Skocz do zawartości

Warriors 17/18 - będzie repeat?


microlab

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 tygodni później...

Jeśli to prawda ,że Klay chce podpisać extension na 4 lata za 102 mln to widać, że Warriors chcą utrzymać swój mistrzowski skład i wszyscy poza Currym biora sporo poniżej swojej wartości rynkowej

 

Nie wiem na ile to było wtedy potwierdzone, ale czytałem przed sezonem trochę o planach i sytuacji finansowej Warriors i każdy jeden piszący szedł z głównym wątkiem pt. wszyscy 4 zostają, a właściciele gotów są płacić. Już wtedy brzmiało to jak romansowanie z paycutami, potem Durant wziął 25 mln za sezon. Teraz Klay. Wszystko się układa

Dodatkowo przeniesienie do San Francisco ma znacznie zwiększyć dochody, które już teraz są jednymi z najwyższych w lidze. Mało tego, wymyślili sobie jeszcze ten kruczek z opłacaniem 30 letniego karnetu na miejsce za 15 lub 30 tysięcy dolarów z góry. Co tak naprawdę jest pożyczką na 0 %. Nie zdziwię się jeśli Durant znów latem powie, że wszystko jest fajnie i dalej będzie grał za 25-30 mln, a tym sposobem w sezonie 19/20 Warriors będą na nich wykładać ledwo ponad 100 mln. To cały payroll ile tam wyniesie? 130 mln? 135? Przecież to są śmieszne pieniądze za taką drużynę, która generuje taki zwrot - zarówno na i poza boiskiem.

 

Ciekawsze będzie to, jak na te ruchy zareagują inny all i superstarzy. Będą masowo brać obniżki żeby móc rywalizować z Golden? Będą mieć wywalone na rywalizację i zadowolą się pieniędzmi + jakimiś dobrymi indywidualnymi linijkami jak Lebron 2017? Może sam Lebron przemyśli żądanie tylko maksymalnej umowy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie to sources i ewentualne rozmowy, więc nie ma co się napalać, a ta podana kasa to max jaki wyciągnąłby z extension. Co nie zmienia faktu, że dobrze to wygląda dla Golden.

 

Jeszcze pytanie co z Draymondem.

Max z extension to chyba 139 mln/4 lata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

102/4 to jest kontrakt zaczynający się na poziomie 22 mln z hakiem.  Podpisanie Klaya za takie pieniądze na FA byłoby zbrodnią, za którą w Teksasie ktoś poleciałby na krzesło (tak wiem, że już chyba nawet tam nie używają), a później jeszcze dla pewności jeszcze by siekierką przez łeb go zdzielono.

 

Draymond ma kontrakt do 2020 więc możliwe, że na razie nikt sobie nim głowy nie zawraca i maślą im się w Bay Area oczka na ewentualny fourpeat, a potem niezależnie od decyzji Greena byliby ukontentowani. Trochę pechowo dla nich, że te kontrakty nie są odwrotnie rozłożone (Klay i Draymond) bo jak pokazała seria z Pelicans, Warriors bez Klaya są w stanie toczyć się po kolejnych rywalach, a najbardziej kluczowi wydają się Curry i właśnie Draymond. No cóż, pożyjemy, zobaczymy.

 

Jednak chyba lepiej by było, gdyby jednak Thompson zabrał talenty gdzie indziej za ten rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie te przecieki ile chce Klay to element gry właścicieli. Puszczają oko do mediów oni wrzucają temat w obieg i generują presje na zawodniku. Były podchody pod Currego, ale uciął sprawę i brał maxa.

 

Opłata za licencje uprawniająca do nabycia karnetu to złodziejstwo pierwszej wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klay został wybrany przez GSW z nr 11 - to oni go rozwinęli to dzięki nim jest kims w tej lidze. I jest po prostu lojalny wobec zespołu. Tim Duncan też brał w pewnym momencie obniżki by Spurs zostali mistrzami

 

A przynajmniej tak to w tej chwili wygląda..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to tylko wywiad pomeczowy, ale jak dla mnie brzmi bardzo autentycznie

 

https://youtu.be/tFS0kZkLInk?t=6m55s

 

 

moze coś być na rzeczy, tzn odwołując się do stylu gry - bo nie mam pojęcia ile kasy może stracić na graniu w GSW vs granie gdzieś indziej - to Klay nie jest raczej jakimś świetnym kreatorem, razej przeciętnym / słabym,  a też im zawodnik starszy tym ciężej się chyba tego nauczyć, więc myśłę że wyliczył że tyle open looków ile ma w 1 meczu w GSW to nie dostanie tydzień grając w jakimś Miami czy Milwaukee, więc może faktycznie zostanie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze coś być na rzeczy, tzn odwołując się do stylu gry - bo nie mam pojęcia ile kasy może stracić na graniu w GSW vs granie gdzieś indziej - to Klay nie jest raczej jakimś świetnym kreatorem, razej przeciętnym / słabym,  a też im zawodnik starszy tym ciężej się chyba tego nauczyć, więc myśłę że wyliczył że tyle open looków ile ma w 1 meczu w GSW to nie dostanie tydzień grając w jakimś Miami czy Milwaukee, więc może faktycznie zostanie 

W PO bez Curry'ego ma jakieś chore staty. Dwa lata temu koło 30ppg na 60% TS, w tym 23 grając jako druga opcja za Durantem. 

Jak dla mnie jest legit borderlane superstarem, nie tylko zawdzięcza to miejscu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę miesięcy gdzieś czytałem jego wypowiedź, że marzy aby przedłużyć z Warriors i mnie to wgl nie dziwi. Wg mnie to wytwór systemu i owszem jest fenomenalny w tym co robi ale nie jest żadnym gtg, ball handlerem, game changerem czy liderem, stąd sam nie ma problemu być w cieniu KD i Kury. Nie dziwota, że mu dobrze tam gdzie jest, ot taki solidny rzemieślnik co trafił w idealne miejsce w idealnym czasie jak i cała reszta teamu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

https://i.redditmedia.com/bahf6wEpIJOGYhPCa6xa9NTPgXNbkLhw6azMn86XDGI.jpg?fit=crop&crop=faces%2Centropy&arh=2&w=960&s=aff781849cc295fa673b06b4392877ff

 

durant lekko ,,pulpetowaty`` niczym jokic za mlodu

green :smile:

steph to benjamin button

 

(ktora opcje z edycji postow sie wybiera by zdjecia byly od razu widoczne,a nie zame linki z odnosnikami ?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.