Skocz do zawartości

Pelicans 17/18 czyli koncert AD / DC


Raf85

Rekomendowane odpowiedzi

Wysruje. ; p

Boston będzie grał tym co ma, ew jakiś minor trade po veta wchodzi w grę. Nie ma żadnych szans na Davisa, bo nie ma czego zaoferować w zamian, a patrząc na ostatnie podboje Dannego i na to, że nikt z nim handlować to tym bardziej. Już bardziej wierzę w trade z OKC za Adamsa i 2nd round pick. xd

 

Ciekaw jestem jak Pels będą wyglądać. Drużyna, w której spacing robi dwóch centrów. Do czego to doszło.

Edytowane przez microlab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakby to nie brzmiało, na dziś najbardziej prawdopodobny scenariusz jest taki, że Cousins odejdzie po sezonie, a za rok w okolicach lutego Pelicans będą trejdować Davisa który będzie miał 1,5 roku do końca kontraktu płacąc większość kasy z salary na te wszystkie kiepskie kontrakty, które podpisali. Gentry wyleci w trakcie sezonu, ale chyba w momencie gdy Pels nie będą mieli już szans na playoffy z bilansem 10-18, oczywiście zakładając, że w ogóle z tego obwodu da się zrobić playoffową drużyną.

 

na miejscu Lakers i Sixers bym się konkretnie jarał opcją handlowania po Davisa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większym optymistą jeśli chodzi o Lakers niż ja jesteś ;)

Lakers gdyby podpisali kogoś na FA mają dużo młodzieży którą mogą swobodnie handlować, podobnie jak Sixers.

 

choć tak jak o tym myślę, wartość Ingrama po nadchodzącym sezonie może być ... średnia, a do tego Lakers pewnie pozbędą się/stracą Randle'a. za to Sixers do takiego dużego trade'u mieliby chyba najwięcej assetów w lidze, ale tu znowu musi się pojawić wiązanka ''zdrowy Joel''... 

 

ciekawe czy Pels popełnią błąd Pacers i będą chcieli trzymać zbyt długo Davisa, bo jak z Cousinsem projekt nie wypali to szanse na zostanie tam AD są równe zera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W trzecim sezonie wartość Ingrama powinna wzrastać, od najniższego punktu przypuszczalnie (po 2 sezonie), ale to jest longterm prospect i breakout Y wpadnie raczej na 4 sezon. Tej młodzieży wcale tak wiele nie będzie raczej. A przynajmniej nie takiej, którą się Pels zajarają. Sixers z łatwością jak coś to przebiją.

 

Pewnie popełnią Pels ten błąd. Dopełniliby koncertowo to wszystko co po kolei pie*dolili w latach 12-16. 

 

jak dla mnie jeżeli udałoby się Lakers pozyskać m.in. Jamesa to mogliby swobodnie rzucić właściwie wszystko, także Balla, bo Davis by tam przedłużył. ale faktycznie nie przemyślałem, bo to (tj. podpisanie LBJ) jest jednak mało prawdopodobne.

 

chyba dokładnie to samo pisałem gdzieś w maju, ale wygląda to mniej więcej tak teraz - Pelicans wyglądają w preseason koszmarnie i zdecydowanie mogą nie zrobić playoffów na Zachodzie, Cousins będzie miał 28 lat i będzie FA, szanse na to, że tam zostanie są w takich okolicznościach takie sobie. jeśli Cousins nie zostanie, Pels będą mieli zapchane salary a 2-3 najlepszym ich zawodnikiem na sezon 18/19 będą Holiday i Solomon Hill, szanse na playoffy dalej będą statystyczne, skoro na sezon 19/20 będą płacić 60 milionów za kwartet Holiday-Asik-Hill-Moore, lol.

 

więc handlowanie Davisem to będzie oczywistość - Pacers w sezonie 15/16 jednak byli blisko drugiej rundy, mogli mieć jakieś nadzieje na zbudowanie czegoś lepszego, więc popełnienie błędu Indiany może jednak nie będzie miało miejsce. ale ciekawe kto będzie w stanie ile rzucić - bo tacy Suns raczej będą się obawiać, że tam Davis nie przedłuży. z drużyn, które będą miały dużo młodzieży, a które będą w okolicach playoffów, tak naprawdę zostaje niewiele opcji. Boston przez kontrakty chyba odpada (bo musieliby zrzucić Horforda), stąd pomyślałem o Lakers i Sixers - bo nie wiem na ile ci drudzy będą skłonni rozbijać ten core młodzieży, ale czysto na papierze Simmons+Saric+jednoroczny kontrakt w stylu Redicka który pewnie podpiszą znowu, dla wyrównania salary, to być może najlepsze co mogłoby spotkać Pels biorąc pod uwagę wartość Cousinsa/Butlera/Paula/Howarda/Melo gdy zmieniali organizacje. i analogicznie z młodzieżą Lakers, gdyby np. udało się pozyskać LeBrona i George'a.

 

ale to baaaaaardzo daleko idące spekulacje. :smile:

Edytowane przez BMF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tam myślę, że jednak supermaxa sobie Davis nie odpuści. Zostanie w NOP.

kiedy ostatnio ktoś pokroju superstara został w tak słabej ekipie, jak (w tym scenariuszu) Pelicans? przecież nawet Garnett jak przedłużał umowę z Wolves miał MVP i finały konferencji (albo to było rok wcześniej, nie pamiętam). to raczej zapowiada się na typową ewakuację w trakcie drugiego kontraktu w lidze, i supermax chyba tego nie zmieni. przecież na Zachodzie może okazać się, że Davis do końca tego kontraktu nie zagra w playoffach, bo tak źle wygląda sytuacja Pelicans, a nawet jak zagra, to szanse na drugą rundę to na razie marzenia.

 

dość powiedzieć, że Warriors, Thunder, Rockets i Spurs to pewne top4, Blazers z Nurkiciem-starterem mieli w poprzednim sezonie bilans 14-5, Nuggets rozwijają młodzież i podpisali Millsapa, a już rok temu byli lepsi niż Pels, z Butlerem, Wolves tym razem powinni zrobić playoffy, a wyprzedzenie Clippers i Jazz wciąż może być bardzo trudne.

 

a IMHO brak playoffów -> brak przedłużenia Cousinsa -> odejście Davisa.

Edytowane przez BMF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tam myślę, że jednak supermaxa sobie Davis nie odpuści. Zostanie w NOP.

Prawa do supermaxa i tak wziąłby ze sobą do nowego zespołu w wymianie. Z kolei jeśli będzie chciał odejść wcześniej, a Pels go będą trzymać na siłę do końca umowy, to myślisz że coś na tym ugrają? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawa do supermaxa i tak wziąłby ze sobą do nowego zespołu w wymianie. Z kolei jeśli będzie chciał odejść wcześniej, a Pels go będą trzymać na siłę do końca umowy, to myślisz że coś na tym ugrają?

Mi chodzi o DPE które może podpisać wyłącznie w Pels.

Ale oczywiście życzę AD aby poszedł do nieco lepszej ekipy, chciałbym aby przeszedł na wschód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pelikany nie będą chyba handlować Davisem. Zrobili mnóstwo błędów. Fatalnie draftują ale oni będą wierzyć do samego końca.

 

Zresztą jaką mają alternatywę.? Nikt im nie odda paczki równoważącej Davisa. Mają słaby zespół z gwiazdą a po wymianie będą mieć nikogo nie interesujący zespół bez gwiazd i bez przyszłości

 

Myślę, że daliby radę stworzyć zespół na poziomie Memphis na bazie tego co mają. Tylko niestety mają słabego trenera. Mają dobrych obrońców. Nie mają za dużo ofensywy ale sama para Davis-Cousin powinna robić dużo demolki.

Nie widze ich w PO chyba że szybko zwolnią trenera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakby to nie brzmiało, na dziś najbardziej prawdopodobny scenariusz jest taki, że Cousins odejdzie po sezonie, a za rok w okolicach lutego Pelicans będą trejdować Davisa który będzie miał 1,5 roku do końca kontraktu płacąc większość kasy z salary na te wszystkie kiepskie kontrakty, które podpisali. Gentry wyleci w trakcie sezonu, ale chyba w momencie gdy Pels nie będą mieli już szans na playoffy z bilansem 10-18, oczywiście zakładając, że w ogóle z tego obwodu da się zrobić playoffową drużyną.

 

na miejscu Lakers i Sixers bym się konkretnie jarał opcją handlowania po Davisa.

A co Lakers mają do zaoferowania?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko pytanie jak pojemna ta pula jest, bo o tym że powinien zostać wypie*olony to od miesięcy tu mówimy^

 

Wydaje mi się, że nie jest zbyt duża. Demps postawił dwa lata temu na Gentrego w pierwszym sezonie trenerów raczej się nie zwalnia. W drugim ratował swój tyłek ściągając Cousinsa. Patrząc na terminarz to nie zdziwiłbym się gdyby Gentry poleciał przed spotkaniem z Clippers.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że Gentry nie ma pomysłu to jedno. Ale tam powinien wylecieć cały GM squad, bo ujebać ponad 43 mln w Asika, Soloma Hilla i E. Moora to zbrodnia !!! Teraz jeszcze dołożyli tam Rondo. Komuś się pojebało granie w 2k z zarządzaniem klubem. Nie wiem, czy ktoś takie klocki byłby w stanie poukładać.

 

Kontrakt Jrue wcale nie wygląda przy tym tak źle, to ich jedyny sensowny G. Tylko k**** już w pre-s. próbowali z niego robić SG. W zeszłym sezonie, przed przyjściem DMC, Jrue grał naprawdę b. dobry basket. Free Jrue!

 

Dramat, nie zdziwię się jak w trakcie sezonu będę próbowali cokolwiek ugrać handlując DMC.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana trenera nic nie da. Ten zespół, nad czym ubolewam to jakaś patologia. Mieć takiego grajka tyle lat i nie móc go obudować? I jeszcze taka kasa dla Jrue...

 

Łyknij trochę magnezu, albo kostkę cukru to pomaga. Gentry jest tak do bani, że każdy trener zamiast niego będzie upg. 

Davis i Pels szli w dobrym kierunku pod Williamsem, ale ktoś w organizacji doszedł do wniosku, że Gentry to lepszy wybór i co zaczęło się zło. Dziwne wybory (które pewnie były konsultowane w jakimś tam stopniu z HC) a sam Alvin który potrzebuje mniej więcej roku czasu na wyciągniecie wniosków. Oczywiście w tak zwanym między czasie zmienia mu się roster więc jego wnioski i pomysły są gówno warte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.