Skocz do zawartości

Jazz 17/18 - In Gob we trust


ely3

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli panowie jesteście gotowi na poważną dyskusję a nie taki syf jak niektórzy obrońcy LE Brona stworzyli w wątku Cavs to możemy dyskutować

 

Pkt 1 - Dla mnie najlepszym obrońcą tego sezonu jest Roberson. Jak łapał kontuzje to Thunder byli drugą obroną ligi. W te 18 meczów bez niego wypadli poza TOP10 no le nie gra

Pkt 2 jeśli Jazz będzie nadal bronić tak jak robi to po ASG a Phila tak jak robi to po ASG to jest matematyczna szansa że na koniec sezonu JAzz będzie mieć obronę nr 1 a 76ers 5-6 i tu zaczyna się dyskusja

 

Czy lider 5 obrony ligi jest wyżej od lidera najlepszej obrony ? Nawet jeśli ten drugi nie przekroczy 1850 minut?

 

Jeśli Jazz z jakiegoś powodu nie przeskoczy Bostonu i Spurs to nie ma dyskusji - wtedy nagroda pójdzie do Embiida.

 

Ale pamiętajmy że liderzy Boston i San Antonio bronią ostatnio tak ok 111 Phila też ok 109 po ASG a Jazz na poziomie 100. Jazz moze nawet przed końcem marca mieć obronę nr 1 w lidze. I wtedy będzie duży orzech do [zgryzienia bo nigdy nikt nie zdobył nagrody grając mniej niż 64 mecze a Rudy max zagra 56

 

Bo Jazz składa się z samych dobrych obrońców. Właściwie trudno mi tak poszukać słabego czy nawet przeciętnego. No może Favors jako center jest nierówny. Za dobry na rezerwy rywali ale za słaby na czołowych guardów ligi. Ale jedynie z Rudym Jazz wycina trójki z rogu. Nawet Houston nie radziło sobie z trafianiem za 3. Wtedy akurat Jazz zagrało koszmar w ataku ale nie o tym dyskutujemy

 

https://twitter.com/presidual/status/971438595281076224

 

Nie umiem wklejać twittów więc wrzucę link pokazujący jaki jest wpływ Goberta na obronę Jazz

Edytowane przez ely3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ely, ale Sixers z Embiidem na parkiecie też mają najlepszą obronę ligi, a to, że generalnie bronią słabiej niż Jazz, wynika z faktu, że mają słabszą defensywnie rotację (Redick, Saric, teraz Ilyasova, Belinelli, wcześniej Luwawu, Anderson).

 

Sixers z Embiidem mają 1. obronę (103,4 DRTG), bez niego mają 20. obronę, Jazz z Gobertem mają 1. obronę (101,9 DRTG), bez niego mają 11. obronę, +6,5 vs +6,2 on/off w defensywie, czy to nie jest podobny impakt?

 

Sixers do końca sezonu mają chyba 5 playoffowych przeciwników, więc zakładam, że wrócą (statystycznie) do swojego grania w obronie.

 

No i miej na uwadze, że jeżeli Embiida i Goberta dzieli jakieś 500 minut, a Robersona i Goberta dzielić będzie 700 minut. 500 minut (15 meczów) to mało, a 700 minut (21 meczów) to dużo? Gdyby Joel opuścił tyle minut co Gobert, to Sixers nie byłoby w tym momencie w playoffach.

Edytowane przez BMF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BMF

 

Robersona podałem tylko jako przykład kogoś kto miał w tym sezonie największy wpływ na obronę

Gdyby wszyscy byli zdrowi to on byłby dla mnie faworytem do tej nagrody

 

Gobert też opuścił za dużo ale on gra i Jazz ma coraz bardziej realne szanse na bycie nr 1 w obronie. I tu może się zacząc dyskusja czy 56 meczów to jest wystarczające czy nie

 

A co do on/off to pamiętaj ,że

raz u Goberta nie jest uwzględniony ostatni mecz z Pacers a dwa Jazz jest naprawdę nafaszerowana dobrymi obrońcami. Za Rudego wchodzi albo Ekpe albo Favors więc trudno mu zrobić wielką różnicę w on/off ale pomiędzy druga kontuzją a powrotem Jazz miało obronę na poziomie 22 a z nim byli najgorzej 3 ( przed pierwszą) a od powrotu są pierwszą . Ogólnie chyba nigdy nikt poniżej 60 meczów nie był rozpatrywany więc pewnie dla Goberta nie zrobią wyjątku ale dyskusja może być ciekawa bo większość analityków intensywnie opisuje jak wygląda Jazz po powrocie Goberta

 

Nota bene gdyby Rudy grał tak jak ostatnio to jest całościowo na poziomie Embiida po obu stronach parkietu no ale nie ma co ukrywać ,że pierwsze 4 tygodnie grał o te mikrosekundy za wolno plus nie pomagało mu że Donovan rzucał na TS 44 i wszyscy rywali upakowywali się na Goberta

 

On chyba od powrotu ma net rtg na poziomie +12  czy jakoś tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie Gobert od powrotu ma +3,6 w defensywie w on/off, Jazz mają po prostu świetny defensywnie roster, więc ten argument ''najlepszej defensywy'' do mnie nie przemawia.

 

A na poziomie Embiida nie jest, bo nie zbudujesz na nim ataku, ale generalnie wymiata, tu masz rację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie Gobert od powrotu ma +3,6 w defensywie w on/off, Jazz mają po prostu świetny defensywnie roster, więc ten argument ''najlepszej defensywy'' do mnie nie przemawia.

 

A na poziomie Embiida nie jest, bo nie zbudujesz na nim ataku, ale generalnie wymiata, tu masz rację.

No tylko popatrz tylko na link umieszczony przez mnie. Ten bardzo dobry defensywnie skład Jazz bez Goberta bronił sporo słabiej.  Np Jazz bez Goberta słabo broni trójki z rogu bo wtedy bardziej sie skupiają na obronie zespołowej i pomaganiu. Z Rudym każdy stoi w swojej bazie przy swoim graczu i wycinają trójki całkowicie.

Ogólnie Jazz ostatnio niesamowicie broni rzuty na dystansie. Praktycznie każdy rzut jest z dłonią obrońcy na twarzy

 

Para Jae-Gobert bronią w 160 minut na poziomie 93-94. Jedyna konsekwencja obrony Jazz jest taka, że czasem centrzy rywali dużo zbierają ofensywnych bo pod koszem broni ich Rubio czy Donovan. Cała obrona JAzz jest skupiona na eliminowaniu wjazdów guardów. Zmuszaniu ich do rzutów z mid rangu. Praktycznie nie ma floaterów i nie ma swobodnej pozycji w rogach.

 

Po dzisiejszej nocy Jazz do 5 miejsca ma tylko 2 mecze straty.  W dzisiejszje NBA nie wolno lekceważyć nikogo ale Grizzlies przegrało ostatnio 15 meczów a JAzz jest 13-2 w ostatnich 15 więc dziś mogą zmniejszyć dystans o kolejne 0,5 mecza

 

Ogólnie w tej chwili chyba każdy na Zachodzie chciałby uniknąć Jazz w pierwszej rundzie nawet Houston

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 8 lat Jazz w meczu z Memphis nie przekroczyło 100pkt

Te mecze są brzydkie błotniste brutalne. Cięzko się to ogląda - na dodatek Memphis jest naprawdę bardzo słabe teraz

 

Więc w sumie nie ma się co ekscytować ,że Jazz zatrzymało ich na 84ortg.

 

Z tego meczu da sie wyciągnać kilka wniosków - Pomalowane Jazz to jest w tej chwili pole minowe otoczone zasieki i rywale boją sie tam wkraczać. Dziś Memphis zdobyło tylko 24 pkt

Trójka z rogu jest równie rzadka. Właściwie każdy gracz rotuje broni . Jazz w 3 mecze poprawiło się o 0,8 -- pisałem ,że Jazz do końca marca mogą być nr 1 -- teraz myślę ,że mogą być nawet ok 20 marca.

 

Dante Exum gra już normalne treningi na kontakcie z graczami. Na razie  brak mu kondycji więc pewnie będzie wchodził na max 12-15 minut ( jest szansa że wróci ok 20 marca) ale i tak jest potrzebny

 

Donovan odczuwa powoli zmęczenie sezonem i ostatnio nie ma siły na wjazdy więc rzuca więcej trójek niż kiedyś. Do tego JAzz ma 3-4 akcje w każdym meczu w którym nie idzie im i nagle na ostatnie 3 sekundy podają do Donovana. Ten już nie ma czasu by wjechać więc odpala trójkę szaloną trochę. Miał 4 takie akcje z Indianą - trafił jedną. Dziś bodajże 3 i nie trafił ani razu.

 

Ale coraz lepiej podaje choć niestety jest też odpowiedzialny za te 4-6 strat w meczu. Ale sam Snyder mówi, że on ma się uczyć, Na błędach , na konsekwencjach swoich decyzji . I najważniejsze ponieważ tylko on sam sobie potrafi kreować pozycje to ma zielone światlo na odpalanie nawet głupich rzutów bo jak on zacznie się bać rzucać to ofensywa JAzz już w ogóle zdechnie.

 

Osobne oklaski dla Crowdera i Inglesa.

Joe w każdym meczu mnie zaskakuje. Facet ma 29 lat a ciagle coś nowego wprowadza. Dziś w drugiej kwarcie Neto wyprowadzał piłkę z boku. Gobert stawiał zasłone by się Favors uwolnił ale to memphis zablokowało więc Joe zamarkował że biegnie na obwód . Wszyscy się patrzyli gdzie się ustawi a ten nagle ściął pod kosz i nikt kompletnie nie zareagował więc dostał piłkę od Neto na pusty kosz.

 

Skoro wszyscy wiedzą ,że jest najlepszy za 3 to on właśnie oszukuje ich a potem ścina

Skoro wszyscy wiedzą, że on lubi podczas wjazdu podać do Goberta to on robi fałszywy ruch barkami . Podkoszowi na sekunde zatrzymują się i w końcu nie blokują ani Inglesa ani Goberta

 

No i Crowder. Trochę czasu zajeło zanim zrozumiał gdzie ma się ustawiać ale ostatnio gra bardzo dobrze w ataku. Dobrze za 3. Świetnie ścina pod kosz. Dziś był najlepszy po obu stronach parkietu

 

Crowder coraz lepiej wygląda w systemie Snydera

 

 

Pewnie Davis zrobi wszystko by wrócić na mecz przeciwko Jazz. Mam taką nadzieje przynajmniej. To będzie kluczowy mecz dla obu ekip. Potem Jazz ma 5 łatwych meczów - Pistons, Suns, Kings i Hawks a potem wyjazd do Dallas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech wejda do PO najpierw, nawet nie mysle o HC.

 

Juz abstrahujac od tego jak zakonczy sie ten sezon, to jest dobrze i rzeczywiscie ciezko nie jarac sie tym co robi Snyder. Mitchell swietny, pierwsza polowe dal wyszalec sie innym, ale jak wrzucil swoj bieg to juz nie bylo co zbierac. Niesamowicie sie chlopak rozwija. Jako jedyny chyba przy zblizajacym sie Davisie na blok, zamiast rzucac, podal kozlem do bedacego pod koszem Goberta. Ta akcja jakos najbardziej mi sie spamietala, bo wydawala sie tak prostym rozwiazaniem ale dopiero Mitchell wpadl na to. A tak to Davis zamiatal pod koszem (mam nadzieje, ze Pelsom uda sie pozostac w 8, wlasnie ze wzgledu na AD)

 

Wazne zwyciestwo z rywalem z konferencji, teraz czas na Detroit.

Edytowane przez karl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha oddałbym WIELE za Zhaire Smitha w Jazz w przyszłym sezonie.

Bardzo przeciętny fit - dwóch PG bez pewnego rzutu, etatowy SG, bardzo mocny zespół. Nie mówię, że praca w systemie Snydera nie przyniosłaby wyników, ale ten Smith na ten moment nie ma pozycji w NBA, i jest cholernie surowy, jestem sobie w stanie wyobrazić lepsze miejsca dla niego.

 

Jontay Porter. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha oddałbym WIELE za Zhaire Smitha w Jazz w przyszłym sezonie.

Jazz tak naprawdę będzie potrzebować zmiennika dla Mitchella bo teraz jest nim Royce O'Neale albo PF z rzutem

 

A co do samego meczu. Fani NOP dużo już napisali na żywo lub zaraz po meczu

 

18 pkt z rzędu w przeciągu 3 minut 23 sekund. Nie pamiętam kiedy coś takiego widziałem w wykonaniu debiutanta. Fani Jazz już widzieli kilku może kilkunastokrotnie w tym sezonie takie serie w wykonaniu Mitchella. Niemniej w tym meczu Donovan wyglądał na zmęczonego. Jakby uciekał od gry. I nagle jedno podanie na power dunka do Goberta . A potem właściwie robił sobie co chciał z Holidayem, Rondo, Davisem ,Okaforem. Praktycznie nie było na niego obrońcy

 

W tym meczu było kilku bohaterów Jazz - Ingles który chyba trafiał trójkę za trójkę. Rubio który na mid range i za 3 też był świetny. Ale jednak jakby nie wydarzył się Donovan pod koniec tej 3 kwarty to pewnie NOP by to wygrało. Niesamowite jakiej pewności siebie nabrał Mitchell.

 

Nie będę się rozpisywał wiele o terminarzu Jazz bo genialnie to zrobił January w osobnym wątku

 

http://www.e-nba.pl/topic/5855-wy%C5%9Bcigi-wy%C5%9Bcigi-wy%C5%9Bcigi-czyli-najciekawsza-ko%C5%84c%C3%B3wka-rs-w-historii/

 

Ale dodam tylko ,że Jazz właśnie wygrało 11 meczów na wyjeździe pod rząd a wcześniej wygrało tylko 5

 

Jazz od powrotu Goberta jest 19-4 a przed byli 18-26...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ely, ile jazz sa w stanie otworzyc kasy na wolnych agentow w tym offseason? 15 milionow znajda?

Max to 20 ale wtedy pozbywają się Exuma Favorsa, Jerebko Thabo i Ekpe a to chyba mało realne. Ja bym stawiał że będą mieć ok 10 baniek ale jakby trafiła się okazja to pewnie zrobią więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.