Skocz do zawartości

beGM - Free Agency - komentarze


Tomek9248

Rekomendowane odpowiedzi

Ale jak nie weźmie ode mnie to na rynek wejdzie w 2020, a nie w 2021.

Czyli Kent Bazemore ma sobie myśleć "dostałem 70/4 przy salary 94 mln, ale nie dostanę 22/2 przy salary 116 milionów, pomimo tego, że znowu wracam do playoffowego teamu, więc znowu będę miał reputację fajnego rolesa"?

 

Ja wiem, że on jest przepłacony, ale jak próbuję się wdać w myślenie przeciętnego murzyna w NBA, to trochę zbyt tricky kalkulacja IMHO. :) 

 

No i to jest typowe ''co autor ma na myśli?'', a poza Qcinem to Wy wszyscy chcecie oszczędności, no i Bulls się boją, że mogą stracić Keva. Jakbym był takim Rubio, to bym coś jednak podejrzewał. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak podpisywał to miał 27 lat, to było dwa lata temu :D A w 2020 znowu będzie dużo wolnej kasy, nawet ja mam puste salary. Ciężko mi przywołać z głowy podobne extension.

 

Tu jedyne ryzyko, że się posypie.

Ale był wzglednie swiezy, 4 lata na uczelni, niewybrany w drafcie, potem 2 lata w g-league. Jak patrze jakie byly ofety w 2 i 3 turze to mysle ze cena jest calkiem przyzwoita.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy to lepiej zamiast kłócić się o Kenta 

idźcie głosować na Bucks vs Randolpha ex niedźwiedzia

na końcówkę kariery należą mu się pewne play-offy jak psu buda

u kozłów na pewno mu się to uda

a nie jak w RL dupskiem dna szorowanie

i młodych przyuczanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale był wzglednie swiezy, 4 lata na uczelni, niewybrany w drafcie, potem 2 lata w g-league. Jak patrze jakie byly ofety w 2 i 3 turze to mysle ze cena jest calkiem przyzwoita.

Za dwa lata 20/2 to będzie poziom MLE przecie, a piniendzy będzie dużo więcej.

 

No i - jak bym miał to tak na maxa racjonalizować, to wiadomka, idzie bronić, ale to czasem nie działa tak, że taki Kent Bazemore faktycznie myśli, że jest warty 70/4, tylko co najwyżej potem się rozczarowuje, że nie jest? Byle Kentavious Caldwell-Pope odmówił, ile, 70/4, bo myśli, że jest lepszy niż to. I tu żaden agent mu nie wytłumaczy, że nie jest, bo go zmieni, jak Noel swojego.

 

Mega indywidualna kwestia, a co ja wiem o Bazemorze.

 

Znajdź mi przykład podobnego extension.

 

Jak Russell i Turner zagrają niezłe sezony, to i tak dostaną takie kontrakty, a ktoś może da więcej. Jako, że są RFA, wiadomo o co chodzi LAL i Pacers. Rubio to samo, ale już pisałem człowiekowi_morza, że jak zrobi finały, to ja uwierzę, że Rubio weźmie paycut za rok. Ale nie teraz. Ten Love jest ciekawy - on serio może liczyć, że bez LeBrona ponabija statsy, przecież jest najlepszym graczem swojej drużyny, ale ma 30 lat. Okafor no-brainer. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podobają mi się te skrajności.

 

Wiadomo, że należy patrzeć z perspektywy zawodnika, ale wypadałoby również uwzględnić nasze realia.

 

U nas kluby nie będą skore do wchodzenia w strefę podatkową, bo tworzy to spory problem na wypadek braku wyniku.

 

Nie jesteśmy tak skorzy do rzucania dolarami na lewo i prawo. 

 

I ja np. sobie nie wyobrażam sytuacji w której Love dostaje lepszą ofertę od obecnej.

 

Bazemore to wgl dziwi mnie dyskusja. U nas w lidze nikt by mu nie dał więcej niż mid-level, a i tu mam pewne wątpliwości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mega indywidualna kwestia, a co ja wiem o Bazemorze.

 

Znajdź mi przykład podobnego extension.

 

Extension dla rolesów przed 30-stką w NBA w ogóle nie ma, ale ja nie wiem, czy to dlatego, że kluby nie chcą im płacić 2 lata przed końcem kontraktu, bo chcą zachować elastyczność, czy dlatego , ze zawodnicy w tym wieku myślą, że podbiją ligę i dostaną na FA większe pieniądze. Ja nawet nie mam żadnego sensownego odnośnika ile zawodnicy w podobnym wieku i na podobnym poziomie biorą jako extension, bo takich umów w RL NBA po prostu brak.

 

 

Za dwa lata 20/2 to będzie poziom MLE przecie, a piniendzy będzie dużo więcej.

 

No ja mu proponuję 23/2  i pytanie, ile Twoim zdaniem dostanie za 2 lata 31-letni Bazemore i czy dla tej różnicy jest w stanie ryzykować i poczekać 2 lata z podpisaniem umowy. Jednak ta tura FA mocno zweryfikowała wartość rolesów, tak mi się przynajmniej wydaje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem że ludzie ślepo głosujący za Casspim kierują się tylko kasą, ale on tam przy Middeltonie, Hezonji, Belinnelim, Moore i Antku nie powącha minut na skrzydłach.

Sporo pogra na PF, o minuty nie ma co się martwic :)

 

Mogę wiedziec dlaczego glosujecie za Randolphem w Pacers? Kasa ta sama, a perspektywy sportowe duzo lepsze u mnie, na koniec kariery pewnie wolałby powalczyć o coś w PO, a nie tankowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo pogra na PF, o minuty nie ma co się martwic :smile:

 

Mogę wiedziec dlaczego glosujecie za Randolphem w Pacers? Kasa ta sama, a perspektywy sportowe duzo lepsze u mnie, na koniec kariery pewnie wolałby powalczyć o coś w PO, a nie tankowac.

 

Stabilizacja. 

Ja rozumiem że ludzie ślepo głosujący za Casspim kierują się tylko kasą, ale on tam przy Middeltonie, Hezonji, Belinnelim, Moore i Antku nie powącha minut na skrzydłach.

 

Casspi dotychczas w karierze zarobił niecałe 16 mln, także te 4.5 mln różnicy w jego przypadku chyba jednak stanowi argument? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

January, skoro dajesz Russellowi teraz po złym sezonie 58/4, to po niezłym sezonie dasz mu co najmniej tyle, a po dobrym sezonie dasz mu więcej. Gdybyś nie wierzył w jego dobrą grę, to byś nie dał mu 58/4. Gdybyś faktycznie "ryzykował" to byś poczekał rok na to co on pokaże, ale liczysz, że będzie grać dobrze, więc zaoszczędzisz, dając mu extension teraz, przekonując, że ryzykujesz. :P

 

Nie tak klarowne jak Myles (który nie ma jednego powodu by brać extension teraz), ale ja tam chętnie dam mu jakieś ~ 20/2 z jakąś opcją za rok jak go sobie odpuścisz, więc to worst case scenario nie wygląda tak źle dla niego w mojej głowie. 

 

Skoro rzucacie tymi extensions, to rzućcie jakieś analogiczne sytuacje, czy cokolwiek, no ktoś kiedyś musiał być w podobnej sytuacji, coś takiego mnie przekona. Taki Bazemore (czyli typek na poziomie MLE) dostaje MLE+2 miliony do końca sensownej kariery w borderline PO teamie w Cleveland, nijak nie umiem tego ocenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.