Skocz do zawartości

Warriors 17/18 - będzie repeat?


microlab

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś spotkałem różne wersje dla pensji Davida Lee w Spurs. Właśnie 1,47 vs 2,3. No i trafiłem na jakiś portal (chyba hoopsroumours) gdzie było napisane, że minimum to 2,32, ale do salary liczy się jedynie 1,47, bo reszta jest w prezencie od ligi, która chce uniknąć sytuacji, w której mieliby być podpisywani młodsi, tańsi gracze (lol). Stąd zawodnik zarabia 2,32, ale zespół jest rozliczany z 1,47. Różnicę chyba nawet ma pokrywać NBA :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież już od wielu lat jest tak, że liga dopłaca różnicę między rzeczywistym minimalnym kontraktem weterana a ligowym minimum dla (chyba) 2-roczniaka

 

 

Kiedyś spotkałem różne wersje dla pensji Davida Lee w Spurs. Właśnie 1,47 vs 2,3. No i trafiłem na jakiś portal (chyba hoopsroumours) gdzie było napisane, że minimum to 2,32, ale do salary liczy się jedynie 1,47, bo reszta jest w prezencie od ligi, która chce uniknąć sytuacji, w której mieliby być podpisywani młodsi, tańsi gracze (lol). Stąd zawodnik zarabia 2,32, ale zespół jest rozliczany z 1,47. Różnicę chyba nawet ma pokrywać NBA :grin:

Mea culpa -- zapędziłem się fakt jest coś takiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli GSW nie będą skąpić do 2019 roku, a wtedy decyzja co z Klayem.

 

Curry/Livingston

Klay/McCaw

Durant/Iggy

Draymond/West/Looney

X/x?/Bell

 

Zobaczymy co z mięchem pod kosz, ale paka pozostała bardziej monstrualna niż myślałem. Zakładałem jednak exodus przynajmniej Livingstona.

 

 

Cóż zbudowanie aktualnych GSW to coś unikalnego w historii NBA. Fenomenalna budowa przez draft pozwoliła na 2 tytuły w 3 lata, 73-9, 16-1 - a wszystko to dotychczas bez płacenia podatku, więc mając taką pakę właściciel bez wahania może sobie pozwolić na... dopiero pierwsze przekroczenie luxury. Fantastyczna sprawa, zresztą drobne ruchy jak McCaw czy Bell tylko potwierdzają, jak kapitalną robotę robi tam GM.

 

Ech ja bym to nazwał porządnym rozwojem zawodników bo jednak

 

Green i Klay to są klasyczne kradzieże draftowe. Curry poszedł z nr 7 i to z opinią że robi te punkty ale na jakimś zadupiu i w NBA sobie nie poradzi

 

Poza tym ostatnim ruchem z Durantem to Golden jest przykładem spokojnego normalnego budowania zespołu w oparciu o mądre wymiany - żadne chore tankowanie, żadne boom i mamy Big 3 z niczego

 

Golden poza centrami ma całą paczkę z zeszłego roku. Jeśli zdrowie pozwoli to są jak walec nie widzę innej opcji jak powtórka z rozrywki i  kolejny serial 16-1 w PO i znów będzie niski wzrost dopuszczalnego salary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

George, Butler, CP3....a mnie i tak najbardziej by jaralo odejscie Iggiego:

1 - moge hejtowac GSW 24/7

2 - chcialbym jeszcze zobaczyc jednego z moich ulubionych grajkow w zwiekszonej roli

Myślę że byś się bardzo zawiódł.

Jego zwiększona rola w jakimś Bucks to byłby dramat. Znaczy w obronie ładnie by pasował ale w ataku nie byłoby otwartych pozycji i wyglądałby tragicznie.

Punktowałby tylko w kontrach bo przeciez z osobistych tez nie bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że byś się bardzo zawiódł.

Jego zwiększona rola w jakimś Bucks to byłby dramat. Znaczy w obronie ładnie by pasował ale w ataku nie byłoby otwartych pozycji i wyglądałby tragicznie.

Punktowałby tylko w kontrach bo przeciez z osobistych tez nie bardzo.

 

ja go chciałem przede wszystkim w Nuggets

 

1 - defensywę to i w wieku 40 lat by im poprawił

2 - przy Jokicu by miał szansę odżyć ofensywnie jak przy nikim innym ze swoją umiejętnością ścinania

 

w Bucks to on nie miałby sensu - bo oni potrzebują spejsingu a potencjał defensywny mają już potworny

 

to są dwa skrajne przypadki a jeszcze cała masa w środku (gdzie w kilku teamach by miał duuuuże szanse wypalić)

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Bucks to faktycznie ekstremalny przykład i pewnie sa miejsca gdzie by pasował lepiej, ale myślę zgadzamy się że on pasuje do drużyny tym bardziej im silniejszy ona ma atak bo wtedy łatwiej ukryć jego słabości. No a najlepszy atak mają goldeny.

 

Myślę że gdyby odszedł z zespołu Livingston to on by zyskał wizerunkwo bo w innym klubie mógłby być pierwszopiątkowym zawodnikiem i średnia punktowa mogłaby mu mocno wzrosnąć,bo w GSW to jest w kolejce do piłki na szarym końcu.

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Bucks to faktycznie ekstremalny przykład i pewnie sa miejsca gdzie by pasował lepiej, ale myślę zgadzamy się że on pasuje do drużyny tym bardziej im silniejszy ona ma atak bo wtedy łatwiej ukryć jego słabości. No a najlepszy atak mają goldeny.

 

Myślę że gdyby odszedł z zespołu Livingston to on by zyskał wizerunkwo bo w innym klubie mógłby być pierwszopiątkowym zawodnikiem i średnia punktowa mogłaby mu mocno wzrosnąć,bo w GSW to jest w kolejce do piłki na szarym końcu.

Ale goldeny to jest aberracja, ktora miala najlepszy atak, obrone (tylko bez smieszkowania ze sas mialo troszke lepszy drtg) i wszystko. Iggy jest tym piatym (ba juz od dluzszego czasu mocno ustepuje w D Greenowi), wiec nie jest w 100% wykorzystywany.

 

W takim Denver to on przy Jokicu moglby rezac 15/5/5 i jednoczesnie walczyc o miejsce w all def team (przy okazji uczac Malone'a o co chodzi z ta obrona)

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że gdyby odszedł z zespołu Livingston to on by zyskał wizerunkwo bo w innym klubie mógłby być pierwszopiątkowym zawodnikiem i średnia punktowa mogłaby mu mocno wzrosnąć,bo w GSW to jest w kolejce do piłki na szarym końcu.

Wizerunkowo to tacy zawodnicy zyskuja najbardziej w mistrzowskich teamach przez winning bias. Gdzie indziej Livingston tez bylby backupem, w porywach jednym z najgorszych starterow w lidze na PG i nikt by sobie nim nie zaprzatal glowy, czasem nawet ktos by moglby sie zdziwic ze jeszcze jest w lidze. Edytowane przez Chytruz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wizerunkowo to tacy zawodnicy zyskuja najbardziej w mistrzowskich teamach przez winning bias. Gdzie indziej Livingston tez bylby backupem, w porywach jednym z najgorszych starterow w lidze na PG i nikt by sobie nim nie zaprzatal glowy, czasem nawet ktos by moglby sie zdziwic ze jeszcze jest w lidze.

Jestem lekko zirytowany tym że podpisał na 3 lata i niczym nie ryzykując możesz napisać taki komentarz :smile:.

 

Przypomnę tylko że omawiany zawodnik jest jedna z waznych częsci teamu który zrobił 73-9 a także dawał bez problemu rade w PO gdy nie było Kury a o Durancie nikt nie pomyślał.

 

http://www.basketball-reference.com/playoffs/2016-nba-western-conference-first-round-rockets-vs-warriors.html

Tu sobie mozna obejrzec jego dokonania z play-off wtedy gdy był starterem. Mecz drugi, trzeci i piąty w których miał 20/30 z gry i 16 punktów na mecz a do tego chyba najlepszy +/- w zespole.

Mam więc argumenty na swoją tezę że sobie radził doskonale w jednej z najsilniejszych drużyn grajac w PO. :tongue:

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj będzie bolało ich płacenie podatków.

Nawet jak Durexa podpiszą za niecałe 32 i dodadzą JaVala za 1,5 oraz 3 vet min (łącznie ok. 4 mln) to odejmując na dziś 3,8 mln trzeba będzie płacić podatek od ok. 34 mln... Nie chce mi sie liczyć ale chyba rekordy Nets i Cavs pobiją ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomnę tylko że omawiany zawodnik jest jedna z waznych częsci teamu który zrobił 73-9

 

"Ważnych"? Żartujesz chyba. Barnesa nawet nie uznałbym za "ważnego", bo jego wkład mogłoby zastąpić wielu zawodników. W przypadku Livingstona to jest jeszcze półka niżej, tzn. jego ani jego potencjalnego replacementu w ogóle mogłoby tam nie być.

 

Dokładnie na tym polega winning bias, gdyby tamte 6 punktów rzucał dla Warriors Belinelli, Jeff Green albo Shelvin Mack, to teraz o nich pisałbyś, że byli ważnymi częściami teamu, który zrobił 73-9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.