Skocz do zawartości

NBA Draft 2018


LukeMorrison

Rekomendowane odpowiedzi

Warto chyba założyć nowy temat, bo mimo, że sezon NCAA się jeszcze nie zaczął to i tak jest o czym gadać. 

 

Marvin Bagley, czyli bardzo hajpowany gracz klasy 2018 zszedł rocznik niżej i będzie grał w Duke. Widziałem go tylko w powtórkach, gdzie co druga akcja to wsad, ale kiedyś obiła mi się o uszy opinia, że to najlepszy prospekt od Anthonego Davisa.

 

Luka Doncic tymczasem szaleje w sparingach przed Eurobasketem - kolejno 14, 18, 20, 28 pts. Najlepszy strzelec Słowenii w każdym z tych meczów.

 

Jest jeszcze Mohamed Bamba, czyli freak z 7'9 wingspanem, pełno wysokich z Aytonem na czele i Michael Porter Jr, czyli faworyt do jedynki na chwilę obecną. 

 

Zapowiada się kolejny mocny draft, ale wiadomo - NCAA zweryfikuje kto jest kim, w końcu rok temu najlepszy miał być Harry Giles.

 

http://www.espn.com/college-sports/basketball/recruiting/playerrankings/_/class/2017/order/true

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porter ma szanse na fajna karierę bo może być imo kolejnym freakiem jak durant. Doncic tez zapowiada się ciekawie bo póki co już daje radę w europejskiej koszykówce i może być kolejna europejska 1 na parkietach NBA

 

A sam będę zerkał na młodego o bannona bo jeśli ma talen ojca i wujka to powinien się odnaleźć w dzisiejszej lidze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o Bagleyu  podobno trener NBA powiedział, że gdyby w tym roku trafił do ligi to by wychodził w S5 Lakers ;)

 

bez dwóch zdań największy talent co najmniej od czasu A.Davisa i nie wiem co by się musiało stać, żeby nie został wybrany z jedynką

 

Doncic za to mocnym faworytem do numeru dwa, może nie jest super atletyczny ale jeśli o kimś mówią "biały LeBron" w wieku 17 lat to wiedz, że coś się dzieje

 

dalej to już otwarta kwestia i dużo może się zdarzyć, w tej chwili bym tam miał Aytona, który jeśli będzie równo grać to jest najlepszym "unicornem" [bleee] w tej klasie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doncic za to mocnym faworytem do numeru dwa, może nie jest super atletyczny ale jeśli o kimś mówią "biały LeBron" w wieku 17 lat to wiedz, że coś się dzieje

 

No jak dla mnie Doncic to akurat ma całkiem przyzwoity atletyzm jak na białego, no ale niestety porównania z czarnymi mało kto wytrzymuje. Talent za to ma konkretny, a i height świetny, nic tylko kibicować eurasowi. Trzeba tylko liczyć, że jak trafi do NBA to go trochę "podpompują" pewnymi specyfikami :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa klasa draftu, nowi zawodnicy i nowe nadzieje. Ja póki co jestem lekko rozczarowany tą klasą, mało jest takich zawodników, którzy mnie "kupili". Najlepszy dla mnie jak na razie jest Doncic. On mnie najbardziej przekonuje, widać, że ma wielkie koszykarskie IQ i będzie naprawdę wielką gwiazdą, bo to krystaliczny talent. Będę kibicował także Aytonowi i Bambie. Nie czuję tego kosmicznego poziomu Bagleya jak na razie, jeśli ktoś mógłby mnie do niego przekonać, byłbym wdzięczny. Nie mam też przekonania do Portera, który również jak na razie mnie nie "kupił".

Podoba mi się Jaren Jackson Junior, z tym, że on jest na bardzo surowy jak na ten moment. Jak trafi pod dobre skrzydła do np. takich Bucks to mu to na pewno posłuży. Do zawodników typowanych do wybrania z dalszym numerem nie mam tym bardziej przekonania, jak już musiałbym kogoś wyróżnić(na siłę!), to będzie to Grayson Allen z Duke, ale czy on się przebije w NBA, tego nie wiem. Może patrzycie na tę klasę optymistyczniej, może macie swoich faworytów, ja podchodzę do oceniania mocno krytycznie, dość silnie oddzielając ziarno od plew :rugby:

Edytowane przez shadowy86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doncic faktycznie nie jest specjalnie atletyczny, choć w transition kiedy ma miejsce to potrafi się rozpędzić, czasem zaskoczy blokiem z pomocy etc. 

 

Z Europy jest jeszcze jeden kozak - Dzanan Musa. Chudziutki i zgarbiony, ale jest bardzo utalentowanym scorerem. W mocku ESPN na 16 miejscu.

https://www.youtube.com/watch?v=vJuWdi74tRU&t=1s

 

O Bagleyu jak wcześniej pisałem wiele nie wiem, ale na pierwszy rzut oka - ma kiepski rzut jak na czwórkę (67%FT, 29%3PT) i słaby wingspan jak na piątkę (7'0").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobno rzut Bagleya jest "workable" na tyle, żeby go nie mogli odpuszczać na obwodzie

 

a wtedy to już jego kosmiczny atletyzm i first step zrobi resztę roboty ;)

 

generalnie u Bagleya podobno najbardziej rzuca się w oczy tzw. fluidity i hand-eye coordination, pewnie trzeba więcej pooglądać jego całych meczów żeby sobie wyrobić zdanie, ale ci wszyscy eksperci co go oglądali na summitach i jordanach są zgodni, że taki nporter to się do niego nie umywa

Edytowane przez BothTeamsPlayedHurd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bagley ma jak na razie sredni rzut, ale technike ma dobra, wiec mysle, ze to nie bedzie problem. Troche go ogladalem i wiadomo najwieksze wrazenie robi jego atletyzm, first step i latwosc zbierania pilek. Wie, gdzie sie ustawic, wyglada to jakby pilki same do niego lecialy, a on z latwoscia dobija je spod kosza. Warto tez wyroznic jego ogromny potencjal w obronie, bo juz teraz nie ma problemu ze switchowaniem, ma imponujaca prace nog.

Granie w Drew League to nie jest jakis mega wyznacznik, ale juz teraz widac, ze fizycznie nie ustepuje zawodnikom NBA - byly akcje, w ktorych bez problemy mijal DeRozana po czym konczyl z gory nad kolejnym zawodnikiem.

 

Doncic mi bardzo imponuje swoja gra, ale martwi mnie troche ten jego atletyzm (jest dobry jak na bialego, ale czy wystarczajacy na bycie gwiazda w NBA?) i jego obrona. bo o ile w team defense nie ma problemu, to w obronie man-to-man nie wyglada to dobrze. no i jego pierwszy krok - czy nie bedzie mial problemow z mijaniem obroncow? jest kreatywny, ma dobry koziol, ale brakuje mu troche tej eksplozywnosci 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak dla mnie Doncic to akurat ma całkiem przyzwoity atletyzm jak na białego, no ale niestety porównania z czarnymi mało kto wytrzymuje. Talent za to ma konkretny, a i height świetny, nic tylko kibicować eurasowi. Trzeba tylko liczyć, że jak trafi do NBA to go trochę "podpompują" pewnymi specyfikami :grin:

Niekoniecznie trzeba. Przy tym wzroście nie potrzebuje być jakoś konkretnie wyskakany. Do tego ma lepszy def niż wielu uważa i fajny potencjał w tym zakresie przy jego zasięgu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

czyli zmniejszenie znaczenia tankowania, pasuje mi taka zmiana!

I tak i nie. Na pewno zmniejszylaby ta zmiana(bo to na razie propozycja) hardtank ala Sixers pare lat temu, ale sam tank pozostanie. Polecam ostatni Woj Pod z Zachem Lowe jako gosciem. Nieźle rozpatruja ta propozycje

Edytowane przez TuPalnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.