Skocz do zawartości

Sezon 2017/18 Liga Mistrzow


wiLQ

Rekomendowane odpowiedzi

Na dziś mam wylot 12.10 i czekam na wizę, której jak nie dostanę do końca miesiąca to przebukuje na inne miejsce - ale nie wiem jak wtedy daty wypadną.

To brzmi srednio pewnie, wiec czy moglbys na wszelki wypadek zalatwic kogos kto by mogl wtedy draftowac wg Twoich wycen i strategii? Tzn zeby bylo pewne iz 15 bedzie 15 osob niezaleznie od tej decyzji z wiza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Odbyl sie draft, wszyscy byli i dluzsza relacja jutro, ale tak na szybko od Yahoo... ;-)

 

Z mojej strony wyszla wpadeczka z niewydana kasa [zabraklo jednego wiekszego zakupu], ale jak miec kiepski sezon draftowy to po calosci... coz, trzeba teraz sie wykazac w sezonie.

post-1425-0-49241700-1508171469_thumb.jpg

Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wilq obiecał wrzucić swoje po zuploadowaniu wyników i zaginął w akcji - pewnie świętuje wyniki z yahoo ;)

 

skoro jednak go nie ma, to ja powiem - dobrze, że to nie jest liga spadkowa, bo prawdopodobieństwo byłoby spore u mnie. Nawet nie dlatego, że jakoś źle mój wynik draftu sie prezentuje (w średnich za zeszły jestem 2, u siebie 3) ale dlatego, że te trzecie miejsce obarczone jest tak dużą ilością pozytywnych zdarzeń (szybki powrót do zdrowia kontuzjowanych, brak absencji u veteranów, postęp u młodych), że... sam w to nie wierzę ;) Ogólnie zły jestem na siebie, że kilka razy odpuściłem kiedy cena była równa mojemu max-owi, bo była szansa ze w 1-2 sytuacji za 1$ więcej miałbym lepszą ekipę. W kilku przypadkach zawodnicy na których czekałem poszli tak drogo, że nie było sensu walczyć (np. Lin, Jonas, Capela, Mirotic, Gordon, Nurkic, Millsap, Gobert, Lilliard czy DMC), na tym tle kilka zakupów jak Teague, Lopez, Morris, Gasol czy Len wypadają atrakcyjnie. Kompletnie nie wiem po co brałem Wigginsa, który mi w sumienie był potrzebny (chyba podbiłem) i czemu polowa składu to polamańcy lub wracający z kontuzji ;)

 

Niemniej jednak wydaje mi się, że wilq, Kapitan Planeta i ja, mieliśmy bardzo podobne profile graczy do wzięcia i nawet zbliżone ceny, gdzie niuanse zaważyły gdzie który poszedł. Kilka osób puntowało podobnie i mamy przez to trochę overkilli, więc wymian będzie sporo. Do tego mega wyrównany poziom (np. pierwszą 6 w moich projekcjach Wazki, TeamToBe, Wolves, Planetarianie, Dzki, XD, dzieli całe 7 punktów roto) i zmiana 1 gracza powoduje ruchy o 3-5 pozycji teamów ;) Ciekawe teamy do dealów i walki mają Niggaz, Sopockie i Rookie, pozostali mocno niezbilansowani - może owls przy rozwoju młodych skoczy wyżej.

 

Widzę, że sporo graczy testuje tu różne ustawienia co z jednej strony jest dobre (bo sie nie spada) z drugiej złe, bo powinni tu bić się najlepsi - pytanie tylko jak zmotywować ich nagrodami ;)

 

Powodzenia i dobrej zabawy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W kilku przypadkach zawodnicy na których czekałem poszli tak drogo, że nie było sensu walczyć (np. Lin, Jonas, Capela, Mirotic, Gordon, Nurkic, Millsap, Gobert, Lilliard czy DMC)

 

To zależy kto jakie miał wyceny, np Gobert i Lillard, których brałem poszli po zupełnie normalnej jak sobie zakładałem (Rudy o 1 drożej, Dame o 1 taniej) - więc wyszło dokładnie jak miało. U Goberta dobrze, że na tym się skończyło na 49 bo tu była opcja po prostu, że biorę i tyle - u Lillarda podobnie, z opcją że jak cena spuchnie to biorę Kembę. Cousins i Capela też w normalnej cenie poszli. Z tych co za drogo to głownie A.Gordon, a potem Valanciunas, Millsap, Lin.
 

 

Widzę, że sporo graczy testuje tu różne ustawienia co z jednej strony jest dobre (bo sie nie spada) z drugiej złe, bo powinni tu bić się najlepsi - pytanie tylko jak zmotywować ich nagrodami ;)

 

To fakt testuje się, ale każda liga to swego rodzaju test - czy odpali ;) Każdy ma raczej i tak swój styl budowania drużyny na drafcie, jedynie może być opcja z braniem trochę innych zawodników pod dany system żeby nudno nie było. No nie spada się i nie ma presji, ale wygrać zawsze przyjemnie - chociaż nie ma co ukrywać na I patrzę szerzej otwartym okiem z wiadomych powodów ;)

 

Ja sobie wymyśliłem trzon Lillard-Gobert-Embiid i dalej miałem rozpisaną resztę z ewentualnymi zamiennikami, tak żeby szło po tanich lub normalnych cenach bez przepłacania...niestety (a może stety :grin: - w tym wypadku może być w dwie strony) w walce o Embida poległem na 34 z Planetarianami i na 35 już nie miałem gestu by podbić, i od tego momentu ogólnie jeszcze trochę mi się zmienił skład, padł nieprzewidziany wybór i w 100% nie mam tego co chciałem, a w 60-70%.. pomijam już fakt, że w dalszej części podbiłem Gortata, którego nie potrzebowałem i z nim zostałem przez co nie dobrałem zawodnika z innej pozycji. Poszedł w rozsądnej cenie ale był to typowy fail w tym momencie draftu bo miałem wbić 8 a klikając przeskoczyło mi od razu na 10- i potem miałem już brak bidów na pewnego typa. Także jak ktoś by chciał Marcina na C to się wymienie.

Edytowane przez MTH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś cicho po tym wczorajszym Drafcie wszyscy załamani czy jak? :smile:

Przeciez rowniez mozesz komentowac, a tego nie zrobiles ;-)

 

Niemniej jednak wydaje mi się, że wilq, Kapitan Planeta i ja, mieliśmy bardzo podobne profile graczy do wzięcia i nawet zbliżone ceny, gdzie niuanse zaważyły gdzie który poszedł.

Albo kto kiedy zostal wywolany.

 

wilq obiecał wrzucić swoje po zuploadowaniu wyników i zaginął w akcji - pewnie świętuje wyniki z yahoo ;)

Przepijalem kase, ktora mi zostala ;-) Obiecalem dzisiaj, ale nie od rana, wiec jedziemy...

 

Najpierw garsc uwag o samym drafcie... byl komplet jak byc powinno choc bulek sie spoznil ze 30 sekund [ale nic nie stracil], a na czacie bylo troche dyskusji o NBA, ale najbardziej mi sie rzucilo w oczy, ze... nie mialem zadnych problemow technicznych. Po fatalnych doswiadczeniach w I nie jest to dla mnie do pojecia jak moga byc tak drastycznie rozne doswiadczenia chociaz wszystko poza data bylo identycznie jak na tamtym drafcie, wiec sabotaz staje sie glownym podejrzanym ;-)

 

A juz szczytem ironii jest to, ze swoim szykowaniem sie na plan awaryjny [rownolegle do Yahoo w arkuszu skreslalem zawodnikow zeby w razie czego miec gotowa liste dostepnosci] sobie pare razy potencjalnie zaszkodzilem bo mnie cos ominelo z aplikacji [tzn nic wielkiego, pojedyncze licytacje gdzie i tak bym pewnie nie podbil, a Dunna wywolal mi automat i z nim zostalem]. Tyle spraw technicznych, czas przejsc do mieska.

 

Ze standardowymi zalozeniami tzn wrzucam sklady pod swoje projekcje - z ktorych wszystkie moga byc do bani - i sprawdzam jak druzyna wyglada na tle ligi. Nie bierzcie tego osobiscie bo staralem sie oceniac wg krzywej tak zeby byla czolowka, srodek i spadkowicze itp itd [czyli nie wszyscy mogli miec dobry draft!] plus pominalem srodek tabeli bo jest najnudniejszy do opisywania ;-)

 

Rowniez w zadnym wypadku nie traktujcie tego jako "tak bedzie i kropka", to proba opisania stanu podraftowego w mojej skromnej opinii, ale po to rozgrywamy sezon zeby zobaczyc co z tego wyjdzie i poprawiac elementy, ktore nie wyszly.

 

OK, do rzeczy... w nawiasie krotkie podsumowanie... a kolejnosc w grupach bardzo z grubsza...

 

"Contenderzy" [w znaczeniu, ze wg mnie zaczynaja z dobrej pozycji i potrzebuja najmniej sprzyjajacych okolicznosci na zajecie miejsca w Top5, ale bycie na tej liscie niczego nie gwarantuje]:

XDDDDDDDDDDDDD [poza FG% i zbiorkami wszystko minimum solidne, ale czy nie za duzo ryzyka zdrowotnego?]

Moja Druzyna [o niej wiecej na dole]

Rookie Mistake [moze tu wyjsc zbyt nietypowo ze slabymi kategoriami dla contendera, ale podoba mi sie mix]

Dziki Wschód [skuteczny wariant dla strategii stars and scrubs tzn udalo sie nieprzeplacic gwiazd i dorzucic kilku solidniakow przez co rotacja nie jest na tyle plytka by z FAsow tego nie uzupelnic]

Cerveza Team [patrz opis wyzej]

Bone Collectors [patrz opis wyzej]

 

Podobnie jak u dannygd mi wychodzi, ze czolowka jest wyrownana i z niewielkimi roznicami, wiec kolejnosc bez zadnego znaczania skoro jeden trejd/FAs/uraz moze to zmienic. Wlasciwie to cala liga jest skompresowana bo miedzy 1, a ostatnim miejsce mam tylko ze 20 pkt roto, wiec ten podzial na tiery jest bardziej naciagany niz zwykle ;-)

 

"Srodek stawki":

[tu trafi jakas druzyna sposrod 3 ostatnich wyzej, ktora bedzie miala slabe lowy na FAsach]

Niggaz with Attitude [super fundament do puntu przechwytow, tylko go uzupelnic i bedzie walka]

Wolves [na srednich bylby w tierze wyzej, ale Batum i Markieff na pewno opuszcza mecze, wiec zepchnalem w dol, puntujesz FG% lub zbiorki czy tak wyszlo?]

bulls2006pch24 [za duzo kasy poszlo na wysokich, wiec kiepski rozklad kategorii i duze braki do uzupelnienia. choc sa nadwyzki na sprzedaz, wiec moze jest to odkrecenia, Giannis na blocku???]

 

"Walka o utrzymanie" [w znaczeniu, ze wg mnie zaczynaja z dolka, ale bycie na tej liscie o niczym nie rozstrzyga]:

The Fearless Freaks [klasyka stars and scrubs czyli fajny fundament, ale za plytka, FAsy zadecyduja]

Wazki Wroclaw LM [patrz opis wyzej. Plus IMO Porter grubo przeplacony]

Sopockie Trefliki [za duze ryzyko absencji jak na taka przecietnosc w skladzie]

owls [za duzo kasy na obwod przez co sa 4 mocne kategorie niskie i slabe pozostale]

Planetarianie LM [jak na strategie bez gwiazd i czekanie za duzo przeplacen, a za malo steali]

USS Bronowice [jak na brak gwiazd ta druzyna jest zwyczajnie za plytka i juz z 2 powaznymi kontuzjami].

 

Troche wiecej o swojej druzynie to mialem plan zeby kupic w tej lidze graczy, ktorych nie udalo mi sie w innych ligach, a ich z roznych wzgledow chcialem miec. Ten plan szybko poszedl sie walic bo jak to zwykle na drafcie wlaczyla mi sie opcja "sknera" i ze zbyt wielkim bolem przychodzilo mi podbijanie tych graczy powyzej wlasnych wycen z projekcji ;-)

W ten sposob zamiast np Giannisa mam Hardena niewiele taniej, ale z mniejsza radocha. Ponadto pietnuje siebie za glupia zasade by unikac Warriors w tym sezonie bo okazalo sie, ze mieli dobre ceny w obu moich draftach na enba. A dalej to juz bylo jak zwykle, cierpliwie czekalem na swoje momenty i podbijalem gdzie sie dalo... z tym, ze gdzies po drodze nie podbilem kogos kogo powinienembyl [Tadzio? Batum? Mirotic? Capela?], wiec mi zostala kasa. Tu trzeba dodac, ze problem powstal glownie dlatego, ze 2 inne druzyny kisily kase razem ze mna i zamiast kupic jakiegos Dedmona za 10$ trzeba bylo go podbijac duzo wyzej bo byli inni chetni z kasa. Ale dla lepszego samopoczucia nie nazwijmy tego zostawienia kasy glupia wpadka tylko dawaniem forow reszcie ligi ;-)

Bo w sumie uwzgledniajac, ze gram z 12$ mniejszym budzetem to mi wyszla ta druzyna calkiem calkiem... ma pare slabych stron, ale jest na tyle wszechstronna, ze mozna porzezbic w wiele stron. Mozna pewnie uznac, ze jesli ciut za duzo ryzyka zdrowotnego, ale hej tam gdzie ryzyko tam przygoda i upside ;-)

 

A jak to wyglada z Waszego punktu widzenia?

 

Zas na koniec w zalaczniku co sadza o naszych druzynach projekcje z ninjy... pare duzych roznic w ocenach druzyn jest, ale w skali ligi sie zgadzamy, ze nie ma wyraznego faworyta i nie jest daleko od dna do okolic podium.

post-1425-0-87997200-1508189385_thumb.jpg

Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie swój draft jak na pierwszy w takim towarzystwie:) oceniam umiarkowanie pozytywnie. Raczej odpuszczam gwiazdy, dlatego to, że kilka z nich poszło stosunkowo tanio nie było dla mnie najlepszym prognostykiem. Często w takich przypadkach środek draftu jest przepłacony, a tam były moje cele. Co się po części sprawdziło, musiałem kilku graczy przepłacić (Turner, Lin) lub być na granicy swojego maxa za nich (Beal, Covington, Capela,), kilku ulubionych jak np. Gordona odpuścić. W późniejszych rundach udało się wyrwać kilku dosyć tanio (Smart, Richardson, Murray, Payton) co złożyło się na ciekawą mieszankę, a czy odpali to zobaczymy. Uważam, że jest dużo szans na znacznie lepsze statsy od prognozowanych, tu liczę mocno na Smarta, Richardsona, Capele i Turnera.

Zgadzam się, że przy tak bliskich wynikach, wymiany i FA zadecydują o końcowym rezultacie.

Powodzenia wszystkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś ode mnie...

 

Ja tu nie widzę takiego nadmiaru problemów zdrowotnych u mnie. Kawhi opuści pewnie tylko sam początek, Simmons stracił cały zeszły sezon, ale nie róbmy z niego Embiida, problem dotyczy jak dla mnie głównie Blake'a i Rose'a, przy czym umówmy się, Rose'a przy pierwszym połamaniu się już u mnie nie ma - on jest wzięty dlatego, bo nie ma na razie Thomasa w Cavs.

Reszta? Pod kątem zdrowotnym bez większych zastrzeżeń. A że połamać się może każdy, to wiemy wszyscy.

 

Co do jakości teamu. Draftowałem z apki i cóż, nie rozegrałem tego najlepiej. Kawhiego w planach nie miałem, Griffina tym bardziej. Blake'a zamierzałem tylko podbijać. Później zagapiłem się i uciekł mi Porzingis, na moje, za fajną cenę. Na pewno bym tyle dał. Musiałem się ratować Aldridgem. Z Simmonsem to był eksperyment i też bardziej na zasadzie podbijania ceny aniżeli rzeczywistej chęci jego posiadania. Schroder chyba za fajną cenę poszedł, w Atlancie ktoś musi wypalić. Chciałem Chrissa, ale już mi było kasy szkoda. Po tym jak na rynku nie było już zbytnio blokerów, pomyślałem sobie, że na siłe ratować tą kategorię już nie ma sensu - lepiej iść w tank i zabezpieczać pozostałe. Końcowe fazy draftu raczej na plus - Ilyasova, Rose, Lamb powinni wypalić. Lamb ma lekką kontuzję a bez Batuma ma szanse na ładną produkcję. Jednie ten Nance Jr to taki pomysł chwili, bo w sumie nie zdziwiłbym się, jeśli by w rotacji spadł za Kuzmę - ten ma chyba większy upside od niego. Generalnie draft ciężko uznać za udany, ale chyba w miarę udanie podratowałem ten team. Ale środek tabeli to chyba max, co z tego wycisnę - niemniej liczę, że Beverley i Hield wejdą na wyższy poziom niż do tej pory. 

Dobre jest to, że kategorie, które wymagają wzmocnienia, da się uzyskać - są to FG% i straty. Ale zeszłoroczny draft LM dużo lepiej mi poszedł i wtedy wiedziałem od początku, że może być dobrze. Tutaj jednak za dużo tych znaków zapytania. Ale liga wyrównana, brak zdecydowanego faworyta, więc w podobnej sytuacji co ja jest pewnie wielu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tier 1 (lekka przewaga nad resztą walczących o podium):

TeamToBeNamedLater

bulls2006pch24
 
Tier 2 (walka o podium):
owls
Rookie Mistake
Wazki Wroclaw LM
Cerveza Team
 
Tier 3 (środek stawki z szansą na atak na podium):
Planetarianie LM
Dziki Wschód
Wolves
Niggaz with Attitude
 
Tier 4 (małe szanse na podium, raczej walka o miejsca 5-10):
Sopockie Trefliki
XDDDDDDDDDDDDD
Bone Collectors
 
Tier 5 (odstające drużyny, minimalne szanse na walkę o podium):
USS Bronowice
The Fearless Freaks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jednym ze scenariuszy miałem brać Mirotica na uzupełnienie... ale z tego co widzę dostał strzała od ...Portisa i nie wiadomo kiedy wróci. Ciekawie się zaczyna i tak "ciekawy" z założenia sezon w Chicago ;)

 

 

.... do tego hayward w tym sezonie pograł chyba 5 min.. masakra :o 

Edytowane przez MTH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiesz jakim sposobem bulls są u Ciebie tak wysoko mając w 3 kat. overkilla i 4 punty (z czego 2 chyba przypadkiem im wyszły)?

Bo jak bym u niego graczy nie ustawiał, to takiego cudu nie uświadczę ;)

#	Drużyna	        pts	reb	ast	3pt	stl	blk	fg	ft	to	roto
	bulls2006pch24	13	15	8	1	13	15	15	1	2	83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiesz jakim sposobem bulls są u Ciebie tak wysoko mając w 3 kat. overkilla i 4 punty (z czego 2 chyba przypadkiem im wyszły)?

Bo jak bym u niego graczy nie ustawiał, to takiego cudu nie uświadczę ;)

Przeciez koncepcyjnie to nie jest trudne do naprawienia - sprzedac overkille by powalczyc w ktorych z tych 4 slabych kategoriach. Tylko w tej druzynie moze byc haczyk, ze kilku wysokich sie raczej nie nadaje na handel przez FT%.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez koncepcyjnie to nie jest trudne do naprawienia - sprzedac overkille by powalczyc w ktorych z tych 4 slabych kategoriach. Tylko w tej druzynie moze byc haczyk, ze kilku wysokich sie raczej nie nadaje na handel przez FT%.
Ja nie pytałem jaki ma potencjał ta ekipa (czytaj czy ma kim handlować) ale jak po średnich wyszla tak wysoko....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

#	Drużyna	        pts	reb	ast	3pt	stl	blk	fg	ft	to	roto
	bulls2006pch24	13	15	8	1	13	15	15	1	2	83
No już widzę że mega w ocenie punktów się różnimy. Swoją drogą poza Giannisem tam nie ma nikogo żeby scoring nabijać więc trochę dziwię się skąd aż 13 Ci wyszło ale...

 

Z innej beczki Bulls wygranym dzisiejszej nocy (i dni) - ma Markannena (Portis/Mirotic), Tatuma ((Hayward), Clarksona (Pope), Simmonsa (Ross) czy Holidaya (Rondo) każdy wartość swoją podniósł więc... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tam wrazenia po pierwszym tygodniu?

U mnie poza kontuzjami J.Greena i Kidda zapowiada sie calkiem dobrze bo tylko Warren mega rozczarowal [i Gallo moglby cos trafic, ale sie nie martwie], a reszta gra minimum solidnie.

Teraz tylko trzeba rozwazyc czy mi wyszedl z tego punt FG% czy pare punktow da sie tam wyrwac...

 

Z minusow ciagle uwiera, ze nie kupilem swojej #1 gwiazdy na ta lige czyli Giannisa bo ten szaleje, ze glowa mala i jest duzo bardziej ekscytujacy niz nudny Harden ;-)

Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje wrażenia po pierwszym tygodniu to kontuzje i wkurzenie z tego względu.

Rozłożyło mi totalnie rozgrywających Lin out na sezon, Payton, Smart krótkookresowo (mam nadzieję) a do tego jeszcze Turner.

Beal, Capela, Covington, Horford, Young ok chociaz liczę mocniej na Horforda po kontuzji Haywarda.

Co do młodych to Oubre zaczał solidnie, zobaczymy co będzie po powrocie Morrisa.

Murray kontynuuje moja porażkę na całej linii jełsi chodzi o rozgrywajacych i coraz mniejsze nadzieje z nim związane, zwłaszcza po ewentualnym transferze Bledsoe.

Richardson po słabym początku wchodzi na odpowiednie obroty i wierze, że będzie największym stealem tego draftu (wiara czyni cuda).

Dalej pozostaje czekac az się wykurują i wtedy zobaczyć kogo będzie trzeba wymienic bo wygląda na to, że nowy rozgrywający bedzie niezbędny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie byłem optymistą wielkim po drafcie, ale widziałem światełko w tunelu. I nadal widzę.Nawet to, że istnieje życie bez Leonarda :). Przynajmniej na chwilę obecnym, bo w dłuższej perspektywie to nie będzie tak fajnie.

Ale na razie rolę lidera przejmuje Simmons. Gość na razie zaskakuje. Całkowicie pozbawiony rzutu, ale od tego są inni. Taki Draymond Green tylko, że bez trójek.

Poza nim Fournier. Liczyłem na to, że chłop może zaskoczyć i na razie tak jest. Liczę na to, że to będzie steal, bo punkty, trójki, asysty, steale na razie dostarcza. Poza tym bez rozczarowań. Blake, Aldridge nie zawodzą, a Bev liczę, że będzie grał na miarę możliwości, nie ma Paula, Teodosić out, ktoś musi. A że Lamba nikt nie licytował, to było zaskoczenie. Dla mnie było pewne, że gość będzie swoje gral. Szału nie ma, ale dobrze, że dostarcza punkty. Niech tylko za 3 zacznie trafiać.

Reszta? Ersan i Rose już wymienieni. Pojawili się Delaney (ten zaraz wyleci, zabezpieczenie, bo Schroder out), Booker i Ennis. Zwłaszcza Booker na razie wygląda na fajny ruch, pkt + zbiórki na fajnym FG%, czego chcieć więcej od rezerwowego?

Niech tylko Schroder choć szybko wróci, Delaney to tylko pomysł chwili i niech tak zostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.