Skocz do zawartości

Kyrie w Celtics


Reikai

Rekomendowane odpowiedzi

thomas dla mnie jest graczem  przereklamowanym , przeciez kiedy wypadal z powodu kontuzj to druzyna wcale nie grala gorzej. jest mega widowiskowy, fajnie sie go oglada, ale ewidentnie brakuje mu genu zwyciezcy. pod presja czesto zawodzi.

Thomas opuścił w ciągu ostatnich dwóch lat tylko 9 meczów, wszystkie w ostatnim sezonie, więc nie wiem czy można na tej podstawie wysnuwać wnioski czy drużyna bez nie grała gorzej czy nie. Suche fakty jednak są takie, że Celtics bez niego byli 3-6, więc jednak nie powiedziałbym, że nie grali gorzej. Pewnie ten obraz mogą zaciemniać ostatnie PO, gdzie zdarzył się cud w Cleveland, ale to nie była seria, z której można cokolwiek wywnioskować poza tym, że Boston był okrutnie słaby. Ale ja w sumie nie o tym chciałem - bottom line jest taki, że zacytowany fragment równie dobrze pasuje do Irvinga co do Thomasa ;] Oczywiście z zachowaniem proporcji, bo oczywiście wiek, dłuższy kontrakt i doświadczenie są po stronie Kyrie. Tyle tylko, że nie wiem czy to dobry pomysł, żeby za te bonusy płacić Crowderem (przypominam, że to najlepszy kontrakt w lidze), potencjalnym top pickiem i młodym wydaje się, że niezłym centrem. Przerosło to offseason trochę Ainge'a.

 

Jednak sytuacja Celtics mnie w sumie mało interesuje, bo Cavs mają teraz znowu trochę assetów, żeby spróbować załatwić LeBronowi ostatni taniec przeciwko tej Hydrze z Bay Area. Za Griffinem chyba nikt w Cleveland po tej wymianie nie płacze, szkoda tylko chyba jednej rzeczy - czasu, w którym ta wymiana się odbyła, bo Cavs mają assety, by uderzyć po jakieś duże nazwisko, ale nikt chyba już nie został na rynku (poza Carmelo ofc). Tak czy siak pakowałbym w różnych wariantach ten pick Nets, Love, Zizicia, pewno Shumperta i próbowałbym uderzać po Marca G, który coś tam ostatnio przebąkiwał, że w Memphis może niekoniecznie chcieć spędzić całą karierę + np Middletona z Bucks. Piątka Thomas-Middleton-Crowder-LeBron-Gasol to raj dla Jamesa i najlepszy spejsing w lidze z tylko jedną dziurą w obronie, a ławka z Darkiem, JR, Korverem i Tristanem wygląda jako tako. Na zdrowych Dubs to za mało, ale jedna kontuzja i w sumie mogłyby być ciekawe finały za rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałem pisać od razu po tym jak sie dowiedziałem, żeby sie chwile zastanowić i podejść do tego na chłodno. Dalej jednak wychodzi mi, że Cle wygrało tą wymianę ale różnica jest niewielka.

Porównywanie  teraz Thomasa do Irvinga to jakiś żart.

Irving jest lepszym graczem w tej chwili, zaraz będzie wchodził w prime, ma doświadczenie wielokrotnie grając w finałach jako wazna opcja i gracz kończący mecze a to wszystko w wieku 25 lat. Kto ma takie Cv w tym wieku. Porównuje sie go tu do ok 30 letniego gościa z niejasną historia urazu, bazującym na szybkości, bez której przy jego rozmiarze będzie nikim, w ostatnim roku kontraktu, oczekującego maksa za rok.

Kto niby miał ich wymieniać 1-1 to jakiś żart?

Crowdera rozumiem z racji tego, ze salary sie musiało zgadzać, chociaż jego mi żal najbardziej, bo to jest kontrakt potrzeby w mistrzowskiej ekipie.

Teraz zastanawiając się czy Cle oddałoby Irvinga za Thomasa plus Crowdera? W moim przekonaniu nie, bo za rok zostają z samym Crowderem wiec na ich miejscu mozna bylo spokojnie szukać lepszej paczki. W związku z tym konieczne było dorzucenie czegoś.

Uważam, ze mimo wszystko ten pick musiał byc dołączony do wymiany, czy konkretnie ten pick cięzko powiedzieć ale chyba mimo wszystko tak. To co nadpłacił Danny to moim zdaniem Zizic (chociaż gościa nie widziałem i nie wiem czy może byc przydatny ale zakłądam, że może byc graczem do rotacji, a przy biedzie na tej pozycji w C's tak łątwo bym się go nie pozbywał). Myślę, że pakiet Thomas, Crowder plus pick był wystarczający. Uważam, że Brooklyn bedzie lepszy w tym roku niz sie może wydawać i może byc ok 5-8 najgorsza ekipa w lidze co powoduje, że az tak go nie będzie skzoda .

 

Podsumowując uważam, że Boston przegrał tą wymianę ale minimalnie, a optyka jest mocno zaburzona pakietami na jakie sie zgodzily Indiana, Chicago czy Sacramento, oraz to że IT zagrał super RS w ofensywie.


Co do Marca Gasola to uważam, że to idealny kawałek układanki dla Bostonu i gdyby Danny teraz po niego uderzył to byłoby super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę komentował jak oceniam ten trade, bo już o tym kilka stron napisaliście. Powiem tylko, że osobiście uważam, iż Cavs zrobili bardzo dobry interes, nawet jeśli ta drużyna ma za rok istnieć już tylko teoretycznie (jak Atlanta).

 

Napiszę tylko, że ten trade ożywił martwy Wschód. Jeszcze do wczoraj byłem pewien jak będzie wyglądał kolejny finał NBA i kto go wygra. Dzisiaj wiem już tylko kto wygra :) Mimo to miło będzie zobaczyć finał Wschodu z Irvingiem grającym przeciwko Lebronowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wciąż nie widzę tego wina dla Bostonu bo

 

Kyrie gra dużo iso - ok 20 % jego akcji to iso a ofensywa Bostonu wycinała izolacje do bólu. Facet będzie musiał się przestawić albo Boston będzie musiał się przestawić

 

Nie mają kompletnie zbiórki ani obrony pomalowanego. Oddano ostatniego dobrego obrońca i dziś Hayward jest nr 1 w obronie. A jak uwielbiam Gordona w obronie tak jeśli on będzie musiał przejmować na siebie ciężar obrony to dużo straci w ofensywie

 

Gdyby poszedł pakiet Thomas Morris i pick to byłoby ok .

A tak to Boston będzie pod koszem miał rotację Morris -Horford( który nota bene w Bostonie gra chyba swój najsłabszy sezon nie licząc debiutanckiego) i z ławki Baynes

Obrona pomalowanego - brak choć Baynes jest tam solidny no ale on w s5 grać nie będzie

Zbiórki defensywne - brak choć jednego solidnego zbierającego

Obrona picków

 

To jest dobra wymiana bo Irving lepiej mimo tych izolacji pasuje do Haywarda ale oddali dużo za dużo

Boston ma na ławce w tej chwili jedynie dwóch debiutantów - Brown-Tatum ( z czego ten pierwszy nawet w lidze letniej miał problem ze zdobywaniem punktów inaczej jak w kontrach i w ścinaniu pod kosz) i potem Baynes. Reszta to deiutanci albo kompletnie nic nie znaczący gracze

Jeśli Wizards przegrali PO przez brak ławki to Boston właśnie zmierza w ich kierunku

 

Inaczej mówiąc Boston przed wymianą moim zdaniem był mocniejszy niż po wymianie.



Co do Marca Gasola to uważam, że to idealny kawałek układanki dla Bostonu i gdyby Danny teraz po niego uderzył to byłoby super.

A kogo chcesz oddać do Memphis? Bo musi pójść ktoś z dwójki Hayward-Irving . Horforda za te pieniądze Memphis nie weźmie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Inaczej mówiąc Boston przed wymianą moim zdaniem był mocniejszy niż po wymianie.

Tu sie zgadzam, ale w perspektywie powiedzmy 1-2 lat jestem już w stanie zobaczyć win, po pierwsze sam Irving po drugie otwarcie minut w rotacji na Browna i Tatuma, z którym wygląda jakby wiązali wielkie nadzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inaczej mówiąc Boston przed wymianą moim zdaniem był mocniejszy niż po wymianie.

 

To akurat może być prawdą, ale o ile mocniejszy? I o ile mocniejszy w kwestii walki z Cavs? W tych kwestiach nic się nie zmieniło, a przy okazji Celtics mają teraz więcej minut dla Browna i Tatuma, co przecież było już od dawna koniecznością.

 

Wielkim mankamentem nadal pozostaje brak zbiórki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kogo chcesz oddać do Memphis? Bo musi pójść ktoś z dwójki Hayward-Irving . Horforda za te pieniądze Memphis nie weźmie

Uważam, że w lutym jak Memphis nie będzie o nic walczyło,, a bez zdrowego Parsonsa (oksymoron) to więcej niż prawdopodobne to Horford plus pick za Gasola uważam za realna opcje.

Ale $ się nie zgadzała w takiej formie wymiany. Celtics musieli więcej w kontraktach oddać i dlatego poszedł Zizić.

Tak myślałem, ze to był powód ale nie umiem tego liczyć, teraz bardziej rozumiem. Myślę, że generalnie te ułamki kasy maja większe znaczenie niż tu rozmawiamy, to tez mogło byc powodem zamiany Fultza na Tatuma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na chłodno, jako fan innego teamu

CC

+ pozbyli się proszącego o trade KI

+ dostali pg który teraz coś gra, dodaje pkt

+ dostali crowdera

+ / - zizic

- obrona na pg jeszcze spadła ( jeśli mogła niżej , różany zmiennik też kupa )

- legendarny pick brooklinu może okazać się top10

 

BC

+ pozbyli sie gracza z nie jasną historią medyczą

+ pozbyli się gracza któremu za rok będą musieli zapłacić 

+ dostali gracza młodszego ale z doświadczeniem

+/ - pozbyli się picku ( miał być wysoki ) ale przy dzisiejszym wschodzie może być otarcie o po

- pozbyli sie crowdera + picku + zizica ( uważam że za dużo dali za tego marudę bez defu z wybujałymi osobistymi ambicjami )

- ciągły brak kogokolwiek do zbiórek

Edytowane przez zbytek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiadomo czy się wymienili medicalami i trade klepnięty także z tej strony? bo jeszcze się okaże, ze jak obejrzą tego IT to anuluj wymianę jak zobaczą to biodro...

 

a co jeszcze co do tego kto wygrał: najłatwiej mówić, że Cavs bo to widać gołym okiem i byli trochę przyparci do muru przez request Kyriego, ale długoterminowo  Ainge chyba realizuje jakąś swoją wizję i układa to wszystko w sensowną całość. Boston nie musi teraz płacić Isiah, brak Crowdera jakoś im tego wing depth nie umniejsza, cały czas mają kim grać, w odwodzie jest jeszcze Smart i Ojeleye, cały core poza Horfordem bardzo młody i czekający na przejęcie pałeczki po Lebronie - ocena tej wymiany w dużym stopniu będzie zależeć od tego co zrobi LeBron za rok i jak szybki będzie jego decline, bo jeśli odejdzie lub się znacznie pogorszy to celtics mogą mieć 2-3 letnie okno na walkę z GSW o banner 18

 

ale tak coś czuję, że ostatnim elementem układanki jest Davis i Ainge czeka tylko aż się w NOLA sytuacja zjebie dramatycznie, żeby rzucić do walki resztę assetów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba wziąć również pod uwagę, że Danny musiał zrobić jakiś ruch, patrząc jak jego assety traca na wartości.

IT - jego wartosc po ubiegłym sezonie dla mnei sięgnęła szczytu, ale jest w ostatnim roku kontraktu, nie wiadomo czy zagra równie dobry sezon co poprzedni. Dodając do tego jeszcze kontuzje biodra można za realny scenariusz przyjąć, że gra sporo slabiej lub nawet potrzebuje przerwy na operację lub inne leczenie. Wtedy jego wartość robi się prawie zerowa.

Pick Nets - tu sytuacja pogorszyła się diametralnie nie tylko patrząc na to, że Nets będa w tym sezonie lepsi ale ile ekip może byc po prostu słabszych: Pho, Lakers, Sacto graja na zachodzi i tam będzie duzo ciężej o zwyciestwa, na wschodzie Orl, Atl,  Chi, a nawet NY czy Indiana. Te wszystkie ekipy moga byc gorsze od Nets. Pick, może być pod koniec pierwszej 10 a wtedy jego postrzeganie się mocno zmieni.

Edytowane przez Stryder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dokładnie, ja dzisiaj nawet słyszałem żartobliwą tezę, że cały deal umożliwiłą wymiana Crabba, bo nagle Nets w wewnętrznych prognozach celtics wylecieli z top5

 

pamiętajmy, że wschód jest c***owy, a Nets nie mają zamiaru tankować, nie zdziwię się jak ten pick będzie w zakresie 7-9 i tych bluechipów nie da się nim wyłowić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To akurat może być prawdą, ale o ile mocniejszy? I o ile mocniejszy w kwestii walki z Cavs? W tych kwestiach nic się nie zmieniło, a przy okazji Celtics mają teraz więcej minut dla Browna i Tatuma, co przecież było już od dawna koniecznością.

 

Wielkim mankamentem nadal pozostaje brak zbiórki.

No ale Crowder był jedynym , który mógł brać na swoje bary LE Brona.. Na dodatek oddali Zizica i Jae i nawet seria z Wizards może ich zaboleć bo Marcin jest jaki jest ale na atakowanej tablicy świetnie zbiera a teraz nie będzie miał kto go zastawić. No i ławka nie będzie dawała takiej różnicy . W obecnym składzie mogą przegrać ewentualną serię z Wizards

 

Ja takim optymistą nie jestem by napisać,że Brown będzie kiedyś powyżej poziomu Crowdera. Tatum jest lepszy tu nie mam wątpliwości .Ale Jaylen ma jak dla mnie dość podejrzany rzut

 

A jak czytam że teraz Boston uderza po Davisa czy Gasola to ja się pytam z czym bo oddali wszystkie assety które mieli

Bo chyba nikt nie wierzy,że ktoś weźmie 90 baniek Horforda w zamian za gwiazdę z TOP15 ligi

 

Wg zaawansowanych statystyk Thomas i Jae to byli dwaj najlepsi gracze Bostonu rok temu

Poza tym wymiana by poszła gdyby dorzucono Roziera albo Yabusele. Jeśli Cavs wymusiło oddanie Zizica to po to by zabrać każdego kto potrafi zastawić kosz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://twitter.com/BleacherReport/status/900149250562109440

 

Nie myślałem już, że jeszcze w to lato uda się Cavs wyciągnąć jakiś solidny pakiet za KI. Wydawać się mogło, że większość zespołów daje dosyć umiarkowane propozycje, bez żadnych szaleństw, z nadzieją że może Cavaliers przyklepią, tak jak to było wcześniej z Indianą czy Chicago. Myślałem, że wszystko zmierza w kierunku trade deadline'u, kiedy to jakiś team się obudzi i w desperacji sypnie jakimś fajnym pakietem. Ruch Bostonu wygląda trochę na taki desperacki ponieważ według wielu metryk IT miał trochę lepszy sezon niż KI i robił to jako lider zespołu. Do tego dorzucić Crowdera, młodego (c***owego póki co) Centra oraz pick Nets 18' i nie tylko Cavs nie tracą na tej wymianie, ale według mnie wyraźnie na niej zyskują. 

 

Zdaję sobie sprawę z tego, że kontuzja biodra IT może być faktorem, jest to kwestia do ewaluacji jeszcze, ale sam wiek tych głównych filarów tej wymiany jest trochę drugorzędny, bo James nie ma już 28 lat i to czy jego PG będzie miał 25 lat czy 30 na tym etapie jest trochę nieistotne. Ale nawet jeśli mamy być małostkowi to Thomas ma 28 lat i jest w swoim prime, a Crowder ma 27 i jest takim 3 and D graczem, którego ekipa spod Erie Lake potrzebowała. 

 

Jeśli chodzi o samą grę to są dosyć podobni gracze, jedyny wyraźny atut Irvinga jest taki, że dopiero wchodzi on w swoje prime, jeszcze wszystkiego nie pokazał. Defensywnie to podobna półka, jeden jest c***owym obrońcą, a drugi nie może bronić bo jest karłem - efekt jest ten sam, obaj są minusowymi obrońcami. Myślę, że IT się odnajdzie przy LeBronie, jego gra stanie się wręcz łatwiejsza, a LeBron odnajdzie się przy nim. Jako wisienkę na torcie mamy jeszcze do tego pick Nets, który może się okazać bardzo dobrym assetem.

 

Celtics oddali dużo, ale mogli sobie na to pozwolić. Wyraźnie nie widziało im się maxować takiego gracza jak IT, więc pozbyli się problemu. Nie płakali też zbytnio za Crowderem, bo mają młody talent na skrzydłach + podpisali w to lato Haywarda. Jedynie pewnie ciężko było rozstać się z pickiem Nets, bo cenili sobie te wszystkie picki, ale no ale był to zabieg konieczny do przyklepania trejdu + mają jeszcze pick Lakers w kolejnym drafcie. Pisałem, że ten trejd z strony Bostonu był trochę desperacji bo oddali dużo, ale w rzeczywistości im ta wymiana bardzo pasowała. Jest to generalnie WIN-WIN sytuacja dla obu stron. Cavs wzmocnili się na przyszły sezon, ale Celtics za to wzmocnili swoją przyszłość, bo dostali młodszą bardziej obiecującą wersję IT, której nie będzie im szkoda maksować za kilka lat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow, ten offseason ...

 

Kibice cię kochają, gadasz jak bardzo jesteś związany z Bostonem, dostajesz propsy od Brady'ego, zdobywasz 53 pts w playoffach, namawiasz Haywarda na przyjście chwaląc się na twitterze ile to pierscieni nie ma twój zespół, potem tańczysz ze szczęścia i jesteś podekscytowany przyszłością zespołu - dwa miesiące potem trejdują cię do Cleveland. NBA bywa brutalna, 

 

Rzadko się to zdarza, ale szczerze podoba się ten trade z obu stron.

 

Z jakimi problemami borykali się Cavs? Słaba głębia składu, brak utalentowanej młodzieży, brak rezerwowego centra. Teraz dostają wszystko co im potrzeba. Crowder, Zizic i potencjalnie top5 pick w drafcie. Cavs dostają godne zastępstwo KI i wiele więcej.

 

O ile Cavs dostali dużo, to z perspektywy Celtics wcale to źle nie wygląda. Crowder blokował minuty młodym, Thomas chciał za rok maxa, Zizic to whatever. Picku trochę szkoda. 

 

Teraz mają Kyriego, 29.4 ppg, 27.1 ppg w poprzednich finałach, trafia pod nadzór jednego z najlepszych coachow w lidze. Jest trzy lata młodszy od Thomasa, ma jeden rok kontraktu więcej, dopiero wchodzi w swój prime. 

 

To ilu grajków się ostało w tym Bostonie z poprzedniego sezonu? Smart, Rozier, Brown i Horford? Niebywałe. Ludzie narzekali, że Ainge za bardzo czeka, za bardzo kisi te assety, a teraz taki rozpierdol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kibice cię kochają, gadasz jak bardzo jesteś związany z Bostonem, dostajesz propsy od Brady'ego, zdobywasz 53 pts w playoffach, namawiasz Haywarda na przyjście chwaląc się na twitterze ile to pierscieni nie ma twój zespół, potem tańczysz ze szczęścia i jesteś podekscytowany przyszłością zespołu - dwa miesiące potem trejdują cię do Cleveland. 

 

W międzyczasie jeszcze mówisz, że chcesz dostać maxa (który da ci więcej milionów niż masz wzrostu centymetrach).

Edytowane przez Chytruz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W międzyczasie jeszcze mówisz, że chcesz dostać maxa (który da ci więcej milionów niż masz wzrostu centymetrach).

Wiadomo, sam pisałem o tym że chciał maxa. Nie mówię, że Celtics skrzywdzili Thomasa, nic z tych rzeczy. Po prostu zabawne jak kruche bywają relacje klub-zawodnik. O ile nie jesteś absolutnym superstarem to zawsze możesz być wysłany do innego klubu. Potem ocierasz kilka łez dolarami i idziesz dalej :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosc w prime z urazem za goscia przed prime robiacego robote. Albo all nba 2nd za border all nba. W ostatnich po kyrie wygladal dobrze albo bardzo dobrze na it, bradleyu i smarcie. Wiec to w pelni rozumiem. Pick jest na teraz wiec to yez rozumiem. Crowder out by zdrowe mlode prospekty sie ogrywaly. Generalnie logiczna wymiana.

Cavs goes small z jae lub bronem na czworce czyli love na wylocie?

Ainge w rok z underdoga zrobil 1st tier na wschodzie, zwiekszyl zasieg i wzial czleka od brudnej roboty w postaci mm. Bedzie sie czym jarac.

A raptors wyjebali tone siana na 3 grajkow, pogonili josepha i wzieli mcdanielsa. Lol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.