Skocz do zawartości

Propozycja wprowadzenia buyoutu


GeDDo

Rekomendowane odpowiedzi

Tak mi teraz przyszedł do głowy pomysł, aby dodać w trakcie off-seasonu możliwość wykupowania gracza przez GM'a. Czyli dokładnie tak jak to ma miejsce w real NBA. U nas jest już możliwość dokonania team option odnośnie zawodników na kontraktach rookie, więc może warto zrobić kolejny krok do przodu i wprowadzić buyout dowolnych zawodników.

 

Może inni mają jakieś własne sugestie i przemyślenia do tego pomysłu, to wtedy śmiało piszcie. No a może po prostu nie przypadnie Wam do gustu i nie wejdzie w życie. Zobaczymy.

 

Ja to bym widział tak ...

... w trakice off-seasonu każdy GM ma możliwość wykupić sobie zawodnika (jedno, dwóch czy więcej, kwestia ustalenia). Tworzony jest odpowiedni temat i GM wpisuje kogo dokładnie chce wykupić. Jak go wykupi, to zawodnik trafia na FA, a drużyna uszczupla sobie finanse.

 

No ale nie ma nic za darmo, bo jak wykupić to z czymś to się musi wiązać. No i tutaj wprowadziłbym do gry prawdziwe pieniądze tj. polish ZŁ. Co dokładnie mam na myśli? Korzystając z przelicznika: wysokośc kontraktu * 0,0001% wyjdzie wartość jaką należy wpłacić na określone konto (np. jakiegoś komisza). Przykładowo chcę wykupić kontrakt jakiegoś gracza, który zarabia obecnie np. $21 000 000. Stosując w/w przelicznik wyjdzie 21 zł do zapłaty. Przy mniejszych kontraktach ta opłata byłaby mniejsza. Jednak ustaliłbym, że namniejsza wpłata wynosi 5 zł. Czyli jeśli ktoś chciałby wykupić kontrakt o wartości mniejszej jak $5 000 000, to i tak koszt takiego wykupu wynosi 5 zł.

 

Aha, wysokość kontraktu jaką należy wykupić, brałbym zawsze z ostatniego roku kontraktu. Czyli jeśli ktoś chce wykupić jakiegoś grajka co ma kontrakt ważny przez 3 sezony, to do wyliczenia kwoty buyoutu należy wziąć pod uwagę wysokość kontraktu z ostatniego 3ego sezonu.

 

Jakie będą korzyści?

1. jest szansa, że na rynek FA trafi coś tam więcej z zawodników. wiadomo, nie będą to jacyś klasowi zawodnicy, no ale jak ktoś będzie w dupie z luxuary tax, to szanse rosną na coś lepszego.

2. ten wspomiany luxuary tax, jest to kolejna opcja dla GMa i jak nie znajdzie chętnych do dealu (tak jak piotreksuper ostatnio), to ma możliwość jeszcze wykupić gracza i rozwiązać problem w taki właśnie sposób.

3. opcja buyoutu daje możliwość GMowi dokonać szybszej przebudowy, bądź też naprawienia ewentualnych błędów/decyzji poprzednika.

4. pieniądze które by były z takich buyoutów można przeznaczyć na roczną opłate serwera i domeny, a jak byłoby opłacone a kasy było więcej, to można pomyśleć o zakupie tej nowszej wersji gry i kombinować czy nie da rady przejść na nowy silnik.

 

 

Nie ma co czarować, takich buyoutów nie będzie jakoś bardzo dużo co sezon. No ale myślę, że zawsze to jakaś opcja dla GMa. Koszt wykupu nie jest jakiś ogromny. Wydaje mi się, że kwota 5, 10 czy 20 zł, są w zasięgu innych uczestników zabawy. No i co najważniejsze, że ostateczna decyzja zawsze należy do GMa.

 

Dajcie znać, co o tym myślicie. Sam jestem ciekaw jak się na to zapatrujecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie jestem fanem wprowadzania opłat, co prawda fajnie byłoby mieć kasę na domenę i serwer, ale nie podoba mi się to.

 

Jedyny plus jaki widzę to właśnie opłacenie serwera. Poza tym jak komuś nie szkoda wydać na grę np. 100 zł w roku, a pewnie kilka osób się takich znajdzie to może tak naprawdę co FA ryzykować i dawać maxa, a później za 20 zł go zrzucić. Na rynku FA może być niezła bonanza.

 

Pomysł mi się nie podoba, ale może jeśli się go dopracuje to coś z tego będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł dawania nowym GMom możliwość buyout'u jest świetny i podpisuję się pod tym.

 

Z taką uwagą, że powinien być dawany z urzędu, bezwarunkowo i tym samym zapewnić fresh start klubowi.

Można się ew. zastanowić ile takich buyoutów mu dać (jeden czy dwa) i czy jeśli weszłoby to w życie w tym sezonie to też nie uhonorować także GMów, którzy dołączyli do nas przed/ w trakcie/ po ostatnim offseason.

 

Natomiast jakakolwiek inna forma buyout'u, a zwłaszcza za jakieś prawdziwe pieniądze, jest dla mnie bardzo chybionym pomysłem - choćby dlatego, że przestaniemy dzielić się na skutecznych i nieskutecznych GMów, a będzie podział na chcących płacić i niechcących płacić (nie tylko z powodów finansowych, ale też założeniowych).

 

Jeśli jest potrzeba wpłat na serwer - wrzućcie publiczne info gdzie co i jak, chętnie wpłacę. I myślę że spora część pozostałych się złoży i bez większych problemów w miarę szybko uzbieramy.

To samo z pełną nowej gry (choć tu uważam, że dopóki nie będzie nowy Xamel to troszkę nie ma co zabierać za to).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslałem,że udało się wyjaśnić tą sytuację...

Niestety, biorąc pod uwagę że zniknął nagle to zapewne jest to związane z jakimiś sprawami prywatnymi, a nie brakiem chęci gry w simke, tym bardziej że zapału nigdy nie można było mu odmówić.

 

Minął prawie rok więc ciężko przypuszczać, że jeszcze wróci, ale może..

Edytowane przez SlaKB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz jeszcze powtórzę, że nie jesteśmy na wersji demo (tej nowej gry) sprawdzić czy damy radę przenieść się na nowy silnik.

 

Co do buyout, to ja bym się nie obawiał tego, że zrobi się kombo na FA. Po pierwsze na wszystko może być ograniczenie i jeśli dopowiednio się wprowadzi pewne założenia, to ciężko o nadużycia z rzucaniem maksów, a później wykupowaniem za kasę. Ale mniejsza o oto, bo widząc bardzo małe zainteresowanie innych uczestników wychodzę z założenia, że pomysł trafia do kosza (tego na śmieci ;)).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.