Skocz do zawartości

Denver Nuggets 17/18 czyli "Andrzeju, to może się udać"


LeweBiodroSmoka

Rekomendowane odpowiedzi

Towns ma lepszy i wazniejszy (imo) skill w dzisiejszej nba, elite scoring, ma imo potencjał byc killerem w ataku jak Kobe, Shaq, Hakeem. A to tacy gracze zdobywają mistrzostwa. Team D, i ofensywy druzynowej ma czas sie nauczyc, tez jest przecież trzeci sezon w lidze. Załóżmy że Jokic poszedł w drafcie 2015 i robimy redraft, brałbyś go przed KAT ? Ja stawialbym na KAT-a gdybym budował zespół.. 

 

Napisz o skillu w dzisiejszej NBA.

Wymieniaj jako przykłady graczy z wczorajszej NBA.

 

Damn!

 

I podpowiem, że gracze tacy jak LBJ czy Magic (czyli nie 'killerzy' w ataku) też zdobywali mistrzostwa. Ba - GSW, mimo posiadania kilku ofensywnych 'killerów' i tak gra mega drużynowo w O.

 

Oczywiście, że brałbym Joka przed KATem. KAT w defensywie mimo potencjału jest kasztanem chyba nawet większym od Joka (który tego potencjału za bardzo nie ma) a w ofensywie imho dużo łatwiej obudować Joka, żeby zrobić elitarny poziom.

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie debaty Jokic/KAT mozna prowadzic bez konca bo tak naprawde oni sa na maksymalnie zblizonym poziomie i każdy znajdzie swoje argumenty zarówno dla jednego jak i drugiego

tym bardziej, że ja sam nawet nie protestowałem gdy KAT wchodził do asg, pierwszą część rs miał relatywnie lepszą, z kolei potem Jok wszedł już na poziom, który prezentował rok temu, a do którego KAT jeśli chodzi o impact bez pomocy Butlera, nigdy się nie zbliży, a przynajmniej nie dał jeszcze żadnego powodu żeby tak zakładać

 

Ile W mieliby Nuggs/Sota gdyby obok Joka grał Butler? to pytanie wypadałoby sobie zadać zanim w ogóle zacznie się dyskusje

Edytowane przez LeweBiodroSmoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lebron to kręci najlepsze cyfry w wieku 33 lat, więc co do ustalenia zakresu prime, to nie jest chyba najlepszy obiekt badawczy

Najlepsze kręcił w wieku 24 lat. Zresztą - Shaq, Duncan, Howard, Lebron, Durant - tylko taka krótka wyliczanka gości, którzy weszli do finału jako liderzy przed osiągnięciem 25 lat. 

Davis jest już z czwarty sezon w prime, po prostu wszyscy mieli oczekiwania, że będzie drugim Garnettem, a okazało się, że mu bliżej do Amare. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli Ronnie piszesz takie bzdury o tym, że KAT jest pólke wyżej, to tylko pokazuje, że nie mamy o czym dyskutować

 

jak już wpadłeś się powyżywać, to chociaż mógłbyś się lepiej do tego przygotować, a od tych banialuków to tylko łeb mnie boli

 

dlaczego tylko, ja lucas i julek bronimy Joka i jego statusu legitnego allstara? bo dobrze wiemy jak gra, obejrzeliśmy ciut więcej niż 3-4 mecze i pare highlightsów, gdybyś zrobił podobnie nie pisałbyś takich bzdur jak z tym KATem, ale ja już się przyzwyczaiłem, że Nuggets są drużyną wirtualną, którą da się ocenić tylko na podstawie statsów gdyż nikt ich nie ogląda

 

w chwili obecnej tylko Joel i Gob są od Joka lepsi, ale oni mają też za to dobrze poukładane drużyny i wcale nie mniej talentu, dla KATa sprawdzian przyjdzie dopiero teraz, nie zrobił jeszcze nic żeby go stawiać wyżej od Jokicia

napisalem dlaczego stawiam go wyzej, kat jest o wiele lepszym scorerem, i nie tylko (rebounderem).

obaj nie weszli do po..

w ciągu tych 3 lat w nba oddal 1400 rzutow wiecej ponad niż jok, a ma lepszą skuteczność o 1,4%. o 3 % 

z miejsca był liderem drużyny nba a mimo to ma w karierze 54%fg 38% za trzy i 83,5%ft.

jokic jako roles i dopiero od półtora roku jako pierwszo-druga opcja ma gorszą efektywność. 

per36 gorszy scoring ppg ewidentnie

20,6

24,5

21,2 

vs

16,5

21,6

19,7

 

co takiego przez te 3 lata osiągnał jokic zeby go stawiac wyzej lub na rowni z katem? i czy w tym sezonie jok rzeczywiscie jest tak dobry jak on??

 

 ten sezon:

KAT

ORTG:127

DRTG:108

WS : 11,8

OWS: 8,9

DWS: 2,8

TS%: 65%

BLK%: 3,6

TRB%:19,9

PER: 24,9

USG%: 22,5 (w zeszlym roku 27,5)

Jokic

ORTG:120

DRTG:107

WS: 8,6

OWS: 6,1 (w zeszłym roku 7,7)

DWS: 2,5 (w zeszłym 2,0)

TS%: 60,1%

BLK%: 2,1

TRB%: 18,7

PER: 24,1 

USG%: 23,6% 

 

Celowo podałem też i per, bo to też pokazuje indywidualnie klasę w ofensywie, przy mniejszym usage u Townsa mamy wiekszy per, wiekszy WS w ofensywie. 

Nikt mi nie wmówi że Towns ma mniejszy wpływ na dobrą ofensywę niż Jokic. 

W zeszłym roku, mimo tego jacy Wolves byli słabiutcy 9,9OWS i 2,8DWS. W tym roku również kosmos.. Towns daje z miejsca top10 atak samym tym, jakim zagrożeniem jest indywidualnie w ataku. 

Jokic de facto ma mniej pozytywny wplyw niż w zeszłym roku, w ataku, a w obronie jest za to ciut lepszy, co wykazałem powyzej. W ataku wiecej zależy też od Bartona który rozgrywa częsciej niż w zeszłym roku..

 

Tak wiec sorry, ale ani na przestrzeni 3 lat nie pokazał większego potencjału, ani w tym roku Jokic.. 

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I generalnie głosy ze strony #teamJok były w stylu wypowiedzi mojej czy Julka, ze my wolimy Jokicia od KAT. To wszystko na tekst o tym, ze KAT jest to półka wyzej niż Jokic. To tez pewne, lecz znaczące różnice.

 

KAT w tym sezonie broni troche lepiej niż wcześniej i w tej chwili obaj stoją na dość podobnym poziomie w tej stronie parkietu. KAT przez atletyzm powinien być lepszy, ale nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja nie pisałem, ze Jokic jest lepszym scorerem niż KAT. Jednak ta elitarność w kreowaniu i dobry scoring (rzut, post) sprawia, ze moim zdaniem to właśnie pełen pakiet. Jokic punkty tez potrafi dostarczać, a pewnie w innym systemie i otoczeniu byłoby tego więcej, lecz no Nuggets nie maja typowego rozgrywajacego i Jokic fantastycznie spełnia swoją role.

Jokić jest dobrym scorerem i elitarnym passerem, Towns jest elitarnym scorerem i dobrym passerem.

 

Odnosiłem się do tego, że Jokic 17ppg scorer to ''tylko'' wybitny sidekick w ofensywie, bo Chris Paul robiący całą karierę w playoffach 20-10 na świetnych procentach nie był wystarczającym scorerem, żeby ciągnąć swoją drużynę, i to samo będzie z Jokiciem jeśli się nie poprawi. Scoring jest przeceniany w RS, ale niesamowicie wartościowy w playoffach.

 

Dlatego to nie jest full package.

 

Ile W mieliby Nuggs/Sota gdyby obok Joka grał Butler? to pytanie wypadałoby sobie zadać zanim w ogóle zacznie się dyskusje

Wolves nie mają tak dobrego rosteru, tam czwartym najlepszym graczem jest Tyus Jones, ze słabym spacingiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze kręcił w wieku 24 lat. Zresztą - Shaq, Duncan, Howard, Lebron, Durant - tylko taka krótka wyliczanka gości, którzy weszli do finału jako liderzy przed osiągnięciem 25 lat.

Davis jest już z czwarty sezon w prime, po prostu wszyscy mieli oczekiwania, że będzie drugim Garnettem, a okazało się, że mu bliżej do Amare.

No akurat garnett nie jest dobrym przykładem do poparcia Twojej tezy o braku osiągnięć 24-letniego Davisa w playoffs:)

 

Ile W mieliby Nuggs/Sota gdyby obok Joka grał Butler? to pytanie wypadałoby sobie zadać zanim w ogóle zacznie się dyskusje

W tym momencie ( powrot millsapa i kontuzja butlera) jokic ma lepszy support niz towns.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No akurat garnett nie jest dobrym przykładem do poparcia Twojej tezy o braku osiągnięć 24-letniego Davisa w playoffs:)

Ale czy ja coś mówię o osiągnięciach w PO? To według Ronniego nie można wejść w prime bez osiągnięć w PO, Davis miał c***owy team i nie jest tak dobry, na jakiego go namaszczano. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolves nie mają tak dobrego rosteru, tam czwartym najlepszym graczem jest Tyus Jones, ze słabym spacingiem.

 

Spoko. Tylko porównując Jokica i KATa przez pryzmat sukcesu drużynowego w tym sezonie pamiętajmy o podstawowej sprawie:

 

Najlepszym graczem w drużynie Jokica jest Jokic.

Najlepszym graczem w drużynie KATa jest Butler.

 

end of story :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze kręcił w wieku 24 lat. Zresztą - Shaq, Duncan, Howard, Lebron, Durant - tylko taka krótka wyliczanka gości, którzy weszli do finału jako liderzy przed osiągnięciem 25 lat. 

Davis jest już z czwarty sezon w prime, po prostu wszyscy mieli oczekiwania, że będzie drugim Garnettem, a okazało się, że mu bliżej do Amare. 

No lebron jednak najlepsze wyniki w tych finalach osiaga teraz,a nie w 2007.. 

Plus kazdy z wymienionych przez ciebie, procz Duncana dostał wpierdol w tych finałach... ;)

Plus smiechawa troszke ze porownales all around playera, two way playera z Amare stoudamire.

 

Durant 28 lat >> Durant 24 lata

Lebron 28 lat >> Lebron 24 lata

MJ 28 lat >> MJ 24 lata

Kobe 28 lat >> Kobe 24 lata

Dirk 28 lat >> Dirk 24 lata

Duncan 35 lat = Duncan 20 lat ; )

Przeciez to jest oczywiste.. że sie będzie lepszym mając pewne doświadczenie, najlepiej w Play Offach. 

Lebronowi troche zajelo, zeby nie ulegać presji w finałach..

 

Anthony Davis jest badz co badz mega doswiadczony (repra jeszcze przeciez od 'małego') ...

Ale w prime to wchodzi Westbrook, a raczej w zeszłym roku zaczął ;)

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No lebron jednak najlepsze wyniki w tych finalach osiaga teraz,a nie w 2007.. 

Plus kazdy z wymienionych przez ciebie, procz Duncana dostał wpierdol w tych finałach... ;)

 

Durant 28 lat >> Durant 24 lata

Lebron 28 lat >> Lebron 24 lata

MJ 28 lat >> MJ 24 lata

Kobe 28 lat >> Kobe 24 lata

Dirk 28 lat >> Dirk 24 lata

Duncan 35 lat = Duncan 20 lat ; )

Przeciez to jest oczywiste.. że sie będzie lepszym mając pewne doświadczenie, najlepiej w Play Offach. 

Lebronowi troche zajelo, zeby nie ulegać presji w finałach..

 

Anthony Davis jest badz co badz mega doswiadczony (repra jeszcze przeciez od 'małego') ...

Ale w prime to wchodzi Westbrook, a raczej w zeszłym roku zaczął ;)

 

To nagle wiek zaczął mieć znaczenie? :smile:

 

Czyli co? Nuggets (a ściślej ich trzyosobowy core) jednak zajebiści?

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No lebron jednak najlepsze wyniki w tych finalach osiaga teraz,a nie w 2007.. 

Plus kazdy z wymienionych przez ciebie, procz Duncana dostał wpierdol w tych finałach... ;)

 

Durant 28 lat >> Durant 24 lata

Lebron 28 lat >> Lebron 24 lata

MJ 28 lat >> MJ 24 lata

Kobe 28 lat >> Kobe 24 lata

Dirk 28 lat >> Dirk 24 lata

Duncan 35 lat = Duncan 20 lat ; )

Przeciez to jest oczywiste.. że sie będzie lepszym mając pewne doświadczenie, najlepiej w Play Offach. 

Lebronowi troche zajelo, zeby nie ulegać presji w finałach..

 

Anthony Davis jest badz co badz mega doswiadczony (repra jeszcze przeciez od 'małego') ...

Ale w prime to wchodzi Westbrook, a raczej w zeszłym roku zaczął ;)

Czyli gracze w swoim peaku, który zwykle trwa 2-3 lata w wieku 28-33 grają najlepszy basket w swoim życiu. Zgadzam się z oczywistą oczywistością.

Co to ma do dyskusji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko. Tylko porównując Jokica i KATa przez pryzmat sukcesu drużynowego w tym sezonie pamiętajmy o podstawowej sprawie:

 

Najlepszym graczem w drużynie Jokica jest Jokic.

Najlepszym graczem w drużynie KATa jest Butler.

 

end of story :smile:

 

z Jokica robi sie nie wiadomo jakiego wirtuoza w ataku 

Towns w zeszlym i w tym sezonie ma lepszy wplyw na atak (WS i ORTG) niż Jokic.

W zeszłym sezonie był najlepszym zawodnikiem Minny, i miał o wiele gorszy support. 

 

end of topic.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z Jokica robi sie nie wiadomo jakiego wirtuoza w ataku 

Towns w zeszlym i w tym sezonie ma lepszy wplyw na atak (WS i ORTG) niż Jokic.

W zeszłym sezonie był najlepszym zawodnikiem Minny, i miał o wiele gorszy support. 

 

end of topic.. 

 

No i zrobił 31-51 przy 40-42 Jokica.

 

Lol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli gracze w swoim peaku, który zwykle trwa 2-3 lata w wieku 28-33 grają najlepszy basket w swoim życiu. Zgadzam się z oczywistą oczywistością.

Co to ma do dyskusji?

Zasugerowales ze Davis w wieku 21 czy 22 lat, juz od trzeciego sezonu w NBA jest w prime, 

a Lebron najlepsze cyferki krecil w wieku 24 lat... i wszedł do finału,

to ci mówie, że to wedle mnie nie był chyba jego prime,

jak co to ma do dyskusji? ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Spoko. Tylko porównując Jokica i KATa przez pryzmat sukcesu drużynowego w tym sezonie pamiętajmy o podstawowej sprawie:

 

Najlepszym graczem w drużynie Jokica jest Jokic.

Najlepszym graczem w drużynie KATa jest Butler.

 

end of story :smile:

A, to tak, po prostu roster Wolves to byłby raczej słaby fit dla Jokicia, ale nie zauważyłem, że tutaj ktoś używa takiego argumentu (Towns> Jokic bo Wolves > Nuggets)

Edytowane przez BMF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przeczę. Jednak wpływ na atak miał lepszy niż Jokic ;] 

Mimo c***owszego supportu. 

 

Lol. 

 

Rubio, Lavine, Wiggins, Dieng

Gallinari, Harris, Chandler, Barton

 

niebo a ziemia normalnie

 

i nie - nie miał lepszego wpływu na atak :smile:

 

 

A, to tak, po prostu roster Wolves to byłby raczej słaby fit dla Jokicia, ale nie zauważyłem, że tutaj ktoś używa takiego argumentu (Towns> Jokic bo Wolves > Nuggets)

 

 

No przecież od tego się zaczęło:

 

Nuggets zaliczyło parę wtop = Jokic nie ma "lidershipu", dziad i w ogóle!

Z kolei Minny bez Butlera, prowadzona przez KATa sobie świetnie radzi (co jest nieprawdą ofc, bo są bez niego 5-7, gdzie te wygrane - poza TOR - to żaden wow w sumie)

Podsumowanie - KAT tier wyżej!

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przecież od tego się zaczęło:

 

Nuggets zaliczyło parę wtop = Jokic nie ma "lidershipu", dziad i w ogóle!

Z kolei Minny bez Butlera, prowadzona przez KATa sobie świetnie radzi (co jest nieprawdą ofc, bo są bez niego 5-7, gdzie te wygrane - poza TOR - to żaden wow w sumie)

Podsumowanie - KAT tier wyżej!

 

Teraz widzę. :]

 

A, i Townsa stanowczo łatwiej obudować. Ale to ten sam tier, więc co ja mogę więcej dodać. :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasugerowales ze Davis w wieku 21 czy 22 lat, juz od trzeciego sezonu w NBA jest w prime, 

a Lebron najlepsze cyferki krecil w wieku 24 lat... i wszedł do finału,

to ci mówie, że to wedle mnie nie był chyba jego prime,

jak co to ma do dyskusji? ;]

A wedle mnie to już był prime. Podobnie jak Lebron ma prime od 3 sezonu w NBA w wieku 21 lat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.