Skocz do zawartości

beGM - Free Agency - komentarze


Tomek9248

Rekomendowane odpowiedzi

36 minut temu, fluber napisał:

Nie było żadnych ofert MLE. Były tylko KONTRoferty MLE. W kontrofertach można złożyć w każdej rundzie dowolną ofertę. 

W ofertach nie można było używać MLE.

. Kontroferty mogą przyjmować dowolną wartość zgodną z CBA - przy zachowaniu wymogu posiadania 50% wolnego miejsca w salary.

Swoja drogą czy kontroferty na mle nie spelniaja wymogu 9% w pierwszym roku i sa niewazne na starcie? 9% z 109 z hakiem to wiecej niz 9.2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To regulamin jest trochę sprzeczny sam ze sobą ale do brzegu, bo mam mało czasu. 

Wnoszę raz jeszcze o uznanie mojej oferty. Nieprawdiłowy jest tylko sposob rozpisania kontraktu (o czym przyznaje nie wiedzialem) i tym samym stad wynikal blad. Mimo wszystko Kings posiadaja cap space na podpisanie Harrisa i zmian rozkladu kasy tak by 56.02 bylo ostatecznie zgodne z regulaminem. Ponadto rozpiska kontraktu w przypadku ufa nie jest wymogiem, tym samym nie powinienem byc karany za cos co nie jest wymagane. 

Panowie liczę na normalne podejscie do sprawy i uwzglednienie oferty Kings. W przypadku braku uwzglednienia decyzji tylko i wyłącznie przez zla rozpiskę to z bolem serca decyzję uszanuję mimo ze nie ma ona podłoża w naszym regulaminie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, shevcu napisał:

Wooden twoja oferta wzgledem mojej to 1 mln w piatym roku, obrazasz gracza w tym momencie. 

Joe Harris boi sie ze zostanie oskubany z grubej kasy... 

Nie zostanie - ja nawet nie dyskutuje z teza o tym że Twoja oferta jeśli jest ważna to wygrywa.

Co więcej wbrew własnym interesom napisałem że dla mnie jest ważna.

A jak jest jednak nieważna to Warriors zadbają o niego finansowo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Wooden napisał:

Nie zostanie - ja nawet nie dyskutuje z teza o tym że Twoja oferta jeśli jest ważna to wygrywa.

Co więcej wbrew własnym interesom napisałem że dla mnie jest ważna.

A jak jest jednak nieważna to Warriors zadbają o niego finansowo :)

Jeżeli obiecujesz coś Harrisowi, to tutaj wrzuć:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Wooden napisał:

Jeśli dobrze ogarniam historię beGM to Warriors byli jedyni którzy dali rok temu ofertę Harrisowi w czwartej turze, maksymalną jaką mogli.

Chcemy kontynuować naszą współpracę i po zrzuceniu z siebie hard cap za rok finansowo wyrównać Harrisowi tegoroczną szkodę.

Jeszcze musisz się trochę podciągnąć się z historii, Harris miał też podobną ofertę z Rockets. 

 

6 godzin temu, january napisał:

W sumie też dobre :

-january, który miałby interes by oferta przeszła : NIE PRZECHODZI
-MarcusCamby, który miałby interes by oferta nie przeszła : PRZECHODZI

Przecież Ty chcesz to powiązać z ofertą Favorsa, więc też masz interes w tym by oferta nie przeszła. Już nie rób z siebie lepszego niż jesteś 😉

Dla mnie oczywiście oferty shevcu i Longera są ok, to co tam w nawiasach sobie popisali nie ma żadnego znaczenia przecież... Ma być długość i wartość umowy i to się zgadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, BMF napisał:

Nie chodzi o jednostkowe przykłady Grahama czy Triera (aczkolwiek pamiętam batalię o minuty Grega Monroe na minimum, któy po pierwszych kilku tygodniach RS skończył u mnie), a o fakt, że wymiany podpisanych w ostatnie offseason graczy w NBA to rzadkość. Generalnie, wymiany w realu to rzadkość w porównaniu do beGM.

U nas od III tury jakieś 40% nowo podpisanych zawodników zmieniło team w poprzednim sezonie. Właściwie od trzeciej fazy nie ma sensu sugerowanie się niczym innym niż pieniędzmi, bo co drugi gracz i tak nie ukończy sezonu w tym samym zespole.  

Ogólnie ta niesamowita liczba wymian w beGM bierze się głównie z przerzucania Dariusami Millerami bez powodu. Ale to chyba wszystkim tak naprawdę pasuje, a to jedna z bardziej odrealnionych rzeczy w tej grze. 

Tu mówimy o dealu, który robiliśmy właśnie w trojkę z Fluberem.

Potrzebowałem zejść z kontraktu Collisona (którego gwarancja w kolejnym sezonie komplikowała mi salary, a uznałem że nie potrzebuję aż tak silnego gracza z pozycji pg na ławkę ), a Fluber poszukiwał rozgrywającego do pierwszej piątki. To był bardzo trudny deal do przeprowadzenia ze względu na to, że za Collisona musiałem przejąć 4 minimalne kontrakty. Mi zależało na Trierze, McGruderze i wolnym miejscu w salary przed podatkiem oraz rezerwowym rozgrywającym. Dostałem od Flubera Triera i spory zapas finansowy w salary, a od Ciebie Bareę, który był dla mnie idealnym rozgrywającym. Bez problemu mógłbym oddać wtedy Tollivera za 2nd pick do Chicago desperacko potrzebującego PFa, ale pamiętamy jakie były wtedy relacje na linii Cavs-Bulls zatem byłoby to faux pas z mojej strony.Zatem Allonzo Trier został pozyskany za Darrena Collisona i mam zamiar podpisać z nim 4-letni kontrakt. I do tego specjalnie z jego powodu skorzystam z części MLE, co narzuca mi hard cap. To chyba odpowiednio pokazuje, jak w Orlando cenimy Triera i nie jest to gracz przezrucany z klubu do klubu, tylko pozyskany za podstawowego rozgrywającego, który miał kluczowe znaczenie we wprowadzeniu Cavs do playoffs.

Natomiast Darius Miller -jest drugim po Darrenie Collisonie graczem pozyskanym przez Radę dla Magic podczas ostatniego FA rok temu, gdzie mnie jeszcze w BeGM nie było, a Dnc był nieobecny. Obaj byli bardzo dobrymi wyborami - zatem dziękuje Szanownej Radzie - ale w mojej koncepcji budowy drużyny zupełnie zbędnymi. Millerem nawet nie miałem kiedy grać, a jak w rotacji w 1T wpisałem go na kilka minut, to byłem krytykowany za zbyt szeroki skład i brak możliwości wykazania się kilku graczy, zatem zamiast ilości, poszedłem w jakość. Wymieniłem go do Celtics, gdzie Eld porządkował rotację walcząc z podatkiem i tam Miller miał minuty do końca sezonu na grę.   

Godzinę temu, shevcu napisał:

Ale 5% nie odnosi sie czasem do roku przed. 

13-13,65

13,65-dalej

14,33-dalej

Nawet jeśli to kontrakt jest co najwyzej źle rozpisany a moge wystartowac jak trzeba z 13,6 bo tyle space jest i wtedy jest ok. 

 

@january w regulaminie rozpisał obowiązek rozpiski rfa a ufa kto chce więc tutaj na razie jest błąd ale oferta niewazna to może byc wtedy gdy kasa sumarycznie sie nie zgadza a nie sposob rozpisania ktory jest jeszcze do ustalenia.

Wooden twoja oferta wzgledem mojej to 1 mln w piatym roku, obrazasz gracza w tym momencie. 

Joe Harris boi sie ze zostanie oskubany z grubej kasy... 

Myślałem tak samo jak Ty, jeszcze dwa dni temu i jak liczyłem kontrakt dla Oubre, to do każdego roku dodawałem 8% kwoty względem ostatniego roku. Jednak uświadomił mnie Ignaś, że jest inaczej po kontakcie z jednym z powszechnie szanowanych GMów, który wytłumaczył mu jak to wygląda, a Ignaś skorygował mój błąd, gdyż sam wcześniej mu pisałem tak, jak Ty powyżej.

Oczywiście decyzja należy do Rady, ale tego rodzaju błąd - jak można rozkład $$$ skorygować bez cięcia dla gracza mam nadzieję, że Rada zinterpretuje na Twoją korzyść jak zapewnisz docelowo taka sama sumę pieniędzy graczowi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, rozpierdalacie mnie :D 

Camby, w ciągu ostatnich 3 dni zdążyłeś się przyczepić do mnie więcej razy niż przez poprzednie 2 lata- i za co to ? Za wymiany ? Serio ?:D 

Ignazz, zagłosuje za Denver bo to lepsza oferta dla Morrisa , nie licząc hajsu wszystko inne jest po stronie Denver - miasto które już zna, stabilizacja , lepszy zespół i GM który potrzyma go za kolanko jeśli będzie trzeba - Jaha ze możesz napisać ze Ty zrobisz to samo, ale bądźmy szczerzy , przecież Ty przehandlowales w zeszłym roku więcej grajków niż ja choć myślałem ze jest to niemożliwe :) Przecież poza Aldridgem i kasztanowym zaciągiem Musów Metzow i innych Ahmedow których nie generuje basketballreference z zespołu który rozpoczynał poprzedni sezon został Ci jedynie Bertrans którego i tak próbujesz upchnąć gdziekolwiek (tak słyszałem przynajmniej) - wiec co Ty masz do zaoferowania temu biednemu Monte ? Możliwość rozwoju przy wielkim Johnie Collinsie ? 2mln na rok ? Wiem, ze hajs tutaj przesłania trzeźwość oceny a znaczna cześć GMow ma w poważaniu aspekty pozafinansowe i głosuje tylko z uwzględnieniem $$, no ale cóż , ja nie :) Jakbyś mu rzucił jeszcze jakaś zajebista umowę to luzik, Miałbyś mój głos , a tak głosuje na Denver , bo wiem ze @LeweBiodroSmoka nie przehandluje go w pierwszym wolnym okienku ,będzie z miejsca grał najwyższe cele i będzie graczem zespołu a nie mięsem pod wymiany żeby ugrać jakiś biedaasset (żeby nie było, nie krytykuje takiego podejścia ) . 

Ostatnio odnoszę wrazenie , ze niektórym niezłe toczy się piana z ust jak widza ze coś się dzieje w Minnesocie, nawet FA się nie skończyło a już było krytykowanie defensywy Minnesoty przy dealu po Bookera, krytykowanie wymian (których szczegółów nawet nie znacie), pisanie o okradaniu młodych GMow (gdzie to nie ja wyszedłem z propozycja dealu i nawet za bardzo go nie chciałem) , zmianie regulaminu pośrednio przez moje praktyki handlowe, a teraz panuje jakaś krucjata przeciw Spółdzielni , choć wiadomo ze nieformalny Syndykat już od dawna funkcjonuje, choć aktywuje się dość rzadko :) 

Co niektórym przydałoby się wziąć głęboki oddech i spojrzeć na to wszystko z przymrużeniem oka , bo serio zbyt serio niektórzy tutaj reaguja :)

9138909B-05F4-4202-9553-1ABC800C210C.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, MarcusCamby napisał:

trzecia tura od tego roku również wydłużona o kontroferty.

A to nie za późno na tego typu zmiany?

A co do tych deklaracji i umawiania się pod stołem, to polecam sobie przypomnieć sprawę kontraktu Joe Smitha z Wolves i ile picków przez to straciła Minnesota. Nie powinno to być w żadnym wypadku dozwolone. Jest nawet na to pkt w CBA :)

http://www.cbafaq.com/salarycap.htm#Q30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, karpik napisał:

A to nie za późno na tego typu zmiany?

A co do tych deklaracji i umawiania się pod stołem, to polecam sobie przypomnieć sprawę kontraktu Joe Smitha z Wolves i ile picków przez to straciła Minnesota. Nie powinno to być w żadnym wypadku dozwolone. Jest nawet na to pkt w CBA :)

http://www.cbafaq.com/salarycap.htm#Q30

auć

stwórzmy jakiś sąd arbitrażowy ad hoc co by jakieś kary nałożył na tych składających obietnice

dowody mamy mocne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, january napisał:

Tak ogólnie to byłem za Harrisem w GS, dopóki nie zauważyłem, że mogli dać mu bez konsekwencji full MLE. Te non-bird to nie był wymuszony max.

W orzypadku harrisa to nawet average salary z non birda bylo chyba wyzsze niz to co dostal w ofercie.

23 minuty temu, człowiek...morza napisał:

nie no tutaj sytuacja jest zgoła inna

Chyba po prostu nie możemy brać pod uwagę żadnych obietnic, jako że są nielegalne, przy podejmowaniu decyzji w imieniu gracza, i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Qcin_69 Policz dokładniej kto ilu graczy wymienił zanim powtarzasz wielokrotnie coś co tu na forum zaczyna być mielone blednie w kółko -Prawda jest taka ze praktycznie WSZYSCY handlujemy na potęgę i oczywiście  nie chce się wybielać ale telepie mnie jak kamieniami rzucają Ci którzy nie maja spójnej koncepcji a handlują więcej mocniej i co ważne z widzi misie czasem  i żyją tylko od okazji do okazji. Powtórzę. Spurs musieli się przezbroic a walka w tym czasie o cap space wymagała tzw kaskadowego działania bo mamy zakazy 125% 175% plus 5M itp  Wiec te wymiany choć spore ilościowo nie maja nic wspólnego z nieuszanowaniem zawodników. Sam wiesz ze nie da się zejść jednym ruchem z poziomu 30.000.000 do 5.000.000 stad w tym jednym wyjątkowym budżetowym roku korekta finansowa miała taki ilościowy wydźwięk. Przebudowa się zaczęła  od oddania Leonarda BRUTALNIE wymuszona Mam mimo tego finansowego kłopotu spójny cel i politykę klubu. 

lBS w tym czasie nie przejmował się detalami tylko wymieniał koncepcje: uderzam / nie uderzam po KP i spokojny rozwój ( tak potrzebny Moncie) zamienił na wciskam guzik i robię nagły zwrot w koncepcji. Spurs kierunkowo szli cały czas w tym samym kierunku a w Denver były dwa szarpnięcia. I zmiany kursów ...GM mimo zakochania do swojego klubu ZNACZĄCO odszedł od koncepcji gdzie śmiem twierdzić ze coraz młodsze spurs są bardziej podobne do irl Denver niż GM  Denver. Można o tym dyskutować ale przy tak istotnym głosowaniu opierać się na tych dwóch argumentach to są tzw domniemania. I moim zdaniem robienie dodatkowo argumentu dlaDEN wątpliwe

gra o Monte......Realne są finanse i fakt ze Denver nawet nie myślało o ofercie tak mocnej. Reszta to taka piękna otoczka opisowa.

W tej grze beGM liczy się koncept na drużynę. Swoją postawa pokazujesz ze taka dyskusja o koncepcie Ciebie nie interesujesz w daleki od fair sposób już publicznie wrzucasz swój wynik o 23:00 nie słuchając ani dyskusji ani argumentów stad uważam ze jest tu przejaw  daleki od fair play. Spurs robisz zarzut nie patrząc co ze składem pierwotnym zrobiło Denver. 

W moim przypadku cześć ruchów została drastycznie przez błąd obliczeniowy wymuszona tymczasem LBS miało dowolność a równie skutecznie rozgonili spora cześć składu. Miał oczywiście  do tego prawo tylko nie pisz w takim przypadku ( gdy zmieniał koncepcje ale i FILOZOFIE budowy zespołu dobrowolnie ) ze jest tam oaza spokoju i skład realnych Denver. 

Dodatkowo całkowicie nie rozumiem dlaczego w teorii bezstronny GM (1 głos w wartości gry) tak mocno występuje w imieniu drugiego GM? Rodzi to tylko niepotrzebne domysły ze mu w imię jakiś waszych wewnętrznych zasad pomagasz zatrzymać gracza. Twoje jednoznaczne wystąpienia i wpisy skupione na tym szukaniu „argumentów” pod już dawno stworzony wynik końcowy zabijają nasza zabawę ... 

O ile dobrze pamietam mialo to wyglądać w taki sposób ze konkurenci odpisują koncept - potem są zapytania innych GM - potem wnioski dodatkowe i na koniec głosowanie. Tymczasem Ty publicznie wrzuciłeś głos przed moim opisem.

 

.. nie zderzyłem nawet zająć stanowiska :( 

Edytowane przez ignazz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, ignazz napisał:

Dodatkowo całkowicie nie rozumiem dlaczego w teorii bezstronny GM (1 głos w wartości gry) tak mocno występuje w imieniu drugiego GM? Rodzi to tylko niepotrzebne domysły ze mu w imię jakiś waszych wewnętrznych zasad pomagasz zatrzymać gracza

Tak samo pisałem o Butlerze w poprzedniej rundzie. @january czekam na pick :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.