Skocz do zawartości

Gdzie NBA w sezonie 2017/2018


tivec

Rekomendowane odpowiedzi

Ja może tylko wrzucę dane z Nielsena dla przykładowego tygodnia

 

Wtorek, 18.00, Eurosport 2, Lokomotiv – Unicaja – 3848
Sobota, 23.00, Canal+Sport 2, Blazers – Hawks – 4543
Niedziela, 12.30, Polsat Sport, Turów – Asseco – 21 872
Niedziela, Canal +Sport, 18.00, Sixers – Celtics – 9 133

 

Naprawdę myślicie że 9 tys ludzi ogladających mecz w Canal + to jest coś co nimi wstrząsnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kurde, te dane co wrzucił Ely pokazują niestety popularność kosza w Polsce. Zostaje mi LP, który jest nie do zastąpienia, ale przyznam, że lubiłem czasami posłuchać gawędzenia Michałowicza i będzie mi szkoda, jeżeli C+ nie wykupi licencji.

 

Na TVP jakoś nie liczę. Zresztą od komentarza podczas Eurobasketu naprawdę wolę Michałowicza :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mają tez Premier League, czyli jedyna rzecz, która mnie trzyma z nimi. 

Nba mam co roku w LP . 

wiem, że mają ostatni sezon

potem Eleven i może Polsat rzucą dużą kasę, Canal musiałby też przepłacić cholernie by zatrzymać

 

dlateog tutaj piszemy o planie na przyszłośc a nie na ten sezon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Ci Ely powiem że mnie trochę zaskoczyłeś , wiedziałem że nie będzie to jakaś zawrotna suma ale aż tak mała to się nie spodziewałem.

 

Boże, Ligę Mistrzów w siatkówkę i Plus Ligę....

Myślałem że chodzi Tobie o nożną. W takim razie ramówkę trochę zapełnią na kilka następnych sezonów.

Edytowane przez ŁukaszNBA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kurde, te dane co wrzucił Ely pokazują niestety popularność kosza w Polsce. Zostaje mi LP, który jest nie do zastąpienia, ale przyznam, że lubiłem czasami posłuchać gawędzenia Michałowicza i będzie mi szkoda, jeżeli C+ nie wykupi licencji.

 

Na TVP jakoś nie liczę. Zresztą od komentarza podczas Eurobasketu naprawdę wolę Michałowicza :tongue:

wiadomo, że ludzie którzy komentują cokolwiek raz na 4 lata jak jest IO beda to robić gorzej niż ktoś kto robi to co noc od paru lat

plus nie interesują się tym sportem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są dane z marca

 

Canal + niechętnie pokazuje dane ale z tego co wiem to mniej więcej to jest tak

 

TOP 3 oglądalności w canal + to polskie seriale, ekstraklasa i żużel wszystko po ponad 250 tys w hitowych meczach a po dorzuceniu oglądalności nc+ ( żużel w niektórych kablówkach jest odkodowany) to nawet i ok 350-450 tys

 

NBA przegrywa oglądalnością z Liga Mistrzów w piłce ręcznej która np dla final 4 osiągała 200 tys w canal+

 

A transmisje Nice ligi na żużlu mają po 150-250 tys widownie poziom nieosiągalny dla PLK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Puchary tracą od następnego sezonu, na rzecz Polsatu. To już jest oficjalnie potwierdzone.

A prawa do Ekstraklasy i Angielskiej maja do końca sezonu 18/19.

A siatkówka to wiecie, kto to w ogóle ogląda? A już tym bardziej w wersji klubowej.

 

A NBA czy NHL są w nocy, więc nie dziwię się że nie ma oglądalności. Ludzie chodzą do roboty. Po nocach, dzień w dzień to siedzą tylko zapalency i hazardziści.

Edytowane przez pg13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała korekta --- Liga Mistrzów i poszczególne mecze klasyki np Real -Barcelona czy MU-Chelsea osiągają po pół miliona widowni w Canal

 

Ale NBA w Polsce i w ogóle kosz to jest margines


no jakoś przez lata się utrzymała na Polsacie wiec ktoś to ogląda

 

np. mój wujek ogląda i teraz rozwazą kupno nc+

 

także paru takich hardcorów znajdą ale dalej to strasznie mało w porónwaniu do LM

Nie wiem czy margines bo jak nie jest kodowana to reprezentacja przyciąga po 6-8 mln widzów

 

A nawet kodowane MŚ w Polsacie miały ogromną widownie ( chyba to był absolutny rekord dla kodowanych transmisji po 1,5-2 mln włączonych telewizorów) bo w kodowanych to się liczy co się ogląda w pubach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała korekta --- Liga Mistrzów i poszczególne mecze klasyki np Real -Barcelona czy MU-Chelsea osiągają po pół miliona widowni w Canal

 

Ale NBA w Polsce i w ogóle kosz to jest margines

Nie wiem czy margines bo jak nie jest kodowana to reprezentacja przyciąga po 6-8 mln widzów

 

A nawet kodowane MŚ w Polsacie miały ogromną widownie ( chyba to był absolutny rekord dla kodowanych transmisji po 1,5-2 mln włączonych telewizorów) bo w kodowanych to się liczy co się ogląda w pubach

muszę chyba cześceij cytować bo ludzie nie wiedzą o co mi chodzi

 

oczywiscie że Repra ma sporą oglądalnośc, sam oglądam i cała moja rodizna

 

odniosłem się do siatkówki klubowej, że to ejst dla hardcorów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie ma się też co oszukiwać -koszykówka w Polsce nie jest za specjalnie popularna i przegrywa pod tym względem  z duża ilością dyscyplin w Polsce. Każdy z tych operatorów o których rozmawiamy ma swoje główne dyscypliny/ligi/turnieje:

-NC+ ma piłkę(jeszcze) żużel i siatkę 
-Eleven- wiadomo piłkarskie rozgrywki klubowe

-Polsat- Reprezentacja + Liga Mistrzów

-TVP myślę ze tu głównie Skoki oraz ważniejsze imprezy typu IO wchodzą w grę, 

NBA będzie pewnie traktowane w ten sposób że tam gdzie jest dużo wolnego czasu antenowego tam powalczą o NBA ale też z umiarem bo nie będą przepłacać za coś co nie ma za dużej oglądalności.Co do oglądalności myślę że główną przyczyną są słabe wyniki reprezentacji Polski (kiedy reprezentacja gra dobrze-zaczynasz oglądać ligi) oraz to że mecze rozgrywane są głównie w nocy, i nie każdy "nowy kibic NBA" ma na to czas i chęci,  wiadomo ludzie chodzą do pracy, szkoły itp itd. Jak ktoś naprawdę interesuje się NBA to przeważnie wykupuje LP . Myślę że są to główne powody słabszej oglądalności.

A jeszcze mam takie pytanie.

Co byście sądzili o Eurosporcie ? W sumie rozmawiamy tutaj głownie o  kanałach stricte  sportowych tylko nie o Eurosporcie.

Edytowane przez ŁukaszNBA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polsat ma kadrę w kopanej ale tylko na 2 mecze jescze potem przejmuje wszystlp TVP

 

Eurosport robi robotę tenisem, kolarstwem, snookerem więc bedzie miało trochę widowni

 

szkoda ze stracili Bumdeslige na rzecz Eleven, dużo ludzi oglądało

 

 

co do NBA, to i tak lecą głownie w nocy wiec raczej kazdy ma czas wtedy na antenie

btw tvp sport ma NHL wiec tym bardziej moze nie byc miejsca na NBA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eleven ma na wieczór/noc ligę brazylijską więc też nie będą mocno zabiegać.

 

Widzę że dochodzimy do wniosku, że może być to Polsat zależy teraz tylko czy sami będą chcieli.

 

Już widzę te reklamy na Polsacie " Niedługo rozpoczynają się wielkie play-offy w najlepszej koszykarskiej lidze świata- NBA. Specjalnie dla Państwa dbając o komfort oglądania  otwieramy   nowy kanał "PolsatNBA "cena wykupu tego kanału to jedyne 100 zł!!!"

Edytowane przez ŁukaszNBA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eleven ma na wieczór/noc ligę brazylijską więc też nie będą mocno zabiegać.

 

Widzę że dochodzimy do wniosku, że może być to Polsat zależy teraz tylko czy sami będą chcieli.

 

Już widzę te reklamy na Polsacie " Niedługo rozpoczynają się wielkie play-offy w najlepszej koszykarskiej lidze świata- NBA. Specjalnie dla Państwa dbając o komfort oglądania otwieramy nowy kanał "PolsatNBA "cena wykupu tego kanału to jedyne 100 zł!!!"

100zł/runda + każdy mecz finalów za 4 dychy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eleven ma na wieczór/noc ligę brazylijską więc też nie będą mocno zabiegać.

 

Widzę że dochodzimy do wniosku, że może być to Polsat zależy teraz tylko czy sami będą chcieli.

 

Już widzę te reklamy na Polsacie " Niedługo rozpoczynają się wielkie play-offy w najlepszej koszykarskiej lidze świata- NBA. Specjalnie dla Państwa dbając o komfort oglądania  otwieramy   nowy kanał "PolsatNBA "cena wykupu tego kanału to jedyne 100 zł!!!"

po pierwsze kto ogląda ligę brazylijską? szanujmy się 

na pewno znajdą miejsce dla NBA, jak bedą chcieli

 

po drugie

Polsat tak nie zrobi bo by sporo stracili, PVP był nieszczesny mudnial bo się Solorz przejechał na sponsorach a chciał kase odzyskać

 

za rok będzie LM w Polsacie i stawiam że będzie jeden mecz w orwartym a i inne w Polsatach sport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze kto ogląda ligę brazylijską? szanujmy się 

na pewno znajdą miejsce dla NBA, jak bedą chcieli

 

po drugie

Polsat tak nie zrobi bo by sporo stracili, PVP był nieszczesny mudnial bo się Solorz przejechał na sponsorach a chciał kase odzyskać

 

za rok będzie LM w Polsacie i stawiam że będzie jeden mecz w orwartym a i inne w Polsatach sport

Kto ogląda ligę brazylijską?Myślę ,że nie zdejmują tego z anteny bo maja stałych odbiorców na to.I teraz postaw się też trochę na miejscu zarządu Eleven, załóżmy że mają stałą liczbę odbiorców (nich będzie 4000 ), myślisz że specjalnie by rezygnowali z tej ligi po to aby :

po pierwsze wydać pieniądze na zakup NBA mając w myślach Premier League czy też żużel(Ekstraliga)

po drugie zaryzykować  i wstawić NBA   (średnia ok 7-8 tys według statystyk podanych przez kolegę kilka postów wyżej) zamiast ligi brazylijskiej jednocześnie licząc się z tym że mogą stracić wtedy stałych kibiców ligi brazylijskiej ?

po trzecie trzeba patrzeć też na to że za eleven trzeba płacić w każdym operatorze i nie każdy posiada eleven , nc+  właśnie jest tym operatorem który oferuje NBA i nie jestem pewien czy średnia 7-8 tys by się utrzymała. Oczywiście chodzi mi o średnią takich zwykłych meczy a nie specjalnych typu GSW-Cleveland w święta gdzie oglądalność jest na pewno trochę większa.

 

A co do reklamy Polsatu

Chodziło mi tu bardziej o ironię czy też żartobliwy tekst w stosunku do Polsatu mając na uwadze poprzednie Ich akcje(MŚ w siatkówce czy też euro) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto ogląda ligę brazylijską?Myślę ,że nie zdejmują tego z anteny bo maja stałych odbiorców na to.I teraz postaw się też trochę na miejscu zarządu Eleven, załóżmy że mają stałą liczbę odbiorców (nich będzie 4000 ), myślisz że specjalnie by rezygnowali z tej ligi po to aby :

po pierwsze wydać pieniądze na zakup NBA mając w myślach Premier League czy też żużel(Ekstraliga)

po drugie zaryzykować  i wstawić NBA   (średnia ok 7-8 tys według statystyk podanych przez kolegę kilka postów wyżej) zamiast ligi brazylijskiej jednocześnie licząc się z tym że mogą stracić wtedy stałych kibiców ligi brazylijskiej ?

po trzecie trzeba patrzeć też na to że za eleven trzeba płacić w każdym operatorze i nie każdy posiada eleven , nc+  właśnie jest tym operatorem który oferuje NBA i nie jestem pewien czy średnia 7-8 tys by się utrzymała. Oczywiście chodzi mi o średnią takich zwykłych meczy a nie specjalnych typu GSW-Cleveland w święta gdzie oglądalność jest na pewno trochę większa.

 

A co do reklamy Polsatu

Chodziło mi tu bardziej o ironię czy też żartobliwy tekst w stosunku do Polsatu mając na uwadze poprzednie Ich akcje(MŚ w siatkówce czy też euro) 

Euro byłem chyba całe w Polsacie otwartym czy mnie pamieć zawodzi?

a może mecze po grupach były tylko dostępne?

 

co do reszty to brazylijską lige IMO ogląda jescze mniej osób i pewnie dlatego że nic innego wtedy nie leci

nie widze by osoby kupowały eleven dla tej ligi

 

w NBA na pewno masz sporo osób pewnych których by to jarało

 

poza tym w pierwszym poście w tym temacie napisałem że Eleven nie kupi NBA:

 

Eleven nie będzie się pchalo w kosZa, na początku jak nie mieli marki na polskim rynku to była szansa, teraz nie ma sensu. Zwłaszcza że za rok rzucą full kasy na PL 

 

 

wiec tutaj własnie idize o tą kase a nie lige brazylijska

 

Edytowane przez Dnc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że kosz nie jest wybitnie popularnym sportem w Polsce, ale akurat te dane z NC+ co zapodał @ely3 o tym nie świadczą - jeśli ktoś jest fanem NBA w Polsce to ogląda je na LP albo streamach, które są w obecnych czasach w bardzo dobrej jakości i szeroko dostępne. Żaden z moich znajomych, który mniej lub bardziej jest NBA nie ogląda meczów w NC+, nawet mając do niego dostęp. Myślę, że z 95% forum jest podobnie. No, ale jeśli faktycznie ktoś chętnie delektuje się komentarzem Michałowicza i dorzuca się do tych kilku tysięcy to podziwiam (albo współczuję).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.