Skocz do zawartości

Sezon 2017/18 Liga IV New York


wiLQ

Rekomendowane odpowiedzi

Podział na tiery dla Waszej ligi. Brałem top10 każdej z drużyn.

 

1 tier (mocny faworyt do mistrzostwa, ogromne szanse na awans):

JamJack's Team
 
2 tier (walka o awans):
wanish's Team
Santa Barabara
Los Angeles Ravens
GOAT
Papaj Academy
 
3 tier (walka o awans przy dobrym rozegraniu sezonu):
Late night team
SuperSonics
Boat Porcupines
Lubiekluski Team
OKC Thunder
 
4 tier (małe szanse na awans):
szczottie's team
Uncle Drew Team
Kubki
WOLF

Wiem że czeka mnie długi marsz, ale cel jest jeden: Mentor - idę po Ciebie! Po drodze zahaczę jeszcze o barcalover. 

 

Nie wiem jak Mentor, ale ja nie mam zamiaru spadać na IV poziom, więc możemy się nie spotkać dłużej, niż przewidujesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co chciałeś podejrzeć jak draftowałem?

 

O niczym innym nie marzyłem od samego rana :)

 

No i gdzie ten Gary Harris ;>

 

 

 

BTW dlaczego nie zrobisz własnych projekcji dla IV lig? Czym sobie zasłużyliśmy na taki afront? :nevreness:

To nie są tanie rzeczy!

 

Szczególnie kiedy sam mam jeszcze drafty przed sobą, może po skompletowaniu składów usiądę z fajką w fotelu i opowiem trochę bajek.

 

 

 

Wiem że czeka mnie długi marsz, ale cel jest jeden: Mentor - idę po Ciebie! Po drodze zahaczę jeszcze o barcalover.

Bądź ostrożny, ostatnia osoba, która zahaczyła Oskara podobno była widziana jak wsiada na prom do Norwegii. Nikt nie widział jak wysiada.

 

Ale będę czekał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i po drafcie, ogólnie to jestem zadowolony ale nie ustrzegłem się paru błędów:

-Moim celem był Giannis ale wpadłem z Irvingiem, muszę się zastanowić co dalej i kilka pomysłów już mam
-chyba za bardzo pojechałem z debiutantami tutaj też coś będę musiał wykombinować 
-bardzo chciałem Harrisa lub Gordona lecz ceny za jakie poszli Ci zawodnicy(szczególnie Harris) były trochę za wysokie jak dla mnie i to że ich nie pozyskałem trochę mi skomplikowało sytuację.

 

Następnym razem będę musiał określić sobie jakiś plan bo granie na żywca nie zawsze się sprawdza w 100% 

Edytowane przez ŁukaszNBA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Draft był ciekawy, w dobrej, luźnej atmosferze, a to też ważne. Dzięki jeszcze raz wszystkim za udział i powodzenia. A teraz jak tu ocenić ten draft? Zadowolony być nie mogę, bo popełniłem szkolne błędy (o czym zaraz), ale z drugiej strony to wciąż niezły zespół, z 3/4 wyborów jestem zadowolony i jeśli nie zdarzy się nic nadzwyczajnego to powinienem być w walce o 4. Kilka uwag:

 

1) jestem bardzo zadowolony z pierwszych wyborów i chociaż nie planowałem brać ich obu, to patrząc na ceny uznałem, ze może być fun grać na Kembę i Lowry'ego jako najlepszych graczy drużyny. Do tego dorzuciłem Ibakę i... samozadowolenie mnie uśpiło :redface:

 

2) największy błąd to obsada SG, a właściwie Gary Harris. W przypadku gracza z dalekiej pozycji w rankingu, któremu projektuje się duży skok można z grubsza zastosować dwie taktyki celem pozyskania i ja wybrałem tą drugą, w tym wypadku fatalną. Czekałem aż przyjdzie naturalna=odległa kolej jego nominacji, licząc że reszta się wykosztuje, tudzież obsadzi pozycję SG i nie będzie mocno licytowała. Zazwyczaj chodzi po 17-22$, więc przygotowałem na niego 30$, będąc przekonanym, że go pozyskam. Niestety okazało się, że więcej osób tak postąpiło, nawet 34$ nie wystarczyły, a Gary Harris poszedł drożej od Klaya czy Beala. Szkolny błąd, należało go nominować w jednej z pierwszych rund, licytować do swojej, ustalonej maksymalnej stawki i w razie niepowodzenia wciąż na rynku byłyby opcje numer 2, 3 i 4. Khris Middleton poszedł za 23$ i to mnie boli. Chytry dwa razy traci, więc ja zostałem z ręką w.. i nie mogąc pozyskać wartościowego SG świadomie wziąłem WCS licząc na jego skok i handel. A póki co zastosuję taktykę Suns i będę grał na 3 PG (Lowry, Kemba, Lin).

 

3) drugi błąd to LaMarcus Aldridge. O dziwo idealnie komponował się z moim, wybranym już trzonem i bardzo chciałem go pozyskać. Niestety to była stosunkowo początkowa faza draftu i przestraszyłem się przepłacania, a teraz wiem, że należało to zrobić. Na szybko nie potrafiłem w głowie znaleźć gracza o podobnej charakterystyce (wysoki, przede wszystkim sporo PKT i BLK, do tego REB, przyzwoity FG% i FT%), więc w zamian pozyskałem dwóch graczy, wprawdzie o zupełnie innej charakterystyce, ale powinni się nadać: Dieng i Pau Gasol (przepłacony).

 

4) końcówka draftu to już osobna historia, nawet nie będę się złościł, że ją skopałem, bo zostałem z furą kasy z tego Harrisa i skończyło się tak, jak skończyło. Bardziej jestem zły, że mając takie pierwsze wybory mogłem naprawdę stworzyć potwora. I to pewnie będzie mnie gryzło.

 

5) największe zagrożenie to kompletny brak głębi wśród G. A zarówno Lowry jak i Lin nie należą do okazów zdrowia. Mniejsze to np. czy to już ten sezon, kiedy Gasol przestanie produkować? Kiedyś musi to nastąpić, ale może uda sie jeszcze raz. Ale to są generalnie drobne problemy, jakie ma każdy. :nightmare:

 

6) z pozostałych ekip najbardziej podoba mi się drużyna Santa Barabara (gdyby nie IT za 22$ to byłoby naprawdę miodzio).

 

Jestem otwarty na wymiany, najchętniej jakiś G w zamian za wysokich.

 

O niczym innym nie marzyłem od samego rana :smile:

 

No i gdzie ten Gary Harris ;>

 

 

A idź Pan...! :onthego:  Gość mnie prześladuje. Chciałem go w każdej lidze w której draftowałem i nie mam go w żadnej. Tym razem 34$ nie wystarczyło.

 

 

To nie są tanie rzeczy!

 

Szczególnie kiedy sam mam jeszcze drafty przed sobą, może po skompletowaniu składów usiądę z fajką w fotelu i opowiem trochę bajek.

 

 

To było do barcalover (robił takie do wszystkich lig). Kto by chciał twoje projekcje? :playful:

 

Nie wiem jak Mentor, ale ja nie mam zamiaru spadać na IV poziom, więc możemy się nie spotkać dłużej, niż przewidujesz :smile:

Dowcipniś. A poważnie dzięki za projekcje, zawsze to dobrze jak ktos inny, niezwiązany z ligą rzuci okiem i da do myślenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 Trochę diwny podział i jak dla mnie nie trafiony w kilku miejscach - ale to oczywiście subiektywna ocena
Przykład  - umieszczenie tak wysoko Papaj - widziałeś że On ma raptem jednego zawodnika do obsadzenia PG i do tego kontuzjowanego?
A na obsadę SG/G dodatkowo tylko trzech ?
 

O innych nie będe pisał bo :
1. mogę się mylić
2. mam podpowiadać przeciwnikom?

:-)
Pozdrawiam Witek

Podział na tiery dla Waszej ligi. Brałem top10 każdej z drużyn.

 

1 tier (mocny faworyt do mistrzostwa, ogromne szanse na awans):

JamJack's Team
 
2 tier (walka o awans):
wanish's Team
Santa Barabara
Los Angeles Ravens
GOAT
Papaj Academy
 
3 tier (walka o awans przy dobrym rozegraniu sezonu):
Late night team
SuperSonics
Boat Porcupines
Lubiekluski Team
OKC Thunder
 
4 tier (małe szanse na awans):
szczottie's team
Uncle Drew Team
Kubki
WOLF

 

Nie wiem jak Mentor, ale ja nie mam zamiaru spadać na IV poziom, więc możemy się nie spotkać dłużej, niż przewidujesz :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nietypowo GMowie w tej lidze wiecej dyskutuja w watku organizacyjnym na privie niz w tym, wiec pozwolilem sobie przeniesc czesc wypowiedzi niezwiazanych z ustalaniem terminu... wg mnie szkoda zeby przepadly wraz z czyszczeniem mojej skrzynki...

 

 

Dzięki wszystkim za draft

filipczakowi wysłałem  PM czy w ogóle będzie grał

 

Swoją drogą, jak spojżałem to Lubiekluski Team ma aż 5 zawodników ze Stolicy ;-)

Die hard fan☺ ale smith nie wyjdzie u mnie do konca sezonu chyba ze Gortata szlag trafi

 

Ja mam staruszków ale może cos ugram

Jak zobaczylem jak Haywardowi to się stało to zbladłem. Straszna sprawa. Szczęśliwie NBA ma bogów medycznych.

Kilku już był zawodników którzy wrócili po takich kotuzjach do dobrej dyspozycji jak choćby P.G, ale zapewne to koszmar ;-(

Swoją drogą miał być podstawą u mnie w drużynie ;-(

Meczy nie oglądałem, nagrałem sobie, ale ... już niestety znam wyniki ;-(

 

A o Miroticiu i jego bójce i złamanych kościach twarzy słyszeliście?

Tak ziom. Moj pf starter hahahaha, Ciekawe o co poszło - tak jakby sytuacja w Bulls nie była napięta :smile:

 

Ponoć walczą o miejsce w składzie, przede wszystkim o minuty na parkiecie. Pewnie Portis uznał Miroticia za mięczaka ;-)

Ale Bulls zawiesili Portisa jako prowodyra bójki na 8 meczy!

Dokładnie :smile: i tak dobrze dla Portisa, że tylko na 8 meczy. Aczkolwiek z tego co czytałem i tak się zastanawiają docelowo nad "letting him go"  :smile:

Zachecam do prowadzenia tych dyskusji tutaj ;-)

Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błędy początkujących ;-)

Nic sie nie stalo i tak na rozkrecenie tych dyskusji tutaj...

 

Troche spoznione wrozenie z arkuszy, ale tradycja musi byc ;-)

Ze standardowymi zalozeniami tzn wrzucam PODRAFTOWE sklady pod swoje projekcje - z ktorych wszystkie moga byc do bani - i sprawdzam jak druzyna wyglada na tle ligi. Nie bierzcie tego osobiscie bo staralem sie oceniac wg krzywej tak zeby byla czolowka, srodek i spadkowicze itp itd [czyli nie wszyscy mogli miec dobry draft!]. Poniewaz na poziomie IV nie ma spadkow i sama [nie]aktywnosc GMow zwykle decyduje o dolach tabeli [czego nie sposob przewidziec] to skupiam swoj opis na pozytywnej stronie... czyli druzyny, ktore IMO potrzebuja najmniej sprzyjajacych okolicznosci zeby zajac miejsca w gornej polowie tabeli.

 

Ale w zadnym wypadku nie traktujcie tego jako "tak bedzie i kropka", to proba opisania stanu podraftowego w mojej skromnej opinii, ale po to rozgrywamy sezon zeby zobaczyc co z tego wyjdzie i poprawiac co nie wyszlo.

 

OK, do rzeczy... w nawiasie krotkie podsumowanie... a kolejnosc w grupach bardzo z grubsza...

co wazne to nie probowalem zgadywac kto odpusci w sezonie, a wiadomo, ze takie druzyny zajma ostatnie miejsca.

 

"Contenderzy" [w znaczeniu, ze wg mnie zaczynaja z dobrej pozycji i potrzebuja najmniej sprzyjajacych okolicznosci na podium lub okolice, ale bycie na tej liscie niczego nie gwarantuje]:

GOAT [nazwa zobowiazuje? Bo to moj faworyt, mocny i gleboki team, steal z Lowrym]

JamJack's Team [tu zupelnie inna strategia niz wyzej, ale efekt moze byc ten sam jak sie udadza lowy na FAsach]

Santa Barabara [bardzo mocni wysocy, ale chyba za duze ryzyko by Thomas byl najdrozszym PG, wiec Reggie musi wypalic]

Papaj Academy [szokujaco dobra druzyna jak na wybierana przez automat, ale zdrowie pcha ja do srodka]

 

"Srodek stawki" [w znaczeniu, ze wg mnie druzyna ma przecietna/solidna sytuacje wyjsciowa]:

wanish's Team [plytka, ale gwiazdy mocne, wiec kwestia udanych lowow na FAsach]

Boat Porcupines [mocny fundament, ale slabo rozlozony, potrzebny bedzie trejd niski za wysoki]

Late night team [bardzo duzo kasy na PG przez co zabraklo na wysokich, ale to do naprawienia trejdem]

Los Angeles Ravens [solidny fundament, slaba glebia daje okolice ponizej srodka. Jaka koncepcja z FT%?]

WOLF [slaby rozklad kategorii - nadmiar prz i asyst kosztem reszty oraz boom or bust z takim podejsciem do debiutantow]

 

Tu mi sie narzuca pytanie co sie stalo, ze dwie druzyny nie wydaly tyle kasy? W tym bardzo doswiadczony komisz [X]

[X] ironicznie mi sie wydarzylo to samo, wiec nie odbierajcie tego zbyt negatywnie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GOAT [nazwa zobowiazuje? Bo to moj faworyt, mocny i gleboki team, steal z Lowrym]

nazwa jest dość spontaniczna, de facto wciąż się uczę roto z aukcyjnym draftem. Co do składu to taki był plan, żeby był "wyrównany" i głęboki, i pomimo kilku błedów, o których już pisałem, udało się to osiągnąć. Wczoraj wypadł mi Lin, ale nie powinno to znacząco wpłynąć na mój wynik. I o to chodziło, miało być bezpiecznie, bo aż 4 osoby awansują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, jak napiszę, że mam zespół zgodny z planem to mnie wyśmiejecie - mielibyście rację. Przyznam się, że agresywna licytacja i to że licytacja była prowadzona przez 15 GM, a nie tak w ligach yahoo 12, trochę osłabiło moja czujność - zawsze to więcej kasy na stołach do wydania. Efekt był taki, że w paru momentach odpuściłem i zostałem z ręką w ... znaczy z kasą w garści ;-)
Pierwszy mecz sezonu i podstawowy SG wypada mi ze składu ;-(

Ale nie żebym miał odpuścić i pogodzić się z brakiem awansu ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 godzinna składanie protestów ;-)

A poważnie - czekamy i dopiero wymiana wchodzi w życie

Pozdrowienia i miłej wspinaczki

LOL czyli co? Mamy zakrzyknąć liberum veto i wyjąć szabelkę?

A na serio tak dla rookie - liga może się nie zgodzić na trade? Nie żebym planował. Zwyczajnie jestem ciekaw

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.