chcieli do końca obudowywać Dirka, ale skoro teraz wchodzą w przebudowę to przepłacać nie ma sensu

- Noel jest zbyt fatalny w ataku

- Noel ma liche zdrowie

- Noelowi ciężko będzie podpisać z kimkolwiek za 20 mln. Ma słabą reputację w tej lidze

- Jak teraz nie podpiszą z nim to nie zarobi, a przy jego zdrowiu to warto dla niego podpisać umowę nawet za te 14-15 mln niż rozwalić się i za rok podpisać o wiele gorszy kontrakt

 

W sumie to rozkłada się po równo, więc całkiem możliwe, że dogadają się po środku. Chyba, że Noel lubi ryzyko ze swoim zdrowiem i nie podpisze w ogóle.. No ale to byłaby lekkomyślność z jego strony. Wg mnie cena, którą proponują Mavs to i tak nieźle. Wręcz bym powiedział, że adekwatnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nigdzie nie napisałem, że Smith jest słaby czy przeceniany, bo to bardzo dobry gracz i fakt, materiał na gwiazdę ligi. Ale mimo wszystko, bardzo ciężko jest znaleźć, nawet wśród młodego pokolenia graczy, którzy będąc silnym skrzydłowym lub centrem potrafią grać zarówno pod koszem jak i wykonywać solidne rzuty zza łuku. Po prostu, ja miałbym inną wizję i inaczej bym postąpił gdybym miał taką możliwość. A niektórzy nie wiem po co bawią się w ignorantów, nie wiedząc kto to jest Zach Collins, lol. 

Edytowane przez VITONCIUNAS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, lepiej dać Noelowi 20 mln baksów na sezon i mieć przeciętniaka za taką kasę na dwa/trzy sezony, który jak nie dostanie kontuzji, to nie wybije się ponad poziom, a na zakontraktowanie innych lepszych grajków nie będzie funduszy. A kto to jest Collins, to się dowiecie w przyszłym sezonie jak Portland będzie w czołówce.

 

Collins to jest tak surowy na ten moment, że w najlepszych razie za dwa sezony w ogóle zacznie wyglądać jak koszykarz na miarę NBA.

 

Większość sezonu to on raczej spędzi w D-League, by w ogóle się przystosować, Może Blazers będą w czołówce, ale Collins to jak zaliczy koło 200 minut to będzie dla Niego mega sukces w tym momencie.

 

Ja wiem, że ma świetny potencjał, ale też sporo pracy przed Nim. Przecież on nawet w NCAA wypłynął bardzo późno jako rezerwowy.

Edytowane przez MarcusCamby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nigdzie nie napisałem, że Smith jest słaby czy przeceniany, bo to bardzo dobry gracz i fakt, materiał na gwiazdę ligi. Ale mimo wszystko, bardzo ciężko jest znaleźć, nawet wśród młodego pokolenia graczy, którzy będąc silnym skrzydłowym lub centrem potrafią grać zarówno pod koszem jak i wykonywać solidne rzuty zza łuku. Po prostu, ja miałbym inną wizję i inaczej bym postąpił gdybym miał taką możliwość. A niektórzy nie wiem po co bawią się w ignorantów, nie wiedząc kto to jest Zach Collins, lol. 

Przecież nikt tutaj nie twierdzi, że to jakiś ogór. Sam go chciałem przed draftem, bo wizja Markkanena albo Franka była trochę martwiąca. Zresztą kto przed draftem powiedziałby, że DSJ dotrwa do 9? W tamtej sytuacji był to najrozsądniejszy wybór. Spójrz na to też z drugiej strony. W Dallas liczyli na podpisanie Noela, więc to na PG była największa dziura. Wtedy mieliśmy 4 nominalnych rozgrywających, z czego żaden nie gwarantował jakiejś wyjątkowo dobrej jakości. Yogiego bym nie przeceniał, Curry jest dobry i chyba w końcu znalazł swoje miejsce, ale do Dennisa sporo mu brakuje. Barea jest dobrym zmiennikiem, który czasami ma przebłyski. Harris to już cień dawnego gracza. Gdyby wybrali wtedy inaczej, zostaliby leszczami dziesięciolecia. Zacha oczywiście szanuję i będę chłopaka obserwował. Dużo przed nim pracy, ale ma potencjał  i IMO byłby dużo lepszym wyborem od na przykład Markkanena. Smith to gracz na teraz, od dawna kogoś takiego potrzebowaliśmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy się nakręcam? No w końcu jest na co, bo życie fana Dallas od kilku sezonów nie jest zbyt ekscytujące (no może poza sytuacją z DeAndrzejem). Od 2011 ten sam schemat. Polujemy na FA, nikt sensowny do nas nie przychodzi i Carlisle z Cubanem lepią na szybko z tego, co zostało na rynku. Podczas sezonu jakieś próby wymian, zazwyczaj niedające zbyt wiele, czasami nawet pogarszające sytuację. Walka o Playoffs, w których odpadamy w pierwszej rundzie, albo w ogóle się nie dostajemy. W końcu trafia do nas ktoś sensowny, więc nic dziwnego, że nadzieje są duże.

 

Oczywiście wszyscy wiemy, jaki jest Rick. O tym, że JJ jest jednym z jego ulubieńców, też wiadomo od dawna. Przecież sam wspominałem o tym, ilu mamy rozgrywających. Curry pewnie będzie grał sporo na SG, Harrisa od biedy też można tam rzucić, ale rotacja na PG będzie duża. Wiadomo, że DSJ będzie musiał walczyć o minuty, co nie zmienia faktu, że wniesie dużo więcej od Collinsa. Zach w pierwszym sezonie raczej nie będzie grał zbyt dużych minut. Nie jest jeszcze gotowy na NBA, dużo pracy przed nim. I głównie to chciałem zaznaczyć.

 

Jest to tylko moja opinia, z którą nikt nie musi się zgadzać. Szanuję Wasze zdanie i nie mam zamiaru się wykłócać.

Edytowane przez JET
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no ja sie z tym wszystkim zgadzam, po prostu tonuje nastroje, bo impakt smitha w pierwszym sezonie nie bedzie na tyle duzy, zeby zrobic z Mavs cos wiecej niz border PO team, jezeli nawet. Czyli sezon taki sam co w ostatnich latach z tym, ze dochodzi zarąbisty prospect do obserwowania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Przecież sam wspominałem o tym, ilu mamy rozgrywających. Curry pewnie będzie grał sporo na SG, Harrisa od biedy też można tam rzucić, ale rotacja na PG będzie duża. 

 

Rick lubi wydziwiać wiec ustawienia na trzech rozgrywających pewnie nie będą rzadkością. Czy to będzie dobre dla wyników? Nie wiem. Pewnie tak, jak to u Carlisle :nevreness:  Ale minut dla DSJ raczej nie zabraknie. Licze na 25-30 minut.Wiadomo ze w rookie season nie będzie nie wiadomo jakim kotem, jest duże prawdopodobieństwo ze będzie minusowy. Ale można się jarać z pojedynczych akcji, obserwować jego rozwój. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

A propo poprzedniego posta, coś jednak nie pykło.  

 

Noel podpisał QO za 4,1 mln, za 12 miesięcy ten debil bedzie liczyc ze ktoś sie zlituje i da mu maxa. Czyli 26 mln na rok? 

A na rynku pełno gwiazd. To sie nie może udać. 

 

Plus taki ze Dallas nie zablokowali sobie salary na lata. Minus ze za rok znowu trzeba szukać centra bo nie sądze zeby po tegorocznych doświadczeniach Noel chciał zostać na dłużej. 

 

Edit: Woj podaje ze 1 lipca odrzucił 70/4 

Edytowane przez iglo13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propo poprzedniego posta, coś jednak nie pykło.  

 

Noel podpisał QO za 4,1 mln, za 12 miesięcy ten debil bedzie liczyc ze ktoś sie zlituje i da mu maxa. Czyli 26 mln na rok? 

A na rynku pełno gwiazd. To sie nie może udać. 

 

Plus taki ze Dallas nie zablokowali sobie salary na lata. Minus ze za rok znowu trzeba szukać centra bo nie sądze zeby po tegorocznych doświadczeniach Noel chciał zostać na dłużej. 

 

Edit: Woj podaje ze 1 lipca odrzucił 70/4 

No to niezły kasztan. Będzie żałował :playful:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To często nie jest wina gracza, ale agenta. Nagadają graczom co to z nich za Bogowie koszykówki i odrzucają niezłe kontrakty bymieć więcej i prowizja by była jeszcze większa. Ponoszą jakąś odpowiedzialność oprócz tego, że kolejny może z nimi nie podpisać?

Ja bym z B.J. Armstrongiem po tym co zrobił z Motiejunasem już nie podpisał.

A kto jest/był Noela agentem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.