Skocz do zawartości

Sezon 2017/18 Liga III South


wiLQ

Rekomendowane odpowiedzi

Komunikację z Popesem i jego nieobecność wolałbym pominąć milczeniem. Poza tym wszyscy byli, nie było spektakularnych wtop - można wręcz powiedzieć, że nudą wiało ;]

Szczególnie u mnie, bo się wypstrykałem z kasy po dwóch pikach, ale szkoda mi było puścić Paula za 50. To plus pierwszy Durant ($76) spowodowało jednak, że z taktyka wzięła w łeb i musiałem improwizować, bo jako doświadczony menedżer oczywiście nie miałem planu w wersji B64 przewidzianego na taki przebieg wydarzeń ;]

Mimo to ze składu jestem zadowolony, bo potencjału jest mnogo (a zatem mam wielkie szanse na kompletną wtopę), a i minuty mają być (więc może być również nad wyraz dobrze). W każdym razie wyceny BBM gorszej części mojego składu były o wiele lepsze niż te z yahoo, co napawa mnie umiarkowanym optymizmem, bo te yahowe zawsze uważałem za gówniane. W dodatku nie wziąłem nikogo, kogo bym nie chciał (to sukces, bo w ostatnich dwóch latach mi się to nie udawało), nie przepłaciłem żadnego grajka (oczywiście z perspektywy moich cen - i to jest megasukces) i nie zmarnowałem ani dolara na koniec. Normalnie same sukcesy ;]

 

Z projekcji BBM wychodzi, że zwycięzcą powinien być na luzie Stryder i jego Pick your poison, ale w to nie wierzę. Za wysoko bowiem wg mnie wyceniają wartość Turnera, Paytona i Capeli (Top45. To może być wtopa porównywalna do zeszłorocznego RHJ. Co ciekawe oni mają co roku jednego czy dwóch takich odjechanych grajków). Mi osobiście najbardziej podoba się siła (bo dopasowania statystycznego na oko, to nie umiem ocenić) graczy Sachs (Small's team) i budzikreal (RB Team).

Największe zdziwienie z kolei, to postawa Big Tree (Oklahoma Thunder), który po pierwszych trzech pickach (Jordan i Drummond łącznie za 30 i McCollum za 34) miał autostradę do zwycięstwa przy tankowanych FT%, a potem to totalnie spartolił dobierając Vucevica, Aldridgea i Barnesa za 60. A puszczając choćby Arizę czy Covingtona. I wychodzi z tego overkill w zbiórkach na jakieś 500 (sic!) sztuk, ostatnie (sic!) miejsce w trójkach i konieczność głowienia się, co z tym począć.

Spadną zaś z ligi ci, którzy nie będą się angażować, bo choć Bankruci (Bankruta), Harpagany (szajmana) i Husyci (Dudka) mają teoretycznie najgorsze składy (wg BBM), to nie na tyle, żeby nie dało się powalczyć, wyłapać fasa czy dobrze się wymienić.

 

PS. Jestem zdziwiony, że po nocnym meczu i letnim hypie nie było zajarania Ballem. Toż to wymiatacz, a poszedł za pół darmo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiLQ - moja strategia była relatywnie prosta. Licytować prawie każdego topowego gracza pamiętając ze w 15-osobywych ligach ceny są zaniżone (a managos raczej pilnują limitów Yahoo!). 

Chciałem kupić przynajmniej dwóch, a potem uzupełniać tak żeby mieć w miarę łatwą droge do poprawy praktycznie każdej statystyki.

Czy się udało? Pierwszą część planu nawet z nawiązką, bo kupiłem Draymonda, ale już z uzupełnieniami szału nie było.

Chciałem kupić jeszcze jednego potencjalnie solidnego PG, ale ceny Lina, Brogdona i  Jacksona przekraczały moje skromne możliwości.

 

Lee, Tyler i Joe Johnsonowie, Aminu, gorszy z Morrisów, Turner (niestety Evan, a nie Myles) i Len. No szału nie ma.

Na dzisiaj na pewno mam relatywnie słabe punkty i FT%, ale nie wykluczam w tym roku głębokich zmian już na początku sezonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wam się podoba tak mój skład to ogłośmy mnie zwycięzcą ligi i będzie sezon z głowy :-)

A tak serio to jestem zadowolony z draftu. Nie mialem jakieś szczególnej strategii, opierałem się na liscie graczy ktorych chciałem mieć( w składzie mam 8 zawodników z tej listy).

Przed draftem założyłem też sobie raczej odpuszczanie tych topowych graczy fantasy.

Ciekawym przypadkiem jest u mnie T.Harris którego mam już trzeci rok z rzędu i rok w rok robi u mnie solidne liczby(a kosztowal tylko 14$- niezwykła promocja). Ostanie trzy wybory(Dedmon,Green,Mudiay) były na zasadzie uzupełnień konkretnej pozycji lub statystyki.

Jestem też zadowolony z obsady guardów z moim zespole. Jedyne braki jakie widzę to zbiorki i bloki moich podkoszowych.

Żałuję też że mocniej nie powalczyłem o S.Adams(poszedl chyba tylko za 5$) ale w czasie jego licytacji wywaliło mnie z draftu. Szkoda też, że nie mam żadnego rookie(chciałem Foxa ale braklo mi już kasy) dlatego będę obserwowal reszte rookie na FA.

U mnie nie planuje na starcie żadnych wymian bo zawsze daje mojemu skladowi kilka meczów zaufania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Washko - nawet Stanleya chciałeś? Bo miałem wrażenie że wyrzucasz tych defensywnych skrzydłowych na przynętę. ;-)

 

Jedno drugiemu nie przeczy :) Byli na przynętę, ale nie miałem problemu z ich wzięciem. Nie mieli charakteru Cartera ;] A że tak wcześnie? Kogoś trzeba było wrzucać, a chciałem ograniczyć ryzyko przelicytowania na takim MKG na przykład.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komunikację z Popesem i jego nieobecność wolałbym pominąć milczeniem.

W sensie, ze cos sie stalo czy jej w ogole nie bylo?

 

Szczególnie u mnie, bo się wypstrykałem z kasy po dwóch pikach, ale szkoda mi było puścić Paula za 50.

W Houston to bedzie przeplacenie czy promocja?

 

moich cen - i to jest megasukces) i nie zmarnowałem ani dolara na koniec. Normalnie same sukcesy ;]

Z projekcji BBM wychodzi, że zwycięzcą powinien być na luzie Stryder i jego Pick your poison, [...] Mi osobiście najbardziej podoba się siła (bo dopasowania statystycznego na oko, to nie umiem ocenić) graczy Sachs (Small's team) i budzikreal (RB Team).

Czyli miales same sukcesy, a w zadnym scenariuszu nie widzisz sie na podium? ;-)

 

Największe zdziwienie z kolei, to postawa Big Tree (Oklahoma Thunder), który po pierwszych trzech pickach (Jordan i Drummond łącznie za 30 i McCollum za 34) miał autostradę do zwycięstwa przy tankowanych FT%, a potem to totalnie spartolił dobierając Vucevica, Aldridgea i Barnesa za 60. A puszczając choćby Arizę czy Covingtona. I wychodzi z tego overkill w zbiórkach na jakieś 500 (sic!) sztuk, ostatnie (sic!) miejsce w trójkach i konieczność głowienia się, co z tym począć.

Beda trejdy, wiec nie wszystko stracone, ale faktycznia przydalaby sie jakas relacja z jego strony.

 

 

 

Czy się udało? Pierwszą część planu nawet z nawiązką, bo kupiłem Draymonda, ale już z uzupełnieniami szału nie było.

Chciałem kupić jeszcze jednego potencjalnie solidnego PG, ale ceny Lina, Brogdona i Jacksona przekraczały moje skromne możliwości.

 

Lee, Tyler i Joe Johnsonowie, Aminu, gorszy z Morrisów, Turner (niestety Evan, a nie Myles) i Len. No szału nie ma.

Na dzisiaj na pewno mam relatywnie słabe punkty i FT%, ale nie wykluczam w tym roku głębokich zmian już na początku sezonu.

... co nie brzmi jak udany draft ;-) Jestes zadowolony z niego czy nie?

 

Żałuję też że mocniej nie powalczyłem o S.Adams(poszedl chyba tylko za 5$) ale w czasie jego licytacji wywaliło mnie z draftu.

A wiesz z jakiego powodu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@washko: zaktualizuj jeszcze budżet na waivers - 100$ jest ok dla tych, co wszystko wydali z drafcie, ale reszcie trzeba pododawać te nieużyte $ (u mnie cały 1 ;)).

 

Przy okazji życzę wszystkim udanego sezonu ;) przede wszystkim zdrowia zawodników :) mam nadzieję na ciekawy, ekscytujący sezon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym sezonie pokuszę się o podzielenie każdej z lig na poziomach I-III na tiery.


 


1 tier (walka o mistrzostwo, duże szanse na awans):



Sky is the limit

Pick Your Poison


 

2 tier (walka o awans):

czlowiek morza

Hatakumba 101

Oklahoma Thunder

Small's Team

The Saints


 

3 tier (walka o uniknięcie spadku, małe szanse na awans):


Wazki Wroclaw South

Drazen Petrovic team

RB Team

The Hussites

bankruci

Lebron Haters

 

4 tier (w ciemnej... a tak serio ciężka walka o pozostanie na III poziomie):




Siner's Team

Harpagans



Edytowane przez barcalover
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W tym sezonie pokuszę się o podzielenie każdej z lig na poziomach I-III na tiery.

 

1 tier (walka o mistrzostwo, duże szanse na awans):

Sky is the limit
Pick Your Poison
 
2 tier (walka o awans):
czlowiek morza
Hatakumba 101
Oklahoma Thunder
Small's Team
The Saints
 
3 tier (walka o uniknięcie spadku, małe szanse na awans):
Wazki Wroclaw South
Drazen Petrovic team
RB Team
The Hussites
bankruci
Lebron Haters
 
4 tier (w ciemnej... a tak serio ciężka walka o pozostanie na III poziomie):
Siner's Team
Harpagans

 

 

Na szczęście BBM znacznie lepiej wycenia moich graczy ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście BBM znacznie lepiej wycenia moich graczy ;]

 

Paaaanie, jak ja tu o miszcza walczę :grin:

 

Mam nadzieję, że nie muszę zaznaczać, że to moje prywatne odczucia i nikt nie musi się z nimi zgadzać :) Zachęcam nt. do dyskusji ;)

 

@washko - korzystasz z ich materiałów, więc widocznie ufasz ich projekcjom, masz takie prawo.

Wrzuć projekcje BBM, washko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mam nadzieję, że nie muszę zaznaczać, że to moje prywatne odczucia i nikt nie musi się z nimi zgadzać :smile: Zachęcam nt. do dyskusji ;)

 

@washko - korzystasz z ich materiałów, więc widocznie ufasz ich projekcjom, masz takie prawo.

 

Wrzuć projekcje BBM, washko.

Musisz zaznaczać. Inaczej pomyślimy, że jesteś wyrocznią i przesądzasz o wynikach ;P

post-2730-0-49055200-1507296179_thumb.png

Edytowane przez washko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym sezonie pokuszę się o podzielenie każdej z lig na poziomach I-III na tiery.

Dzieki za to, przynajmniej nie bede sie sam wyglupial i bedzie cos do porownania ;-)

Plus to pominales, ale jaka masz metodologie dobierania do grup?

 

Musisz zaznaczać. Inaczej pomyślimy, że jesteś wyrocznią i przesądzasz o wynikach ;P

Jesli jako jedyny korzystales z ich projekcji i wypadasz czwarty to mimo wszystko fuszerka ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.