Skocz do zawartości

Marketing w NBA


budynski

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko. Jestem nowy na forum i chciałbym Was prosić o pomoc. Potrzebuję informacji o różnych akcjach marketingowych, ciekawych pokazach i występach podczas meczów. Ogólnie wszystkiego co dzieje się podczas meczów( i nie tylko) pomijając samą grę. Czyli co sprawia że kibice tak licznie wypełniają hale swoich drużyn. Sporo już czytałem w różnych artykułach, jednak liczę że dowiem się więcej. Z góry dzięki za odpowiedzi, pozdrawiam  :redface-new:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko. Jestem nowy na forum i chciałbym Was prosić o pomoc. Potrzebuję informacji o różnych akcjach marketingowych, ciekawych pokazach i występach podczas meczów. Ogólnie wszystkiego co dzieje się podczas meczów( i nie tylko) pomijając samą grę. Czyli co sprawia że kibice tak licznie wypełniają hale swoich drużyn. Sporo już czytałem w różnych artykułach, jednak liczę że dowiem się więcej. Z góry dzięki za odpowiedzi, pozdrawiam  :redface-new:

np na meczach jest cale grono hetero mezczyzn, ktorych wkurwia cheerleading w przerwach, przychodza zeby ponarzekac. chciales to masz, nie musisz dziekowac!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko. Jestem nowy na forum i chciałbym Was prosić o pomoc. Potrzebuję informacji o różnych akcjach marketingowych, ciekawych pokazach i występach podczas meczów. Ogólnie wszystkiego co dzieje się podczas meczów( i nie tylko) pomijając samą grę. Czyli co sprawia że kibice tak licznie wypełniają hale swoich drużyn. Sporo już czytałem w różnych artykułach, jednak liczę że dowiem się więcej. Z góry dzięki za odpowiedzi, pozdrawiam  :redface-new:

Darmo koszulki wystrzeliwane bądź wyrzucane w trybune

darmo żarcie za 10 trójek w meczu rzuconych przez cała druzynę bądź z rzędu chybione 4 osobiste

historie dotyczące danych zawodników (na polibudzie na siatce swego czasu takie rzeczy czekały na siedziskach na kibica)

konkursy (tona bredni w sensie losowany rzad 3 miejsce 25 i masz nagrodę, albo frajerskie wyścigi na ekranach)

kiss kamy etc

rzuty z połowy boiska za kasę

do tego w usa bachory raczkują przez całe boisko w celu wygrania używanej toyoty dla dumnego rodzica

no i jeszcze "pokazy taneczne" wśród publiczności

poza tym, kibice niestety nie tak licznie wypełniają areny - kupują karnety na cały sezon, bo potem mają dobrą cenę na ciekawe mecze, a te kasztanowe mogą odpuścić, bo i tak sumarycznie im się to opłaca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darmo koszulki wystrzeliwane bądź wyrzucane w trybune

darmo żarcie za 10 trójek w meczu rzuconych przez cała druzynę bądź z rzędu chybione 4 osobiste

historie dotyczące danych zawodników (na polibudzie na siatce swego czasu takie rzeczy czekały na siedziskach na kibica)

konkursy (tona bredni w sensie losowany rzad 3 miejsce 25 i masz nagrodę, albo frajerskie wyścigi na ekranach)

kiss kamy etc

rzuty z połowy boiska za kasę

do tego w usa bachory raczkują przez całe boisko w celu wygrania używanej toyoty dla dumnego rodzica

no i jeszcze "pokazy taneczne" wśród publiczności

poza tym, kibice niestety nie tak licznie wypełniają areny - kupują karnety na cały sezon, bo potem mają dobrą cenę na ciekawe mecze, a te kasztanowe mogą odpuścić, bo i tak sumarycznie im się to opłaca

Właśnie o to mi chodziło ;) jakby ktoś miał więcej do dodania to będę wdzięczny.

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to mi chodziło ;) jakby ktoś miał więcej do dodania to będę wdzięczny.

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

 

bo moze tobie umknelo. w moim poscie,nieco wyzej,masz link do materialow av pistonsow. ladnie wszystko podzielone tematycznie. cos tam pewnie podpatrzysz...

 

popularne sa tez darmowe kawalki pizzy zrzucane z wysoka na spadochronach...

Edytowane przez kcp78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko. Jestem nowy na forum i chciałbym Was prosić o pomoc. Potrzebuję informacji o różnych akcjach marketingowych, ciekawych pokazach i występach podczas meczów. Ogólnie wszystkiego co dzieje się podczas meczów( i nie tylko) pomijając samą grę. Czyli co sprawia że kibice tak licznie wypełniają hale swoich drużyn. Sporo już czytałem w różnych artykułach, jednak liczę że dowiem się więcej. Z góry dzięki za odpowiedzi, pozdrawiam  :redface-new:

Moim zdaniem źle zadałeś pytanie.Z tego co piszesz wynika ,że nie chodzi tu o marketing tylko entertainment ew, crowd pleasing. Najciekawsza forma z jaką się spotkałem to "Chuck A Puck" na meczach NY Islanders- kibice kupują za $5 krążki z lekkiej pianki i ten kto trafi w target wygrywa samochód.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś tzw. "Crowd pleasing" to był shaq rozbijający tablice,Barkley walący mu w łeb piłką,tudzież Rodman z tęczowym łbem wylatujący z boiska po 5 minutach gry,czy Moses Malone trzymający Birda w taki sposób,by Dr.J mógł go spokojnie skasować prawym prostym.Jeszcze wcześniej największą atrakcją było rzucanie wszystkim co się ma pod ręką w jedynego czarnoskórego gracza przeciwnej drużyny.A dzisiaj to se możesz co najwyżej pooglądać grubasa co się odbija od trampoliny z piłką i nie dolatuje do kosza,tudzież wygrać karnet na jadalny cholesterol czy nową toyotę.Ech kiedyś to było...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poogladaj sobie mecze na C+ czy powrotki na nsport, pokazują te wszystkie entertaiment chyba dość często gęsto

 

PS. z tymi tłumami na meczach to właśnie nie przesadzałbym bo ostatnio niby szlagier do Pelikanów przyjeżdża Spurs a na szerszym ujęciu praktycznie 3/4 miejsc puste. W Nowym Jorku na Cavs to samo. To co dopiero jak przyjedzie Sacto

Edytowane przez Me Myself and I
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.