Skocz do zawartości

Minnesota Timberwolves 17/18


DamianOItalianO

Rekomendowane odpowiedzi

Skąd wniosek, że ciężko na nim coś zbudować? To że nie udało się w Bulls to nie znaczy, że tak jest bo mimo tego że w Wolves nie ma jakiegoś super supportu to mają oni spoko bilans.

Może dlatego, że - jak napisałem - gra dużo iso/1on1 i choć jest w tym dobry, to praktycznie nie kreuje innych graczy, nie umie ich uruchamiać. Wyjątkiem są tu ofensywni centrzy (Gasol w Bulls a teraz Towns) z którymi robi fajne one-two punch.

Z czasem to wychodzi, robią się podziały.

Mówili o tym i młodzi z obecnej ekipy, ale też choćby Deng. Jimmy pomimo bycia świetnym graczem, ma ciężki charakter, zbyt duże ego. Z czasem, bo nie od razu, to wychodzi i w Socie też wyjdzie.

 

I tak co do tej superprodukcji w PO

 

Przypomnę, że Butler byl tak superproduktywny w zeszłoroczmych PO, że po wypadnięciu z gry tego c***owego, niepasującego do obecnych czasów Rajona Rondo, Bulls dostali 4 gongi od C's w tym co najmniej 2 blowouty. Oczywiscie to nie tylko wina JB, ale chodzi o to, że on nie był nawet w tych wygranych xfactorem Bulls.

Edytowane przez TuPalnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Towns zaczął bronić, czy po prostu mała dawka i robienie fajnych defensywnych statsów na tle łatwego terminarza? Bo widzę dodatnie on/off, DRPM, 40% dfg w ostatnich 15 spotkaniach, jakieś artykuły o progresie w trakcie sezonu...

 

A w ofensywie jest niesamowity.

Edytowane przez BMF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taj Gibson w defensywie problem? Jak ty to oglądasz? Ogólnie pierwszy trymestr miał świetny, a teraz trochę spuścił z tonu, ale do rzekomego problemu daleko.

 

Towns poprawił obronę. Każdy to widzi, przecież był najgorszym defensywnym centrem ligi, ale jeśli idzie defensywę to przecież do Gibsona mu ciągle daleko.

 

Taka mnie ostatnio naszła refleksja, że hejt na Wigginsa przybrał już trochę irracjonalną formę porównywalną do tego jaki spotykał wcześniej Irvinga w czasach liderowania Cavs bez LeBrona. Jego rozwój jest niezaprzeczalny, chociaż wiem, że jeśli ktoś śledzi tylko cyferki to tego nie odnotuje. Sam tyle czasu cisnąłem Wigginsa, ale obecnie szala się chyba przeważyła za mocno.

 

Ogólnie Wolves pod względem fitu kiepsko wyglądają, bo tam wszyscy chcą mieć piłkę w rękach. Talent w kadrze ogromny, ale jest i chyba będzie dalej problem go odpowiednio spożytkować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gibson jest świetny, bardzo dobry kontrakt, tzn. tam by się przydał broniący stretch 4, ale generalnie Gibson gra naprawdę solidnie.

 

Co do oczekiwań przed sezonem, to nie zmieniło się:

 

- mają świetnego backup PG Jonesa, mieli Dunna (bardzo solidny w Bulls) i Rubio (który miał sporą wartość rok temu), a skończyli z 64/4 Teague'a, który tam po prostu nie pasuje - pamiętam, że pisałem, że to będzie 12-7 type of starter przy tym rosterze ze średnim fitem i niewiele się pomyliłem

- kompletnie nie mają głębi

- Wiggins jest przepłacony

 

Za to z drugiej strony:

 

- Thibodeau dosyć ładnie poukładał atak

- Butler wymiata

- Towns zrobił (chyba; ten świetny switch na Paulu to dobry przykład) duży krok do przodu

 

Jestem bardzo ciekawy, jak w takim miejscu jak Minny można to przeskoczyć. Klepną te 50W i zagrają mocne playoffy IMHO.

Edytowane przez BMF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Poszukać frajera na Teague

2. Oddać Dienga za rolesów do Hawks

 

Elastyczność finansowa na przyszłość, wzmocnienie na teraz.

I kto tam będzie wchodzić z ławki pod koszem bez Dienga? Niby jest Patton, ale tam na razie poza wiadomą trójką pod koszem jest tylko Aldrich.

 

Nie mam też zaufania do Jonesa jako full time startera na PG, mieliśmy dużo przypadków świetnych backup PGs którzy średnio radzili sobie w większej roli. W sensie, oddanie Teague'a to dobry pomysł, ale obecnie nierealny.

 

Tutaj głównie trzeba odważnie handlować pickami.

Edytowane przez BMF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gibson jest świetny, bardzo dobry kontrakt, tzn. tam by się przydał broniący stretch 4, ale generalnie Gibson gra naprawdę solidnie.

 

Co do oczekiwań przed sezonem, to nie zmieniło się:

 

- mają świetnego backup PG Jonesa, mieli Dunna (bardzo solidny w Bulls) i Rubio (który miał sporą wartość rok temu), a skończyli z 64/4 Teague'a, który tam po prostu nie pasuje - pamiętam, że pisałem, że to będzie 12-7 type of starter przy tym rosterze ze średnim fitem i niewiele się pomyliłem

- kompletnie nie mają głębi

- Wiggins jest przepłacony

 

Za to z drugiej strony:

 

- Thibodeau dosyć ładnie poukładał atak

- Butler wymiata

- Towns zrobił (chyba; ten świetny switch na Paulu to dobry przykład) duży krok do przodu

 

Jestem bardzo ciekawy, jak w takim miejscu jak Minny można to przeskoczyć. Klepną te 50W i zagrają mocne playoffy IMHO.

 

wszystko się zgadza, ale kontrakt Teague to 57/3(ostatni rok PO) czyli troche lepszy niz 64/4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zakładamy, że Wolves pozyskają z powrotem jakiegoś kołka na 10 min za Townsa i innego PG, tylko takiego  który znacznie bardziej niż Teague pasuje do Butlera.

Hm, okej, ale jak wyżej, Wolves grają dobrze, więc raczej handlowania Teague'a trudno oczekiwać.

 

Te dwa pierwszorundowe picki mogłyby dać dwóch kolesi do rotacji (rok temu taka była mniej więcej cena za Lou czy Bogdanovicia), i tutaj spodziewałbym się jakichś potencjalnych ruchów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu chodzi o to, że Wiggins rozegrał 2-3 dobry mecz w sezonie, ma warunki ale z tego nie korzysta.

Raps wymęczeni b2b po SAS, ważny W Wolves, bo są już tylko 0.5GB do Spurs.

 

Georges-Hunt!

 

Teague niestety dalej śmieć.

2-3 to może przesada, sam początek sezonu miał niezły no ale na pewno nie gra tak jak potrafi. Może taki mecz bez JB, gdzie Andrzej dostał wyraźnie większą swobodę grania pozwoli mu się trochę przełamać. Sota potrzebuje efektywnego AW jak tlenu aby ugrać coś więcej w tym roku.

Ja tylko liczę, że Sota w PO jakimś cudem nie trafi na Pelicans lub OKC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Once Derrick Rose is officially bought out by the Utah Jazz, league sources say he will seriously consider joining the Minnesota Timberwolves. If he does join the Wolves, he'd be reuniting with Tom Thibodeau (who coached him in Chicago) and be on a Western Conference contender.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Once Derrick Rose is officially bought out by the Utah Jazz, league sources say he will seriously consider joining the Minnesota Timberwolves. If he does join the Wolves, he'd be reuniting with Tom Thibodeau (who coached him in Chicago) and be on a Western Conference contender.

Jesli to nie jest tylko spekulacyjna plotka IMO Thibs powinien za to z miejsca wyleciec jako GM druzyny...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolves już 2-10 na wyjazdach z EC, dawno nie pamiętam takiego czegoś, na wschodzie łoją ich wszyscy jak leci ;)

 

Nie powiedziałbym, że Bulls wygrali wymianę, jak coś to wygrali wszyscy.

Tam zrodził się problem zbyt dużego grania przez Butlera, a niewykorzystywany jest Towns. Muszą przywrócić równowagę, bo choć Jimmy jest świetny w końcówkach i izolacjach to jednak KAT ma wciaż większy wpływ na wygrane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Butler to akurat robi 26/5/5 od dwóch miesięcy na 64ts% i trzymając całą obronę, więc jest ostatnim problemem Wolves.

Powiedziałbym nawet, że dziś to on niepotrzebnie piłkę Townsowi oddawał w ostatniej akcji. Towns-Taj-JB nie są problemem Wolves. Problemem jest śmieszny Jeff Teague i Wiggins, który nie może się z Butlerem dogadać na boisku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Butler to akurat robi 26/5/5 od dwóch miesięcy na 64ts% i trzymając całą obronę, więc jest ostatnim problemem Wolves.

I Towns nie jest blisko niego.

 

Powiedziałbym nawet, że dziś to on niepotrzebnie piłkę Townsowi oddawał w ostatniej akcji. Towns-Taj-JB nie są problemem Wolves. Problemem jest śmieszny Jeff Teague i Wiggins, który nie może się z Butlerem dogadać na boisku

 

Teague nie jest problemem, jeśli ma piłkę - jak ma ją Butler, robi sie problem. Wiggins to oczywiste że słabo sie dogaduje, ale chyba każdy poza TT i managementem Soty to wie...

 

Natomiast ja nie napisałem, że sam Butler jest problemem (choć czasami za bardzo zawłaszcza piłkę), ale problemem jest brak równowagi w ekipie. 

W ost. 11 meczach KAT dostał aż w 7 meczach mniej niż 12 rzutów, bilans w tych meczach 2-5, w tych co dostał więcej  3-1...

W ost 11 meczach Wolves (z Butlerem, bo kilka opuścił) jak rzucał więcej niż 15 rzutów (7 meczów) to bilans jest 2-5, w tych co rzucał mniej 4-0.

 

To co widać gołym okiem potwierdzają adv stats, gdzie w całym sezonie http://stats.nba.com/player/202710/advanced/:

w wygranych 32 meczach Jimmy oddaje średnio 14,8 rzutów ma +/- (+12) i procenty (51/40/87) Drtg 101,7 NetRtg +15,7!!! TS 62,4% USG% 24,2

w przegranych 20 meczach Jimy oddaje średnio 17,7 rzutów ma +/- (-2,5) i procenty (44/35/85) Drtg 109,1 NetRtg -3,3.. TS 55,6% USG% 26,3

 

Wyraźnie widać, że granie "heroball" Butlera nie służy ekipie i jest dużo lepszy i efektywniejszy jak gra z drużyną. No ale co ja tam wiem, skoro Jimmy "robi 26/5/5 od dwóch miesięcy"...

Ja bym się zastanowił, czy nie wpuścić do S5 Jonesa na max. 25 min, a Teagua przekwalifikować na 6th mana, gdzie grając z Jamalem, Bjelicą i Diengiem stanowiliby jedną z najlepszych ławek (jeśli nie najlepszą) ligi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dannygd kolejny raz piszesz absolutnie cudowną bzdurę dotyczącą statystyk, aż się uśmiałem.

Jako argument podajesz netrtg Butlera w W i L (jeszcze z tymi wykrzyknikami.. :grin: ).

A co jest śmiesznego w tym, że jak więcej rzuca, ma wyższy USG to tym gorzej gra cała drużyna (łącznie z nim)?

Net Rtg był dodatkiem. Kluczem wypowiedzi jest ilość rzutów i piłki w rękach oraz znaczny spadek w defensywie, co mega rzutuje na ekipie - bo jak sam pisałeś, on trzyma tam defensywę. Tam jest komu rzucać i podawać... 

Sprawdź może najpierw jaki jest netrtg Wolves w W i L wcześniej, może załapiesz wtedy jakie to było głupie ;).

Głupie to jest to, że nie widzisz zależności - nic dziwnego, że ekipa gra gorzej skoro wraz ze wzrostem USG% Butlera spada ruch piłką, skuteczność w efekcie net RTG.

Ps : Towns oddaje więcej rzutów w porażkach niż w wygranych, więc ten Twój wywód jest grubo z czapy.

Czekałem aż ktoś to sprawdzi ;) Tylko że KAT akurat w tych statystykach ma prawie identyczny wynik, bo całe 0,6 rzutu... Jedno spotkanie z większą ilością rzutów zmieni tę statystykę.

Faktycznie cały wywód z czapy! ;)

 

+ faktycznie dziwne, że Butler ma lepsze statystyki rzutowe w wygranych niż porażkach, no po prostu odkrycie, że skuteczność najlepszego gracza ma wpływ na to czy ekipa wygra czy przegra, szacuneczek  :onthego:

Nic takiego nie napisałem, zwróciłem uwagę że spadają jego i drużyny wyniki wraz ze wzrostem jego USG - głównie oddawanych rzutów.

Gdybyś prześledził statystyki innych graczy Wolves, to byś wiedział, że ilość rzutów pozostałych graczy sie nie zmienia jakoś istotnie - kwestia dziesiątych po przecinku. Jedynym zawodnikiem, u którego to tak widać jest Butler.

Jak oddaje 15 rzutów lub więcej mają bilans 15-17, jak poniżej 15 to mają 17-3!!!

No ale jakich ja mogłem wniosków się po Tobie spodziewać - skoro zamiast zrozumieć intencję (MIN gra lepiej jak gra bardziej zbilansowaną koszykówkę, a nie hero ball Butlera uwielbiany przez TT), postanowiłeś kolejny hejt pojechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.