Skocz do zawartości

Gdzie NBA w sezonie 2017/2018


tivec

Rekomendowane odpowiedzi

Parę dni temu napisałem do Eleven na fb. Zawsze szybko odpowiadali (nawet zdawkowo typu "gdy tylko coś będziemy wiedzieć pojawia się informacje). Teraz zupełna cisza, a wiadomość wyświetlona, czyli coś może być na rzeczy. Osobiście nie mam nic przeciwko żeby NBA trafiło do Eleven (co może się stać, bo w którymś kraju wiem że NBA pokazują).

Edytowane przez tivec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładam, że fanów koszykówki jest więcej niż hokeja a jednak TVP pokazuje NHL i to 3 spotkania tygodniowo. Zakładamy, że prawa telewizyjne do NHL są niższe niż w przypadku praw do NBA, ze względu na popularność dyscypliny. Ale czy faktycznie tak jest, a jeśli tak to czy powinno? NBA tworząc League Pass sama kanibalizuje swój własny produkt w postaci praw telewizyjnych. Faktyczna oglądalność NBA w telewizji jest niższa niż mogłaby być ale wpływy dla NBA się zgadzają a może i są wyższe.

 

Więc może NBA w TV powinno być traktowane jako zachętę/reklamę właściwego produktu w postaci LP. W dobie netflixów i showmaxów fani coraz chętniej będą sięgać po LP więc może i NBA w końcu dopracuje swoją platformę tak by w łatwy i przyjemny sposób działała na każdym telewizorze. Wtedy wystarczy, że w TV puszczą raz w tygodniu najciekawszy mecz z danej nocy w ramach pokazania jak NBA jest zajebista a podjarani widzowie włączą sobie darmowy miesiąc LP (z polskim komentarzem dla wybranych meczów) i już z nim zostaną. To takie proste i nie wiem dlaczego to tak nie działa.

 

Co do popularności dyscypliny w kraju to potrzebna jest nawet nie drużyna ale chociażby gwiazda. Tyle, że w Polsce nie gra się w koszykówkę. Niscy idą do piłki nożnej a wysocy do siatkówki. Talenty przechodzą obok boiska koszykarskiego na rzecz siatkówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NBA zostanie w NC+, nie dlatego, że przyciąga nie wiadomo ilu widzów, a dlatego, że wizerunkowo nie mogą sobie pozwolić na kolejną stratę. Jak odpadnie LM to co im zostanie? Liga Polska w kopanej i żużel?

Nie wiedziałem o utracie LM na rzecz Polsatu (dowiedziałem się z tego wątku) i chyba powoli dojrzewam do pomachania NC+ na pożegnanie po 17 latach. Za LP i tak płacę, dokupie netflixa czy cuś. Poza tym jest Jacek Kurski i jego TV. Tam zawsze jest coś ciekawego do oglądania ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sources podpowiedziały mi że nba pozostanie w canal na następne sezony..

rozwiń

NBA zostanie w NC+, nie dlatego, że przyciąga nie wiadomo ilu widzów, a dlatego, że wizerunkowo nie mogą sobie pozwolić na kolejną stratę. Jak odpadnie LM to co im zostanie? Liga Polska w kopanej i żużel?

Nie wiedziałem o utracie LM na rzecz Polsatu (dowiedziałem się z tego wątku) i chyba powoli dojrzewam do pomachania NC+ na pożegnanie po 17 latach. Za LP i tak płacę, dokupie netflixa czy cuś. Poza tym jest Jacek Kurski i jego TV. Tam zawsze jest coś ciekawego do oglądania ;).

Będą mieć siatkówkę na c+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muszę chyba cześceij cytować bo ludzie nie wiedzą o co mi chodzi

 

oczywiscie że Repra ma sporą oglądalnośc, sam oglądam i cała moja rodizna

 

odniosłem się do siatkówki klubowej, że to ejst dla hardcorów

No nie moge się zgodzic bo Polsat Sport ma oglądalność poszczególnych meczów na min 200 tys widzów. A w fazie Po ok 450 tys. Czyli więcej niż Canal + ma na ekstraklasie piłkarskiej

 

 

Tylko to wszystko jest kwestia kosztów

 

TVP Sport zrezygnował z Nice 1 ligi żużlowej mimo oglądalności na poziomie 160-300 tys każdego meczu bo dla nich koszt transmisji i praw był zbyt wysoki. NHL im pasuje bo jest tani a Canal + ma NBA w ramach pakietu na każdy rynek - jakby mieli kupić licencje tylko na Polske to już by dawno odpuścili

Kosz maxa co osiągnął to 45tys widzów

 

Euroligę ogląda w tv po 4-5 tys osób . Większą oglądalnosc mają zawody w snookera czy liga rugby we Francji. To cud ,że jeszcze ktoś chce kosza pokazywać w tv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem chłopaki jak wy ale ja bardzo lubię oglądać siatkówkę, a Polska liga kobieca to super sprawa i dupeczki niezłe i emocje sportowe

 

Poza tym Polacy całkiem nieźle grają czy w reprezentacji czy to w niezłych klubach, to i random fanów wiecej

 

P. S.

Snooker ma genialnych komentatorow

Edytowane przez Cris155s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siatkówka jest beznadziejna, da się oglądać żeńską, bo panie niezłe. znajomy jest trenerem kadry juniorek i tylko jak jest ely to poruszany jest temat siatkówki. ja miałem darmowe bilety na LŚ i nie poszedłem. snooker jest świetny, rugby również

Ja bywałem na damskiej siatce w Toruniu w tym sezonie, ale tylko dlatego, że mialem bilety za free i były fajne dupeczki na boisku. Jakas reprezentantka Argentyny byla pierwsza klasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, raz na rok, można iść obejrzeć kadrę pań, ale w wydaniu męskim to nie ma co oglądać. Ja nie mam wśród znajomych nikogo kogo siatkówka by interesowała, a mam od cholery znajomych którzy sport uwielbiają. Nie wiem, może pokolenie naszych dziadków, ojców (zakładam że średnia wieku na forum to 25-28)ten sport interesował i stąd te wyniki oglądalności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam wśród znajomych nikogo kogo siatkówka by interesowała, a mam od cholery znajomych którzy sport uwielbiają. Nie wiem, może pokolenie naszych dziadków, ojców (zakładam że średnia wieku na forum to 25-28)ten sport interesował i stąd te wyniki oglądalności.

Ja z kolei mam więcej znajomych zajaranych siatką niż koszem, maksymalny wiek 36 lat :smile:  Nie tylko w wydaniu repry, ale i klubowym.

 

Jak kiedyś trafi nam się pokolenie facetów, które coś osiągnie w koszu to może będzie inaczej. Przykładem pamiętny (?) sukces kobiecej reprezentacji w kosza, popularność śp. "Margo" Dydek. W swoim czasie były już całkiem rozpoznawalne. Nawet były mecze repry w TVP  :smile: Teraz ponownie kosz w wydaniu kobiet mało kogo obchodzi.

 

Dużo robi pochodzenie. Np. taka dziwność jak żużel, który to udaje sport drużynowy jest w pewnych miastach mega popularny za sprawą swojej historii. Jego popularność ma jednak bariery, który nie zna chociażby piłka.

 

Kosz u nas zawsze był na marginesie chyba. Mój tata np. grał trochę ponad 40 lat temu w AZS UMK, ale to nigdy nie był popularny sport, nawet wtedy ludzie mieli to gdzieś. Taka typowo akademicka rozrywka. To nie przenikało do masowego odbiorcy.

Edytowane przez andy13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siatkówka to ciekawy przypadek.,W Polsce mocno popularna ,za to w US to sport niemal całkiem zapomniany ., Pomimo tego ,że  volleyball narodził się w Ameryce i reprezentacja USA odnosiła dużo większe sukcesy niż Polska ,sport ten jest w Stanach  niszowy i deficytowy.,W ostatnich latach US Team wygrał Lige Światową 2014 i Mistrzostwa Świata 2015 a w TV nie było transmisji ,ani nikt o tym nawet nie pierdnął .,Podobnie jest z dziewczynami #1 w światowych rankingach wór zdobytych medali i całkowita cisza w mediach., Liga siatkówki kilka razy startowała i bankrutowała,.Lacrosse jest bardziej popularna i częściej pokazywana w TV niż siatka.,  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że tutaj zajrzałem, bo myślałem że jestem jedynym Polakiem, który nie kuma popularności siatki. Już wolę obrady sejmu, ale te hardcorowe jak posły śpią.

 

Do LP polecam Apple TV. Tylko tam i na iPadzie LP działa równie płynnie jak w TV. Na x one też nieźle szło ale ten cały Apple TV pobiera max 5W prądu i jest na niego również aplikacja Eleven (tutaj z płynnością gorzej choć to również Neulion), poza tym można przesłać obraz z innych apek albo z przeglądarki. Tylko te sierściuchy z ncplus blokują mirroring.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem chłopaki jak wy ale ja bardzo lubię oglądać siatkówkę, a Polska liga kobieca to super sprawa i dupeczki niezłe i emocje sportowe

 

 

no ja żeńską siatkówkę kojarzę właśnie z emocji. Stoją takie 3, każda drze modre a żadna się do piłki nie ruszy i piłka spada sobie spokojnie na parkiet. Serie po 7-8-9 punktów z rzędu są codziennością. Fajny bekowy sport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie oszukujmy sie, wiekszosc sportow w wykonaniu pan to sport "bekowy", jak to iglo ochrzil.

siatkowka pan jeszcze jest ok. rzeklbym, ze to najbardziej zenski sport bo fajnie wplywa na budowe ciala kobiety. do tego jest bezkontaktowy, wiec panie nie moga sobie zrobic krzywdy.

 

w kopanej, koszykowce, recznej czy czykolwiek kontaktowym panie sie zabijaja. ja tego nie rozumiem, to jest ponad nie. drapanie po lapach i zagrania na poziomie podworka, w ktorym robia sobie krzywde sa 10x czesciej niz wtedy gry graja faceci.

 

tak wiec siatkowka, szczegolnie plazowa, pan jak najbardziej, pozostale sporty poza lekka i lyzwami raczej nie

 

siatkowka to totalnie niemeski sport. po 1, faceci nie moga sie poprzytulac, jebnac z lokcia, po 2 kariere robia 2metrowi goscie, ktorzy waza 80kg. dukces siatkowi wynika z kliku powodow. po 1, normalni kibice szukali alternatywny od kopanej, ktorej stadiony w 90s byly niebezpieczne. byly sukcesy (od awansu na igrzyska w atenach) zarowno kadry jak i klubowow. pieniadze, jakie trzeba wpakowac w siatkowke sa stosunkowo niewielkie. to wszystko + wspolpraca z tv pozwolily stworzyc fajny produkt. liga swiatowa i liga mistrzow pozwolily w polsce ogladac supergwiqzdy tej dyscypliny w pl, cop przyciagnelo kolejnych kibicow i sponsorow. siatkowka nie ma konkurenta w postaci nba, wiec nikt za ocean nie ucieka. dlatego duzo latwiej sciagnac gwiazdy swiatowego formatu do europy. tak to w skrocie wyglada. milo, ze jestesmy w siatkowke mocni ale pozycja koszykowki na swiecie jest duuzo silniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę kopia wypowiedzi z tematu o Eurobaskecie, ale o popularności basketu w Polsce świadczy też dzisiejsza ramówka TVP. Na ich sportowym kanale widocznie bardziej opłaca się dać mecz Herthy z Athletic w LE, gdzie oba kluby za bardzo fanbase'u w Polsce nie mają niż hitowy półfinał Mistrzostw Europy, trochę to przykre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie oszukujmy sie, wiekszosc sportow w wykonaniu pan to sport "bekowy", jak to iglo ochrzil.

siatkowka pan jeszcze jest ok. rzeklbym, ze to najbardziej zenski sport bo fajnie wplywa na budowe ciala kobiety. do tego jest bezkontaktowy, wiec panie nie moga sobie zrobic krzywdy.

 

w kopanej, koszykowce, recznej czy czykolwiek kontaktowym panie sie zabijaja. ja tego nie rozumiem, to jest ponad nie. drapanie po lapach i zagrania na poziomie podworka, w ktorym robia sobie krzywde sa 10x czesciej niz wtedy gry graja faceci.

 

tak wiec siatkowka, szczegolnie plazowa, pan jak najbardziej, pozostale sporty poza lekka i lyzwami raczej nie

 

siatkowka to totalnie niemeski sport. po 1, faceci nie moga sie poprzytulac, jebnac z lokcia, po 2 kariere robia 2metrowi goscie, ktorzy waza 80kg. dukces siatkowi wynika z kliku powodow. po 1, normalni kibice szukali alternatywny od kopanej, ktorej stadiony w 90s byly niebezpieczne. byly sukcesy (od awansu na igrzyska w atenach) zarowno kadry jak i klubowow. pieniadze, jakie trzeba wpakowac w siatkowke sa stosunkowo niewielkie. to wszystko + wspolpraca z tv pozwolily stworzyc fajny produkt. liga swiatowa i liga mistrzow pozwolily w polsce ogladac supergwiqzdy tej dyscypliny w pl, cop przyciagnelo kolejnych kibicow i sponsorow. siatkowka nie ma konkurenta w postaci nba, wiec nikt za ocean nie ucieka. dlatego duzo latwiej sciagnac gwiazdy swiatowego formatu do europy. tak to w skrocie wyglada. milo, ze jestesmy w siatkowke mocni ale pozycja koszykowki na swiecie jest duuzo silniejsza.

Dokładnie to samo myślę. jak widzę panie grające w hokeja, kosza czy kopaną, to z miejsca przełączam. Siata to jedyny sport  drużynowy, gdzie panie zachowują wdzięk. W Wydaniu męskim, siata kojarzy się z gejami, przynajmniej mi. 

2 metrowi gamonie, którzy nie potrafili grać w kosza, wymyślili sobie siatkówkę.

Edytowane przez pg13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze myślalem, że geje szukają kontaktów z innymi mężczyznami a tu proszę sport polegający na unikaniu tego kontaktu jest gejowski

 

Rozumiem, że nie lubicie siatki ale pod względem szybkości dynamiki siły to jest o wiele ciekawszy sport od choćby nudnej piłki nożnej gdzie słabszy po prostu ustawia często autobus w polu karnym. I duża część meczu jest po prostu nudna (cały czas piszę o polskiej lidze)

 

Siatka jest popularna bo jest związana z sukcesami zarówno klubowymi jak i reprezentacji. Wiara lubi być dumna z drużyn. Z wyczynów piłki klubowej nie da się być dumnym stąd jest na ekstraliga ma niższą oglądalność od PLS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.