Skocz do zawartości

Rockets 17/18


Chytruz

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie a kogo Pop przekonał do przyjścia do Spurs ?

 

Tylko grubasa LMA.

 

O kurde staty Paula wyglądają jak jakiegoś leszcza w tym Houston.

 

Tak wiem ma limitowane minuty ale kurde 11 PPG ?

 

To przez tego Hardena.

W końcu trafił do drużyny w której nie musi być scorerem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a kogo Pop przekonał do przyjścia do Spurs ?

 

Tylko grubasa LMA.

 

O kurde staty Paula wyglądają jak jakiegoś leszcza w tym Houston.

 

Tak wiem ma limitowane minuty ale kurde 11 PPG ?

 

To przez tego Hardena.

Ktoś z onetu Ci się na konto wjebał

przypomnij sobie liczbę spotkań, uwzględnij zmiany taktyczne i rolę w zespole, wróć do dawnej formy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paul z Hardenem to jest niesamowity duet. Właściwie trudno to zatrzymać. Gdyby nie to że mam z tyłu głowy słabe występy Hardena w PO to bym poważnie rozważał finały dla Houston. Dziś wystarczył moment zadyszki ze strony Jazz na początku drugiej połowy ( nie trafione czyste layupy i trójki z rogu) i praktycznie Houston rozstrzelało.

 

By walczyć z Rakietami w obecnej konfiguracji to trzeba grać na maxa non stop

 

Ten duet wykreuje z każdego strzelca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rockets z Paulem w składzie to niepokonany zespół.

 

 

Yes, you read that right. That's 77.8 percent long-range shooting by Anderson when fed by Paul.

 

Różnica pomiędzy zeszłym rokiem jest taka, że Rox naprawdę bronią. Chudszy Anderson, stawia o wiele większy opór w ISO. Harden też się angażuje w obronie i jest efektywniejszy w ataku.

Ostatnio Gordon z ławki ma trochę zapaść rzutowo, ale pierwsza piątka jest w stanie zapunktować, więc nie ma problemu.

 

W tym sezonie Chris Paul powinien zobaczyć jak to jest po za 2 rundą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem. LAF coś mało pisze, pewnie znalazł pod routerem wejście do darknetu i szuka opcji na odjebanie Hardena. Tłamszenie CP3 musi się skończyć.

 

CP3 nie jest tłamszony jak Harden siedzi to może robić co chce. Nawet o zgrozo pozwalają mu na middle range shot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

btw jak zardzewiali Rockets & Warriors w pierwszym dniu sezonu zrobili wynik bodajże 121-119, to jakie wyniki będą w dalszej części sezonu / w ewentualnym spotkaniu PO ? 145-142? 159-156 2OT?  

 

btw dziwna dzisiaj taktyka portland, zostawiac Hardena 1on1 z jakimiś Noha Vonleyami tej ligi [albo z Lillardem] a w paint zero pomocy. Na miejscu Stottsa wolałbym dać szansę na wygranie meczu trójkom Mbah-a-Moute albo PJ Tuckera niż layupom Hardena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli przy takiej dyspozycji ofensywnej jaką mieli wczoraj w nocy Pelicans, nie potrafili wygrać z Rockets, to naprawdę mam nadzieję, że Rakiety zachowają formę i zdrowie na WCF i będziemy mieli w tym roku nareszcie inny skład w finale.

 

P.s.

 

Naprawdę ktoś po tym meczu jeszcze sądzi, że Paul jest w Rockets "tłamszony" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli przy takiej dyspozycji ofensywnej jaką mieli wczoraj w nocy Pelicans, nie potrafili wygrać z Rockets, to naprawdę mam nadzieję, że Rakiety zachowają formę i zdrowie na WCF i będziemy mieli w tym roku nareszcie inny skład w finale.

 

P.s.

 

Naprawdę ktoś po tym meczu jeszcze sądzi, że Paul jest w Rockets "tłamszony" ?

Przecież final jest na zachodzie grany. To później to tylko możliwość liźnięcia wielkiego kosza dla tych z zadupia :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Durant swoją decyzją zepsuł potencjalnie najlepszy okres w historii ligi.

 

Czy komuś podoba się ewolucja obecnej ligi, czy nie - to jeżeli chodzi o ofensywny talent mamy zdecydowanie najlepsze lata w NBA. Właściwie ciężko to porównać do jakichkolwiek czasów - lata 90-te to już w ogóle wyglądają jak epoka kamienia łupanego. :]

 

Rockets z Paulem mają 13-0 i jakieś +16 net w tych meczach, LeBron z Kevinem Love i Jose Calderonem (bez Thomasa) robi 28-9-9 na 66%ts z pace na 60W - a i tak nie mają szans na tytuł, bo KD poszedł do Warriors.

 

Inna sprawa, że Houston może dać świetną serię GSW - nie matchupują się źle (dobrze też nie :] ), mają niesamowity w ofensywie zespół i kilku naprawdę świetnych obrońców. W warunkach normalnej ligi byłoby ''ojapi****le'', teraz jest tylko ''meh, Warriors i tak ich pykną, ale fajnie popatrzeć''. Harden na Iguodali, Gordon biegający za Klayem i Ariza broniący Duranta, Capela ze swoją mobilnością też powinien dać radę - wygrać nie wygrają, ale są na tyle dobrzy, że mogą dać naprawdę dobrą serię. Z ławki Tucker, Nene, Mbah a Moute, jakiś Anderson przy Paczuli - no nie wygląda to źle.

 

Playoffy 2016 to najlepsze playoffy jakie widziałem w życiu, i to nawet ignorując fakt, że głównym bohaterem był Bron - dwie mega serie, trzech graczy z ~top15 alltime w prime + Klay, Green, Westbrook, Irving.

 

Gdyby KD został w Oklahomie, to Cavs mieliby szanse na tytuł, więc pewnie zostałby tam Kyrie*, Paul dalej poszedłby do Rockets, a Warriors dalej byliby świetni- i mielibyśmy cztery wielkie zespoły rokrocznie walczące o tytuł.

 

* bo chyba jego ''chcę własną drużynę'' wzięło się z ''dostawanie po dupie od Warriors przez następne cztery lata będąc w cieniu LeBrona jest jednak słabe''.

 

I gdzieś tak w lipcu '16 miałem ''no trudno, LeBron nic nie wygra, Warriors troszkę wygra, można się przerzucić na Sixers'', teraz w pełnej okazałości ukazuje się co tak naprawdę wtedy się stało.

 

Cavs rok temu mieli najlepszą ofensywę w historii playoffów i dalej mają drugiego najlepszego gracza ever, Warriors wygrali wtedy 73W (bez Boguta i z Barnesem to dalej byłby zajebisty team tbh), Oklahoma miałaby wiadomy duet, zdrowi Rockets z Paulem to jest zespół na ~67-70W. I to wszystko mielibyśmy w jednym sezonie. :]

 

ps

 

To już ten moment, gdzie można cisnąć z ludzi którzy serio myśleli, że Mr Fundamentals 2.0. to takie sobie wzmocnienie dla Rockets? :] Houston ma dwóch z trzech najlepszych kreatorów w lidze i tego przy tym pace się nie da powstrzymać, mają jakieś 120 ORTG w meczach z Paulem? Thing of beauty.

 

ps2

 

Trochę żartuję, ale można żałować, że Paul całą karierę grał dla Byrona Scotta, Monty'ego Williamsa i Doca Riversa. :] Intrygujaca statystyka - w LAC oddawał 25% rzutów z 16-23ft i ~28% za 3 (dopiero w ostatnim sezonie 38% to trójki), w Houston do dzisiejszego meczu miał 8% swoich rzutów z 16-23ft i 47% rzutów za 3 w tym sezonie. Świetnie widać ewolucję ligi, bo Paul to był killer na midrange, tylko co z tego, skoro bardziej opłaca się rzucać trójki?

 

 

ps3

 

I Vinny del Negro, damn.

Edytowane przez BMF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, mialem pisac watek nawet ze gra w NBA jest na przejebanie wysokim poziomie. Fakt ze ja ogladam praktycznie wylacznie zespoly z czolowki, ale kazdy z tych zespolow oglada sie z grubsza rzecz biorac, bardzo przyjemnie, ball movememnt, extra passes, nie ma juz praktycznie jakichs one-man show [tzn mozna to robic w stylu Westbrook 2017, ale wiadomo ze w PO dostanie sie wpierdol z kazda legitna druzyna, wiec w sumie to bez sensu]. Faktycznie, niesamowite to by bylo jakby Durant poszedl gdziekolwiek indziej niz do GSW badz zostal w Oklahomie.

 

Rockets to dla mnie taki troche RS team. Ciekawe jakby wypadli / jak wypadna w serii z np Spurs, bo imho jak komus uda sie zwolnic ich gre, jak przeciwnik ograniczy straty i w efekcie latwe punkty rakiet, to moze nie byc tak kolorowo.  Dokladnie rok temu w serii bylo to widac.

Choc to w takich momentach najbardziej moze sie przydac Paul, odciazyc HArdena [ktory, jak mu odciac latwe punkty a jumper mu nie siedzi to robi sie czesto autentyczny cancerem na boisku], cos wykreowac, cos dorzucic itp. 

 

Bardzo ciekawie wyglada sklad rakiet, naprawde swietne ruchy latem, nawet pomijajac Paula, ten drugi unit z Tuckerem i Mba-a-mute naprawde daje rade. I 48 minut na parkiecie z conajmniej jednym z dwojki Paul - Harden to naprawde robi roznice. Gra nie siada ani na chwile.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rockets w zeszłym sezonie dali wyrównana serie że Spurs mimo braku HCA i myślę że gdyby nie hero mode Greena to oni by przeszli.

Teraz dodają top10 gracza ligi, dwóch doskonałych defensorow + Capela wskoczył poziom wyżej a do tego najprawdopodobniej zrobią top3 offense all time i mając HCA będą mieli problemy ze Spurs, którzy w FA wzmocnili się.. Rudym Gayem, serio?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukaj postów na forum po G1 tamtej serii, tez mialo byc luzno i latwo, a wyszlo tak ze Spurs bez najlepszego gracza rozjebali Rakiety w ostatnim meczu roznica 40 bodajze punktow na parkiecie Toyota Center

 

wiesz, ja mowie o  PO, a tam, bardziej niz w regularze, licza sie takie rzeczy jak szeroko pojeta kultura gry, matchupy czy trenerskie adjustments, a we wszystkich tych elementach Spurs majo przewage. Poza tym lider rakiet, jak juz pisalem ma to do siebie ze jak mu rzut nie siedzi to niewiele na boisku daje, i wtedy cała gra się Rakietom sypie [czy tez moze raczej sypała, bo z przyjściem problem zależności od Hardena został prawdopodobnie rozwiązany].

 

Wiadomo ze w tym roku Rakiety sa mocniejsze, a moze nawet sporo mocniejsze, co nie zmienia faktu ze Spurs to Spurs i w PO beda mocni, inawet jak Spurs skoncza sezon z bilansem 50-32 a Rakiety 67-15, to ja nie wiem na kogo bym w ewentualnej serii kase postawil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rockets w zeszłym sezonie dali wyrównana serie że Spurs mimo braku HCA i myślę że gdyby nie hero mode Greena to oni by przeszli.

Teraz dodają top10 gracza ligi, dwóch doskonałych defensorow + Capela wskoczył poziom wyżej a do tego najprawdopodobniej zrobią top3 offense all time i mając HCA będą mieli problemy ze Spurs, którzy w FA wzmocnili się.. Rudym Gayem, serio?

 

Tak, tylko nadal w najważniejszym elemencie, który zdecydował w maju o wygranej to wciąż Spurs >>>>> Rockets... Gdyby zamienić Popa z MDA to Rakiety z Popovychem zafundowaliby sweepa, ale skoro najlepszy trener ligi jest po stronie Spurs to nigdy nie można ich lekceważyć. A Rakiety dalej mają D'Antoniego, czyli gościa, który w regularze odwala najbardziej spektakularne wyniki, a w PO jest krótszy niż Muggsy Bogues.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby KD został w Oklahomie, to Cavs mieliby szanse na tytuł, więc pewnie zostałby tam Kyrie*, Paul dalej poszedłby do Rockets, a Warriors dalej byliby świetni- i mielibyśmy cztery wielkie zespoły rokrocznie walczące o tytuł.

Wszystko piknie ładnie, ale to trochę niesprawiedliwe, bo Cavs nadal by mieli autostradę do Finałów, tak jak mają teraz. 

Najbardziej idealnym rozwiązaniem byłoby KD->Boston, ale nie żyjemy w idealnym świecie i póki Lebron trzyma all-time poziom, to mamy supremację tak na zachodzie, jak i na wschodzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Durant swoją decyzją zepsuł potencjalnie najlepszy okres w historii ligi.

 

Czy komuś podoba się ewolucja obecnej ligi, czy nie - to jeżeli chodzi o ofensywny talent mamy zdecydowanie najlepsze lata w NBA. Właściwie ciężko to porównać do jakichkolwiek czasów - lata 90-te to już w ogóle wyglądają jak epoka kamienia łupanego. :]

 

Mi się nie podoba. Koszykówka była zupełnie inna, a ty patrzysz tylko na jedną stronę medalu.

 

Ja odbije piłeczkę w drugą stronę. Najgorsza defensywa z początku wieku w DRTG mieściła by się w TOP10 obecnej. Czołowe zespoły z TOP10 miały wskaźniki poniżej setki.

 

To nie jest lepsza ofensywa, to jest po prostu koszykówka nastawiona na showtime, tak więc porównywanie TS z tamtych lat jest po prostu totalną głupotą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.