Skocz do zawartości

Pelicans 17/18 czyli koncert AD / DC


Raf85

Rekomendowane odpowiedzi

O rany, zasnąłem na meczu LAL a tu taki makabryczny news. Też chciałem zobaczyć czy i jak DMC zagra w PO pod prawdziwą presja, bo chyba nie ma gracza o takim potencjale i stażu który jeszcze nic nie pokazał w post season.

 

Dla DMC to koszmarny news, ekipy znają jego potencjał i wady, ale wciąż nie wiedzą czy dźwignię ekipę w PO czy ja położy... podpisanie kontraktu (max.?) będzie ruletka niczym PHi i Embiida.

 

No i szkoda Pels. Pytanie co robić: ratować PO czy stawiać na DMC. Chyba powinni poważnie porozmawiać z MEM...

Wymiana pół roku Lopeza na pól roku połamanego Cousinsa, z czego oboje będą po sezonie FA

 

????

Tu chodzi o C wszechstronnego na tu i teraz oraz prawa birda do przedłużenia w wakacje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O rany, zasnąłem na meczu LAL a tu taki makabryczny news. Też chciałem zobaczyć czy i jak DMC zagra w PO pod prawdziwą presja, bo chyba nie ma gracza o takim potencjale i stażu który jeszcze nic nie pokazał w post season.

 

Dla DMC to koszmarny news, ekipy znają jego potencjał i wady, ale wciąż nie wiedzą czy dźwignię ekipę w PO czy ja położy... podpisanie kontraktu (max.?) będzie ruletka niczym PHi i Embiida.

 

To jest znacznie gorsza sytuacja niż Embiida. Ilu graczy na tym etapie kariery potrafiło się pozbierać po tej kontuzji?

 

Maks dla Cousinsa nie jest pewniakiem. Gdyby pojawił się pomysł wymiany na Brook Lopeza nie wiem czy Pels nie powinni tego rozważyć. Chyba nie stać ich na takie ryzyko jak 5 lat z Cousinsem. I nie bardzo mogą czekać. Bardzo ciężka sytuacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest znacznie gorsza sytuacja niż Embiida. Ilu graczy na tym etapie kariery potrafiło się pozbierać po tej kontuzji?

 

Maks dla Cousinsa nie jest pewniakiem. Gdyby pojawił się pomysł wymiany na Brook Lopeza nie wiem czy Pels nie powinni tego rozważyć. Chyba nie stać ich na takie ryzyko jak 5 lat z Cousinsem. I nie bardzo mogą czekać. Bardzo ciężka sytuacja.

Brook za Boogiego? What?! Lepsza prawie nowa E klasa po dachowaniu i wyklepaniu niż Passat z 1,5mln km i 10 stłuczkach. Boogie jest jeszcze na tyle młody, że powinien się wykaraskać i do 20/10 wrócic, ale tak mocny jak był już raczej nie będzie... Natomiast na poziomie dobrej drugiej opcji ma prawo jeszcze sobie radzic - to i tak, że maxa trzeba sypnąć. Patrzcie ile starszy Matthews po podobnym urazie od Mavs dostal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczytałem, że gracz po Achillesie ma 8% zjazd względem projekcji "produkcji" uwzględniających wiek i doświadczenie. Co w przypadku Boogiego nadal wygląda bardzo dobrze.

No nie wiem, tak patrząc po urazach Achillesa do swojego poziomu wrócił tylko Wilkins, ale tylko na jeden sezon. Matthews jakoś bardzo mocno nie zjechał, ale też jednak gra gorzej niż przed kontuzją (chociaż to też może przez to że gra w gorszym teamie)

Taka kontuzja zakończyła też karierę Kobego, chociaż on był już wtedy dosyc stary :)

 

Na pewno nadzieja jest w tym, że DMC jest jeszcze w miarę młody, ale raczej do swojego poziomu już nie wróci.

Edytowane przez SlaKB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze Gallo bym tutaj przytoczyl

 

Matthews nie zjechał po kontuzji?

 

wut??

Zjechał, ale myślę że w jakimś lepszym teamie byłby jeszcze przydatnym grajkiem.

 

Generalnie to nie wiem skąd to 8% bo nie kojarzę gości którzy po kontuzji achillesa dalej prezentowali zbliżony poziom, jedyny przykład do chyba Wilkins

To klątwa rzucona na moje teamy fantasy. Mam dwie ekipy z cousinsem którymi prowadze w lidze i wiem już że nie wygram...

 

Zerwany achilles pozwoli cousinsowi na rozpoczęcie sezonu o czasie? Może lakers powinni rozważyć trejd po demarcusa? Mieliby wtedy jego prawa birda, zgadza sie?

A ile wynosi cap hold DMC?

Edytowane przez SlaKB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą - jesteś topowym prospektem, trafiasz do Kings, po sześciu latach trafiasz do Pelicans, w wieku 28 lat w końcu masz normalny zespół i masz szansę grać w playoffach, i robisz season-ending injury w contract year, po której tylko Wilkins wrócił do optymalnej formy. 

 

Półkę wyżej to tylko Ralph Sampson i Greg Oden. :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie to wygląda. Szkoda DMC to może być koniec jego dominującej formy bo po czymś takim raczej może nie wrócić do formy All-Star, oczywiście trzymam kciuki aby było inaczej ale historia wskazuje na coś innego. 

 

Pelicans też są w ciemnej dupie, PO mogą odjechać i Davis wcale może nie zostać bo nagle czeka go co najwyżej przeciętność jak PO nie przepadną to i tak perspektywy są ciężkie bo za późno trochę na tank a jednak trzeba o PO walczyć i wypad w 1 rundzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, tak patrząc po urazach Achillesa do swojego poziomu wrócił tylko Wilkins, ale tylko na jeden sezon. Matthews jakoś bardzo mocno nie zjechał, ale też jednak gra gorzej niż przed kontuzją (chociaż to też może przez to że gra w gorszym teamie)

Taka kontuzja zakończyła też karierę Kobego, chociaż on był już wtedy dosyc stary :smile:

 

Na pewno nadzieja jest w tym, że DMC jest jeszcze w miarę młody, ale raczej do swojego poziomu już nie wróci.

 

Jest trochę różnicy pomiędzy graczem, który jest po 30, a takim, który jest przed. Nie mówiąc już o różnicy pomiędzy obrońcą, a centrem/pf. Matthews był trzecią/czwartą opcją w PTB w Dallas awansował na 1/2 po achillesie. A to, że zaliczył "większy" zjazd to nic dziwnego.

Achilles dla wysokiego gracza z takim skill setem to nie taki dramat jak dla obrońcy.

 

 

Pels mają przewagę nad resztą bo mogą mu zaproponować 5 lat/170 gdzie reszta 4/130. Czy ten kontrakt ich udupi, nie bardziej niż te, które mają obecnie. A biorąc pod uwagę, że zainwestowali w niego, to nie bardzo mają wyjście, chociaż może dzięki tej kontuzji zapłacą mu trochę mniej.

Edytowane przez Mirwir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest trochę różnicy pomiędzy graczem, który jest po 30, a takim, który jest przed. Nie mówiąc już o różnicy pomiędzy obrońcą, a centrem/pf. Matthews był trzecią/czwartą opcją w PTB w Dallas awansował na 1/2 po achillesie. A to, że zaliczył "większy" zjazd to nic dziwnego.

Achilles dla wysokiego gracza z takim skill setem to nie taki dramat jak dla obrońcy.

 

Wes Matthews był w wieku Cousinsa, gdy podpisywał kontrakt. A Jennings młodszy.

 

I co ma za znaczenie którą był opcją? Nie miał wcale mniejszej roli niż Lillard i Batum.

 

Cousins wciąż ma świetny passing, badzo dobry rzut, ale takiej pracy nóg i elitarnej jak na wysokiego gry na koźle na pewno nie odzyska. Może poświęci się bardziej obronie, zmieni styl gry i wciąż będzie świetny, ale to już na pewno nie będzie ten Cousins. I ja tu mówię o optymistycznym scenariuszu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tbh ja nie byłem fanem pomysłu dawania 4y maxa LJ w Lakers i nie będę.

 

Jeszcze się okazać może mimo wszystko, że PG zostanie, LJ zostanie i cóż kasa zbędna.

 

Ball, DLO, Ingram, Kuzma, Randle, Nance, Zubac, Clarkson i kasa na maxa w 2018. 

Brak maxa w 2018 to trochę parodia ze strony Lakers będzie akurat, Sixers na spokojnie za to

Nie do końca, bo za rok Lakers to powinien być borderline PO team, a cap space (jak dadzą jednoroczne kontrakty) nie zniknie.

 

Ale na pewno - extension Westbrooka, kontuzja Cousinsa, chęć pozostania George'a w Oklahomie powodują, że z bardzo dużej chmury może spaść baaaardzo mały deszcz, bo bez George'a, Lakers nie są opcją dla LeBrona, a wtedy realne jest, że może wziąć PO i poczekać na lepsze propozycje jeszcze rok.

 

Pelicans lubią rzucić kontraktem na zaufanie (patrz Holiday), więc IMHO Cousins zostanie w Pels.

Edytowane przez BMF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponownie - mogli to zrobić identycznie bez zrzucania umowy Mozgova. W 2019 umowy Denga i Mozgova to już w ogóle jako spadające byłyby super do wymian.

Ano mogli, tylko wtedy FA byli Westbrook, George, Cousins i LeBron - teraz jeden ma extension, drugi chce zostać z pierwszym, trzeci ma kontuzję, która być może kończy jego prime, a czwarty nie pójdzie do Lakers bez jednego z tej trójki. A przede wszystkim - nie znamy pozakulisowych uwarunkowań tych planów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.