Skocz do zawartości

Memphis Grizzlies 2017/18


shadowy86

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

No bez jaj panowie.

 

Memphis ma skład gorszy niż Phila za czasów Hinkiego

Tam starterem jest McLemore który nie łapał się na rotacje w Kings. Biegają jakieś Xaviery których nigdy na oczy nie widziałem. JAkieś Kobi Simmonsy

 

Weźcie pod uwagę, że JaMychal Green gra koszmarnie słaby sezon. Jakby miał focha,że tak późno mu dali umowę. Ogólnie liczba kontuzji tam jest spora. W normalnych warunkach taki Kobi czy Ben nie wstawaliby z ławki.

 

Akurat Miśki są po prostu tragicznie słabe ...Przecież z dzisiejszego składu to do rotacji Jazz by się łapał pewnie tylko Marc Gasol i Dillon Brooks. A mecz paskudny jak w sumie każdy mecz Jazz-Memphis od 7 lat. Mogę sie mylić ale chyba JAzz od 2011 nie zdobyła więcej niż 100 pkt w meczach z Memphis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Memhpis za rok może mieć roster w stylu Conley-Evans-Brooks-Bagley-Gasol, jeden z najlepszych tanków jakie widziałem, o ile nie najlepszy.

Pod warunkiem ,że Conley z Evansem będą zdrowi bo ich tank wynika z ilosci kontuzji no i stawiam że oni z nr 1 będą raczej brać Doncica

 

Myślisz że będą z 1 brać Bagleya? Oni jednak mają duże braki na skrzydle a pod koszem to zawsze kogoś sobie wyhodują albo JaMychal wróci do formy sprzed roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy. Jak wezmą Doncicia, to nie przedłużą raczej Evansa, bo by się dublowali, jak wezmą Aytona, to będą musieli ruszyć Gasola (choć akurat Ayton jako 4 mógłby sobie ew. poradzić), Bagleya mam na 3-4 miejscu i on najlepiej tam pasuje, dostaje jednego-dwóch bardzo dobrych ballhandlerów (Conley i może Evans), rozciągającego grę C mocnego w obronie (Marca) i Brooksa z potencjałem na 3&D.
 
Tak realnie brałbym BPA, więc - w takiej kolejności - Ayton, Doncic, Bagley, Jackson.
 
Tak czy siak - Memphis byli w naprawdę złej sytuacji, bo mają zawalone salary, następny pick leci do C's (protected top8?, i nie mają mocnych prospektów, a teraz wygląda na to, że mają na bank pick w top4, potencjalnego franchise playera i graczy (Conley, Gasol, może Evans) którymi mogą grać o playoffy za rok/mogą oddawać za kolejne assety.

​Najlepszy sezon jaki mógł im się przytrafić, bo Doncic, Bagley i Ayton będą na pewno mocnymi graczami na poziomie NBA, tylko pytanie czy bliżej tieru prime Aldridge'a, Griffina czy Beala, czy jednak coś więcej.

ps

 

A, i miej na uwadze, że przy tej trójce cięzko wskazać jakoś jednoznacznie kto jest lespszym prospektem, więc akurat fit może mieć duże znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Memphis najbardziej by się przydał Porter. Na trójce mają Parsonsa, więc taki Porter byłby jak znalazł. Jeśli będą chcieli dodać obronę, to pewnie postawią na Jacksona, tylko czy Memphis bardziej nie jest potrzebny ktoś, kto ma łatwość zdobywania punktów? Dziura na trójce i problemy z ofensywą wskazują na wybór Portera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ino gorzej, jak (i jest na to duża szansa) Grizzlies nawet jeśli dobrze wybiorą, to ich reszta będzie tak połamana/zdziadziała/nieutalentowana, że ich ten jeden prospekt specjalnie nie ustawi. Ciężkie czasy przed Grizz i Atlantą.

 

Evans w tym sezonie opuścił chyba ze 3 spotkania do czasu tej "kontuzji". Sam uraz wyglądał mocno dziwacznie. Zwłaszcza w kontekście tego, że miał wrócić po 1-2 grach, a ewaluują go co tydzień mecz więc wygląda na to, że dość zmyślnie go posadzili na ławę na jak najdłużej przy pierwszym duperelu, a nie jest to Gasol więc wszyscy są zadowoleni.  Także o zdrowie Evansa bym się nie martwił raczej już.

Tak samo Marc gra właściwie cały sezon, raz go nie zabrali na mecz i bodaj w 2 nie zagrał jako rest czy pomniejszy uraz. Największą zagadką jest ten Conley i jego wiek. Ciężko wyrokować teraz co się z nim dzieje, bo chyba do końca zwlekali, tzn. do przestawienia dźwigni na tankmode, więc może nie było aż tak źle? Także po powrocie Conleya każdy z topowych prospectów powinien w Memphis znaleźć bardzo dobre warunki do gry z poukładanymi liderami i jeśli przez pół roku uda im się taki manewr to brawo.

 

Choć ja trzymam kciuki za jak najniższy pick dla nick, bo ustawili zaporową cenę za Evansa i za nic nie chcieli go oddać do Philly/Celtics. A co! 

Edytowane przez Tomek9248
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ten sam tier, ale mając w podobnym wieku dwóch graczy, gdzie jeden robi 22-12 na 60-kilka %ts, a drugi co drugi mecz ma foul trouble, to nawet jeśli ten drugi może okazać się lepszym zawodnikiem, to jednak zakładam, że drużyny NBA będą brały tego pierwszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Memhpis za rok może mieć roster w stylu Conley-Evans-Brooks-Bagley-Gasol, jeden z najlepszych tanków jakie widziałem, o ile nie najlepszy.

Chyba żartujesz. Wątpliwe zdrowie, gasol po prime konczy 34 lata w przyszlym sezonie. Conley jest po prime fizycznym, zdrowy tyreke to fluke. Brak jakiejkolwiek kasy na lawke plus utalentowany rookie i sophomore roles w piatce. To ma byc jeden z najlepszych tankow jaki widziales? Myslusz ze bagley i conley jak wroca to doloza memphis 30 wygranych? To jest ekipa z jedna z najgorszych sytuacji wyjsciowych w lidzem gorzej maja chyba tylko pistons i hornets.

Czekam na mock, nie leń się... :D

 

Chyba jednak nikt nie puści Aytona/Doncicia z top2. Jedynie Porter mogłby tu zamieszać.

Kto jest najlepszym centrem aktualnego top 10 ligi? Capela? Ja bym nie bral z 1 centra chocby nie wiem jak utalentowany byl. Moze embiid zmieni moje zdanie ale od czasow shaqa nie pamietam dominujacego centra ktory doprowadzil druzyne do sukcesu w playoffs.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba żartujesz. Wątpliwe zdrowie, gasol po prime konczy 34 lata w przyszlym sezonie. Conley jest po prime fizycznym, zdrowy tyreke to fluke. Brak jakiejkolwiek kasy na lawke plus utalentowany rookie i sophomore roles w piatce. To ma byc jeden z najlepszych tankow jaki widziales? Myslusz ze bagley i conley jak wroca to doloza memphis 30 wygranych? To jest ekipa z jedna z najgorszych sytuacji wyjsciowych w lidzem gorzej maja chyba tylko pistons i hornets.

Zdecydowanie zbyt surowo oceniasz Memphis. Owszem sytuacja tejże organizacji nie jest zbyt kolorowa, ale też bez przesady.

 

Conley z Gasolem to duet, który jest fundamentem tej ekipy. Teraz bezczelnie tankują, ale w przyszłym sezonie zdrowi, po letnich roszadach z konkretnym rookasem (Ayton, Porter, Donic, Bagley) będą znów bić się o play-offy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie zbyt surowo oceniasz Memphis. Owszem sytuacja tejże organizacji nie jest zbyt kolorowa, ale też bez przesady.

 

Conley z Gasolem to duet, który jest fundamentem tej ekipy. Teraz bezczelnie tankują, ale w przyszłym sezonie zdrowi, po letnich roszadach z konkretnym rookasem (Ayton, Porter, Donic, Bagley) będą znów bić się o play-offy.

jeden jest po poważnej kontuzji, prawdopodobnie najlepszy sezon ma juz za sobą. Fizycznie lepszy przeciez nie bedzie. Drugi ma 34 lata, ile faktycznie jest wart na dzis? obaj zarabiają ponad 50 mln na sezon. Dodaj do tego Parsonsa z jego kontraktem i widzisz druzyne która nie ma zdrowych graczy i nie ma pieniedzy na nowych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Memphis mieli bardzo złą sytuację we wrześniu, bo nie mieli prospektów, pieniędzy i mocnej ekipy.

 

Teraz będą mieli potencjalnego franchise playera (jeżeli dokończą sezon na ostatnim miejscu), a te złe umowy się skończą gdy jeszcze Ayton/Bagley/Doncic będą na pierwszych umowach. Do tego teraz w zamian za Conleya i Gasola będą mogli wziąć nawet umowy Biyombo czy Noaha jeżeli za tym pójdzie pick. Jeżeli nie - dalej mają solidny zespół, który może powalczyć o playoffy.

 

Dalej nie jest idealnie, ale 8-9 organizacji brałoby to w ciemno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Memphis mogło próbować wyciągnąć pick Nets że tego nie zadowolnego Gasola, starzejacy się Liderzy nie zwiastuja jakoś specjalnie walki o play-off za rok na tak silnym zachodzie. Za Evansa też nie chcieli przyjąć żadnej oferty. Najwidoczniej bardzo wierzą w swoich 2 liderów, jednego staruszka a drugiego kontuzjowanego staruszka. Całe szczęście to zawodnicy którzy nie opierali swojej gry na atletyzmie więc szansę że długo będą w miarę prosuktywni są wysokie.

Myślę że jak ktoś mi kiedyś wspominał są więźniami swojego małego rynku dlatego nie mogą pójść w solidna przebudowę tylko będą starali się wykorzystać ten sezon a za rok znowu walczyć o play-off. Smutne to ale jak ma się kontrakty jak Parsonsa to ciężko o coś więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.