Skocz do zawartości

beGM - Free Agency - komentarze


Tomek9248

Rekomendowane odpowiedzi

Mocno się zastanawiałem gdy DEN jest w patowej martwej finansowej sytuacji ile mimo wszystko dodać w kontrakcie aby gracz był zadowolony i gotowy do zmiany klubu. Patrząc na to ile zarobił szacowałem ze przyzwoita kwota powinna gracza zadowolić. Przecież nie przepłacam gracza aby przeszedł z contendera do tankera gdzie mu 10-15 procent ktoś gotuje za zmianę jakości zespołu. 

. Ale ostatecznie zamiast tych 10% lepszej oferty niż DEN (3.900.000 podwyżki ) zaproponowałem mu prawie 20%lepszych finansów co daje wynik 600% życiowych dochodów gracza. W klubie o bardzo zbliżonej pozycji z młodym perspektywicznym składem LEPSZA szansa na minuty gry i walka w PO  

Jeżeli taka kalkulacja Ciebie nie przekonuje to trudno. 

Gdybym był tankerem to kwota „ przeplacenua” może powinna być i wyższa choć 20% to sporo!!! Tymczasem PO rozwój koncept ekipy podobny i przede wszystkim minuty gry są podobne a może nawet lepsze. 

... 20% to prawie rok z 4 lat gry 

dodatkowo co gracz widzi Denver po MLE nie ma elastyczności i to już koniec wzmocnień. 

Edytowane przez ignazz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ode mnie kilka słów:

Bardzo zależy mi na pozyskaniu kwartetu: Rubio, Harris, Morris, Winslow do Goberta i stworzenia s5. Rubio dostał 3 mln lepszą ofertę względem pierwszej rundy, Harris aż ponad 13 mln. Oferty dla Younga i Lamba są warunkowe, ale mimo wszystko sowite dla obu graczy.

1. Rubio – ma dostać lejce w tej drużynie i porządkować grę. Joerger (u mnie nie ma Waltona, Joerger nadal jest head coachem) będzie miał przedłużenie swojej myśli na parkiecie. Rubio otoczony strzelcami, nie wygląda źle. Dodatkowo spora grupa znajomych z mistrzowskiego składu.

2. Winslow – słono przeze mnie opłacony, ale za potencjał się też płaci. Jeżeli nie wypali opcja z nim i Sota go zatrzyma (co chyba na 100% pewne), to liczę, że Young skusi się na grę u mnie.

3. Morris chciał sporo kasy w FA i na koniec został na lodzie. U mnie dostaje z marszu 4 – letni kontrakt, miejsce w s5 i kilku znajomych. Jest wiara w gracza, co pokazuje kontrakt.

4. Harrisa podbiłem o 13 mln. Gdzieś mi mignęło 6,4 mln GSW teraz i za rok 50,5, czyli Harris  w 5 lat zarobi względem mojej oferty 0,9 mln więcej. Sami możecie odpowiedzieć sobie, co gracz woli. Dodatkowo sporo dobrych obrońców wokół niego, niezły kreator, miejsce w s5, czego chcieć więcej.

5. Young – gdyby nie wypalił Morris lub Winslow to moja oferta jest aktualna, chyba nie dostał lepszej oferty, ale u mnie musi liczyć na podpis po spełnieniu kilku warunków.

6. Lamb – tak jak wyżej, nie wiem ile dadzą mu Pacers, ale u mnie jako plan B może dostać sowitą wypłatę. Czekam na decyzję jego i Harrisa głównie w tym przypadku J

Decydujecie wy, ale Kings mają dość tankowania i szorowania dna i chcą wygrywać. Liczą, że ruchy w te wakacje na osłabionym Zachodzie im w tym tylko pomogą. Liczę na wasze głosy i szansę na nowe rozdanie w Kings. Oferty są przyzwoite lub bardzo przyzwoite więc nie muszę was chyba przekonywać, co trzeba zrobić J

 

 

PS. Rado zlitujcie się z Harrisem, obiecuje poprawę i rozłożenie kontraktu jak należy. Mój błąd był wynikiem braku wiedzy ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, shevcu napisał:

 

PS. Rado zlitujcie się z Harrisem, obiecuje poprawę i rozłożenie kontraktu jak należy. Mój błąd był wynikiem braku wiedzy ;(

To nie jest nie wiadomo co aby tego nie puścić. Porównał bym to poniekąd do swojej pracy RL, gdzie np jak robię klientowi kredyt hipoteczny w PKO BP to drukuję wcześniej załączniki, gdzie później jak idę z papierami do banku to się okazuje, że większość z tych załączników kończy w niszczarce bo były kompletnie nie potrzebne ale wniosku mi bank nie odrzuca z tytułu nadgorliwości tylko przyjmuje i procesuje. 

Lecz pamiętaj shevcu - nie znajomość prawa nie zwalnia z odpowiedzialności. Nie mniej to takie typowe "nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu" ale bez szkody, a chcąc się kierować przede wszystkim tym co nam powinno przyświecać, czyli dobrem gracza to odpowiedź powinna być prosta - dopuścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, january napisał:

Tam Joe Smith przechodził z Sixers do Wolves, tutaj masz standardowe kwestie jakie były w SAS/DAL etc - niższe umowy za późniejsze wyższe. Co jest w sumie normalne.

Ogólnie obietnica dla Favorsa od LAL przy tym jak złą ofertę dostał to według mnie nie jest w żaden sposób konieczna, opiszę to potem. 

W obu przypadkach chodzi o nielegalne umowy pod stołem. SAS i DAL nie spisywali tego na papierze, tak jak zrobili to Wolves i Smith ;)

No nie jest to legalne i jako Radny powinieneś raczej świecić przykładem. W innym wypadku sprawa zostanie zgłoszona odpowiednim organom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom, jest tak ceniony ze kiedy w Jazz dostał 36/2 to w Lakers 22/2 , wraz z Russellem razem kręcą się na tej karuzeli szczęśliwości codzień rano dziękując ze na ich drodze stanął taki szczodry GM, który zamiast im płacić to obiecuje ze ich nie wymieni .

No ale nie samymi dolarami człowiek żyje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, january napisał:

Radzie? :D:D:D 

Ogólnie to Favors wie, że jest ceniony przez GMa Lakers i to wystarczy, a nie jakieś obietnice 😉 

Komisji śledczej. Podobno proceder ten działa w środowisku na szeroką skalę. Kluby zamieszane w te nielegalne układy mogą stracić mnóstwo picków oraz wszystkich graczy podpisanych w ostatnich dwóch sezonach.

Rada została właśnie skompromitowana i pozbawiła się resztek autorytetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, january napisał:

Radzie? :D:D:D 

Ogólnie to Favors wie, że jest ceniony przez GMa Lakers i to wystarczy, a nie jakieś obietnice 😉 

Oj wyśmiewasz lepsze oferty a swoją najgorsza wyceniasz jako „ bycie cenionym” 

Teraz, Qcin_69 napisał:

Nom, jest tak ceniony ze kiedy w Jazz dostał 36/2 to w Lakers 22/2 , wraz z Russellem razem kręcą się na tej karuzeli szczęśliwości codzień rano dziękując ze na ich drodze stanął taki szczodry GM, który zamiast im płacić to obiecuje ze ich nie wymieni .

No ale nie samymi dolarami człowiek żyje 

Piszesz o Monte ?;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zeszłym sezonie w którym Favorsa wszyscy mieli gdzieś teraz dostaje najwyższy kontrakt życia, podwyżkę o 5mln w porównaniu do tego co zarabiał w zeszłym sezonie i rezygnuje z tych pieniędzy bo za rok znów jest offseason🙃

Edytowane przez LONGER01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, LONGER01 napisał:

Drugi offseason z rzędu Favorsa wszyscy maja gdzieś, dostaje najwyższy kontrakt życia, podwyżkę o 5mln w porównaniu do tego co zarabiał w zeszłym sezonie i rezygnuje z tych pieniędzy bo za rok znów jest offseason🙃

Mimo ze walczymy o tego samego gracza to musze Ciebie skarcić ;) to nielogiczne co tu piszesz ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ignazz napisał:

 

Piszesz o Monte ?;) 

Roznica między Monte a Favorsem jest taka, ze Favors rok temu mógł dostać spokojnie więcej pieniędzy od Lakers no ale January wykorzystał słabość naszego FA i po prostu dał mu najmniej ile musiał żeby go podpisać , LBS z kolei dał maks ile mógł dać Monte i nie miał możliwości dać więcej bez rozprzedani połowy składu :) 

wiec taki Monte dwa razy bardziej docenilby swojego GMa, niż Favors który może być co najwyżej wkurwiony ze Lakers sobie nim tak pogrywają dostosowując się do ofert innych klubów a nie szanując go jak chce to sprzedać January :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, january napisał:

Lakers nie mogą mu zaoferować nawet centa więcej podczas tego offseason, ale chcą nabyć prawa EB do niego. A przypomnę, że rok temu go dopieścili już dodatkowym hajsem chociaż nie musieli, Favorsy cenią takie rzeczy^ Natomiast Longer mógł mu dać znacznie więcej, nie chciał.

Nie no błagam Cię Jasiek :D pamietam dokładnie jak to było , bo już wtedy pisałem ze Favors za ten hajs to jest gruby steal i nawet prosiłem żeby ktoś go przebił jak może bo on ni c*** by się na taki kontrakt nie zgodził :P no ale to są właśnie błędy w naszym FA i te podziały na rundy, nie jestem fanem tego rozwiązania właśnie przez takie przypadki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, january napisał:

Dwie ekipy z capspace szukały centra. Obie poszły po Vucevicia, a Favors dostał 15 mln nie mając konkurencji. Za rok przynajmniej 6 ekip ma fullcapspace i brak centra. To ile może dostać (jeszcze Lakers złapią early Birds)

Po co to ściemnianie? Piszesz, jakie to kokosy Favors dostanie za rok, ale boisz się obiecać mu cokolwiek za rok, bo wiesz że byś wygrał, a Cię nie stać:)

Za 2 lata jeszcze więcej ekip ma fullcapspace i brak centra:)

4 minuty temu, january napisał:

 

Dokładnie to było tak, że dostał jedynie ofertę 5/1 jeszcze od GS. Nikt się wtedy nim inny nie zainteresował. A Lakers jeszcze mu podbili "ot, tak" ofertę o dwa miliony.

Podbiłbyś o 4 i non bird wystarczyłoby do przedłużenia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.