Skocz do zawartości

Denver Nuggets 17/18 czyli "Andrzeju, to może się udać"


LeweBiodroSmoka

Rekomendowane odpowiedzi

Mason Plumlee, Paul Millsap, Trey Lyles, Tyler Lydon, Nikola Jokić, Juan Hernangomez, Kenneth Faried, Darrell Arthur - wincyj podkszowych, wincyj...

 

W sumie Randolph chce wrócić do ligi to może czas na roster z 9. graczami na PF/C + mogącym tam grać Chandlerem? 

Edytowane przez Lucas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogódź się z tym, że kibicujesz kasztanom i tyle.

http://www.e-nba.pl/topic/5638-typujemy-ko%C5%84cow%C4%85-tabel%C4%99-sezonu-zasadniczego-201718/?view=findpost&p=534559

 

Z jednej strony widzisz ich wyżej niż ósma pozycja na potwornie silnym Zachodzie, z drugiej to kasztany - gdzie jest jakaś konsekwencja? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.e-nba.pl/topic/5638-typujemy-ko%C5%84cow%C4%85-tabel%C4%99-sezonu-zasadniczego-201718/?view=findpost&p=534559

 

Z jednej strony widzisz ich wyżej niż ósma pozycja na potwornie silnym Zachodzie, z drugiej to kasztany - gdzie jest jakaś konsekwencja? 

 

kolo ciągle przeżywa, że nikt z nim nie wszedł w zakład: "GSW będą w tym sezonie wyżej niż Suns"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mason Plumlee, Paul Millsap, Trey Lyles, Tyler Lydon, Nikola Jokić, Juan Hernangomez, Kenneth Faried, Darrell Arthur - wincyj podkszowych, wincyj...

 

W sumie Randolph chce wrócić do ligi to może czas na roster z 9. graczami na PF/C + mogącym tam grać Chandlerem? 

 

Podpisanie Masona to był raczej pewniak, zwłaszcza po tak długim czasie i praktycznie zerowym zainteresowaniu jego usługami ze strony innych ekip. Już wcześniej pisałem, że 12-13 baniek będzie ok, ale nie k**** na trzy lata... i to w pełni gwarantowane(:/). Plumlee jako backup jest bardzo solidną opcją(o ile nie każe mu się grać na czwórce), nawet można powiedzieć, że jako rezerwowy center będzie w czubie ligi. Problem jest za to taki, że w obecnej sytuacji nie mamy praktycznie żadnej karty przetargowej i ja nie wiem jak my chcemy przekonać kogoś do wzięcia Farieda skoro w obecnej sytuacji ciężko mu będzie zakręcić się w okolicach 20 minut na mecz, przynajmniej tak to powinno wyglądać, bo w innym wypadku po c*** by brali tego Lylesa? Może to doprowadzić do fochów i jęków ze strony Dreda, który od zawsze był z tego znany co biorąc pod uwagę nasze aspiracje nie jest zbyt dobrą perspektywą.

 

Nie najlepiej też wyglądamy gdy przyjrzymy się co nas czeka w następnym offseason:

 

345cwb6.png

 

Czyli dodając do tego kontrakt Śliwki mamy na dziś 103 bańki w plecaku, a już maksymalnie po tym sezonie trzeba będzie rzucić Harrisowi minimum 16, ale patrząc na to ile zarabia u nas rezerwowy center, to ja nie wiem czy to się nie skończy na znacznie pokażniejszej sumce. Arthur raczej podejmie opcje, bo nikt mu nic nie rzuci skoro prawdopodobnie będzie grał ogony albo wcale. W przypadku Wilsona pewnie duża rolę odegra wynik jaki uda się wykręcić, ale chłop jest na tyle zagadkowy, że nie wykluczam nawet tego, że już teraz nosi się z zamiarem odejścia i wbicia na rynek. Przewiduję odejście Nelsona, Bartona, Mudiaya, Childressa i być może Lylesa co pozwoli nam uwolnić trochę gotówki, ale zarazem spowoduje dziury w rotacji, które jakoś trzeba załatać. Oczywiście można rzec, że wystarczy pozbyć się Farieda i wszystko wróci do normy, ale czy to realne? Ja już dawno przestałem w to wierzyć. Jak w tym wszystkim podejść do perspektywy maxa dla Joka w obliczu tak lichego skoku salary cap? 

 

głowa mnie już trochę pęka od tego wszystkiego, chyba po prostu trzeba złapać za piłkę i grać, jednocześnie wierzyć, że młody Kreonke ma jakiś chytry plan

 

choć biorąc pod uwagę jego ruchy na przełomie ostatnich kilkunasty miesięcy zaczynam mieć obawy czy przypadkiem nie wdał się za mocno w tatusia, bo jak wyłożył mi kucio - Stan Kreonke jest po prostu najgorszy

Edytowane przez LeweBiodroSmoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę pocieszam się tym, że Bucks udało się opchnąć tego gorszego Plumlee to może na Farieda też się ktoś znajdzie. 

 

problem w tym, że Bucks nie dorobili się łatki "łatwych do wydymania", być może trzeba ruszyć nasz pierwszorundowy pick, który (oby) nie będzie dla nas aż tak atrakcyjny

 

coś trzeba będzie zrobić, bo istnieje spore ryzyko, że chcąc podpisać Joka będziemy musieli się pożegnać z Harrisem lub handlować Sapem (lol)

 

oczywiście jest to scenariusz najgorszy z możliwych, ale szczerze, to ja już nie potrafię niczego wykluczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak już bardziej sportowo to mam nadzieję, że Beasley dostanie szansę. Statystyki z SL całkiem fajne, a ciężko będzie przedłużyć Bartona to można ogrywać go do większej roli. W przyszłości powinien być solidnym członkiem rotacji, zwłaszcza dzięki solidnej trójce. 

 

O tak, zwłaszcza jeśli Murray przejdzie na jedynkę, na co wciąż liczę, choć śmierdzi mi cały czas 17tą szansą dla Mudiaya. Jest sporo tych niewiadomych jak to gdzie będzie grać Juancho, bo ja bym go widział sporo na trójce, ale czy podoła...

 

Tak jeszcze powracając do tych moich narzekań - pisałem o fatalnym roku w wykonaniu front office w Denver, aż zapomniałem przecież jak świetnym stealem jest Sap na tej umowie. Jak to się może perspektywa szybko zmienić.

Edytowane przez LeweBiodroSmoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jest, 41/3....

 

To po to czekali trzy miesiące żeby go tak przepłacić? Już mniejsza o to jakim zawodnikiem jest Plumlee(a jest przeciętnym), ALE w w obecnej NBA jest wręcz przepych big manów, jest ich dużo, a pierwszej rundzie draftu poszło chyba z 8 centrów - a przecież liga coraz bardziej odchodzi od grania klockami bez rzutu. Zawodnicy aka Sullinger, Lee nie mogą znaleźć zatrudnienia, młodzi wolni agenci mają problem z wynegocjowaniem dobrego kontraktu (Len, Noel). Więc jaki sens w tym wszystkim ma dawanie 13 mln/per year gościowi który docelowo ma grać około 15 min ? Pół biedy gdyby to jeszcze było 1+1, a nie 3 gwarantowane lata...

 

Kolejna kompromitacja zarządu, po nocy draftowej, trejdzie Nurkica i próbie wymienienia Harrisa na Love'a. Oby talent Jokica i reszty młodej bandy wystarczył na udaną przyszłość bo zdecydowanie im w tym nie pomagają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Murray - Harris - Chandler - Millsap - Jokić

Nelson/Mudiay - Beasley - Barton - Hernangomez

 

Ja najchętniej tak zamknąłbym "zdrową" rotację, ale tyle tych PF/C, że raczej nie ma szans na takie mocno small-ballowe minuty z Millsapem na centrze. Przy tej "głębi" na obwodzie to jakaś kontuzja Harrisa czy Murraya to będzie dramat dopiero.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To po to czekali trzy miesiące żeby go tak przepłacić? Już mniejsza o to jakim zawodnikiem jest Plumlee(a jest przeciętnym), ALE w w obecnej NBA jest wręcz przepych big manów, jest ich dużo, a pierwszej rundzie draftu poszło chyba z 8 centrów - a przecież liga coraz bardziej odchodzi od grania klockami bez rzutu.

 

Brak rzutu Plumlee w naszym systemie nie powinien być tak odczuwalny, gość z założenia ma dać z siebie jak najwięcej przez te 15-18 minut korzystając przy okazji z niezłego boxoutu i swojego coby nie mówić nielichego passingu. Niestety na tym się pozytywy raczej kończą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tę umowe trzeba patrzeć dwojako

 

Mason jako gracz jest na krawędzi starter/dobry zmiennik. Pasuje do Millsapa, pasuje do Lylesa - nie może współistnieć z Jokicem i Fariedem ale jeszcze w czerwcu bym go wyceniał na te 10-11 baniek. Dostał 14 . Może jest ciut przepłacony ale to nie jest zły ruch

 

Problemem jest to że w to lato Denver nie pozbyło sie umowy Farieda ani też Arthura. Obaj im nie są potrzebni do niczego Mogli choć Darrela wysłać do Hawks.

Ja wiem ,że te umowy sprawiają że Mason wyśle Denver za rok w obszary luksusu ale jednak lepiej mieć Masona niż Farieda

 

Trochę to jest działanie na zasadzie może za rok się uda a na razie grajmy tym co mamy

Mogli spakować pakiet wybór Jazz i Faried i posłać do Nets albo do Hawks

 

Denver odpuszczając Masona i tak za rok by miała problem z umową Farieda. A na dodatek do braku zmiennika Wilsona dołożyliby problem z brakiem zmiennika Jokica bo nikt poza nim w small ballu nie może tam grać jako center

 

Skoro Clippers zależało na Gallo to trzeba było wyrwać choć Dekkera

 

Mason choć przepłacony to jest niezbędny w Denver ( i dobrze że tylko 3 lata)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tę umowe trzeba patrzeć dwojako

 

Mason jako gracz jest na krawędzi starter/dobry zmiennik. Pasuje do Millsapa, pasuje do Lylesa - nie może współistnieć z Jokicem i Fariedem ale jeszcze w czerwcu bym go wyceniał na te 10-11 baniek. Dostał 14 . Może jest ciut przepłacony ale to nie jest zły ruch

 

Problemem jest to że w to lato Denver nie pozbyło sie umowy Farieda ani też Arthura. Obaj im nie są potrzebni do niczego Mogli choć Darrela wysłać do Hawks.

Ja wiem ,że te umowy sprawiają że Mason wyśle Denver za rok w obszary luksusu ale jednak lepiej mieć Masona niż Farieda

 

Trochę to jest działanie na zasadzie może za rok się uda a na razie grajmy tym co mamy

Mogli spakować pakiet wybór Jazz i Faried i posłać do Nets albo do Hawks

 

Denver odpuszczając Masona i tak za rok by miała problem z umową Farieda. A na dodatek do braku zmiennika Wilsona dołożyliby problem z brakiem zmiennika Jokica bo nikt poza nim w small ballu nie może tam grać jako center

 

Skoro Clippers zależało na Gallo to trzeba było wyrwać choć Dekkera

 

Mason choć przepłacony to jest niezbędny w Denver ( i dobrze że tylko 3 lata)

Przeczuwałem ely, że w końcu wypowiesz się w temacie, ale... no tego się nie spodziwałem. Trochę jestem zbity z tropu, bo jednak po wymianie z PTB byłeś dla Śliwki o wiele bardziej surowy, a tu w sumie rzeczowo wziąłeś go w obronę i całe szczęście, bo cały dzień nasłuchałem się tylko jacy Ci Nuggets idioci a Śliwka kasztan. Może to pozwoli co niektórym zrozumieć, że naprawdę byliśmy zakładnikami w tej potyczce, a agent Masona dobrze o tym wiedział i sprawę rozegrał wręcz koncertowo. Rynek był wypruty praktycznie do zera nie licząc Lena, który nie jest typem centra, którego potrzebujemy. Wszyscy zachwycają się asystami Joka, ale mało kto zauważa, że Mason potrafił zaliczać ich ledwie o jedną mniej od Serba (!). Dodaje nam też niezbędnego atletyzmu, który ostał się w zasadzie tylko u Farieda, a to zawsze jest jakiś element dodatni. Potrzebuje też czasu aby się do nas wpasować, bo po wymianie wyglądał częściej na totalnie zdezorientowanego, odwrotnie jak Nurek, który od razu wjechał z bomby. Oczywiście cały czas drżę co to będzie z tym rosterem, ale już mi trochę jakby lepiej i za to dzięki. Ciężki dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to pozwoli co niektórym zrozumieć, że naprawdę byliśmy zakładnikami w tej potyczce, a agent Masona dobrze o tym wiedział i sprawę rozegrał wręcz koncertowo.

 

Oj nie zgodzę się, mieliście karty w ręku i trzeba było śliwkę mocniej przeczołgać, najwyżej by wziął QO jak Noel, dzięki czemu miałby motywację do dobrej gry. A zresztą przy tym rynku centrów i braku hajsu za rok myślisz, że by nie wziął deala 30/3 i ostatni rok częściowo gwarantowany?

 

Niestety kolejny już słaby ruch front office Denver - to są takie małe kamyczki, które jak przyjdzie co do czego mogą się odbić ostrą czkawką, zwłaszcza, że Harris i Jokic to 40 baniek do zapłacenia, a ta organizacja nie wejdzie w luxury tax pod żadnym pozorem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że na tym etapie rynek jest już pustawy, ale czemu nie pomyślano o tym centrze wcześniej? Zawodnicy którzy dostali znacznie mniejsze pieniądze niż Plumlee:

 

- Ekpe Udoh 6.5/2 lata - dotychczasowo mu w tej lidze nie wychodziło, ale krajobraz NBA się zmienia i gość wydaje się być perfekcyjnym backupem - mobilny, świetnie switc***ący atletyczny wysoki, DPOY Euroligi. 

- Dewayne Dedmon 12/2(druga rok opcja) 

- Aron Baynes 4/1

 

Idąc dalej, Plumlee jest zawodnikiem na 15 min, żadnym kluczowym six-manem. Gra na pozycji na której Nuggets ma swojego najlepszego gracza który powinien grać ponad 30 min. Ani Plumlee ani Jokic na PF się nie nadają i żadne twin towers nie wchodzi w grę.  

 

Usprawiedliwianie tego kontraktu tym jakim dobrym graczem jest Mason mnie dobija, gość jest atletyczny, potrafi podawać, ale nie idzie to w parze z BBIQ, w obronie jest słaby, rzucać nie potrafi. Zawodnicy których wymieniłem może i są od niego gorsi, ale nie trzeba im tyle płacić, zresztą to kto będzie grał 15 min w końcówkach i na początkach kwart nie ma znaczenia, byleby był w miarę ogarnięty.

 

Najlepsze jest to jak długo przeciągały się te negocjacje -  aż zacząłem wierzyć, że go nie przepłacą, ale gwarantowanych trzech lat za 41 mln nawet w pesymistycznych wersjach się nie spodziewałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zestawienie obok siebie "dobrze podaje" ze "słabym BBIQ" trochę mnie już dobiło i mam wrażenie Luke, że ewidentnie oceniasz Plumlee po tych nieudanych meczach w Nuggets gdzie od pierwszego meczu był parowamy z Jokiem grając na czwórce i zwyczajnie nie czuł się z tym najlepiej

 

mleko się rozlało, sam nie zamierzam bronić wysokości tej umowy, bo jest ralatywnie o jakies 25% za wysoka, ale nie wkręcajmy sobie wzajemnie jakiś dziwnych faz, mamy prawdopodobnie top3 rezerwowych centrów (na oko) tyle, że za kosmiczne siano

 

 

dobrej nocy

 

a Ty julek już tak nie marudź

Edytowane przez LeweBiodroSmoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zestawienie obok siebie "dobrze podaje" ze "słabym BBIQ" trochę mnie już dobiło i mam wrażenie Luke, że ewidentnie oceniasz Plumlee po tych nieudanych meczach w Nuggets gdzie od pierwszego meczu był parowamy z Jokiem grając na czwórce i zwyczajnie nie czuł się z tym najlepiej

 

mleko się rozlało, sam nie zamierzam bronić wysokości tej umowy, bo jest ralatywnie o jakies 25% za wysoka, ale nie wkręcajmy sobie wzajemnie jakiś dziwnych faz, mamy prawdopodobnie top3 rezerwowych centrów (na oko) tyle, że za kosmiczne siano

 

 

dobrej nocy

 

a Ty julek już tak nie marudź

Bo TY LBS żyjesz przeszłością

 

Moja ocena wymiany z Blazers się nie zmienia

No i Plumlee nie pasował ani do Jokica ani do Farieda

 

Teraz dobraliście 2-3 graczy z którymi może wspólistnieć - Sap- Lyles i pewnie ten młody Lydon

 

Oceniam obecną sytuację w której Denver poniekąd musiało podpisać Masona.

PRoblem Denver tegoroczny to jest brak wzmocnienia na pozycji SF i rozgrywającego. Wszystko wisi na zdrowiu Chandlera( spore ryzyko) i rozwoju Murraya jako kreatora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.