Skocz do zawartości

Zmarł Adam Wójcik


Koelner

Rekomendowane odpowiedzi

Odszedł jeden z najwybitniejszych lub najwybitniejszy koszykarz w historii Polski. Chłopak ,który w czasach gdzie nikomu nie śniło się z polaków grać w NBA był testowany przez Clippers, jakby urodził się z 10 lat później to z pewnością byłby w NBA. Pamiętam , że jak kibic Nobilesu Włocławek patrzyłem jak jeździł po Tomasz Jankowskim i zdobywał mistrzostwa w Pruszkowie, Śląsku a następnie w Sopocie.

 

Nigdy jakość emocjonalnie nie podchodziłem do śmierci zawodników ale w tym wypadku Adam, który był przykładem profesjonalizmu, sportowego trybu życia oraz zdrowego odżywiania obok Andrzeja Pluty nagle odchodzi z powodu choroby. Odszedł zawodnik, który grał jak zaczynałem sam pierwszy raz klepać piłkę i interesować się kosze.

 

Specjalnie ukrywał przed mediami swoją chorobę czyli białaczkę.

 

Dla mnie to jest kamień milowy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do dziś pamiętam jakie zrobił na mnie wrażenie podczas meczu All Star w Lublinie chyba w 92 roku. Wielki zawodnik, do tego sprawny i z rzutem. Pierwszy prawdziwy koszykarz jakiego widziałem na żywo. Wygrał wtedy konkurs wsadow.

 

W innych czasach grałby w NBA. Szkoda gościa. Odszedł w kwiecie wieku...RIP

Edytowane przez Tłok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

pamietacie ten mecz? 

 

 

nie, ale w tamto lato myłem gary w hotelu w Irlandii, pamiętam że był jeden litewski kelner, który mi mówił o meczach tych ME bo gdzieś tam je oglądał, i pytał się mnie 'słuchaj, jak to jest, ile ten Wójcik jeszcze będzie grał? od zawsze jak oglądam polską kadrę to on gra'

 

skillset Wójcika w ataku + atletyczność to była jakaś miazga

 

szkoda, 47 lat to jednak trochę za szybko żeby się z tego świata zmywać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tygodniu postaram sie cos dluzszego napisac na temat pana Wojcika, jako ortodoksyjny fan Śląska Wrocław mialem mieszane uczucia co do ostatnich lat jego kariery, ale dzisiaj od rana jestem w glebokim szoku. Jeden z najlepszych koszykarzy jakich widzialem na wlasne oczy, a juz na pewno najlepszy rodzimy gracz. Mimo tego, ze juz od kilku tygodni we Wroclawiu krazyla smutna informacja o stanie zdrowia pana Adama, tak nadal jestem w glebokim szoku.

 

Pod Kosynierka mozna zapalac znicze, jutro o 21 powinna byc tam podana informacja o pogrzebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech...

 

Staszna szkoda, Adam był symbolem koszykówki w Polsce, ale przede wszystkim we Wrocławiu, pamiętam jak jako dziecko przeprowadziłem się do Wrocławia, a Wójcik był obok Zielonego największą gwiazdą Zeptera i w ogóle Wrocławia. 

 

O chorobie Adama dowiedziałem się jesienią zeszłego roku, kiedy mój najlepszy przyjaciel wylądował z nim na tym samym oddziale wrocławskiej hematologii. Adam oprowadził go po oddziale, spędzali ze sobą sporo czasu, w pewnym momencie chyba nawet dzielili pokój. Sam podczas jednych z odwiedzin u kolegi również miałem okazję poznać jego i jego żonę Krystynę. Oboje byli niesamowicie przyjemnymi, sympatycznymi, normalnymi ludźmi. Mój przyjaciel, mimo sporej różnicy wieku Adama polubił (zresztą z wzajemnoscią) i wypowiadał się o nim wyłącznie w superlatywach, był wręcz w szoku jak bardzo 'normalnym i spoko gościem' był Wójcik. 

 

Do niedawna wszystko wskazywało, że Adam z białaczką wygrał - kolega kilka tygodni temu odwiedził go nawet u niego w domu, wszystko szło w dobrym kierunku i Wójcik lada chwila miał wrócić do całkowicie normalnego życia - włącznie z aktywnością fizyczną. Nie wiem co ostatecznie się stało - w pewnym momencie kontakt im się urwał, a niedługo potem wyszła wczorajsza informacja. 

 

Bardzo przykro, że taki człowiek odchodzi tak szybko, po dzielnej walce z chorobą. Strasznie współczuję jego rodzinie... trudno w takich momentach wytłumaczyć sobie dlaczego tak to się skończyło. 

 

Spoczywaj w pokoju Adam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.