Skocz do zawartości

Zdjęcie

Europejska koszykówka? Opinie i porównanie do NBA

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Nawr0cky96

Nawr0cky96
  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 24 listopad 2017 - 14:38

czekam na wasze opinie:)

Najlepszy sklep koszykarski

#2 Koelner

Koelner

Hall of Fame

• Użytkownik
  • 5321 postów

Napisano 27 listopad 2017 - 14:04

a my na Twoją

#3 rw30

rw30

Super-Star

• Użytkownik
  • 2979 postów

Napisano 27 listopad 2017 - 22:13

moim zdaniem europejska jest gorsza niz NBA

NASA  discovered all those habitable planets the other day, you guys know about that? Like, what they said, how many of them are there? 12 hundred habitable planets?  And then, last night somebody lost a basketball game? Come on, get over yourself

#4 Elwood

Elwood

Super-Star

• Użytkownik
  • 2626 postów

Napisano 27 listopad 2017 - 22:15

a my na Twoją

niekoniecznie

Fat Lever 86-87, Kevin Willis 91-92; Elgin Baylor 61-62; Purvis Short 84-85; Michael Adams 90-91;

Terry Cummings 84-85; Jeff Ruland 83-84

#5 Eryko

Eryko

Role Player

• Użytkownik
  • 182 postów
  • LokalizacjaTychy

Napisano 27 listopad 2017 - 22:18

moim zdaniem europejska jest gorsza niz NBA

Odkrywcze

#6 rw30

rw30

Super-Star

• Użytkownik
  • 2979 postów

Napisano 27 listopad 2017 - 22:56

Odkrywcze

dzieki, długo nad tym myślałem zanim napisałem, cieszę się że Ci podszedł mój post!!!

pozdrowionka!

NASA  discovered all those habitable planets the other day, you guys know about that? Like, what they said, how many of them are there? 12 hundred habitable planets?  And then, last night somebody lost a basketball game? Come on, get over yourself

#7 shadowy86

shadowy86

Starter

• Użytkownik
  • 775 postów

Napisano 28 listopad 2017 - 05:23

Hmm europejska koszykówka? W miarę możliwości staram się oglądać Euroligę. Wiadomo nie jest to NBA, ale biorę na to poprawkę i nie marudzę. Mam dość dobrze rozpoznane teamy, oglądam je od lat. Fajnych zawodników nie brakuje: Rodriguez, De Colo, Dunston, Granger, Seraphin, Sanders, Moerman, Shved, Pierre Jackson, Doncic, Llul, Calathes, Sloukas, Vesely, Muhammed, Spanoulis, czy też Eric Green. Wielu zawodników z przeszłością w NBA stanowi o sile swoich klubów.

Na parkietach NBA nie brakuje zawodników, którzy grali w Europie. Wyśmiewany Mike James z Suns niedawno bardzo fajnie radził sobie w Baskonii razem z Adamsem, który teraz jest w Chinach. Z Baskonii do NBA zawitał Teletovic. Saric nabierał szlifów w Efesie, klubie, gdzie rzut za trzy to podstawa :rugby: Na ławce Cavs siedzi Osman, który właśnie w Efesie rządził i dzielił w tamtym sezonie. Z Turcji do NBA przyszedł Bogdanovic. Tam za partnerów miał dobrze znanych z NBA - Anticia, Vesely'ego, Datome. Na rozegraniu świetnie gra Bobby Dixon, czyli Muhammed. Szkoda, że ma 34 lata już, bo to fajny, widowiskowy koszykarz. Z Rosji do Atlanty zawitał Delaney, który był jednym z najlepszych rozgrywających w Europie. Z Crveny Zvezdy do Spurs zawitał z kolei Marjanovic.

Tych graczy jest dużo, kto grał w Eurolidze i się wyróżniał próbował potem swoich sił w NBA. Przeskok jest bardzo duży i zawodnikom ciężko jest się odnaleźć. Kluby europejskie grają inaczej, mniej jest hero ballu, ważna jest taktyka i kolektyw (Zalgiris - bardzo fajna drużyna bez wielkich gwiazd, ale stanowi silny kolektyw właśnie). Mniej indywidualnych popisów, mniej jest small-ballu, choć i to się zmienia. Co do emocji, to są duże, jak np. ostatnio w spotkaniu CSKA - Fenerbahce, gdzie Rosjanie odrobili pokaźną stratę, lecz polegli w ostatniej sekundzie dogrywki. Koszykówka europejska stale się rozwija, staje się bardziej atrakcyjna dla kibiców, szkoda, że Polacy nie odgrywają w tym znaczącej roli..

#8 Eryko

Eryko

Role Player

• Użytkownik
  • 182 postów
  • LokalizacjaTychy

Napisano 28 listopad 2017 - 07:14

Ja tam chodzę na mecze mojego 1-ligowego GKS-u Tychy. Przepaść.

Różnica jest taka, że w Europie jest mniej gwiazd, przez co każdy zawodnik ma równomierne szansę na pokazanie. W Europie też jest sporo niezłych talentów/grajków, ale jak przychodzą do NBA to trudno im się odnaleźć, i zwykle wracają do Europy, lub do Chin..

#9 rw30

rw30

Super-Star

• Użytkownik
  • 2979 postów

Napisano 04 grudzień 2017 - 21:28

kumpel ostatnio mowi "choc na mecz", dobra, mowie, pojde bo dawno nie bylem.

Akurat FC-Barcelona grala z Maccabi, nie ogladam ACB od dawna wiec w ogole nie wiedzialem kto gra, patrze, a tam w FCB Seraphin, JC Navarro oczywiscie [przy czym to juz mocno wypalona gwiazda], a w Maccabi Norris Cole.

Nie wiem, jakby mecz byl bardziej zaciety to moze by sie to ogladalo jakos lepiej, ale w polowie 2nd Q bylo 20 pts przewagi dla FCB i bylo po meczu. Anyway, raczej to wszystko nudnawe i bardzo pozycyjne i w ogole bez pierdolniecia. Pewnie fajnie sie to pokazuje jakims mlodym adeptom, jest sporo quality plays, jest dobry ball movement, rezerwowi w topowych euro teamach sa prawie tak dobrzy jak S5, wiec nie ma tego co w NBA ze chcesz przewinac 2nd Q bo wiesz ze stracisz wlasnie 20 min z zycia, ale 'tego czegos' nie ma.

Przy czym moje zaiteresowanie koszykowka ostatni jest naprawde na rowni pochylej w kierunku w dół. Anyway, eurokosz to nie jest coś co to zmieni.

Wiem, to mała próbka, i w NBA tez jest fchooj kiepskich meczy i zaloznych drużyny, ale te zarzuty o eurokoszu które wymieniłem, nawet gdyby mecz był bardzo wyrównany, też by padły. Gdzieś w latach 95 - 2005 czy coś koło tego europejski basket zrobił niesamowity krok do przodu. Ale  potem jakoś się to wszystko zatrzymało w miejscu. 

#10 Chytruz

Chytruz

Hall of Fame

• Użytkownik
  • 7231 postów

Napisano 04 grudzień 2017 - 22:17

Anyway, raczej to wszystko nudnawe i bardzo pozycyjne i w ogole bez pierdolniecia.

Wszystko przez brak 3 sekund w obronie tbh.

"Everybody wants to be Dirk now," said 16 year-old Harlem resident during a break in the action at New York’s famed Rucker Park. "All anybody wants to do now is shoot fallaway jumpers and free throws" he added in a thick, German accent

#11 microlab

microlab

All-Star

• Użytkownik
  • 2013 postów

Napisano 04 grudzień 2017 - 23:24

Bliższa trójka też nie pomaga i z reguły gorszy atletyzm też nie pomaga.

Użytkownik microlab edytował ten post 04 grudzień 2017 - 23:24

C's

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych