Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Sezon 2017/18 Liga III Atlantic

• Zamknięty Temat jest zamknięty
97 odpowiedzi w tym temacie

#31 Leszczur

Leszczur

All-Star

• Użytkownik
  • 1343 postów

Napisano 10 październik 2017 - 12:50

Będę polował na przechwyty z FA i szukał perełek na potęgę, zwykle mam na oku na początku sezonu sporo kolesi, a nigdy nie mam kogo wyrzucić.

Przechwyty z FA? Zwykle lista zawodników ograniczona była do jednego nazwiska - Tony Allen ;-)
Stls są chyba najtrudniejszym statem do reperowania z FA.

Najlepszy sklep koszykarski

#32 wiLQ

wiLQ

Hall of Fame

• Użytkownik
  • 6088 postów

Napisano 10 październik 2017 - 13:00

a Mirotic nie po to dostał nowy kontrakt, by grać gorzej niż rok temu.

Czy przypadkiem zwykle to nie wlasnie tak wyglada? ;-)

Na koniec zostały mi dwa picki za 1$ - Courtney Lee, z którego jestem bardzo zadowolony (to będzie gość z rankiem w pierwszej setce, book it)

Znaczy zakladasz, ze bedzie duzo gral na SFie?

Chyba pierwszy raz w swojej karierze draftowej zrealizowałem od A do Z swój pomysł na taktykę i nie dałem się podpuścić na przepłacenie nikogo poza określone przeze mnie widełki ( a GRB był bardzo bliski sprowokowania mnie do tego).

Z tego wynika, ze w Twojej ocenie wypadasz jako zdecydowanie najlepsza druzyna? ;-)

#33 fluber

fluber

Hall of Fame

• Użytkownik
  • 5103 postów

Napisano 10 październik 2017 - 13:23

Przechwyty z FA? Zwykle lista zawodników ograniczona była do jednego nazwiska - Tony Allen ;-)
Stls są chyba najtrudniejszym statem do reperowania z FA.

Słowo "przechwyty" nie odnosiło się akurat do kategorii statystycznej:)

Z tego wynika, ze w Twojej ocenie wypadasz jako zdecydowanie najlepsza druzyna? ;-)

Ależ skąd, jakbym wiedział, po ile będą chodziły jordany to bym tankował FT.

Z tego wynika, że przekonam się, ile moja ocena jest warta:)

PG - Rozier 24, McCollum 20, Wallace 4
SG - McCollum 12, McGruder 26, Trier 10
SF - Bazemore 28, Osman 16, Tolliver 4
PF - Gibson 12, Warren 26, Tolliver 10
C - Jordan 30, Gibson 18 (Cleveland Cavaliers)

#34 Leszczur

Leszczur

All-Star

• Użytkownik
  • 1343 postów

Napisano 10 październik 2017 - 14:00

Ilosc nowych kontraktow i spodziewanych obniżek jest tak duża że średnie dupną i nawet leszczowe występy będą na tym tle całkiem solidne ;)

#35 GRB

GRB

Starter

• Użytkownik
  • 521 postów

Napisano 10 październik 2017 - 15:05

Znaczy zakladasz, ze bedzie duzo gral na SFie?

Co do Miroticia, to bardziej chodziło mi o to, że Bulls będą dawać mu minuty. A Lee będzie łatał dziury gdzie się da i wcale się nie zdziwię, jak trafi do s5 na stałe. Gorzej, że mi Rondo wypadł na półtora miesiąca...

#36 striker

striker

Rookie

• Użytkownik
  • 89 postów

Napisano 10 październik 2017 - 21:19

FC Parapety

3 tier (wg mnie głównie walka o utrzymanie):
Evil Will Prevail

Emm, nie żeby to miało mieć jakiekolwiek przełożenie, ale za tych samych gości, którzy wylądowali u mnie, w draftującej w tym samym czasie I lidze trzeba było wyskrobać 218 bucksów. Pewnie bloki i fg% można było lepiej rozegrać, ale od czego są wymiany i waivery.

Tak jak wiLQ, ja też nie do końca zadowolony jestem z Teague'a, którego po prostu przebijałem (liczyłem, że jednak pójdzie za więcej). Wolałbym pewnie w to miejsce Oladipo za 18, ale hej, nie jest tak źle, o ile tylko kontuzje się nie przytrafią.

#37 GRB

GRB

Starter

• Użytkownik
  • 521 postów

Napisano 11 październik 2017 - 14:26

Za mój skład I liga zapłaciła 224$, jeszcze lepiej. 

#38 barcalover

barcalover

-

• Użytkownik
  • 6138 postów

Napisano 11 październik 2017 - 14:34

Emm, nie żeby to miało mieć jakiekolwiek przełożenie, ale za tych samych gości, którzy wylądowali u mnie, w draftującej w tym samym czasie I lidze trzeba było wyskrobać 218 bucksów. Pewnie bloki i fg% można było lepiej rozegrać, ale od czego są wymiany i waivery.

Spokojnie, ja nie oceniam tego, dogłębnie analizując Wasze teamy - po prostu wrzucam swoje projekcje dla każdej drużyny i zestawiam przeciwko innym. Wg mnie jesteś słaby nie tylko w blokach i fg%, ale też w ft%, to oraz punktach.

No i to jest tylko ocena czysto podraftowa, na pewno mnóstwo drużyn zrobi odpowiednie "adjustments" wymianami, czy pobraniami z FA i całkiem odmienią swój potencjał.

#39 wiLQ

wiLQ

Hall of Fame

• Użytkownik
  • 6088 postów

Napisano 11 październik 2017 - 18:08

Emm, nie żeby to miało mieć jakiekolwiek przełożenie, ale za tych samych gości, którzy wylądowali u mnie, w draftującej w tym samym czasie I lidze trzeba było wyskrobać 218 bucksów

Hmmm, uwzgledniajac pogrubienie co nam ma mowic ta druga czesc? ;-)

Za mój skład I liga zapłaciła 224$, jeszcze lepiej.

Znaczy gdyby sie dalo handlowac miedzy ligami bys mogl otworzyc firme ;-)

Ale tak serio, wg Was ma to jakies przelozenie czy nie? Jesli tak to jakie?

#40 Jackoso

Jackoso

Rookie

• Użytkownik
  • 136 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 11 październik 2017 - 18:36

Myślę, że większość traktuje I ligę jako ideał dotyczący cen zawodników oraz doboru zawodników do taktyk. Jeżeli ktoś skompletował skład swojej drużyny i po cenach z I ligi wychodzi 224$, to może czuć się zadowolony (większe prawdopodobieństwo wyłapania perełek i przekonanie, że się nie przepłaciło zawodników). Wiadomo, że ceny są uzależnione od wielu czynników, ale takie porównywanie jak wyżej daje jakąś ogólną ocenę o drużynie. 

#41 Leszczur

Leszczur

All-Star

• Użytkownik
  • 1343 postów

Napisano 11 październik 2017 - 18:53

Myślę, że większość traktuje I ligę jako ideał dotyczący cen zawodników oraz doboru zawodników do taktyk.

Kolejny przykład że jeśli dasz ludziom wybór, to większość nie będzie miała pojęcia co robi ;-)

#42 striker

striker

Rookie

• Użytkownik
  • 89 postów

Napisano 11 październik 2017 - 22:24

Hmmm, uwzgledniajac pogrubienie co nam ma mowic ta druga czesc? ;-)

Że jeśli I liga naprawdę gromadzi najlepszych, to mój skład wcale nie jest "tier-3". Nawet jeśli rozkład statystyk nie jest w 100% odpowiedni to łatwiej sprzedać nadwyżkę od dobrze grających zawodników, prawda?

Spokojnie, ja nie oceniam tego, dogłębnie analizując Wasze teamy - po prostu wrzucam swoje projekcje dla każdej drużyny i zestawiam przeciwko innym. Wg mnie jesteś słaby nie tylko w blokach i fg%, ale też w ft%, to oraz punktach.

Oczywiście Twoje prawo do takiej analizy, ale 4 gości z wolumenem +5FTA ma skuteczność na poziomie 85%, reszta raczej aż tak nie zawali, tym bardziej, że nie mam jakichś wybitnych cieniasów. No chyba, że te 8 pkt roto już traktujesz jako "słabe".

#43 wiLQ

wiLQ

Hall of Fame

• Użytkownik
  • 6088 postów

Napisano 11 październik 2017 - 22:39

Że jeśli I liga naprawdę gromadzi najlepszych[...]

Wlasnie mam watpliwosci jak ta czesc interpretowac odnosnie cen zawodnikow.
Dla uproszczenia zalozmy na potrzeby tej dyskusji, ze w I jest polowa Top30 najlepszych w rozgrywkach oraz zeby awansowac do I musieli w poprzednich sezonach pokonac tych z rejonow Top30-100. Caly haczyk polega na tym, ze ten aktualny draft sie odbywa w srodowisku innych GMow z czolowki, wiec informacja jak to pokonali [teoretycznie] slabszych nie oznacza iz teraz beda grac rownie dobrze. Wrecz przeciwnie! Trzymajac sie tego zalozenia, ze to grupa samych wymiataczy strategie/triki/zagrywki, ktore przynosily sukces wczesniej wcale nie musialyby dzialac teraz i wiele osob znajdowaloby sie w nowej dla siebie sytuacji pt "nie mam zadnego sposobu na przechytrzenie innych" co bynajmniej nie prowadziloby do optymalnego rozkladu cen.

Co wiecej, piekno licytacji polega na tym, ze kazda jest inna. Chocby przeprowadzic ja 10 razy w tej samej grupie GMow to wychodzilyby inne wyniki [bo bylyby wyciagane wnioski z poprzednich i popelniane nowe bledy]. W zwiazku z tym reakcja, ktora miala sens na wydarzenia w jednej lidze moze prowadzic na manowce w drugiej, wiec takim porownaniem mozesz traktowac blad przeplacenia w I jako uzasadnienie jakosci swoich wyborow.

#44 tweetas

tweetas

Rookie

• Użytkownik
  • 113 postów

Napisano 11 październik 2017 - 23:12

o ile rozumiem porównywanie cen pojedynczych grajków w różnych ligach, to porównywanie wartości całej drużyny jest statystyczną fanaberią. równie dobrze można z tego wnioskować: jeśli mój skład jest droższy w I lidze to po co tam awansować, lepiej siedzieć tu, gdzie jest taniej :)

nawetnawet.blogspot.com/

#45 striker

striker

Rookie

• Użytkownik
  • 89 postów

Napisano 12 październik 2017 - 00:10

Wlasnie mam watpliwosci jak ta czesc interpretowac odnosnie cen zawodnikow.[...]

Żeby była jasność - też nie wiem czy ma to przełożenie. Sezon zweryfikuje, czy takie porównanie ma rację bytu. Ot, jest to spostrzeżenie, które potraktowałem jako dobry omen.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych