Skocz do zawartości

beGM - Free Agency - komentarze


Tomek9248

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Alonzo napisał:

Spoko Marcus i Ty lajkujący wszystko przeciwko Magic SlaKB, tylko bądźcie z tą narracją konsekwentni przy wycenie moich graczy. 

Wiele osób myli trade value ( zajebista opcja dla GMów ) z obecną wartością sportową ( zajebista opcja dla graczy ), ale nie wielki MarcusCamby ;)

Apropo Ciebie to przypomniał mi się Towns, a zaraz potem Embiid i Jokic. Tu się uprawia kalkulacje w sprawie kontraktu Leonarda, a taki Jokic czy Embiid stracą pewnie koło 15-20mln na piątym roku, bo nie wzięli player option... hańba na wieki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, january napisał:

No jest. Ogólnie to była zasada, by zawodnik nie dostawał od chytrych GMów gorszych ofert z tego samego klubu niż te które już dostał.

No to dajcie Knicks od razu 3-peat, skoro tak Wam zależy, wyjdzie na to samo. 

Jeszcze jakby ten Kawhi wziął czteroletnią umowę od Clippers, a on robi dokładnie to samo co Durant: dwa lata -> opt out -> jednoroczny kontrakt wyższy od tego wyoptowanego/max dla +10 veta na 4 lata, albo -> czeka jeszcze rok i super max od Clippers na 5 lat w wieku 31 lat/zmiana organizacji.

U nas powinno być dokładnie tak samo, bo finansowo może zyskać na tym podobnie (przy salary >120 milionów, ile będzie wynosić ten super max, 250/5?), a do tego dostaje dużo większe pole manewru jeżeli chodzi o wybór nowej organizacji jak coś w Knicks się popsuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, BMF napisał:

Wiem, ale to jest własnie bez sensu. Dla Knicks Kawhi biorący 2+1 teraz i 5-letniego maxa w wieku 30 lat to dużo gorsza sytuacja niż 28-letni Kawhi biorący 5-letniego maxa za mniejsze pieniądze. Więc jak nie pozwolimy tego zmienić, to człowiek..morza i tak będzie miał Kawhiego (sorry, Shevcu), ale na dużo lepszych dla siebie warunkach. Zwłaszcza u nas i naszych zasadach finansowych ogromną różnicę może zrobić czy ktoś ma 190/5 czy 240/5 (nie wiem ile będzie full max wynosić w 2021). 

Camby, Kawhi teraz kalkuluje tak samo jak Durant idąc do Warriors, w 2021 będzie mógł wyoptować, podpisać 1+1 i podpisać w 2022 roku pełnego, pięcioletneigo maxa. Niczym to się nie różni, jedyna różnica jest taka, że KD podpisał dwuletni kontrakt, a Kawhi 2+1, ale to szczegół.

Sami się prosicie żeby człowiek...morza Was ogrywał.

Prawda jest taka ze nikt nawet nie myslal o tych maxach 2+1 dla ufa i liczeniu lat w nba... Gdyby nie Leonard to juz w ogole by nikt na to nie wpadl... C_m ten deal 2+1 tez by sie oplacal za dwa lata by go sprzedal za dobra kase. 

 

Co do moich szans, daje Leonardowi 3 lata gwarantowane, Davis tez moze podpisac 2+1 za rok przy Leonardzie i wejsc na rynek razem nim a wtedy od Kings obaj moga dostac maxy dla graczy 10+, pomyślcie o tym tez... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, BMF napisał:

Nie wiem co jest bardziej naiwne:

- próba zrzucenia Paula

A rok temu ten sam BMF pisał, że CP3 to może swoim skillsetem być wartościowy i do końca umowy.

Czyżby tezy pisane tylko na podbicie trade value? Takie wyrachowanie najbardziej cenionego obecnie forumowicza? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Alonzo napisał:

A skasowałeś, bo nie wiem czy szukać ;) 

Sporo ich było już po odpadnięciu moich Magic z Celtics, gdzie m.in. z BMF dyskutowałem o naszych odmiennych odczuciach odnośnie tej serii :) 

Po prostu zgadzalem się z tym, że Celtics zasłużenie przegrałeś. Z tego co kojarzę to pozniej Twoim argumentem było to jak zajebiscie Lowry grał w ECF ;)

Edytowane przez SlaKB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, MarcusCamby napisał:

Czyżby tezy pisane tylko na podbicie trade value? Takie wyrachowanie najbardziej cenionego obecnie forumowicza? :P

Paul to dalej świetny gracz w takiej obiektywnej skali, ale owszem, zanotował duży zjazd w porównaniu do tamtego sezonu gdzie miał impakt gracza z ~top5 ligi, myślałem, że zanotuje go rok-dwa lata później.

A z tym Kawhim no to fakt że ja nie wpadłbym na to gdyby nie wziął krótszej umowy z Clippers, ale własnie były informacje, że on nie chce krótszych umów. Okazało się że chce bo więcej na tym zarobi. U nas też powinien chciec.

Edytowane przez BMF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, SlaKB napisał:

Po prostu zgadzalem się z tym, że Celtics zasłużenie przegrałeś. Z tego co kojarzę to pozniej Twoim argumentem było to jak zajebiscie Lowry grał w ECF ;)

To był tylko jeden z argumentów, ale nie ma co o to kruszyć kopi.Było - minęło. ;) 

Natomiast teraz ta Wasza ocena jest mi na rękę przy nowych kontraktach moich graczy, ale o tym nie w tej rundzie ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kevin Durant 

Z jednej strony chciałbym, żeby trafił do Wizards, bo jeszcze kiedy BTPH był GM Warriors to próbowałem go przekonać do snt. Ale obiektywnie rzecz biorąc to jest to najmniej realną opcją. Durant nie po to chciał odejść z GSW, żeby teraz połączyć się z Hardenem. On dość jasno dawał do zrozumienia co jest dla niego ważne - łęgach, które chce budować w fajnym miejscu, mocny team ale w którym to on byłby niezaprzeczalną opcją nr 1. Nie widzę powodu, dla którego miałby rezygnować z grubych pieniędzy w GSW tylko po to, żeby mieć GSW lite w Waszyngtonie. Więc ta opcja jest gorszą nawet od pozostania w GSW, która też jest mało realną. 

Zostają Heat i Raptors. Siła obu ekip jest podobna, dla mnie wygrywają Heat ze względu na market, który miał dla KD znaczenie (bo chyba nie jest przypadkiem, że w realu w zasadzie mówiło się tylko o Knicks i Nets). 

1. Heat 2. Raptors 3. Warriors 4. Wizards

Jimmy Butler

Gdyby dla Heat Butler był priorytetem, to wybór byłby oczywisty. Dostałby wszystko, czego oczekuje - Miami, Wade, mocna drużyna gdzie jest pierwszą opcją (we własnym mniemaniu, bo kim dla wielkiego Jimmy' ego jest jakiś sophomore z Europy?). Postawienie na Duranta jednak sporo zmienia. Tangiers jako jeden z argumentów za Butlerem pisał, że w real Butler o 18.01 składał podpis pod kontraktem. U Nas tego brakuje - o 18.01 Heat rozmawiają z KD, a do Butlera już dobijają się Spurs i Raptors. 

Niemniej uważam, że Butler poczekał by na efekt rozmów Heat z KD i gdyby Durant wybrał inaczej, to podpisałby kontrakt z Miami. Jeśli stałoby się inaczej to z dwójki Raptors/Spurs skłaniam się ku Toronto. Ignazz ma jakąś obsesję na punkcie wydatków i w tym przypadku, mają c w perspektywie szansę na deal z Butlerem, popełnił błąd. Murray,Millsap to zdecydowanie lepsza dwójka od Collins, Teague.

Butler, mając do wyboru dwa słabe z jego punktu widzenia markety, w których w obu jest pierwszą opcją - wybiera Raptors, bo mają lepszy, bardziej perspektywiczny skład. 

Nie widzę możliwości połączenia Duranta i Butlera w jednej drużynie, z tego samego powodu nie widzę możliwości pozostania w Lakers. 

1. Heat 2. Raptors 3. Spurs

Kawhi Leonard

Knicks rok temu zrobili to, czego w tym offseason oczekiwał Kawhi. Sparowali go z drugą gwiazdą w big markecie i świetnie obudowali. Myślę, że doceni to, że GM czyta w jego myślach i wybierze NYK. 

Głównym argumentem Lakers znów jest LA. Sources mówiące o tym, że Raptors szukali wymiany po PG13 sugeruje, że LA nie było jedyną opcją rozważaną przez Leonarda. No i ostatecznie nie zdecydował się na grę z LeBronem. 

Sacto ma drugą gwiazdę, jest w Kalifornii więc to również mocny kandydat. Tyle, że jednak zarówno miejscówka, jak i skład przegrywają z NYK i LAL. Mocny kandydat, ale konkurencja mocniejsza.

1. NYK 2. LAL. 3. SAC

Khris Middelton

Idzie tam, gdzie największa kasa. Na dziś Bucks, bo przy takiej samej umowie nie ma powodu, aby przenosił się do Minnesoty. 

Kemba Walker

Myślę, że może czuć się nieco zawiedziony brakiem maksa od Bucks i mógłby przenieść się do Lakers lub Sacramento. Dużo zależy od tego, jaka będzie ostateczna oferta MIL. 

Nikola Vucevic

Kasa może mieć znaczenie, przy zbliżonych finansowo ofertach zapewne zdecyduje o pozostaniu w Heat. Dużo zależy od ostatecznych wycen, myślę że będzie preferował dłuższą umowę nawet kosztem nieco niższych zarobków rocznych. 

Malcolm Brogdon 

Podpisze najwyższą umowę i będzie czekał na decyzję Spurs. 

Klay, Porzingis, Towns, Gallo sprawa oczywista.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Regis napisał:

Kevin Durant 

Z jednej strony chciałbym, żeby trafił do Wizards, bo jeszcze kiedy BTPH był GM Warriors to próbowałem go przekonać do snt. Ale obiektywnie rzecz biorąc to jest to najmniej realną opcją. Durant nie po to chciał odejść z GSW, żeby teraz połączyć się z Hardenem. On dość jasno dawał do zrozumienia co jest dla niego ważne - łęgach, które chce budować w fajnym miejscu, mocny team ale w którym to on byłby niezaprzeczalną opcją nr 1. Nie widzę powodu, dla którego miałby rezygnować z grubych pieniędzy w GSW tylko po to, żeby mieć GSW lite w Waszyngtonie. Więc ta opcja jest gorszą nawet od pozostania w GSW, która też jest mało realną. 

Zostają Heat i Raptors. Siła obu ekip jest podobna, dla mnie wygrywają Heat ze względu na market, który miał dla KD znaczenie (bo chyba nie jest przypadkiem, że w realu w zasadzie mówiło się tylko o Knicks i Nets). 

Czemu chciał odejść z Golden State?

1. Żeby grać w słabszym teamie? Nie sądzę. Nikt tego nie chce. Gdyby tak było to nie poszedłby w RL do organizacji napchanej assetami razem z Irvingiem.

2. Żeby budować pozakoszykarskie legacy? Nowy Jork mógł tu do niego przemawiać - ale czy jest do tego lepsze miejsce niż dom? Nie sądzę.

3. Decyzja biznesowa i chciał się poprawić wartość marketingową? Tutaj NYC znowu stoi na drugim miejscu, za potencjałem "Im comin home".

4. Decyzja biznesowa w kategorii kontaktów? Warriors dali mu Dolinę Krzemową, Nets Wall Street. Waszyngton dałby polityków i lobbystów. Co daje Miami lub Toronto?

5. Chciał mieć swój team? Wątpię... Ale. Ma go na papierze w Nets, choć podczas jego kontuzji Irving może go przejąć. Nie przez czysty skill a przez siłę narracyjną jaką ma dla młodzieży i jak KD wróci będzie tylko side kickiem. Za to w Wizards nawet z Hardenem to się nie wydarzy. Bo grają w domu KD gdzie James zawsze będzie gościem. PO prostu. O tym czyj jest team decyduje narracja. Narracja w Warriors zawsze była dla Stepha. W Nets może być dla Irvinga. W Wizards zawsze będzie dla KD.

6. Chciał grać o mistrza? To zostałby w Warriors. A jeśli jednak to czy Wizards z Hardenem i Capelą nie są lepsi od czegokolwiek innego dostępnego na rynku?

Po prostu nie rozumiem argumentacji w której na jego liście priorytetów Wizards są tak daleko...

Czemu tak walczę o Wizards?

Bo chcę dla niego jak najlepiej, troszczę się o swoich graczy.

 

Edytowane przez Wooden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Wooden napisał:

Czemu chciał odejść z Golden State?

1. Żeby grać w słabszym teamie? Nie sądzę. Nikt tego nie chce. 

Przeciez on odszedl z najlepszej druzynu w historii koszykowki wiec to jest oczywiste ze chcial grac w slabszym teamie.

3 minuty temu, Wooden napisał:

 

Czemu tak walczę o Wizards?

Bo chcę dla niego jak najlepiej, troszczę się o swoich graczy.

 

Szanujmy sie... znamy odpowiedz na to pytanie i ta ktora podales nie jest prawdziwa:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Wooden napisał:

Czemu tak walczę o Wizards?

Bo chcę dla niego jak najlepiej, troszczę się o swoich graczy. 

Wooden, ja Cię proszę. Ty nie baw się w Jaśka...

Moim zdaniem duet Harden - Durant wygląda mocarnie, ale nie jest w żaden sposób superteamem jakim byli Warriors, więc jest szansa powalczyć o legacy o ile zdrowie pozwoli.

Oczywiście KD będzie w cieniu Hardena i to jest największy minus oferty Wizards, ale inne zespoły mają go więcej. Raptors i Heat to są tylko obietnice, że w ogóle coś zbudują. To trochę tak jakby Jerry West zamiast sprowadzić tego Paul George faktycznie, co Kawhi postawił jako warunek, to powiedział, że ma assety i możliwości to zrobić. To jest ogromna różnica.

Same assety to za mało, zresztą widać to po Lakers, którzy na pewno LeBronowi obiecali, że nie będą patrzeć na Ballów i Ingramów i zrobią wszystko, by sprowadzić tu Davisa. Co zrobił January? Nie położył na stole Russella...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, fluber napisał:

Przeciez on odszedl z najlepszej druzynu w historii koszykowki wiec to jest oczywiste ze chcial grac w slabszym teamie.

Szanujmy sie... znamy odpowiedz na to pytanie i ta ktora podales nie jest prawdziwa:)

IMO:

A) Odszedł bo nie wytrzymał presji w social media

B ) Bo to decyzja biznesowa

C) Bo chce być bigger than basketball

D) Bo się skłócił w kwestii kontuzji z RL Warriors (nie z naszymi)

Szanujmy się - tak samo mogę insynuować że tak walczysz o klub z Północnej Karoliny bo jesteś rasistą i homofobem jak większość tego stanu.

BTW Szanujmy się  - Sam Presti wyśle Westbrooka tylko tam gdzie temu będzie dobrze - bo taka jest kultura organizacyjna Thunder i się przyjaźni z Russem od lat.

Dokładnie tak samo jest w moich Warriors.

Edytowane przez Wooden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Regis

1. Dom plus podatki

Proszę zwrócić uwagę na fakt ze dla Jimmiego ( który nie rozważa w realu spurs bo tam nie ma cap space do 2021) mimo wszystko Spurs to rodzinny Teksas oraz lepsze podatki wiec nie widzę tu znaku rownosci 

oczywuscue: 

nie było nigdy oświadczenia Jimmiego o spurs bo nie było oferty w realu. 

Nie lekceważyłbym jednak tych dwóch argumentów. Są one języczkiem uwagi 

2. Kalkulacja wymiany

dodatkowo nie zgodzę się z pewna logika na skróty. 

Spurs pozyskując w lutym Brogdona który jest przyszłością ekipy ( wiele osób pytało w imieniu Butlera co z Brogdonem i zapewniam ze korzystam z praw wynikających z zapisów RFA gdzie klub macierzysty ma przewagę nad innymi) mieli już plan i wiedzieli jedno. 

Nie da się utrzymać wszystkich graczy i poprzez kończący się rookie deal Brogdona i starzejącego się a droższego Millsapa już skalkulowalem odejscie tego drugiego 

w lutym przygotowałem wymianę z PTB wiedząc ze moja kalkulacja jest prosta:

brogdon z Aminu za Delli i picki oraz utratę Millsapa w lato bo biorę gracza którego trzeba przedłużyć jako RFA 

rozumiem wasze proste 2 za 2 ale musicie to kalkulować w taki sposób

murray i Millsap

za

John Collins

Jeff Teague

Brogdon 

dodatkowo za branie Millsapa w 2018 uzyskałem pick pierwszorundowy a za ostatnia wymianę kolejne 4 wybory ( 1 x1 rd )  

Jeżeli przy naszych przepisach finansowych mam być negatywnie oceniany „ mam obsesje finansów” to bardzo mi przykro. 

Spurs to jest organizacja która przez 3 dekady unikała ryzyk finansowych i znana jest z rzetelnych ofert przez lata. 

W ciągu tych wszystkich lat głupie oferty to 12.500.000 x 4 Mills oraz lojalne nagrodzenie Gasola 

innych przykładów przegrzania brak 

pewna dyscyplinę finansowa należy docenić a nie krytykować 

przeciez i tak wejdę jak każdy tuż pod próg podatkowy a nie unikam przecież oferty max 

gdyby moja polityka doprowadziła do prośby o pay cut Butlera to rozumiem 

ale on dostanie swoje i MAXA wiec nie widzę związku tym bardziej ze w przeciwieństwie do konkurencji jestem od lat w PO walczę zaciekle i mam aktywny luty co rok. 

Wiec uważam ze ocena finansowa jest tu krzywdząca a nie mająca związku 

bardzo daleko mi do GM rlBulls 

@Regis

Edytowane przez ignazz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Wooden napisał:

IBTW Szanujmy się  - Sam Presti wyśle Westbrooka tylko tam gdzie temu będzie dobrze - bo taka jest kultura organizacyjna Thunder i się przyjaźni z Russem od lat.

Dokładnie tak samo jest w moich Warriors.

Wooden,

Wszystko pięknie, ale Ty się tam dopiero pojawiłeś ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.