Skocz do zawartości

[2026-2027] Playoffs - Komentarze


Krzemo

Rekomendowane odpowiedzi

Też jestem zaskoczony.

 

Bulls chyba za mało kombinowali, mają krótką ławkę i strata Pippena boli, ale przy 2-3 postawiłbym Hakeemna na SF  i podejrzewam, że dałby radę.

 

Celtics za to odpadli grając już w pełnym składzie i to jest mega niespodzianka. T-Mac się zemścił :smile:

Edytowane przez Krzemo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratki dla Magic i powodzenia przeciwko 76ers :very_drunk:

 

Krzemo, moja praktyka z 24 sezonów w Simce mówi mi, że jak ma się coś zjebać, to się zjebje - niezależnie od tego czy dasz komuś pod strój meczowy stringi czy pampersy. To nie IRL tylko zwariowana i losowa SIMka ze wszystkimi plusami i minusami.

 

PS. Czy jakiś komisz może mi napisać jak wygląda u mnie sytuacja kontraktowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień 133 (na pierwszym miejscu goscie)

(#1) Kings vs Jazz (#5)
Bilans serii: 1 - 0
Jazz 98 - Kings 115
play-by-play

(#2) Rockets vs Nuggets (#3)
Bilans serii: 0 - 1
Nuggets 97 - Rockets 87
play-by-play

(#1) 76ers vs Magic (#5)
Bilans serii: 1 - 0
Magic 96 - 76ers 123
play-by-play

(#2) Pistons vs Raptors (#6)
Bilans serii: 1 - 0
Raptors 121 - Pistons 125
play-by-play

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Aktualnie kontuzjowani:  

  • Johnny Dawkins - Rockets - 9 days - Sprained Knee


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kolejne mecze jutro!

Drabinka playoffs | Statystyki indywidualne | Główna strona SimBasketu
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lololo powrót z 0-3, w momencie kiedy najlepszy grajek wypadł na dwa mecze to w sumie coś

 

tyle wygrać! (tzn. oklep od - w pełni już zdrowych - 76ers w drugiej rundzie ;) )

 

 

na pewno mniej niż Webber dla Magic - a brakowało go w meczach na 1-3 i 2-3 ;)

 

btw. nikt nie wspomniał o postawie Millsa - jeśli miałby być to jego ostatni sezon to ładnie się pożegnał (32,8/10,2 w wieku 35 lat...)

Przecież CWebb to cancer co dobrze pokazała ta seria. Zespół dopiero się rozkręcił i zaczął wygrywać gdy Webber wyleciał, nawet gdy wrócił nie zdołał tego zepsuć. :D

 

Ogólnie zwycięstwo Magic nad Bulls bez Pippena (duże osłabienie) to nie jest sensacja, ale powrót z 0:3 to już duże zaskoczenie.

 

Zwycięstwo Raptors to również duże zaskoczenie, na pewno pomogły kontuzję w Celtics, ale generalnie to myslalem, że to będzie 'ten' sezon Bostonu, a oni nie pierwszy raz w ostatnich latach i w tym składzie odpadają w pierwszej rundzie. Celtics jednak mają jeszcze czas więc do nowego sezonu znowu przystąpią jako contender.

 

Mills wykręcił fajne statsy, ale nabijał je przegrywając dosyć wysoko z Kings. Jasne, nie miał partnerów żeby powalczyć, ale jednak gdy przegrywa się 4:1 to raczej dobre statystyki nie robią już takiego wrażenia.

 

Pierwsza runda dosyć ciekawa, oczywiście głównie na wschodzie gdzie mieliśmy dwa G7 i dwie spore niespodzianki, ale na zachodzie też fajnie pokazali się Mavs i Lakers, którzy prawie w każdym meczu byli bardzo blisko Rockets i były to wyrównane spotkania.

 

Teraz coś o mojej serii. :) Byłem faworytem i spodziewałem się wygranej, spodziewałem się również że nie będzie to łatwa seria, na pewno z Wesem byłoby łatwiej. Jednak i tak moi zawodnicy udowodnili letallecowi kto w tym momencie ma lepszy team. Pozytywnie zaskoczył mnie Motiejunas, który zagrał dwa świetne mecze, a nie spodziewałem się tego po nim ze względu na jego nijaki RS. Jeden mecz nic nie dał bo i tak przegrałem, ale w G5 był ojcem zwycięstwa ze swoimi 37 punktami i świetną skutecznością.

Iverson zagrał statystycznie dobrą serię, ale tak naprawdę świetne mecze rozegrał dwa, pierwszy (35-16) i ostatni (40 punktów) i tylko w tych dwóch meczach poprowadził mnie do zwycięstwa, chociaż oczywiście zakończenie serii przez niego było efektowne. W G5, o czym już wcześniej pisałem zwycięstwo dał mi Motiejunas, a w G4, które przy stanie 2:1 dla Knicks, grane na wyjeździe było meczem must win dla mnie zwycięstwo dał mi Malone (20-21-7), który całą serię rozegrał dosyć słabą. W tym miejscu brawa dla rookiego Evansa, który już teraz jest dobry w obronie i zapowiada się na kozaka w tym względzie.

 

Teraz czas na Raptors. Nie ukrywam, że wolę grać z nimi niż z Celtics, ale to ja pewno nie będzie łatwa seria. Raptors są bardzo nieobliczalni, każdy z ich trójki na obwodzie może zagrać świetny mecz w ataku, a pod koszem mają dwóch młodych, dobrych obrońców, którzy mogą zatrzymać Malone i powstrzymać wjazdy Iversona. Szkoda, że nie ma mojego najlepszego obrońcy na obwodzie, na pewno przydałby się w kryciu Currego, ewentualnie TMaca, który ładnie zemścił się na Celtics. Mam jednak nadzieję, że Skiles nie da sobie rady z Iversonem i uda awansować się do ECF.

 

Dzięki letallec za serię. :)

Edytowane przez SlaKB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mills wykręcił fajne statsy, ale nabijał je przegrywając dosyć wysoko z Kings. Jasne, nie miał partnerów żeby powalczyć, ale jednak gdy przegrywa się 4:1 to raczej dobre statystyki nie robią już takiego wrażenia.

 

No właśnie takie staty w przegrywającym teamie robią jeszcze większe wrażenie. To nie real - w simce łatwiej nabijać staty w dobrych teamach (patrz co się działo z grajkami przychodzącymi/odchodzącymi do/z 76ers*).

 

* Nie licząc oczywiście Wilkinsa, który z 5tej opcji stał się pierwszą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie takie staty w przegrywającym teamie robią jeszcze większe wrażenie. To nie real - w simce łatwiej nabijać staty w dobrych teamach (patrz co się działo z grajkami przychodzącymi/odchodzącymi do/z 76ers*).

 

* Nie licząc oczywiście Wilkinsa, który z 5tej opcji stał się pierwszą ;)

W PO imo to nie ma za bardzo znaczenia, a w słabszych jest łatwiej nabijać.

 

Barkley - praktycznie takie same staty jak w Heat, gorsze sezony w Heat spowodowane tankowaniem i obcięciem minut lub małą ilością występów.

Humphries - gorsze staty niż w Suns

Cassell - lepsze staty, ale on poza rookie season nigdy nie grał w S5

Harden - sezon przed przyjściem do Sixers w Knicks praktycznie takie same staty jak pozniej w Sixers, w Kings teraz lepsze niż w ostatnim sezonie w Sixers. W Timberwolves po prostu rzucał mniej.

Mills - pierwsze dwa sezony w Philly najlepsze w karierze, ale to można uznać po prostu za jego peak, później powrót do tego co grał w Suns. W Mavs miał problemy z kontuzjami. Ostatni sezon w Sixers słabszy niż następny w Raptors.

Mayo - tutaj rzeczywiście mamy świetny sezon w Sixers, ale będąc w Nets pierwszą opcją w PO również zagrał kozackie PO wchodząc do ECF z niezbyt mocnymi Nets. Wcześniej albo nie był jedną z pierwszych opcji w Nets albo nawet siedział na ławce w Nuggets czy Lakers. W Sixers po prostu dostał minuty i pile w łapy.

 

Jordan mając słabszych partnerów w Blazers bił rekordy i napierdalał 35 ppg, po dodaniu jako takiej drugiej opcji nie wykręcił nawet 30 ppg. :)

Edytowane przez SlaKB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W PO imo to nie ma za bardzo znaczenia, a w słabszych jest łatwiej nabijać.

 

Barkley - praktycznie takie same staty jak w Heat, gorsze sezony w Heat spowodowane tankowaniem i obcięciem minut lub małą ilością występów.

Humphries - gorsze staty niż w Suns

Cassell - lepsze staty, ale on poza rookie season nigdy nie grał w S5

Harden - sezon przed przyjściem do Sixers w Knicks praktycznie takie same staty jak pozniej w Sixers, w Kings teraz lepsze niż w ostatnim sezonie w Sixers. W Timberwolves po prostu rzucał mniej.

Mills - pierwsze dwa sezony w Philly najlepsze w karierze, ale to można uznać po prostu za jego peak, później powrót do tego co grał w Suns. W Mavs miał problemy z kontuzjami. Ostatni sezon w Sixers słabszy niż następny w Raptors.

Mayo - tutaj rzeczywiście mamy świetny sezon w Sixers, ale będąc w Nets pierwszą opcją w PO również zagrał kozackie PO wchodząc do ECF z niezbyt mocnymi Nets. Wcześniej albo nie był jedną z pierwszych opcji w Nets albo nawet siedział na ławce w Nuggets czy Lakers. W Sixers po prostu dostał minuty i pile w łapy.

 

Jordan mając słabszych partnerów w Blazers bił rekordy i napierdalał 35 ppg, po dodaniu jako takiej drugiej opcji nie wykręcił nawet 30 ppg. :smile:

 

Barkley - +/- to samo

Humphries - trochę stracił ppg, ale czy on nie był przypadkiem opcją ofensywną w Suns?

Harden - pls, po przyjściu do 76ers poprawił się w każdej kategorii... a to co piszesz o przejściu do Kings tylko potwierdza moją tezę - Kings w tym regularze byli chyba lepsi niż 76ers w ostatnim?

Mills - wzrostu o 10 ppg nie wytłumaczysz samym primem (szczególnie, że on tam nic specjalnie na campach nie zyskiwał - w przeciwieństwie do Comegysa np)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barkley - +/- to samo

Humphries - trochę stracił ppg, ale czy on nie był przypadkiem opcją ofensywną w Suns?

Harden - pls, po przyjściu do 76ers poprawił się w każdej kategorii... a to co piszesz o przejściu do Kings tylko potwierdza moją tezę - Kings w tym regularze byli chyba lepsi niż 76ers w ostatnim?

Mills - wzrostu o 10 ppg nie wytłumaczysz samym primem (szczególnie, że on tam nic specjalnie na campach nie zyskiwał - w przeciwieństwie do Comegysa np)

Barkley - to samo napisałem

Humphries - w Suns był 2/3 w Sixers 3 opcją

Mills - ostatni sezon w Suns 27,7 w Sixers 29,9. Gdzie tu 10 ppg? Nie licz okresu Mavs gdzie grał mało przez kontuzję, a w tym sezonie z 19 ppg to nie wiem o co chodziło, bo umiejętności za bardzo mu się nie zmieniły

Harden - w ostatnim sezonie Hardena w Sixers mieli oni bilans 72-10.

 

A co powiesz o Jordanie? Iversonowi też skoczyło ppg po zakończeniu kariery przez Beasleya. Malone dopóki Beasley nie zakończył kariery nie mógł za bardzo wskoczyć do TOPU PFów ze względu na brak spektakularnych statow. :)

Edytowane przez SlaKB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barkley - to samo napisałem

Humphries - w Suns był 2/3 w Sixers 3 opcją

Mills - ostatni sezon w Suns 27,7 w Sixers 29,9. Gdzie tu 10 ppg? Nie licz okresu Mavs gdzie grał mało przez kontuzję, a w tym sezonie z 19 ppg to nie wiem o co chodziło, bo umiejętności za bardzo mu się nie zmieniły

Harden - w ostatnim sezonie Hardena w Sixers mieli oni bilans 72-10.

 

A co powiesz o Jordanie? Iversonowi też skoczyło ppg po zakończeniu kariery przez Beasleya. Malone dopóki Beasley nie zakończył kariery nie mógł za bardzo wskoczyć do TOPU PFów ze względu na brak spektakularnych statow. :smile:

 

Mills - 82 mecze z 38,7 mpg (sezon przed przejściem do 76ers) - to mało? :smile:

Harden - niech będzie, ale tak czy siak przeszedł z teamu topowego do topowego. Kiedy przechodził ze średniaka do topowego to poprawił się praktycznie w każdej kategorii (a miał już koło 30 lat)

Humphries - nie wiem, nie mogę sprawdzić bo ciągle jest poza rotacją :grin: (ciiii)

 

Iverek to przede wszystkim ciągle się rozwija. Malone też miał kilka ładnych campów (mimo wieku).

 

Jordan to inna sytuacja - bo on trafił do teamu mega defensywnego - gdzie (do tego roku) był w zasadzie 1szą/2gą/3cią opcją. Ale już jak przechodził ze słabych Spurs do niezłych Wizards to staty też mu się ostro podbiły ;) (w sumie większy skok niż przy przejściu z Wizards do PTB).

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mills - 82 mecze z 38,7 mpg (sezon przed przejściem do 76ers) - to mało? :smile:

Harden - niech będzie, ale tak czy siak przeszedł z teamu topowego do topowego. Kiedy przechodził ze średniaka do topowego to poprawił się praktycznie w każdej kategorii (a miał już koło 30 lat)

Humphries - nie wiem, nie mogę sprawdzić bo ciągle jest poza rotacją :grin: (ciiii)

 

Iverek to przede wszystkim ciągle się rozwija. Malone też miał kilka ładnych campów (mimo wieku).

 

Jordan to inna sytuacja - bo on trafił do teamu mega defensywnego - gdzie (do tego roku) był w zasadzie 1szą/2gą/3cią opcją. Ale już jak przechodził ze słabych Spurs do niezłych Wizards to staty też mu się ostro podbiły ;) (w sumie większy skok niż przy przejściu z Wizards do PTB).

Millsa już poprawiłem, że nie za bardzo wiem o co chodzi. 19 ppg w sytuacji gdzie praktycznie nie zmieniają się mu skille. Być moze Mavs grali inside lub slow, ale tego już nie sprawdzimy, a ja nie pamiętam.

 

Poza tym w Sixers w pierwszych sezonach Shaqa obwodowi mieli idealną sytuację. Dwóch świetnych podkoszowych, grających świetnie w obronie, dominujących na deskach, nie mających rąk z betonu i dodatkowo nie wymagających zbyt dużo posiadań. Idealna opcja, żeby mieć świetne wyniki i nabijać staty. :)

 

Generalnie mi się wydaje, że łatwiej nabijać ppg w słabszej ekipie, Ty masz inne obserwacje, pokazalem Ci że w Sixers to jednak nie do końca tak to wyglądało.

 

Oprócz Jordana, Iversona, Malone są też inne przykłady jak Scott w Blazers/Suns, Robinson w Celtics/Hornets czy Bird w Grizzlies/Lakers (nie liczę sezonów z małą ilością minut lub meczów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje dla Raptors za awans. Potrzebowałem czasu aby ochłonąć, bo pierwsze co mi przechodziło przez głowę to rezygnacja, po tym G7. Niestety u mnie kolejny raz coś zawiodło i nawet nie mam ochoty szukać przyczyny. Ktoś tam może pisać, że to T-Mac się zemścił, ktoś inny, że to przez kontuzje. Jebać to. Co by to nie było, kolejny raz po dobrym RS szybko odpadam w PO i takie są fakty. Dlatego bardzo prawdopodobnym jest, że dojdzie do trzęsienia ziemi w Bostonie. Bo nie mam ochoty sprawdzać czy w kolejnych PO znowu odpadnę w pierwszej rundzie, czy może w drugiej.

 

PS. Jeśli nikomu to nie przeszkadza, to do niedzieli włącznie mogę pomóc w simowaniu. Czyli niemal cała druga runda. Do tego czasu myślę, że wiele się wyjaśni i w trzeciej rundzie będziecie mogli sobie dowolnie wybierać z grona wszystkich komiszy, który ma Wam simować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.