Skocz do zawartości

Sezon 2017/18 Liga I


wiLQ

Rekomendowane odpowiedzi

To ja też dorzucę parę słów o samym drafcie ...

Generalnie plan na draft miałem, ale dużo jak zwykle zależało od początkowych cen,
które mogły powiedzieć co będzie dalej bo jak zwykle liczyłem na środek stawki a nie na gwiazdy.

Przewidywałem problemy z centrami dlatego to był klucz do dalszej taktyki.

  

Unstoppables Bulls
Budget    $200

1.    (8)    DeAndre Jordan (LAC - C)    $22

Szybko został nominowany więc było jasne że teraz się będzie decydowało jaka taktyka. W zeszłym roku nie tankowałem FT% i dość dobrze mi poszło więc w tym roku trzeba było chyba wrócić do starej taktyki ;) DJa podbijałem tylko ja i Evitacre czego nie do końca rozumiałem bo miał Currego ale pokazywało to że nie będzie wielu chętnych na punt FT% wiec 22$ to dość tanio.

 
2.    (44)    Dennis Schroder (Atl - PG)    $19

W międzyczasie odpuściłem Drumma bo go nie lubię i nie zamierzałem go przepłacać a Evi wyglądał na zdeterminowanego, a jeszcze inne opcje były więc bez żalu. Za to Schrodera miałem wysoko na liście, a że paru PG juz poszło to nie było na co czekać. Cena promocyjna mając na względzie że liczę na jego dobry sezon w słabej ATL. 

 

3.    (46)    Klay Thompson (GS - SG,SF)    $31

Jeden z moich koniecznych picków bez względu na taktykę. Cena niższa niż zakładałem więc było na tym etapie draftu optymistycznie.

 

4.    (49)    Paul Millsap (Den - PF,C)    $30

Kolejny pick planowany bez względu na taktykę. Liczyłem że będzie tańszy, ale taki pewniak musi kosztować, więc biłbym się pewnie jeszcze wyżej jak by trzeba było. Liczę że w DEN będzie jak za swoich najlepszych lat.

 

5.    (62)    Nerlens Noel (Dal - PF,C)    $16
W międzyczasie poszło sporo C, w tym Capela, więc Noel za podobną cenę musiał do mnie trafić, choć to dla mnie największa niewiadoma w składzie. Ile wogóle dostanie minut, ale przede wszystkim w ilu meczach da radę zagrać?  

Przespałem trochę wcześniejsze picki i z perspektywy późniejszej wiem że mogłem parę razy bidować dalej żeby zebrać silniejszy core.

 

6.    (66)    Jrue Holiday (NO - PG)    $22
Jrue nawet z Rondo powinien dać mi właśnie to czego potrzebowałem czyli stl i ast a bez tego dziada powinno być tylko lepiej.

 

7.    (76)    Lou Williams (LAC - PG,SG)    $12
Na Lou czekałem od początku draftu i musiałem go mieć. W LAC licze na duże minuty i nagrodę 6th Mana ;)

 

8.    (79)    Dwight Howard (Cha - PF,C)    $14
Dwighta nie za bardzo chciałem ale nie ma co wybrzydzać bo pasuje do taktyki, z tym że zaskakująco wysoko musiałem go podbijać i już miałem się poddać.

 

9.    (89)    Rodney Hood (Uta - SG,SF)    $12
W UTA ktoś musi te punkty zdobywać a ja nie widzę tam kandydatów poza Hoodem także fajna cena w porównaniu do oczekiwań ;)

 

10.    (94)    Patrick Beverley (LAC - PG,SG)    $13
Kolesia nie trawię ale 3 PG musiałem mieć bo taki był plan a bida już była straszna. Potem zaczęło się już czekanie na wytypowanych rolesów ale najtrudniej było wybrać po którego ostatecznie uderzyć, ale w większości przypadków na tym etapie  blokował mnie tekst "over your budget" także nie miałem rozterek.

 

11.    (141)    Will Barton (Den - SG,SF)    $2
Preseason ma b.obiecujące i liczę że to będzie steal, szczególnie patrząc na cenę.

 

12.    (168)    Alex Len (Pho - PF,C)    $3

Wyczekałem na Lena prawie do końca i sam go nominowałem żeby nie uciekł póki mam kasę bo tylko Wilq miał wtedy więcej i balem się że go podbierze.

 

13.    (181)    Lance Stephenson (Ind - SG,SF)    $4
Krótka walka o Lance z Zoddem ale że obaj mogliśmy dać max 4$ to go przyblokowałem.

 

Unused    $0 

 

Podsumowując miało nie być po drafcie aż takiej głębi bo miał być silniejszy core z 7-8 solidnymi 20-30$ i resztą ogórków do przebieranie z FA ale cóż tak bywa jak ręka zadrży na spuście ;)

Sezon pokaże na co stać ten team ale zwykle nie mam szczęścia do zdrowia więc jeżeli w tym roku mam wyjątkowo dużo "injury alert" w teamie na własne życzenie to walka o więcej jak górna połówka tabeli będzie wymagała wielu sprzyjających okoliczności i wybuchów talentu.

Edytowane przez marcos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DJa podbijałem tylko ja i Evitacre czego nie do końca rozumiałem bo miał Currego

Na Lou czekałem od początku draftu i musiałem go mieć. W LAC licze na duże minuty i nagrodę 6th Mana ;)

Curry zły do tanku FT a Lou już ok ?

 

Curry daje całą masę trudnych z FT kategorii, podczas gdy dla Lou FT to największe value i kategoria, w której jest najmocniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Curry zły do tanku FT a Lou już ok ?

 

Curry daje całą masę trudnych z FT kategorii, podczas gdy dla Lou FT to największe value i kategoria, w której jest najmocniejszy.

 

Różnica polega przede wszystkim na tym że Curry kosztował 73$ a Lou tylko 12$. 

Curry z założenia jest fundamentem drużyny więc dla mnie w takiej sytuacji nie myśli się o tankowaniu FT% bo on w tym jest dobry.
Oczywiście że on daje jak to piszesz trudne kategorie, czyli zakładam że chodzi Ci m.in. o stl czy 3pkt, ale te kategorie są trudne przy każdej taktyce.
Ja sam nie jestem zwolennikiem takiego podejścia że jeżeli chcesz tankować FT% to musisz brać dziada Rondo czy Paytona bo oni poza FT% inne kategorie też mogą skaszanić więc wtedy warto zapłacić za Conleya, Lowrego czy Lillarda którzy do innych taktyk bardziej pasują.
Tu chodziło mi wyłącznie o sytuację gdzie wydaje się ponad 1/3 budżetu na gwiazdę od której formy potem jesteś zależny w sensie być albo nie być, ale nie wykorzystując do końca jej potencjału.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.    (10)    Giannis Antetokounmpo (Mil - SF,PF)    $72

Wiecie co jest wspólnego w moim obecnym teamie z tym co spadł 2 lata temu z I? Grek ;)

Czyli nie jestes przesadny? ;-)

 

9.    (150)    DeMarre Carroll (Bkn - SF,PF)    $2

Chyba znacie ten moment gdy draft już zaczyna się nudzić i chciałoby się go skończyć?

Ja nie znam ;-)

 

A tak ogolnie to nie tylko brzmi jakbys nie mial planu, ale wrecz jakbys w ogole wczesniej nie gral w fantasy, wiec chyba sobie jaja robisz ;-)

 

11. (152) Maurice Harkless (Por - SF) $2

Nie wiem czemu nikt w niego nie wierzy - naprawdę zagrał fajny sezon rok temu

Tez mnie to zdziwilo w przygotowaniach, wiec jak ktos wie niech da znac...

 

 

 

jak zwykle liczyłem na środek stawki a nie na gwiazdy

Gdyz taka masz preferencje, wiec pytanie brzmi w jakim scenariuszu bys sie zdecydowal na gwiazdy?

Bo to brzmi jakbys jednak planowal taki wariant, ale go nigdy nie realizowal.

 

8.    (79)    Dwight Howard (Cha - PF,C)    $14[/font][/size]

Dwighta nie za bardzo chciałem ale nie ma co wybrzydzać bo pasuje do taktyki, z tym że zaskakująco wysoko musiałem go podbijać i już miałem się poddać.

... a i tak wygryzie go Zeller ;-)

 

12.    (168)    Alex Len (Pho - PF,C)    $3

Wyczekałem na Lena prawie do końca i sam go nominowałem żeby nie uciekł póki mam kasę bo tylko Wilq miał wtedy więcej i balem się że go podbierze.

Nie bylo takiego zagrozenia, byl daleko na mojej liscie ;-)

 

Kiedy Twoje projekcje? :smile:

Wrzuce jak takowe bede mial ;-)

 

Różnica polega przede wszystkim na tym że Curry kosztował 73$ a Lou tylko 12$. 

Curry z założenia jest fundamentem drużyny więc dla mnie w takiej sytuacji nie myśli się o tankowaniu FT% bo on w tym jest dobry.

Tu sie zgodze z maciem, ze jakos dziwnie na to patrzysz. Wg ninjy za zeszly sezon byli blisko w tej kategorii i co wazniejsze bez niej Lou bylby FAsem, a Curry wciaz bylby w Top10 ligi. Takze akurat przy puncie FT% Lou ma duzo mniej sensu niz Curry nawet uwzgledniajac roznice w pensji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie jestes przesadny? ;-)

Gram w fantasy dla zabawy, co będzie to będzie. I czy II itd - to tylko cyferki przy lidze.

Jakbym był przesądny to bym draftował przez pryzmat ostatniego roku, który poszedł mi dobrze, a unikał części wspólnych z tymi sezonami gdzie leżałem i kwiczałem. A mam z ostatniego roku, aż Waitersa. Choć nie powiem, że nie myślałem o kupieniu np. Greena, ale wcześniejsze zakupy uniemożliwiły walkę o graczy jak on.

Więc nie, nie jestem przesądny ^^

 

A tak ogolnie to nie tylko brzmi jakbys nie mial planu, ale wrecz jakbys w ogole wczesniej nie gral w fantasy, wiec chyba sobie jaja robisz ;-)

Uważaj, bo się wyda :smile:

Ogólnie ten opis był pół serio, pół for real.

Wiesz ile się w tym roku przygotowywałem? 5min. W niedzielę, dzień przed draftem siadłem i chciałem sobie zrobić przegląd graczy. Taki sprint. Ale już przy pierwszym grajku, przy próbie ogarnięcia tego w excelu stwierdziłem, że mi się nie chce. I odpuściłem. Poszedłem na żywioł. Na być albo nie być. Te wpisy o tym, że gdzieś o kimś przeczytałem (Grek czy LeBron) to fakt, tu nie ściemniałem.

Nie każdy się przygotowuje do draftu. Są tacy jak ja (są inni?), którzy idą na żywioł. Rok temu się sprawdziło (też nie kojarzę bym się jakoś przygotowywał). Dodam, że 2 lata temu (kiedy z hukiem spadłem z I) przygotowywałem się (starałem się) i parę h (z ~5-6 jak kojarzę) spędziłem by coś tam sobie wykminić.

Może to kwestia lenistwa, a może po prostu nie bawi mnie planowanie. Gdyż prawdę mówiąc w drafcie najbardziej podoba mi się jego nieprzewidywalność i ten cały aspekt licytacyjny. A potem, no cóż... Czasem na wozie, czasem pod.

Edytowane przez Zodd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To skoro te ceny gwiazd były za niskie to czemu ich nie masz?

Um, mam dwie ;-P

A ogolnie finanse nie pozwalaja na wiecej niz to, wiec tak czy inaczej trzeba wybierac nawet jesli ceny wydaja sie niskie dla wiekszej grupy.

 

Wiesz ile się w tym roku przygotowywałem? 5min. W niedzielę, dzień przed draftem siadłem i chciałem sobie zrobić przegląd graczy. Taki sprint. Ale już przy pierwszym grajku, przy próbie ogarnięcia tego w excelu stwierdziłem, że mi się nie chce. I odpuściłem. Poszedłem na żywioł. Na być albo nie być. Te wpisy o tym, że gdzieś o kimś przeczytałem (Grek czy LeBron) to fakt, tu nie ściemniałem.

To jesli spadniesz bedzie bardzo latwa narracja dlaczego tak sie stalo ;-)

 

Jak będziesz miał żonę, to wróżę sporo ciekawych wymian zdań :smile:

Eee yyy chyba miales na mysli projekcje? Bo to jakies dziwne przejscie... Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee yyy chyba miales na mysli projekcje? Bo to jakies dziwne przejscie...

 

Po prostu masz specyficzny styl prowadzenia wymiany zdań - jakbyś próbował przeciągnąć rozmowę do 3-4 dodatkowych wypowiedzi, choć wiadomo od razu, o co chodziło rozmówcy :) 

 

Kiedy będziesz miał projekcje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu masz specyficzny styl prowadzenia wymiany zdań - jakbyś próbował przeciągnąć rozmowę do 3-4 dodatkowych wypowiedzi, choć wiadomo od razu, o co chodziło rozmówcy :smile:

Rozumiem, ale akurat w tym przypadku to byla bezposrednia odpowiedz bo...

 

Kiedy będziesz miał projekcje?

... nie wiem kiedy wrzuce swoje projekcje na tiery w ligach w drzewku bo o ile powinienem skonczyc swoje projekcje zawodnikow w weekend to mam jeszcze 2 drafty, wiec sie glownie nimi teraz bede zajmowal. Sezon zaczyna sie we wtorek, wiec to traktuje jako jakis deadline, ale tez nie chce obiecywac, ze skoncze ze wszystkimi opisami do tego momentu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ale akurat w tym przypadku to byla bezposrednia odpowiedz bo...

 

... nie wiem kiedy wrzuce swoje projekcje na tiery w ligach w drzewku bo o ile powinienem skonczyc swoje projekcje zawodnikow w weekend to mam jeszcze 2 drafty, wiec sie glownie nimi teraz bede zajmowal. Sezon zaczyna sie we wtorek, wiec to traktuje jako jakis deadline, ale tez nie chce obiecywac, ze skoncze ze wszystkimi opisami do tego momentu.

 

I o to chodziło, więc dzięki i powodzenia na draftach, które jeszcze masz do rozegrania :) Trzymam kciuki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Różnica polega przede wszystkim na tym że Curry kosztował 73$ a Lou tylko 12$. 

Curry z założenia jest fundamentem drużyny więc dla mnie w takiej sytuacji nie myśli się o tankowaniu FT% bo on w tym jest dobry.

 

Drugie zdanie - teraz ja nie rozumiem - ok jest dobry, ale nie jest to jego pierwsza czy druga kategoria, a piąta. I jak ją się oleje to to Curry nadal jest top 10 graczem. Imo to jest bdb PG na start jeśli chcesz tankować FG albo FT (zakładam że na taki poziom FG jak 2 sezony temu nie wróci). Padło na FT.  

 

Btw, skoro byłeś w szoku jak zacząłem podbijać de andrzeja to nie mogłeś osłupieć z wrażenia i mi go odpuścić ? ;-)

 

Btw2, o jakim tank FT my tu mówimy ? Mój nr 1 gracz których nie trawię rzuca w preaseason 7 FT na mecz na skuteczności 86% i razem z Kurą stanowią fundament tej kategorii, gdzie maja niwelować negatywny wpływ jaki robi Capela ( 5 rzutów 73%). Czekam aż w ostatnich meczach pre zaczną odpalać trójki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chicken Team

Budget    $200

1.    (21)    Kyrie Irving (Bos - PG,SG)    $49

2.    (24)    Greg Monroe (Mil - PF,C)    $6

3.    (29)    Serge Ibaka (Tor - PF,C)    $23

4.    (31)    Draymond Green (GS - SF,PF)    $45

5.    (51)    Goran Dragic (Mia - PG,SG)    $26

6.    (64)    Marcin Gortat (Was - C)    $15

7.    (67)    Avery Bradley (Det - PG,SG)    $18

8.    (105)    Dewayne Dedmon (Atl - C)    $8

9.    (134)    Ryan Anderson (Hou - PF,C)    $6

10.    (182)    Jabari Parker (Mil - SF,PF)    $1

11.    (189)    Caris LeVert (Bkn - SG,SF)    $1

12.    (193)    Courtney Lee (NY - SG,SF)    $1

13.    (195)    Kelly Oubre Jr. (Was - SF)    $1

Unused    $0 

 

Wszystko poszło praktycznie zgodnie z planem. Planowałem co prawda kupić Mylesa Turnera, ale zastąpiłem go duetem Ibaka-Dragic, który był moją opcją rezerwową przy tym niepowodzeniu. Koniec końców wyszło nawet dobrze bo na dzień dobry skusiłem się na Irvinga gdzie planowo widniał Lowry i uciekło mi już na starcie kilka $ na uzupełnienia. Ogólnie trzymałem się wytypowanych wcześniej nazwisk (miałem ich sumarycznie parę dolców taniej więc jednego pana do rotacji mi tu brakuje) i jestem zadowolony. Zobaczymy jak to się rozwinie w sezonie.

 

Życzę braku kontuzji!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Evi, jakbyś miał w składzie tylko Capele to może mógłbyś przyjmować że nie bedzie miał dużego wpływu na FT% ale masz przede wszystkim Drumma wiec to będzie wg mnie nie do uratowania.

Natomiast co do samego Currego to oczywiście że on jest tak dobry że w każdej taktyce będzie topowym i najważniejszym graczem w drużynie, ale też bez jaj że każdy mówiąc Stephen Curry myśli punt FT% ;)

I tylko o to mi chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe nie no jasne ze nie do uratowania śmiałem sie w poprzednim poście z tego ze wg BM drumm rozegrał 2 mecze w których rzucał FT na poziomie 86% przy 7 próbach na mecz :-) I ze razem z Kura bedą ciągnąć tę kategorie ;)

 

Wiadomo ze nikt nie mysli tank FT jak mówi Curry;) Jak budowałem zespoły pod tank FT to oprócz słabego FT wychodziło często słabe pts i trójki, bo ast wlasnie ogarniali tacy gracze jak rondo czy payton. W h2h ok ale w roto 3 kategorie odpuściłem raz - jak sie przed spadkiem ratowałem :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli widzę że podobnie jak ja przeanalizowałeś co jest bolączką przy dobieraniu do punt Ft% takich grajków jak Rondo czy Payton ;) O ile ten drugi cały czas może się jeszcze rozwinąc o tyle Rajon już zawsze będzie miał łatkę uncoachable co w fantasy nigdy nie będzie wróżyło sukcesów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I o to chodziło, więc dzięki i powodzenia na draftach, które jeszcze masz do rozegrania :smile: Trzymam kciuki!

Raczej nie pomoglo bo w zadnym nie wymiotlem ;-)

 

Ale wracajac do tematu I to sprobuje swoje wrozenie z arkuszy... corocznie nieudane, ale majace fanow ;-)

Ze standardowymi zalozeniami tzn wrzucam sklady pod swoje projekcje - z ktorych wszystkie moga byc do bani - i sprawdzam jak druzyna wyglada na tle ligi. Nie bierzcie tego osobiscie bo staralem sie oceniac wg krzywej tak zeby byla czolowka, srodek i spadkowicze itp itd [czyli nie wszyscy mogli miec dobry draft!] plus pominalem srodek tabeli bo jest najnudniejszy do opisywania ;-)

 

Rowniez w zadnym wypadku nie traktujcie tego jako "tak bedzie i kropka", to proba opisania stanu podraftowego w mojej skromnej opinii, ale po to rozgrywamy sezon by zobaczyc co wyjdzie i poprawiac co nie wyszlo.

 

OK, do rzeczy... w nawiasie krotkie podsumowanie... a kolejnosc w grupach bardzo z grubsza...

 

"Contenderzy" [w znaczeniu, ze wg mnie zaczynaja z dobrej pozycji i potrzebuja najmniej sprzyjajacych okolicznosci na zajecie miejsca w Top5, ale bycie na tej liscie niczego nie gwarantuje]:

L.MP [iMO najlepszy draft w lidze, ale za duzo zdrowotnych znakow zapytania by traktowac jako faworyta]

Unstoppables Bulls [tu juz wlasciwie z przyzwyczajenia bo wyszedl znowu solidny punt FT%]

Holy Grail [nietypowe/dziwne polaczenie zawodnikow, ale to moze zadzialac w sensie okolic podium]

LuzikToTylkoAwaria [pomimo problemow z draftem paczka wydaje mi sie okolopodiumowa... ale to z tradycyjnym przecenianiem wlasnych rolesow, wiec zakladajac bledy to start tak blizej 4-6]

Berdjusza [podoba mi sie Top7 jako fundament do budowy, a bylby pewniejszym contenderem gdyby nie juz 2 kontuzjowanych solidniakow]

StraightOuttaPoznań [mocne Top8, ale kiepski rozklad kategorii, wiec zakladam skuteczne trejdy i rozlozenie kategorii]

 

 

"Walka o utrzymanie" [w znaczeniu, ze wg mnie zaczynaja z dolka, ale bycie na tej liscie o niczym nie rozstrzyga]:

Take That For Data [za plytko jak na takie ryzyko zdrowotne wsrod Top7]

Underrated [dolary na PG obnizaja ta druzyne ze srodka tutaj bo zwyczajnie zabraklo na inne pozycje]

Chicken Team [kilku drogich zawodnikow, ktorych uwazam za przecenianych w tym sezonie, wiec sila rzeczy... ]

gilusie [iMO za plytka by przetrwac bez wymiatania na FAsach/trejdach]

Ferajna [patrz opis wyzej, ale do potegi]

QAS [moze rookie zaskocza, ale wg mnie to wchodzenie na pole minowe bez zabezpieczen]

 

Zas na koniec w zalaczniku co sadza o naszych druzynach projekcje z ninjy [duze roznice w ocenach, zwlaszcza sie rzuca przy mojej druzynie i QASa bo w tym przypadkach wychodzi istna przepasc]...

post-1425-0-16283900-1508264968_thumb.jpg

Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.