Skocz do zawartości

[Liga Roto Keeper #2] sezon 2017/18


bulek

Rekomendowane odpowiedzi

Bulek napisze to wprost jestem zazenowany Twoja postawa. Zrobiłeś to samo rok temu i teraz znowu to przerabiam. Pokaż mi co w tej wymianie jest nie fair że uzasadnia to veto. Dokładnie rok temu podstawa do veta wymiany która mogła pozwolić mi wygrać ligę było, ze to nie będzie miało sensu, bo będę miał za dobry skład i wszyscy radośnie wciśneli veto. To co jak mi wymiana nie pasuje to mam robić polowanie na czarownice??? Veto ma zapobiegać wałkom, a nie być narzędziem populistycznym zwiększającym czyjeś szansę. Po czym po cichu przechodziły spokojnie nierówne wymiany w stylu Lebron za gościa, który nawet się nie nadawał na keeper. Tutaj ekipa która wybiera tank dostaje 6 perspektywicznych graczy, z których za rok wybierze 4 keeper ów. Po co 6, a po to że któryś z nich może się polamac, nie rozwinąć, mogą ściągnąć do zespołu gwiazdę która ograniczy jego minuty. Daje więc to komfort i taka sama oferta trafiła ode mnie od razu po drafcie do połowy ligi. Od razu na drafcie zakładałem, że biorę młodych żeby ich zamienić za gwiazdy bo jak co roku kilka ekip pójdzie w tank. Wysłałem wiele ofert, a akurat z Ozzym w końcu się dogadałem na totalny deal, chociaż rozpisywalismy różne opcje dotyczące zarówno Irving jak i DMC. Gdzie tu jest podstawą do veta? Jak byśmy to rozpisali jako 3 wymiany 2 keeperow za gracza to tez by sie nadwalo na veto? Ilu keeperow ma kosztowac gwiazda?

Dla mnie temat jest proty jesli drugi raz z rzedu mam nie miec szansy wygrac ligi dlatego ze ktos popustycznie nawoluje do stosowania veta, zeby samemu ja wygrac to mam to gdzies.

 

Apropo innej oferty serio uwazasz ze dla ekipy tankujacej uzusykanie graczy na przyszly rok jak Tatum czy Ingram nie jest lepsze niz stary Milsap i Valenciunas? I rest my case

Edytowane przez Stryder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No powiedzmy, że Dedmon za 18 to świetny materiał na keepera, zwłaszcza, że w Atlancie przeplata mecze dobre z bardzo słabymi... Nitlikina za 13 to też nie rewelacja - przynajmniej na razie. No ale sezon jest długi, może coś pokaże, może nie. Ale nie w tym rzecz.

Ja nie jestem od tego, żeby dyktować innym trejdy, jakie przejdą, jakie nie. Ale weź pod uwagę jedną rzecz - pozyskuje 4 keeperów (zakładając, że każdy z nich takim będzie, a założenie może być błędne - czyż nie lepiej na keepera pasuje jego Warren za tylko 14 biorąc pod uwagę to, co prezentuje?!) za 4 typa na teraz, w tym 2 gwiazdy - Cousinsa i Irvinga! Naprawdę nie da się za nich pozyskać nic więcej - nie ujmując nic a nic Sabasowi, Tatumowi i Ingramowi? (ok, jest jeszcze Oubre). Gdyby przepisy mówiły o 6 keeperach - wtedy by to można było zrozumieć, ale tak nie jest. No i tu jeszcze dochodzi brak jakiejkolwiek wymiany poglądów z Ozzym jeśli chodzi o mnie - dla mnie on nawet nie analizował innych ofert. I mam prawo tak myśleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie bede juz sie wdawal w polemike chciałem wrzucic tylko material z ubiegłorocznej rozmowy na forum. ale nie wiem czemu go tam nei ma, został w  całości wyciety choć zajmował kilka stron.

W skrócie jak to wygladało? Post Bulka, ze liga nie będzie miała sensu bo bedę miał 8 topowych graczy, że mozna kończyć lige. Później czyjes wyliczenia, że oni na drafcie kosztoali by 250$ wiec to nei fair itd i koniec końców veto od osób walczących o wygranie.

Co mamy teraz to samo.

Wmiana jest prosta 3 gości na teraz za 6 gości na przyszłość. Każdy z nich może byc super keeperem a może nim nie być. Ja nie mam watpliwosci co do Tatuma Ingrama i Oubre ze beda super keeperami. Z pozostałcy uwaam ze Nitlikina jest niedoceniany i majac duze minuty juz za rok bedzie top 70 dzieki def statsom a moze i wyzej. Dedmon i Sabonis do zobaczenia ale potencjał maja. Wszyscy sa praktycznie przed swoim breakout season, który jest przewaznie w 3-4 roku gry.

 

Moje podstawowe pytanie jaki jest powód do uzycia veta? Czy wymiana jest wałkiem? Czy dwie osoby próbuja oszukac resztę?

Odpowiedź jest prosta nie. Jedna tankuje druga walczy w tym roku i wybierają dla nich najlepsze rozwiązanie.

Jaki jest cel tej gry? Dla mnie własnie takki.

Edytowane przez Stryder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie temat jest proty jesli drugi raz z rzedu mam nie miec szansy wygrac ligi dlatego ze ktos popustycznie nawoluje do stosowania veta, zeby samemu ja wygrac to mam to gdzies.

 

Apropo innej oferty serio uwazasz ze dla ekipy tankujacej uzusykanie graczy na przyszly rok jak Tatum czy Ingram nie jest lepsze niz stary Milsap i Valenciunas? I rest my case

Zaraz, zaraz, w którym momencie ja nawołuję? Pokaż przykłady.

Co do mojej propozycji. Ona była tylko wstępna. Zaproponowałem, a w podpisie napisałem, że zależy jeszcze co oczekujesz. I to już samo przez się "namawia" do wymiany poglądów.

Zresztą dalej nie rozumiesz. Tu nie chodzi o to, że nie przyjął mojej. Chodzi o to, że ją olał, nawet nie odrzucił, żadnego posta "spierniczaj mi z tymi dziadami" czy coś takiego, a poszedł na wymianę z Tobą. A zresztą, skąd miałem wiedzieć, że tankuje? Może np. szukał głębi? Hmm?

I do tego dochodzi post MJ. Może była lepsza? Nie wiesz tego...

Edytowane przez bulek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii odpowiedzi na propozycje tradów nei wiem czego oczekujesz, ja może mam inne podejscie bo propozycji wymian wysyłam bardzo dużo i już sie przyzwyczaiłem, że czasem cos wisi tygodniami albo dostaje po prostu odrzut.

 

Chciałem własnie pokazać jak to bylo w tamtym roku i w tym ale w wątku z ubiegłego roku zostało to wycięte. W skrócie to Ty zaczynałeś dyskusję o vecie, której koronny argumentem było, że liga nie bedzie miała sensu. teraz jest identycznie. Jakie to ma znaczenie w w kwestii veta????

Tak samo jakie znaczenie w kwestii veta ma brak odrzucenia wczesniej innych tradów?

Skoro ani ja ani Ty nie wiesz jakie Ozzy miał propozycje i on wybrał moją, to znowu jakie to ma znaczenia w kwestii veta?

 

To mój ostatni post na ten temat. Robi sie znowu to samo co rok temu później ktoś sobie myśli jak sie tak kłóca to pewnie trzeba wcisnąc veto.

Ja swoje powiedziałem dla mnie ta wymiana nie ma żadnej !!!!!! podstawy do wciśnięcia veta i swojego stanowiska nie zmienię. Mówię tez wprost, że przy vecie tej wymiany rezygnuje z ligi co miałem zrobić już w roku ubiegłym. Nie będe tego długo tłumaczył. Lubię grac w fantasy ale jeśli zaplanowana strategia nie może byc realizowana, bo ktoś sobie radosnie zrobi veto bez powodu to dla mnie ta gra nie ma sensu. Włożyłem trochę czasu i wysiłku w przygotowania do draftu przy takim budzecie jak miałem wymyśłiłem swoja strategię poświęciłem duzo czasu kombinując wymiany , które będa miały sens. Jak to wszystko ma wziąć w łeb, bo tak to mam lepsze rzeczy do zrobienia ze swoim czasem.

Edytowane przez Stryder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem wczesniej nie prowadze dalszej dyskusji bo to dla mnei nei ma sensu. Zostawiam tylko pytania z wczesniejszego psta

 

Moje podstawowe pytanie jaki jest powód do uzycia veta?

Czy wymiana jest wałkiem?

Czy dwie osoby próbuja oszukac resztę?

 

Odpowiedź jest prosta nie. Jedna tankuje druga walczy w tym roku i wybierają dla nich najlepsze rozwiązanie.

Jaki jest cel tej gry? Dla mnie własnie takki.

 

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego pytanie jest proste i odpowiedź też. ja wiem, że nei a jelsi ktoś uważa, że tak znaczy, że ja próbuje oszukać innych w tym roku z Ozzym a w zeszłym roku z Atlanta. Skoro ktoś tak uważa, to powinienem zostac wykluczony z ligi skoro z wszystkimi mam zmowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego pytanie jest proste i odpowiedź też. ja wiem, że nei a jelsi ktoś uważa, że tak znaczy, że ja próbuje oszukać innych w tym roku z Ozzym a w zeszłym roku z Atlanta. Skoro ktoś tak uważa, to powinienem zostac wykluczony z ligi skoro z wszystkimi mam zmowe.

Mówisz, że ktoś Ci przyprawia "zdradziecką mordę"? ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czytałem wszystkich poprzednich wpisów bo za dużo tego. 

Wyrażę tylko swoje zdanie. 

 

Każdy kto tu wciska weto w tej wymianie psuje innym grę. Rozwala taktykę innego GMa. Gośc dostaje 6 graczy którzy mogą być keeperami, a co z nimi zrobi jego sprawa. Może zatrzymać 4, ale może ma inny plan? Może wymieni 3 keeperów tanich na jednego jakiegoś zajebistego. Nic Wam do tego, każdy jest GMem swojego skladu i nie powinien się wcinać w taktykę innych.

 

Wasze propozycje które tu opisaliście. Moim zdaniem żadna nie była lepsza niż to co zaakceptowali w wymianie. Idealny trejd dla osoby biorącej keeperów i idealny dla tego kto się wzmacnia. 

A co daje nam weto tego trejdu? W moich oczach to zabija tylko i wyłącznie chęć robienia dalszych wymian i szukania najlepszych rozwiązań na przyszłość. Naprawdę Milsap za 45 i Jonas za 27 to ma być atrakcja dla tankującego GMa żeby oddać Cousina? bez jaj...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz się wypowiadałem na ten temat, jednak jest kilka kwestii (w tym moja decyzja), które warto poruszyć ;)

 

Po pierwsze zbyt ostro poszła dyskusja - nie dziwię się Stryderowi emocjom (rok temu miałem podobnie z 2 wetami), ale nie można się tak denerwować, choć dobrze rozumiem Twoja frustrację. Bulek, jako komisz nie powinieneś nikogo obrażać i tez proszę o spokój ;) ochłońcie trochę Panowie.

 

Po drugie, bardziej do rzeczy: wymiana 3 b.dobrych graczy + Clarkson za 6 młodych - no dla mnie to wygląda trochę dziwnie - takie duże zmiany w składach - z 12 graczy (z IL) Ozzy ma 6, czyli połowę nowych ;) przy 4 keeperach wydaje mi się to ciekawie dziwne ;) jednak wydaje mi się, że dla obu GMow widać korzyści i to jest chyba najważniejsze w wymianach.

 

Po trzecie: moja opinia odnośnie weta jest taka, że jeśli wymiana jest dla kogoś wyraźnie niekorzystna i ta osoba nie uzasadni mi tego, jakie widzi korzyści, to dopiero wtedy mogę zawetowac. Po prostu uważam, że nie należy psuc zabawy, o czym zaraz ;)

 

Czwarte i uważam, że bardzo ważne, to jeśli powodem weta ma być to, że ktoś nie umie negocjować i mógłby dostać (co nie jest pewne - lepsze propozycje się pojawiają, jak wymiana jest in progress) coś lepszego, to sorki, ale nie zgadzam się - skoro ta osoba nie umie negocjować i wybrać najlepszej oferty, to niech traci ;) no chyba, że patrz punkt 3 - absurdalna wymiana.

 

No i po piąte - Stryder ma rację z tym, że argumentem nie jest, że nie będzie po co grać ;p nie wiem, jak Wy, ale ja porównałbym to z GSW po przejściu Duranta - nie ma po co grać skoro wygrają ;p ja uważam, że Stryderowi skład się mocno wzmocni, ale swój tez uważam za świetny i będę walczył ;)

 

I jeszcze jedna rzecz fajna, którą Stryder napisał - ze taka dyskusja powoduje, że inni gracze chętniej wciskają weto - tak jest. Ja osobiście miałem taką pokusę, bo nie podoba mi się wzmocnienie jednego z głównych rywali i mógłbym trzymać stronę bulka i wetowac, jednak patrz punkt 3 ;) no i przede wszystkim trzeba być fair wobec innych graczy - być ponad swoją sytuacją, która sugerowałaby weto, bo to dla mnie byłoby korzystniejsze.

 

Tak więc stwierdzam, że wymiana (mimo trochę dziwnego wyglądu - 6 za 4) jest ok i jej nie wetuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie o to chodzi MJ - że nie wybrał najlepszej opcji.

własnie że nie oto chodzi bo to do Ozzyego należy ta ocena a nie do Ciebie, skoro tamtą wybrał to była lepsza (w jakimś aspekcie)

 

dla mnie najbardziej zastanawiające jest co ma do powiedzenia Ozzy 

bo sam przyznał że trochę lipna wymiana, to już samo w sobie zachęca do veta

edit:

a no i jeszcze argument że zakończymy ligę w listopadzie jest śmieszny, bo jak ktoś jest dobry i robi mega wymiany to tylko plus dla niego a nie argument by blokować wymianę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem, że odpuszczę walkę o top 3 i zdobędę kilku młodych. Podoba mi się gra Tatuma i Ingrama. U bulka nie znalazłem nikogo kto by mnie zainteresował. Wahałem się przed tą wymianą ale koniec końców puściłem propozycje do Strydera. Sporo tracę w tym roku ale liczę na dobry zwrot w przyszłym i kolejnych sezonach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.