Skocz do zawartości

tough calls corner czyli wątek pamięci R.Wallace'a & J.Crawforda


rw30

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, cvbe napisał:

Ja mam lepsze wyjaśnienie - bo zajebał fajną pakę a w NBA to się sprzedaje i show must go on :) Gasol sfaulował go twarzą w łokieć xd

paka paką i trochę masz racji (w sensie - czasem się naciąga trochę zasady w imię zagrania do top10), ale w tym akurat wypadku Gasol naprawdę mocno chu-jowo tam wyskoczył, prawie jakby chciał mu zrobić krzywdę, dopiero w ostatnim momencie jak już zobaczył że jest fest spóźniony to zaczął odwracać się od Griffina. Tak czy inaczej, wysunięcie przeramienia Griffina imho uzasadnione.

2 godziny temu, the_secret napisał:

 

Zawsze chciałem zapytać czemu tu nie odgwizdano faulu Griffina przy tym drugim dunku?

wg. mnie przy pierwszym można było zagwizdać spokojnie - tutaj został zastosowany tzw. top10 rule :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

czy ktoś mi powie czemu  przy podejrzeniu goalTending Giannisa po rzucie / faulu na Westbrooku sędziowie nie obejrzeli sobie tego na monitorach? wydaje mi się to trochę nonsensowne, poza tym Giannis tam zdecydowanie dotykał obręczy co, wg przepisu, kwalifikuje się chyba by uznać kosz dla Rockets, no nie? (swoją drogą - to bardzo nieżyciowy przepis o tym że nie mozna dotykac obręczy i siatki i proponowałbym go zmienić)

 

inne pytanie, z meczu Lakers bodajże z Raptors: Bron wchodzi pod kosz, jest faulowany, ale obrońca zdaje się uderzony przez Brona w twarz. Sędziowie oglądają sytuację na monitorach, widzą że LeBron faktycznie uderza obrońcę w twarz (widać to było na powtórkach), ale akcja nie podchodzi pod hostile act (tu zgoda, bo nie podchodziła), i LeBron rzuca wolne..... to znaczy że tylko jeśli było hostile to mogą zmienić gwizdek, a jeśli nie było to nie? też trochę kiepskie, no bo, tak idąc z duchem gry, to chyba powinien być offens LeBrona? (no chyba że 'cios' LeBrona był już po faulu obrońcy, wtedy ok, zgadzam się - ale nie mam już meczu na dysku żeby to sprawdzić)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

czy ktoś mi powie po co istnieje przepis mówiący, że nie można dotykać siatki ani obręczy podczas akcji obronnej, ale błąd odgwizdywany jest tylko 1 raz na 10 (bo średnio takie coś ma miejsce w co drugim meczu), i to tylko gdy rookie albo gość na 2-way-contract próbuje wybronić jakiegoś superstara, i sędziowie chcą mu dojebać? 

edit: chyba się powtarzam

W dniu 3.08.2020 o 14:48, rw30 napisał:

 

(swoją drogą - to bardzo nieżyciowy przepis o tym że nie mozna dotykac obręczy i siatki i proponowałbym go zmienić)

no ale może chociaż jakieś lajki wpadno?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
17 godzin temu, ttr napisał:

To lepiej zobaczcie za co oni dają flagranty i techniki ostatnio.. W złą stronę to idzie. Na nic im nie pozwalają. W siatkówce kobiet jest obecnie więcej bad blood niż w NBA.

https://twitter.com/BadSportsRefs/status/1364395942481428481 

No w sumie za co tu poszedł technik to nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 lata później...
  • 3 tygodnie później...

Tak z ciekawości jakim cudem sędziowie tu gwidali faul Wigginsa? Skoro to ewidentny ofens Shaia..

 

I wiggins miał pochyloną rekę choc tak po prawdzie to Shai uderzył w jego rękę a nie odwrotnie  a potem wykonał zwykły kop a przecież wg przepisów atakujący nie może wykonać ruchu nogą do przodu. . Chyba ,że istnieje inna interpretacja tego przepisu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O matko widze liga poszła w kierunek . Jedni dostają gwizdki za każdym raem jak Joel

Ale dziś w nocy oglądałem mecz Dallas - Bucks i choć to nie jest oczywiście przyczyna powrotu Bucks niemniej

Gdzie tu Grant fauluje? Niektóre gwizdki w tym meczu na korzyść Lillarda czy Giannisa były delikatnie mówiąc kontrowersyjne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
9 godzin temu, julekstep napisał(a):

Jesli kibice bucza przy wyrzucaniu gracza gosci to wiedz ze cos sie dzieje!

Cytat

Chicago is home to the largest population of Serbians outside of Serbia. Jokic plays there once a year. What a shame for him to get ejected for THAT

 

Jedyna okazja żeby zobaczyć Joka w sezonie, ale jakiś palant musi sobie podbić ego wyrzucając 2krotnego MVP z parkietu za pyskówkę

jeszcze dojdzie pewnie kara za to:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.