Skocz do zawartości

Liga Roto Keeper #1 sezon 2017/2018


marcos

Rekomendowane odpowiedzi

Popieram pomysl Dannygd zeby powrocic do tematow poruszanych przed sezonem.

 

Niestety znow czegos nie rozumiem i nie wiem co Danny ma na mysli mowiac o handlu keeperami po sezonie. Bede wdzieczny za wyjasnienie co autor ma na mysli.

 

Handicapu bym nie obnizal i nie mowie tego dlatego ze akurat w przyszlym sezonie bede z niego korzystal. Natomiast jesli jest wiecej osob ktore chcialyby go obnizyc to na pewno tez warto o tym porozmawiac.

 

Temat/problem kupowania gwiazdy za keepera i nierownosci wymian moim zdaniem w fajny sposob rozwiazaloby salary cap i mysle ze warto zdecydowac sie czy go wprowadzamy i jesli tak to ustalic szczegoly

 

Jest jeszcze temat IL ktory moim zdaniem tez warto omowic

 

Mysle ze ankietki we wszystkich tematach sa jak najbardziej wskazane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje dla Danny'ego za przekonujące zwycięstwo, ale też dla wszystkich pokonanych.

Końcówka tego sezonu nie była tak emocjonująca jak poprzednia, ale i tak ten sezon dostarczył wielu ciekawych danych do analizy.

Pokazał np. że wcale kasa aż tak nie gra roli, ale bez dobrego draftu się nie obejdzie. 

 

Marcos mamy końcówkę sezonu, może warto wrócić (zrobić ankietę?) do kilku tematów:

- handel po sezonie keeperami
- obniżenie handicapu o połowę
- temat kupowania gwiazdy za keepera
No i może warto zapisać w regulaminie: sloty/meczy co by potencjalnie nowi gracze nie mieli pomysłów z interpretacją regulaminu :smile:

 

 

Co do ankiet to postaram się w weekend je zrobić albo poproszę o to kogoś ale musimy pewne rzeczy usystematyzować i ustalić kierunek żeby ankieta miała jakiś sens.

 

1. IL spot (nie wiem czy jest sens robić wogóle ankietę i zaśmiecać forum bo przewiduję że jej wynik jest przesądzony bo wszyscy przyzwyczajeni do lig drzewkowych też będą za), tym bardziej jeżeli w komentarzach będziecie już się za tym wypowiadać.  

 

2. Handel posezonowy - szczerze to nie mam za bardzo czasu żeby się organizacją tego zajmować i potem przed sezonem ręcznie wklepywać składy, lub robić zmiany po odnowieniu ligi i nie za bardzo wtedy widzę możliwość wykorzystywania opcji vetowania, a nie mam zamiaru być w każdej sprawie sędzią. Ale jak ktoś będzie chętny do prowadzenia tego i potem przed sezonem jako nowy komisz czy też co-komisz to ogarnie to nie będę stał tutaj jak beton.

 

3. Obniżenie handicapu - moim zdaniem mamy trzy opcje (jeżeli miałoby to wejść pod głosowanie to jedną trzeba odrzucić):

         a) zostawić jak jest,

         B) obniżyć o połowę czyli po 1$ za miejsce

         c) zastosować gradację handicapu uzależnioną od przedziału miejsc czyli np. miejsca 1-5 - bez dodatku, miejsca 6-10 +5$, miejsca 11-15 + 10$, miejsca 16-20 +15$ (lub jakaś inna ustalona kwota.

 

4. Kupowanie gwiazd za keepera - temat - rzeka, bo moim zdaniem niektóre wymiany zawsze będę na granicy przyzwoitości i żadne analizy czy ranki nie będą oddawały podejścia GMów do tego sezonu i następnego także nie znajdziemy żadnego wymiernego sposobu oceniania który odda wszystkie możliwe aspekty, tak jak np. wszystkie w tym sezonie wymiany z Kawhim. Dlatego ja np. bym puszczał wszystko ale z założeniem że mamy jakiś limit czyli max salary cap którego team po  zsumowaniu nie może w żadnym momencie przekroczyć.

 

 

Oczywiście wszystkich zainteresowanych proszę o włączenie się do dyskusji, szczególnie w tematach wymagających jakiegoś ustalenia kierunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) TAK- dla IL

 

3) c) zastosować gradację handicapu uzależnioną od przedziału miejsc czyli np. miejsca 1-5 - bez dodatku, miejsca 6-10 +5$, miejsca 11-15 + 10$, miejsca 16-20 +15$ (lub jakaś inna ustalona kwota.

zeby byla walka o jak najwyzsze miejsce ( w stylu ,,16 lepsze niz 20``)

 

4) ustalic salary cap na poziomie 250$ i puszczac kazda wymiane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i ja z marcosem sie mylilismy a danny mial racje...

mimo,ze rostery zamkniete to pobrania z 12.4 dodano do rosterow

 

swoja droga niezle steale poszly,bo myles za 30$ (gdzie na draftach lata za okolo 45-50) czy gasol za 18 (35-40) to okazje

Hahaha (marcos ja nie wiem czy Twoja decyzja jest dobra - zobacz poprzednie sezony jak było, bo jeśli były pobrania to trzeba zostawić te, choć są dyskusyjne). Schroeder za 10$ czy Gasol za 22$ to jakaś masakra. Blejk chyba sufit już osiągnął.... Turner to zagadka co dalej z nim bo się nie rozwinął i bez typowego PG będzie mu trudno. Swoją drogą gdyby do IND przeszedł CP3... to byliby faworytem do ECF.

 

BTW. Dzieki za graty, później skrobne coś więcej :)

 

Edytowane przez dannygd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie o dzien za wczesnie wyrzuciliscie graczy. Wasz blad, najwiecej zyskuje Tomi. Grajmy uczciwie.

 

Co do zmian:

1. Tak

2. Zrobilbym to tez na zasadzie salary cap lub produkcji za dany sezon.

3. Od przyszlego roku gramy o bonusy o polowe nizsze.

4. Salary spoko ale jak deale beda sie miescic w salary to nie ma veta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było niedomówień: sezon skończył się w dniu 11 kwietnia, a to że jest różnica czasu to u nas jest to 12 kwietnia o 9:00.

Wszystkie pobrania po tej godzinie zostaną przeze mnie anulowane a zawodnicy wyrzuceni zostaną przywróceni do składów.

Koniec ogłoszenia.

 

Niestety Yahoo nie pozwala mi już obecnie na wykonanie tych akcji, także zostaną one wykonane po rozpoczęciu kolejnego sezonu.

W przyszłym roku po godzinie 9 będzie założony od razu lock.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłeś jak było rok/2 lata temu?

Dwa lata temu pobrales Normana Powella w ostatni dzien, ktorego ktos zrzucil 3 dni wczesniej. Wtedy nie bylo burzy. Analogiczna sytuacja do tej co teraz. Jak dla mnie powinno zostac tak jak jest.w pierwszym sezonie podobna sytuacja z Geraldem Greenem byla.

Niestety Yahoo nie pozwala mi już obecnie na wykonanie tych akcji, także zostaną one wykonane po rozpoczęciu kolejnego sezonu.

W przyszłym roku po godzinie 9 będzie założony od razu lock.

Chyba slabe by ludzie cierpieli za to ze sie zgapiliscie??

Edytowane przez shevcu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa lata temu pobrales Normana Powella w ostatni dzien, ktorego ktos zrzucil 3 dni wczesniej. Wtedy nie bylo burzy. Analogiczna sytuacja do tej co teraz. Jak dla mnie powinno zostac tak jak jest.w pierwszym sezonie podobna sytuacja z Geraldem Greenem byla.

 

Chyba slabe by ludzie cierpieli za to ze sie zgapiliscie??

Jeżeli tak było bo nie sprawdzałem to teraz też nie zrobimy rewolucji.

I nie jest to kwestia zagapienia tylko mój błąd w ocenie tego, jak się zachowuje system wynika z gry w fbx gdzie komisz robi większość ręcznie i liga jest przez niego zamykana.

I tu wziąłem to za jakąś anomalię/awarię Yahoo przy przetwarzaniu daty.

Zatem pobrania muszą zostać i pozostaje o tym pamiętać na przyszłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki dzięki za gratulacje. Bardzo cieszy mnie to przekonujące zwycięstwo, bo zależało mi na tym aby pokazać, że da się wygrywać tę ligę kolejny raz bez "patologicznych" i pozostających bez kontroli wymian keeper za gwiazdę, że budowanie ekipy w oparciu o strategię długoterminową ma sens, choć to nie jest dynastyczna liga. Co więcej mam na tyle ciekawych i w dobrych cenach graczy, że nie muszę nastawiać się na tankowanie za rok!

 

Co do ligi to:

Ad.1 TAK

Ad.2 Chyba temat uprościłoby hasło salary cap i wymian keeperów w myśl zasady różnica jest zyskiem/stratą na drafcie i/lub budżecie.

Ad.3 Bonus o połowę niższy.

Ad.4 Salary Cap - wynagrodzenie stanowią ceny z draftu i keeperów, które co miesiąc sezonu albo co 10/20 meczów modyfikujemy o zasadę ((cena z draftu x %) + (cena aktualna x %))/2 i opieramy na fbninja.

 

Jeszcze raz dzięki za sezon i oglądamy Play offy! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. IL spot (nie wiem czy jest sens robić wogóle ankietę i zaśmiecać forum bo przewiduję że jej wynik jest przesądzony bo wszyscy przyzwyczajeni do lig drzewkowych też będą za), tym bardziej jeżeli w komentarzach będziecie już się za tym wypowiadać.

Nawet jeśli to miałaby być formalność - sugeruję zrobić ankietę.

 

 

2. Handel posezonowy - szczerze to nie mam za bardzo czasu żeby się organizacją tego zajmować i potem przed sezonem ręcznie wklepywać składy, lub robić zmiany po odnowieniu ligi i nie za bardzo wtedy widzę możliwość wykorzystywania opcji vetowania, a nie mam zamiaru być w każdej sprawie sędzią. Ale jak ktoś będzie chętny do prowadzenia tego i potem przed sezonem jako nowy komisz czy też co-komisz to ogarnie to nie będę stał tutaj jak beton.

 

Wystarczy ograniczyć "okno transferowe" w offseason do 2 tygodni na miesiąc przed draftem. Na forum może być osobny wątek do ogłaszania wymian i ewentualnych prostestów. Ale do tego trzebaby zmienić zasady tak żeby w transakcjach można było korzystać np z kasy na najbliższy draft.

 

 

3. Obniżenie handicapu - moim zdaniem mamy trzy opcje (jeżeli miałoby to wejść pod głosowanie to jedną trzeba odrzucić):

         a) zostawić jak jest,

          B) obniżyć o połowę czyli po 1$ za miejsce

         c) zastosować gradację handicapu uzależnioną od przedziału miejsc czyli np. miejsca 1-5 - bez dodatku, miejsca 6-10 +5$, miejsca 11-15 + 10$, miejsca 16-20 +15$ (lub jakaś inna ustalona kwota.

 

Czy możemy chociaż raz zrobić to jak należy i najpierw machnąć ankietę czy takie zmiany są potrzebne, a dopiero potem ustalać co robić? Bo znowu wyjdzie jak ta debilna ankieta o wecie w formacie drzewkowym gdzie wygrała opcja za którą była mniej niż 1/4 głosująych. I głównie dlatego ze wiLQ nie umie robić ankiet.

No i jesli zmiana miałaby mieć miejsce to po przynajmniej rocznej karencji - zeby nie było zbyt dużej korelacji między opinią a spodziewanym handicapem w najbliższym sezonie.

 

 

4. Kupowanie gwiazd za keepera - temat - rzeka, bo moim zdaniem niektóre wymiany zawsze będę na granicy przyzwoitości i żadne analizy czy ranki nie będą oddawały podejścia GMów [...] a np. bym puszczał wszystko ale z założeniem że mamy jakiś limit czyli max salary cap którego team po  zsumowaniu nie może w żadnym momencie przekroczyć.

 

Ryzykowne podejście. Raz że ktos musiałby nad tym siedzieć i na bieżąco liczyć, a dwa że taki "system" jest bardzo podatny na manipulacje i sztuczki. Oszczędźmy sobie tej przyjemności.

Edytowane przez Leszczur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Ryzykowne podejście. Raz że ktos musiałby nad tym siedzieć i na bieżąco liczyć, a dwa że taki "system" jest bardzo podatny na manipulacje i sztuczki. Oszczędźmy sobie tej przyjemności.

Leszek a co tu ryzykownego i manipulacyjnego bardziej od zwykłego deala Durant za pseudo keepera?

Nikt nie musi na bieżąco liczyć - jest wzór i jak robisz wymiane to tylko wtedy liczysz.

A wymian było aż 12 w tym 3 zawetowane - to chyba nie aż tak dużo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leszek a co tu ryzykownego i manipulacyjnego bardziej od zwykłego deala Durant za pseudo keepera?

Dobra - może tylko ja na myśl o jakichkolwiek zmianach zasad najpierw zastanawiam jak je wykorzystać na własną korzyść. :smile:

Dlatego ten pomysł nie podoba mi się, bo w nowym podejściu wystarczy dorzucić do pseudokipera jakiegoś relatywnie drogiego leszcza i kryterium finansowe będzie spełnione. A wymiana jak była dziadowska, tak dalej jest i przepłacony Bolesław tego nie zmieni.

Bariery finansowe są chyba najłatwiejsze do przełamania. Co wiecej już samo ustalenie górnego limitu pensji byłoby nie lada wyzwaniem, bo musiałby być na tyle wysoki żeby nie zabijać wymian, ale na tyle niski żeby nie przechodziły tylko te "dziwne".

Powaznie - zastanówmy się nad bardziej efektywnym rozwiązaniem problemu. Jeśli skala zysku jest problemem, to można na przykład wprowadzić okno na takie wymiany. Jest istotna różnica czy Durant idzie za jakiegoś taniego prospekta w listopadzie czy w marcu.

Raz że w marcu mamy znacznie więcej danych na temat prospekta, a dwa że okres w którym Durant będzie przynosił zysk swojemu nabywcy jest krótszy.

 

Nikt nie musi na bieżąco liczyć - jest wzór i jak robisz wymiane to tylko wtedy liczysz.

A wymian było aż 12 w tym 3 zawetowane - to chyba nie aż tak dużo :smile:

No własnie - na bieżąco musisz wiedzieć jaki kto ma budżet, jak go obciązają ruchy na FA itd. Szkoda zachodu jak na rozwiązanie które nie przyniesie nam wymiernych zysków.

Okno na trejdy keeperowe załatwia większość bolączek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że Twoje rozwiązanie ma większe odniesienie do rookie niz do akcji "pseudo" keeper za gwiazdy. Okienko nie rozwiązuje problemu, gdzie ktoś oddaje hipotetycznie Duranta z Walkerem za Princa i jeszcze ma pretensje że veto idzie, więc próbuje kilka razy aż się liga zmęczy... Bo przecież Prince za rok będzie nowym Kawhi (ups Butlerem) :)

 

Różnimy się tym, że ja nie chcę komuś bronić wierzyć w taki wariant tylko chce ukrócić sytuacje że jeden gracz ma chwilę po drafcie (gdzie mieli podobna kase) ekipę za 150 a drugi za 350$, bo to jest nienormalne.

 

W tym sezonie juz po 2-3 tyg większość "wiedziała" choć nie wiem na jakiej podstawie, czy tankuje czy walczy o podium, więc taki Mikowal oddał prawie cały skład (swoją drogą mojemu potencjalnemu rywalowi) za Middletona, potem kolejny i kolejny i tak z (sorry chłopaki za słowo - bez urazy) przeciętnych jeśli nie gównianych ekip zaczeto tworzyć contenderow (na moje szczęście zabrakło konsekwencji i dalszych ruchów, co też pokazuje jak hermetyczna się robi liga - bo jak nie idzie deal kepper za gwiazdę to się graczom gadać nawet nie chce o wymianie).

 

Sam dostałem mnóstwo ofert za RoCo czy Jrue czy KATa, ale stwierdziłem że muszę udowodnić, że tym składem bez pozbywania się keeperow mogę wygrać (rok temu Sixers nie wytrzymał presji). Udało się i to z mega przewagą, bo grałem strategicznie, omijały mnie kontuzję i nie godziłem się na pierwszą lepszą propozycje gdzie per value dostałbym 3-1.

 

Natomiast uwierzcie mi, że nie jest łatwo patrzeć jak budujesz skład i strategie rok czasu (dobierając graczy), przygotowujesz się do draftu itd. a potem ktoś oddaje graczy wartych 100-120$ za gracza wartego 15$... odbierając Wam praktycznie bezkosztowo wysilem i twierdzą, że to jest ok. - fair play.

 

Stąd uważam że samo okienko choć jest dobrym pomysłem - nie rozwiązuje kluczowego i narastającego problemu.

 

Nie chciałem żeby z mojej wypowiedzi wyszły jakieś żale ligowe (bo to bardziej sportowy wkurw - porównywalny do karnego z kapelusza w doliczonym czasie gry), tylko konstruktywna krytyka pewnej ułomności naszej ligi i poszukiwanie rozwiązania z jednej strony prostego i z drugiej w miarę sprawiedliwego.

 

Jak ktoś ma inne pomysły, chętnie się im przyjrzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Dannym.

 

Dobra - może tylko ja na myśl o jakichkolwiek zmianach zasad najpierw zastanawiam jak je wykorzystać na własną korzyść. :smile:

Dlatego ten pomysł nie podoba mi się, bo w nowym podejściu wystarczy dorzucić do pseudokipera jakiegoś relatywnie drogiego leszcza i kryterium finansowe będzie spełnione. A wymiana jak była dziadowska, tak dalej jest i przepłacony Bolesław tego nie zmieni.

Ale jeżeli spojrzysz na to w ten sposób że skoro za jakiegoś Bolesława na drafcie dałeś ileś tam $$$ i przepłaciłeś, to wcale nie znaczy że Ci się nie przydaje, choć gra na mniej.

A jeżeli musisz się go pozbyć żeby wyrównać SC to mimo wszystko tracisz.

Wycena draftowa stanowi przecież jednak jakiś punkt wyjścia do oceny wartości grajka i każda licytacja świadczy o tym że ktoś widział też jakiś potencjał.

 

Chodzi głównie o to żebyśmy nie robili ligi dwusezonowej czyli w pierwszym sezonie kupuję gwiazdy ale tak że je przelicytowuję ponad rozsądną wartość byleby je mieć, a potem w sezonie sprzedaję ją za najbardziej wartościowego, taniego keepera, i tak samo robię z resztą składu i zaczynam tank na ostatnie miejsce.

i wtedy na starcie kolejnego mam więcej kasy, tanich keeperów, i wtedy ja jestem po drugiej stroni9e i kupuję gwiazdy i liczę na wygranie ligi bo zbieram team o wartości ponad 350$.

 

Salary w mojej ocenie miałoby szansę rozłożyć proporcje równomiernie na wielosezonowe zbieranie keeperów, dobry draft i możliwości trejdowe.

 

Aha, i jeszcze mimo samego salary - lepiej jakby instytucja veta działaby dalej jak obecnie,

jeżeli jakiś trejd byłby podejrzany lub bardzo nierówny miałby szansę również zostać zawetowany.

Edytowane przez marcos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że Twoje rozwiązanie ma większe odniesienie do rookie niz do akcji "pseudo" keeper za gwiazdy.

Nie do końca. Pseudokeeperem moze byc dowolny zawodnik, ktory zaczyna sezon znacznie lepiej niz przed sezonem prognozowano. Taki ziutek nie powinien być sprzedawany 28 października za panteon gwiazd NBA.

 

Okienko nie rozwiązuje problemu, gdzie ktoś oddaje hipotetycznie Duranta z Walkerem za Princa i jeszcze ma pretensje że veto idzie, więc próbuje kilka razy aż się liga zmęczy... Bo przecież Prince za rok będzie nowym Kawhi (ups Butlerem) :smile:

No właśnie twierdzę że w marcu będziesz już wiedział czy mowa o pseudokiperze czy o kimś solidnym.

Moim celem jest to, żeby pochopna decyzja czy inwestować w keeperów czy walczyć zapadała możliwie późno w sezonie.

Oraz żeby potencjalny czas w którym sprzedawca keepera będzie czerpał korzyści był na tyle krótki zeby nie wywracac tabeli do gory nogami, ale na tyle dlugi, zeby mial bodziec do sprzedazy. Okno w marcu załatwia te problemy.

 

 

Różnimy się tym, że ja nie chcę komuś bronić wierzyć w taki wariant tylko chce ukrócić sytuacje że jeden gracz ma chwilę po drafcie (gdzie mieli podobna kase) ekipę za 150 a drugi za 350$, bo to jest nienormalne.

No to sie nie roznimy, bo ja tez nie chce takiej sytuacji. Ale jesli w marcu ktos zechce zawalczyc o wygraną kosztem posiadanych keeperow? Prosze bardzo.

 

W tym sezonie juz po 2-3 tyg większość "wiedziała" choć nie wiem na jakiej podstawie, czy tankuje czy walczy o podium, więc taki Mikowal oddał prawie cały skład (swoją drogą mojemu potencjalnemu rywalowi) za Middletona, potem kolejny i kolejny i tak z (sorry chłopaki za słowo - bez urazy) przeciętnych jeśli nie gównianych ekip zaczeto tworzyć contenderow (na moje szczęście zabrakło konsekwencji i dalszych ruchów, co też pokazuje jak hermetyczna się robi liga - bo jak nie idzie deal kepper za gwiazdę to się graczom gadać nawet nie chce o wymianie).

4 grube deale do 2 listopada. Śmiem twierdzić, że marcu wyglądałyby zupełnie inaczej.

Tym więcej argumentów za tym żeby "zmusić" managerów do walki przez 5 miesięcy.

 

Sam dostałem mnóstwo ofert za RoCo czy Jrue czy KATa, ale stwierdziłem że muszę udowodnić, że tym składem bez pozbywania się keeperow mogę wygrać (rok temu Sixers nie wytrzymał presji). Udało się i to z mega przewagą, bo grałem strategicznie, omijały mnie kontuzję i nie godziłem się na pierwszą lepszą propozycje gdzie per value dostałbym 3-1.

Dobrze, ale nie możesz narzucać tego punktu widzenia całej lidze. Twoje prawo realizować swoją strategię - a moim jest realizować moją. A dlatego że to liga keeperowa - nasze strategie nie muszą (albo wręcz nie powinny) być identyczne.

 

Natomiast uwierzcie mi, że nie jest łatwo patrzeć jak budujesz skład i strategie rok czasu (dobierając graczy), przygotowujesz się do draftu itd. a potem ktoś oddaje graczy wartych 100-120$ za gracza wartego 15$... odbierając Wam praktycznie bezkosztowo wysilem i twierdzą, że to jest ok. - fair play.

Jest fair skoro jest zgodne z zasadami. Wolałbym uniknąć sytuacji w której zachowania zgodne z regulaminem będą piętnowane za to że komuś nie podoba się ich styl i nota artystyczna. Rozumiem rozczarowanie gdy ktoś sobie budował domek z kart, a inny przyszedł i mu go rozjebał jednym kopnięciem.

Sorry - to jest rywalizacja, a nie towarzystwo wzajemnej adoracji (czy tam Unia Europejska).

Dlatego chcę rozmawiać o zmianach poprawiających jakość tej rywalizacji, a nie o tym że wproadzamy jedyny słuszny model walki o wygraną. Promowania takich "jedynie słusznych postaw" mamy aż za dużo w życiu publicznym. ;-)

 

Stąd uważam że samo okienko choć jest dobrym pomysłem - nie rozwiązuje kluczowego i narastającego problemu.

Wprowadzenie takich ograniczeń też tego nie zmieni. Problemem który teraz mamy wielkość ligi oraz dystrybucja talentu.

Im większa koncentracja dobrych keeperów, z tym bardziej radykalnych strategii trzeba korzystać żeby się przebić do czołówki.

Dlatego zmiany nie powinny być drastyczne - zwłaszcza jeśli miałyby chronić interesy posiadaczy dobrych keeperów.

Najsprawiedliwsza opcja to oceniać transfer na bazie produkcji z ninja i dac +/- 5 $ w każdą że stron. Swoja droga ten Mitchell jednak bedzie kozackim keeperem ;-)

Może w jednosezonówkach, ale nie w kiperze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.