Skocz do zawartości

beGM - Free Agency - komentarze


Tomek9248

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie MJ1 napisał - też o LMA w Bucks myślałem przed FA. Okrrrropnie dobry fit, wręcz genialny.

Przemyśl kontrofertę SlaKB dla Aldridge'a.

Głosu Ci co prawda jak coś nie dam, bo sam mu rzuciłem umowę, ale przemyśl :P

Rozmawiam cały czas z Aldridgem ;) jedynie trochę dziwne jest to, że po kontrofercie LMA bedzie u mnie nr. 1 jesli dobrze zrozumiałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę zabawne jak Regis krytykuje Elda :P

 

Przecież to niejako owoc jego pracy :)

Nie krytykuję Elda, tylko wskazuję, że zamiast faktów tworzy jakąś fantastykę.

I ja oczywiście jako GM Celtics popełniłem błędy (choć z perspektywy czasu widzę, że nie byłem najgorszy☺), ale kto ich nie popełnia...

I nie wiem do końca, jaki to ma związek. Czy wobec tego nie mam prawa wskazywać przewag Rockets nad Celtics?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Eld, ja bym na Twoim miejscu w argumenty sportowe nawet nie uderzał. Houston bez George'a było lepsze niż Celtics z nim, więc jak Ty chcesz porównywać obie te drużyny bez PG13.

Ten cały wywód nt. Hardena też mija się z celem w obliczu tego, że George zdecydował się na dalszą grę z RW, czyli z dominującym guardem, który jest orłem defensywy. Tyle, że overall Harden over West.

Piszesz też nieprawdę, że po podpisaniu umowy z Capelą nie będę miał kasy na uzupełnienia. Do końca FA liczył mi się będzie cap hold Capeli, czyli 7 mln. Więc będę miał nadal 10 mln wolnego cap space plus MLE - wystarczy na 2-3 bardzo dobrych zawodników plus Jerebko, Harrell, może Lance. To już masz 9-10 dobrych/bardzo dobrych zawodników.

 

2. Zgadzam się z człowiekiem morza, że Twoje argumenty to publicystyka, a nie fakty.

RW0 nie masz i dopóki go nie będziesz miał w składzie to nie jest to żaden argument.

Piszesz, że PG chce 5-letniej umowy, bo miał już kontuzję i chce stabilizacji. Gdyby tak było to taką wziąłby w realu (myślisz, że OKC by mu jej nie dali). Skoro opieramy się na realnych decyzjach graczy, to robmy to konsekwentnie. To umowa 3+1 powinna być optymalna, a z każdej innej należałoby się tłumaczyć...

 

3. Więc naprawdę, ja nie mam nic przeciwko temu, aby LeBron wybrał ofertę Lakers czy Cavs albo Bucks. Za każdą z nich, szczególnie tymi dwiema pierwszymi przemawiają konkretne argumenty, z którymi ciężko mi polemizować.

I to wiedziałem od dawna rozważając nieskładanie oferty dla LBJ, jednak uznałem że uczciwiej i ciekawiej będzie jeśli jednak ją złożę.

 

4. Jednak to dla PG13 poświęciłem 3 first rd picki, stworzyłem nie tylko miejsce dla niego,ale i dla wzmocnień składu. I nie godzę się z argumentacją, że skoro w realu przedłużył z obecną drużyną to tutaj zrobiłby to samo. Bo sytuacja Thunder i naszych Celtics jest zupełnie inna ...

U mnie, i powtarzam to po raz kolejny, ma zbliżoną sytuację do real Thunder. I ja też nie prowadziłem Rockets podczas żadnego z poprzednich okienek transferowych, więc mógłbym użyć argumentu (ale tego nie robię☺), że gdybym tylko był GM Rockets wcześniej to na pewno ściągnąłbym go wcześniej....

 

Pozwolę sobie ponumerować Twoje akapity, aby łatwiej się było odnieść:

 

Ad.1: Dobrze, że użyłeś czasu przeszłego. Było lepsze. Co nie oznacza, że w kolejnym sezonie ta tendencja będzie zachowana. Tym bardziej, że u Ciebie za chwilę Capela będzie do wyrównania a i w RL jest niezbyt zadowolony. Pomijając ich przyjaźń z real life, zupełnie obiektywnie, na miejscu PG nadal wolał bym RW0 niż Hardena. Zgodzę się, że overall Harden jest MINIMALNIE ponad RW0, ale w D to on mocno odstawje i PG wcale by się nie uśmiechało tyrać za dwóch. Co do wolnej gotówki, nie tylko Ty masz wolny cap space, ale też parę innych drużyn, w tym ja. Zakładasz, że ich tanio podpiszesz, a może się okazać, że ich w ogóle nie podpiszesz i będziesz się musiał ratować Darrumami Hillardami tej ligi. 

 

Ad.2: Skoro można wziąć pod uwagę czyjegoś syna w danym mieście, wirtualny wkurw Embiida, to również można wziąć pod uwagę to, że PG się bardzo podoba jak Celtics chcą ściągnąć jego najlepszego przyjaciela. Co do umowy. Wciąż mam kontrofertę, którą mogę zmienić na 3+1. 

 

Ad.3: Za Lakers, poza rodzinnymi kwestiami i RL nie przemawia nic. O wiele lepiej by mu było w Bucks patrząc na suchy fit.. Gdybyśmy się "nie wczuwali" to Bucks w wyścigu po LBJ powinni być bezkonkurencyjni, zakładając, że LeBron chce jeszcze walczyć o coś. Zakładając względy finansowe - tylko Cavs. Ale tak nie jest. Bierzemy wszystko pod uwagę. Więc skoro bierzemy wszystko pod uwagę, fair będzie wziąć pod uwagę lojalność PG z RL, oraz fakt, że Lakersi nie chcieli nic za niego oddawać, nic poświęcać, a Boston to jednak zrobił. Więc pewnie to docenia.

 

Ad.4: To już Twoja polityka. Nikogo nie powinno interesować i nikt nie powinien brać pod uwagę co poświęciłeś. Chyba, że próbujesz wzbudzić litość ;). Przypomnę, że kiedyś niejacy Brooklyn Nets poświecili więcej picków dla Garnetta i Pierca. Jak na tym wszysli pamiętamy :). Ale chyba nikt się nad nimi nie litował w stylu: "o patrzcie, wywalili tyle picków, ale im nie wyszło, to dajmy im jakiegoś franchise playera". 

 

A co do ostatniego zdania. Śmiało. Nie krępuj się. Użyj argumentu o tym, że nie byłeś GM e poprzednim okienku transferowym. Tylko jak go użyjesz, porównaj dokładnie obie sytuacje, gdzie ja nie wiedziałem co Leszczur nabroił z PG, oraz że tak naprawdę przejąłem Celtics w trakcie FA, a nie długo długo przed.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad.2: Skoro można wziąć pod uwagę czyjegoś syna w danym mieście, wirtualny wkurw Embiida, to również można wziąć pod uwagę to, że PG się bardzo podoba jak Celtics chcą ściągnąć jego najlepszego przyjaciela.

 

Widzę pewne rzeczy są nie do przeskoczenia, niezależnie która strona argumentuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zamierzam docenić prace tutejszych GM i mniejsze znaczenie ma głupie kalki z Real nba.

 

I nie pisze tego aby zanegować LBJ w los angeles a tylko po to aby docenić tych co się starają.

 

Ja może mniej się udzielam i zbieram żółte kartki za brak ogarnięcia terminów czasem ale lubię ta grę bo fajnie się rozwija.

 

Doceniam czytam i zagłosuje uczciwie.

Ps. Wcześniej bardzo byłem za lbj w cavs ale lakers tez maja swoje racje.

 

Praca rakiet i bux mi się podoba.

Robi wrażenie konsekwencja gm celts

Fajna robota cavs.

Długofalowe myślenie pelikana czy nixa.

Ba

U nas oaru gm robi lepiej niż w realu.

 

Kings czy bulls nie robią baboli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę pewne rzeczy są nie do przeskoczenia, niezależnie która strona argumentuje...

 

Część większego wywodu. Winny być odbierane, jako "działania zaczepne". Nie bierz do siebie.

 

Za chwile ktoś wyskoczy, że PG powinien podpisać gdzieś, gdzie są jeziora bo on lubi łowić ryby a tam najlepiej biorą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra to moje typy na ten moment ;

- lebron -wybierze raczej lal nie ma co się oszukiwać. Z powodu syna jak i z powodu takiego ze czy 4:3 czy 4:0 dla gsw lebron imo musiał coś zmienić po dwóch przegranych z rzędu, bo lebron taki jest i tyle, pamiętacie przecież spurs, 2014, memy z they made him go back home. Houston nie wchodzi w grę z powodu hardena, ich dwóch to się nie dodaje.

- aldridge - spurs mu nic nie zaproponowali czy jak? Mogłem zrzucać capholdy za niego w sumie..

- durant - wiadomo gsw

- George - jestem za Bostonem bo lebron idzie do lakers a mi wyglada z ta cała przyjaZnia z westbrookiem na to ,ze nie chce w grac z lebronem po prostu.. milwaukee odpada bo to wiocha a pg jest dość specyficznym typem co lubi blichtr.

Booker tak

Harris tak

Embiid - rfa jest i tak co nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad.1

Niw widzę żadnego powodu, żeby sądzić że w przyszłym sezonie Harden i spółka mieli być słabsi od Twojego supportu George'a.

Nie ma znaczenia za ile podpiszę Capelę, Lance'a czy Harrella bo do salary na czas free agency będzie liczył się ich cap space. Więc będę miał tę kasę tak czy tak. I serio uważasz, że obrona Westbrooka to jakaś znacząca nadwyżka nad Hardenem?

 

Ad.2

Ofertę za Westbrooka złożyć może każdy, dopóki Kucio jej nie klepnie to jest to tylko oferta. Zapewne jej nie przedstawisz więc trudno też ocenić, czy ona ma jakieś szanse powodzenia.

 

Ad.4

 

Nie oczekuję litości

Chodzi mi tylko o to, że skoro argumentem może być to, że PG może docenić fakt, że Twoi poprzednicy oddali za niego Fultza, to może również dicenić to, że ja oddałem 3x1st rd, żeby ściągnąć go do Rockets.

 

Ad.1 

Jest to temat na grubszy wywód, ale Gasol i Barnes są naprawdę mocno niedoceniani głównie przez swoją sytuację w klubie. Gasol jest bardzo, ale to bardzo dobrym centrem. Z trójką i obroną. Nie jego wina, że musiał grać ze składem z g-league. Czy w tym roku będzie lepiej? Powinno. Mają z draftu defensywną bestię JJJ, wróci Conley. Raczej na pewno będzie lepiej wyglądał. Barnes nie nadaje się na pierwszą opcję, ale 2 lub trzecia jak najbardziej tak. W RL NBA teraz będzie jego sezon. Dlaczego tak uważam? Wystarczy popatrzeć na skład. Doszedł mu Doncic, doszedł mu DAJ, Smith będzie grał swój drugi sezon i na pewno będzie lepszy. Nikt na forum nie wątpi w to, że akcje Dallas pójdą do góry, a co się z tym wiąże, również Barnesa. Ty piszesz o jakimś Lancie i Harrelu a bądźmy szczerzy, że nie są to game changerzy. To uzupełnienie z ławki. 8-10 opcja. A co do obrony, ja na Twoim miejscu bym nie szedł w stronę obrony Hardena. 

 

Ad.2

Oczywiście że każdy może ją złożyć, ale nie każdy ma PG13 aby RW0 chciało się tutaj ruszać, grać i dobrze współpracować. Oferty naturalnie, że nie przedstawię. Kwestia czasu jak się o niej dowiecie. Czy wypali transfer, czy nie.

 

Ad.4

Nie możesz porównywać sytuacji, gdzie ktoś pozyskał PG za swoje picki/graczy do sytuacji gdzie ktoś zrobił dla niego miejsce poświęcając picki. Jeśli tak, to licz się z tym, że ten sam argument podniosą również Bucks i Suns.

 

"Hej Paul, zrobiliśmy dla Ciebie miejsce, patrz jacy jesteśmy fajni!"

"PG: so what? Boston jakoś nie czekał i od razu mnie ściągnął"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ad.4

Nie możesz porównywać sytuacji, gdzie ktoś pozyskał PG za swoje picki/graczy do sytuacji gdzie ktoś zrobił dla niego miejsce poświęcając picki. Jeśli tak, to licz się z tym, że ten sam argument podniosą również Bucks i Suns.

 

"Hej Paul, zrobiliśmy dla Ciebie miejsce, patrz jacy jesteśmy fajni!"

"PG: so what? Boston jakoś nie czekał i od razu mnie ściągnął"

Czyli to, że poprzedni GM ściągnął George'a się liczy dla Ciebie na plus, a to, że chciał się go pozbyć, to już się nie liczy, bo nie miałeś na to wpływu?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.